Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sweet2

Wymiana doświadczeń właścicieli psów rasy York

Polecane posty

Gość takie pytanie o pieska mam
ja mam pytanie: Mam w domu 2 malutkich dzieci czy York to odpowiednia rasa psa? Wyczytalam tutaj ze te psy gryzą dzieci ale jesli kupilabym szczeniaka i od początku bylby chowany z dzieckiem? Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_25
Hej! Chciałabym podtrzyma temat . Mam dwa yorczki. jeden ma ponad rok,a drugiego tydzien temu kupilismy ma dwa miesiące. Są to kochane zwierzaczki,a jak widze we dwójke coraz lepiej się dogadują,szczególnie,ze oboje pracujemy,to przez osiem godzin 5 dni w tygodniu sa same. Pozdrawiam właścicieli tych kochanych czworonogów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proste jak konstrukcja cepa : Jaki Pan tak Pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kran30
Witam. Mam 2 letniego yorka . To najsłodszy psiak jakiego znam :) To jak zachowuje się pies jest w głównej mierze uzależnione od tego jak się go wychowa :) Kiedy go dostałem ( zostałem postawiony przed faktem dokonanym przez moją dziewczynę ) nie wyobrażałem sobie jak mam wychodzić z czymś takim na spacer :) Teraz to sama przyjemność . Pies jest posłuszny, trochę bojaźliwy , ale to dobrze bo zawsze przybiega kiedy go wołam . Czesanie , kąpanie, to żadna tragedia, nie robimy tego codziennie poza tym dbanie o niego to czysta przyjemność . Nie wyobrażam sobie teraz życia bez tej puchatej kulki , która zawsze , bez względu na wszystko, cieszy się , skacze jak wariat kiedy mnie widzi . Pozdrawiam wszystkich miłośników tej rasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem, ze to forum dla wielbicieli yorków, ale ja tez się wypowiem. W swoim dość długim zyciu miałam wiele psów, przeważnie kundelki ale był tez jeden rasowy. Obracalam się wśród ludzi którzy posiadali psy, i powiem krótko: w życiu( a żyję już 40 lat) nie spotkałam głupszego psa i głupszej rasy niż york. Mam kilku znajomych posiadających to coś, i to jest jakaś masakra. Nie można nauczyć ich czystości, sikaja i sraja gdzie popadnie, zachowują się tak, jakby zamiast mózgu posiadały trociny. Nie rozumiem tego szału wokół tego czegos, bo przecież pies to to nie jest. Nie znoszę yorków i dostaję alergii na sam ich widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyna3333
A ja się nie zgodzę, bo nie ma głupich psów tylko są głupi właściciele. W moim życiu psy są od zawsze, a yorki bezwzględnie mnie kupiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola954
Mam pytanie ! Mam yorka Fifi i ma ona 9 miesięcy i jest to sunia. Mam zamiar dopuścić ją raz, żeby miała małe, tak jak będzie miała dwa lata. No i jeśli urodzi się sunia to chciałam sobie jedną zostawić. Żeby Fifi miała towarzystwo. Ja rano wychodzę do szkoły, rodzice do pracy, a siostra do przedszkola. Zostaje sama, jest bardzo grzeczna i spokojna, dlatego chciałam dla niej towarzystwa. Mieszkam w bloku. Oczywiście wychodzę z nią na dwór kilka razy dziennie więc z tym nie będzie problemu, ale czy matka z córką się dogadają ? Proszę o odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwa yorki. Jeden to Psiotek. Bardzo miły i sympatyczny pies. Lubi bawić się. Drugi pies to Pusiek. jest mniejszy ale bardziej agresywny. Nie lubi jak ktoś wchodzi na jego terytorium, które jest w kuchni. Yorkshire terrier to psy w moim odczuciu bardzo inteligentne. Łatwo można je tresować. Psiotek potrafi podać łapę, usiąść, położyć się, obrócić itp. Jednak z Pusiem to jest gorze, ponieważ nauczył się siad i podaj łapę. Jest bardziej sztywny. Kupując yorka informacje znalazłam na www.yorek.pl. Yorki wymagają częstych spacerów i bardzo szczekają. Jak znajdę zdjęcia to wstawię w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę opcji moderacji. Chciałam jeszcze dodać, że yorki w odróżnieniu od maltańczyków są bardziej cierpliwe. Mam też maltańczyka. Wybierając maltańczyka, a yorka jednak wybrałabym yorka. Maltańczyki szybciej brudzą się. Można poczytać o nich na www.maltanczyki.info lub w innych portalach. Wiem, że to nie temat o tej rasie psa. Książek o yorkach jest sporo. Jednak bez sensu kupować, bo można dowiedzieć się dużo z internetu o tej rasie. W poprzednim poście podałam forum ale jest jeszcze strona np: www.yorki.info i pełno innych. Wydaje mi się, że yorki są bardziej podatne na choroby. Przykładowo Psiotek ma problem z okiem, niedawno miał też zapalenie ucha. Wizyty u weterynarzy też dużo kosztują. Trzeba mieć to na uwadze. Jedzenie to polecam firmę Royal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
