Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sweet2

Wymiana doświadczeń właścicieli psów rasy York

Polecane posty

Gość gość
Jeśli chodzi o karmienie malucha karma Royal Canin to : Mój maluch też nie za bardzo chciał jeśc suche kuleczki więc porcję zalewałam letnią wodą i czekalam aż napęcznieje. Maluch szamał aż mu się uszy trzęsły. Nawet dziś gdy ma już 6 lat namoczone kuleczki to niezawodny sposób gdy boli brzuszek :p A wieczorem obowiązkowo surowa świeżutka obrana marcheweczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owczarek love
ten kto ma yorka jest ślepy ten pies jest najgłupszy najbrzydszy najdurniejszy i nie potrafie pisac pozytywów o tej rasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam rasowego psa w domu i polecono mi na pewnym branżowym spotkaniu szczotkę www.quickshed.me Kupiłem na próbę i przyznam, że po pierwszym użyciu zdecydowałem się na dokupienie jeszcze dużej dla konia. Rewelacyjna, skuteczna szczotka. Sierść schodzi bajecznie szybko, bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla psa to bardzo zdrowo, żeby miał jakiś gryzak do dyspozycji, bo inaczej zaczyna gryźć meble, dywany, generalnie – wszystko co w jego zasięgu. Myśmy kupili dla naszej Akity gryzak naturalny ze strony www.torgas.pl Widać, że psina ma z niego dużo radochy i co ważne – gryzak jest praktycznie nie do zniszczenia. A też na plus jest fakt, że nie ma w składzie jakiś sztucznych utwardzaczy, barwników itp. - sama natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Od ponad tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką yorka szczeniaka 2,5 miesięcznego . Ile wasze pieski ważyły jak miały 12 tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
jeśli ktoś szuka fajnego sklepu dla yorka to polecam http://apetete.pl/ mają wszystko co potrzebne do opieki nad psiakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam yorka który ma już 3 lata. Jest przyjazny,miły nie gryzie lubi biegać po dworze i po domu nie zniszczył nic w domu i umie załatwiać się na matę. Ja nie potrzebuje psa wystawowego które niektórzy trzymają w klatkach żeby się nie pobrudziły. I nie rozumiem takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAK tak można ? Ja swojemu piczurkowi daję wszystko co najlepsze, dostaje mięsko, jest strzyzony, kupuje mu fiprex, ma piękne ubranka<3 a ktoś zamyka w klatce takiego pieska :( okropieństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaPszczółka
Niektórzy traktują takiego yorka lepiej niż ludzi, ale nie o tym chciałam pisać. Ja swojego psa nie biorę do fryzjera, kupiłam maszynkę i sama go strzygę i sobie nie myślcie że mi szkoda pieniędzy na psa, ale pomyślcie, po co mam wydawać jak sama go ostrzygę może nawet lepiej jak w tym salonie, wszyscy na ulicy mówią "jaki ładny piesek". Proszę przeczytać http://www.joannamakabresku.pl/zamierzam-kupic-maszynke-do-strzyzena-psow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camilla092
mam yorka i to najukochańsza psinka :) chociaż muszę przyznać że jeśli chodzi o jedzenie to jest mega wybredny. Nie zje zwykłej karmy. Podajemy mu jedynie Sancani bo tylko ją z chęcią zjada :) ale to w sumie i tak dobrze bo karma ma mega dużo wartościowych składników, jest suszona oraz nie ma w sobie soi ani glutenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenaKajak
Jestem niestety właścicielką psa tej rasy, piszę niestety bo z tym psem nie da się wytrzymać, gorszy od kota. Co chwilę trzeba jeździć do fryzjera, a żeby coś zjadł to trzeba nad nim stać i pilnować, no chyba że dostanie najdroższą karmę. Nie myślałam że pies może być taką skarbonką. http://art-model.pl/uslugi-2/strzyzenie-i-trymowanie-czworonoga/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o strzyżenie, to ze swojej strony polecam wizyty u psiego fryzjera. :) ja cały czas chodzę ze swoim pieskiem do http://haniarak.pl/ i jestem zadowolony z efektów tych wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam długowłosego psiaka i sprawdza się u mnie szczotka marki Brashka. Wcześniej zbierałam włosy na mokrych dłoniach, ale teraz szczotka mnie ratuje. Powiem w taki sposób. Z tych szczotek, z których korzystałam to ta zdecydowanie najszybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta rasa psa york jest bardzo fajna sama mam yorka nie rzuca się na inne psy jest grzeczny 1 szczepienia jest gorsza ale 2 juz dobre juz nie piszczy polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta rasa psa york jest bardzo fajna sama mam yorka nie rzuca się na inne psy jest grzeczny 1 szczepienia jest gorsza ale 2 juz dobre juz nie piszczy polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie zapominają że York jest terrierem, a to słaby wybór dla początkujących. Ich słodki wygląd sprawia że decydują się na nie osoby niemające pojęcia o psach. Rozpieszczają je, na wszystko pozwalają a potem jest płacz, że pies nieznośny. Kiedys używano ich do walki z gryzoniami więc mają zadziorny charakter. Bywają uparte, zaczepne, a znudzone - także złosliwe. Potrzebują ruchu i zajęcia. Niestety często widzi się je noszone w torebkach i na rękach. Robi się z tych psów kaleki. Podobnie wygląda sytuacja z pinczerami miniaturowymi. Mialam kiedyś małą hodowlę tej rasy. Zwierzaki były grzeczne, ułozone. Chodziły na kilkugodzinne spacery i świetnie dawały sobie radę, a przecież to były malenkie pieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku posiadania pieska takiej rasy nie można zapomnieć o strzyżeniu. :) ja swoją zawsze zabieram do http://haniarak.pl/ - to znakomity salon. Jestem bardzo zadowolona z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://www.olx.pl/oferta/super-mini-xxs-york-yorkshire-terrier-suczka-rodowod-CID103-IDssNup.html pies zakupiony w sobotę 03,03,2018 o godzi 14:30 w niedzielę 04,03,2018 trafia do lekarza weterynarii gdzie podawane są leki w 05,03,2018 o godz. 8:00 stwierdza zgon lekarz weterynarii pies kosztował 2200zł a właścicielka nie czuje się winna pies był chory i właścicielka o tym wiedziała tak stwierdzają lekarze weterynarii 2 różnych uważajcie na tą hodowle Gostkowo 36 łysomice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UWAGA UWAGA UWAGA https://www.olx.pl/oferta/super-mini-xxs-york-yorkshire-terrier-suczka-rodowod-CID103-IDssNup.html pies zakupiony w sobotę 03,03,2018 o godzi 14:30 w niedzielę 04,03,2018 trafia do lekarza weterynarii gdzie podawane są leki w 05,03,2018 o godz. 8:00 stwierdza zgon lekarz weterynarii pies kosztował 2200zł a właścicielka nie czuje się winna pies był chory i właścicielka o tym wiedziała tak stwierdzają lekarze weterynarii 2 różnych uważajcie na tą hodowle Gostkowo 36 łysomice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna210287 5 mar, 15:09 CET UWAGA UWAGA https://www.olx.pl/oferta/super-mini-xxs-york-yorkshire-terrier-suczka-rodowod-CID103-IDssNup.html pies zakupiony w sobotę 03,03,2018 o godzi 14:30 w niedzielę 04,03,2018 trafia do lekarza weterynarii gdzie podawane są leki w 05,03,2018 o godz. 8:00 stwierdza zgon lekarz weterynarii pies kosztował 2200zł a właścicielka nie czuje się winna pies był chory i właścicielka o tym wiedziała tak stwierdzają lekarze weterynarii 2 różnych uważajcie na tą hodowle Gostkowo 36 łysomice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam chciałbym ostrzec przed zakupem z hodowli york Gostkowo 36, 87-148 Łysomice koło Torunia. państwo sopała sprzedają psy z wadami genetycznymi psy chorują albo zdychają . nastawieni tylko na zysk i na rozmnażanie psów uważajcie na tą hodowlę bo oni są nie uczciwi dla mnie są zupełnym ZEREM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYDZ!AŁ WETERYNARYJNEJ Katedra Anatomii Patologicznej 10-718 OlsŽŁyn, ul. Oczapowskiego 13 bł. D tel./fax 323 34 58 KATEDRA ANATOMII PATOLOGICZNEJ WYDZIAŁ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ul. Oczapowskiego 13 bl.D, 10-719 Olsztyn tel. 89 - 524-61-44; e-mail: laboratorium.weterynaryjneuwm@gmail.com PROTOKÓŁ BADANIA Lp.: s/18/150 H/18/2681-2691 Materiał: pies, suka, szczeniak, 0,5 kg, Yorkshire terrier Przesyłający: Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt ul. Kruszwicka 8, 88-200 Radziejów centrum.wet.@op.pl Właściciel: Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt Sekcję wykonano: 14.03.2018 Odesłano odpowiedź: 06.04.2018 ORZECZENIE Badaniem sekcyjnym stwierdzono: Płyn podbarwiony barwnikami krwi w worku osierdziowym w ilości około I ml; Płyn podbarwiony barwnikami krwi w jamie klatki piersiowej w ilości około 1 ml; Płyn podbarwiony barwnikami krwi w jamie brzusznej w ilości około I ml; Obrzęk mózgu; Przekrwienie opony twardej i miękkiej; Wodogłowie wewnętrzne znacznego stopnia (ok. 15 ml jasno czerwonego płynu w komorze bocznej prawej i lewej) z następowym zanikiem istoty białej mózgu w mniejszym stopniu istoty szarej mózgu; Pienisty płyn w tchawicy koloru białego; Obrzęk, przekrwienie i niedodmę płuc (płuco wstrząsowe); Rozedmę pęcherzykową płuc; Zwyrodnienie tłuszczowe, przekrwienie wątroby; Przekrwienie nerek; Sluzową, żółtą treść w żołądku; Nadżerki błony śluzowej żołądka i dwunastnicy; Nieżytowe zapalenie błony śluzowej jelit cienkich Móżdżek: obrzęk móżdżku, naczynia krwionośne przekrwione. Rozpoznanie: obrzęk, przekrwienie móżdżku. Sródmózgowie. komora boczna mózgu znacznie poszerzona. Istota biała objęta zanikiem. Obecny zastój krwi w naczyniach krwionośnych z obecnym gromadzeniem się płynu w przestrzeniach okołonaczyniowych, głownie w istocie białej. Warstwa istoty szarej cienka, objęta zanikiem. Ponadto obecny obrzęk opony miękkiej, przekrwienie opony miękkiej. Rozpoznanie: znacznego stopnia poszerzenie komór bocznych mózgu, zanik istoty białej i szarej mózgu, obrzęk, przekrwienie mózgu. Na podstawie badania sekcyjnego i histopatologicznego ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci psa było porażenie centralnego układu nerwowego będące następstwem wodogłowia wewnętrznego. Do śmierci psa mogła również przyczynić się niewydolność krążeniowa będąca następstwem zmian w centralnym układzie nerwowym. Nie wyklucza się również towarzyszącej infekcji wirusowej wywołanej np. koronawirusem. Badaniem willłsologicznym wykluczono obecność wirusa parwowirozy. Protokół sporządziła: dr n-wet. Iwo a rocka-Domagała KIEROWNI KATEDRY ANATOMII P OL NEJ dr n. wet. Iwon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem tej sweet irytujesz się ze ktoś ma inne zdanie Ty może masz fajnego yorka a ktoś może mieć czubka na tym polega forum wymiany zdań . Chyba ze jesteś osoba ze tylko ty jesteś najfajniejsza żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×