york to nie pies tylko większy gryzoń wyhodowany do lapania mniejszych gryzoni. W życiu nie spotkałem się z glupszym i brzydszym czymś czym jest york

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam153
Yorki, maltańczyki i inne małe zwierzęta to psy. Chociaż czasem yorkshire terrier jest podobny do gryzonia. Szczególnie świnki morskiej więc troszkę prawdy w tym jest. Jednak pies to pies, a gryzoń to gryzoń. Pozdrawiam serdecznie. PS: mam w domu yorka i owczarka niemieckiego - zgodzą się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenecjusz p
nie nawidze tych psisków i nie rozumie czym tu się zachwycać teraz jak spotkaam takiego w parku to go kopne z trapera z całej siły głupie dzikie psisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak można uważać się za miłośnika psów , a pisać takie głupoty o yorkach . Milośnik psów ,to miłośnik wszystkich ras :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój york ma rok, nie szczeka za dużo (owszem czasem szczeka ale nie tak jak niektóre). załatwia się na dworze, uwielbia biegać na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o jedzenie jest strasznie wybredny (ale musi zjeść to co mu daję jak nie zje to ma suche). Dzieci się boi i jest nieufny do innych ludzi. Ma oczywiście swój charakter ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam prawie 4-miesięcznego yorka, jest u nas od ponad 2 tygodni, a wzięliśmy ją "odchowaną" z hodowli. Pani mówiła, że piesek bardzo grzeczny, spokojny i "kompatybilny" cokolwiek ma to znaczyć. Problem polega na tym, że nasza mała zaczęła warczeć na domowników, chowa się pod łóżko, nie da się wziąć na ręce. Mnie akceptuje na 100%, ale to chyba normalne, że pies faworyzuje sobie kogoś z domu i wybiera swoim właścicielem. Ale nie może być tak, że nie chce żyć na normalnych warunkach z resztą osób. Jest nas czwórka, w tym mój 9-letni brat, którego ewidentnie nie lubi. Uwielbia wejść mu do pokoju i narobić na dywan, z pełną premedytacją, bo od razu ucieka i się chowa. Moje pytanie brzmi: czy miał ktoś podobny problem i czy wie jak sobie z tym poradzić? Bardzo proszę o pomoc, bo zaczyna nas to już naprawdę irytować. Pies jest mój - nie nasz, a tak nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wziąłem pieska ze schroniska i nie mam z nim absolutnie żadnych problemów. Zupełnie nie rozumiem tych narzekań. Pieska tylko zbadałem w http://lecznica.pila.pl/ - badania profilaktyczne + szczepienia. Piesek się świetnie chowa i jest członkiem naszej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy Wszystkich miłośników tych wspaniałych piesków jakimi są yoreczki na Nasze forum www.yorkoweforum.pl u Nas dowiecie się wszystkiego na temat żywienie pielęgnacji i wielu wielu przydatnych informacji . i na naszą stronkę https://www.facebook.com/yorkoweforum?fref=ts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YorkoweForum
Drodzy miłośnicy rasy Yorkshire Terrier ! Jeżeli pragniecie pogłębić swoją wiedzę o rasie Yorkshire Terrier, służyć innym praktycznymi poradami, a także miło spędzić wolny czas nawiązując nowe znajomości, dołączcie do naszego grona www.yorkoweforum.pl U Nas znajdziecie wiele praktycznych porad dotyczących pielęgnacji yoreczka, jak dbać o oczka, ząbki i uszy , jak prawidłowo odżywiać maluszka, jak szkolić, , oraz co robić w sytuacji, gdy Wasz piesek zachoruje. Serdecznie zapraszamy hodowców rasy Yorkshire Terrier. Każdy hodowca może zamieszczać informacje o planowanych miotach bądź szczeniaczkach gotowych do opuszczenia domku, jak również zaprezentować swojego reproduktora. Pozdrawiamy www.yorkoweforum.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy miłośnicy rasy Yorkshire Terrier ! Jeżeli pragniecie pogłębić swoją wiedzę o rasie Yorkshire Terrier, służyć innym praktycznymi poradami, a także miło spędzić wolny czas nawiązując nowe znajomości, dołączcie do naszego grona www.yorkoweforum.pl U Nas znajdziecie wiele praktycznych porad dotyczących pielęgnacji yoreczka, jak dbać o oczka, ząbki i uszy , jak prawidłowo odżywiać maluszka, jak szkolić, , oraz co robić w sytuacji, gdy Wasz piesek zachoruje. Serdecznie zapraszamy hodowców rasy Yorkshire Terrier. Każdy hodowca może zamieszczać informacje o planowanych miotach bądź szczeniaczkach gotowych do opuszczenia domku, jak również zaprezentować swojego reproduktora. Pozdrawiamy www.yorkoweforum.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bandzi
Mam roczna sunie yorka,kupując go rownież miałam wiele obaw bo widziałam często koleżanki yorka niezbyt grzesznego i hałaśliwego.Piesek zaczął podszczekiwac gdy miał ok,8 miesięcy wiec zaczęłam kontrolować go gdy szczekał gdy ktoś pukał do drzwi,chwaliłam gdy próbował krzyczeć byle czego nie pozwalałam mu na to. Suczka w domu nie załatwia sie nie szczeka ,chętnie czesze sie bo robimy to codziennie i używam odzywki zeby nie targać mocno włosów nikt z nas nie lubi być targany(to mogą być złe wspomnienienia z bolesnym czesaniem) jak widzi grzebień sama przychodzi, Kąpie ja raz w tygodniu nie zbyt to lubi ale toleruje, Jest bardzo przyjazna,rodzinna zawsze chce być wszędzie zabierana gdy wychodzimy,lubi male dzieci,potrafi rozśmieszyc człowieka do łez ,bardzo zywiolowy piesek,dla ludzi którzy maja dla niego czas nie tylko przez pare pierwszych tygodni ale zawsze,Moj pies jest dobrze wychowany i nie potwierdza teorii,ze male pieski sa halasliwe,pozatym pamietajmy pies upodabnia sie do właściciela i to jest prawda,Jakiego będziesz miał psa obojętnie jakiej rasy jak go wychowasz takiego będziesz miał,Pozdrawiam wszystkich właścicieli piesków,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporo o yorkach mozesz tez znaleźć na portalu myzoo :) jak szukałam w necie ludzi, którzy też mają yorki to tam było ich całkiem dużo, taka mała społeczność portalowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja facet 190 cm wzrostu,mamy drugiego kochanego Yorka.Są to najlepsze,najmilsze istoty które kochają ludzi.Prawdą jest że ludzie nie umieją je wychować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajny duży facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canecorso
Odkąd mieszkałam ze współlokatorka i jej smierdzacym yorkiem, nie trawię tych psow. Najglupszy pies jakiego znałam. Trzesidupa, bal się wychodzić na podwórko. Robił pod siebie wszędzie, tylko nie na dworze. Niczego się tego debila nie dało nauczyć. No ale cóż.... może wina właścicielki, bo sama niewiele mądrzejsza. Ale fakt faktem, nie lubię tych psów do tej pory. Wolę psy duże, odważne i z charakterem. Książę na czterech łapach mi niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
och jejku,jejku yoreczki są takie superaśne,słodziaśne ,różową kokardunię można im zawiązać,niooo i w ogóle są mega fajne,bla,bla,bla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość19851979
My mamy yorka(albo w typie yorka) pieska 1 rok i 2 miesiace. Nie ma rodowodu ale jest maly, zgrabny , ma swojace uszy jedyna wada to to ze ma za dlugie lapki. Nie wazne. Nasz pies GLUPI YORK: nie zalatwia sie w domu, staje kolo drzwi gdy chce na dwor, zjada wszystko oprocz suchej karmy , ktora uwazam mozna psa wykonczyc, nie jest jazdotliwy - tylko podczas zabawy, nie gryzie - wychowuje sie z teraz juz 4 lenia dziewczyna ale miala 3 latka jak go kupilismy, lubi sie kapac i czesac uwaza to za zabawe odwraca sie na plecy i lezy gdy jest czesany. Wniosek? Tępi wlasciciele ktorzy uwazaja ze ta rasa to zabawka, nie potrafia wychowac psa. Jezdzimy z nim na dzialke ogrodki dzialkowe- z jednej strony nie ma siatki- pilnuje nas i domku, nie ucieka. Jedyna wada to ludzie debile jak widza go to zaczynaja cmokac jak do dziecka to naprawde wk&@^#/@ ja wolam go on wtedy leci do innych- to jego wada wiec nigdy nie est sluszczany ze smyczy na spacerze. Koniec w temacie zlego wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama mam sunie i choruje na nowotwór. Ma guzka na listwie mlecznej. sama nie wiem czy operacja , czy jak . Lekarz na razie robi badania i zalecił małą dawkę capsomasol - to kapsaicyna , która ma zmniejszyć guzka przed operacją i pomoze uniknąć przerzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tak czytam te niektóre niepochlebne wpisy to myśle sobie,jacy ci ludzie musza być nieszczesliwi intelektualnie. Yorki to jedne z najmądrzejszych ras. Są bardzo czujne, jak alarm. Psa mozna nauczyć wszystkiego. Wszystko zależy od właściciela. Ja mam obecnie 5 letniego yorka i 12 tygodniowego. Starsza to suczka. To jest rasa wyhodowana w Anglii w XVIII w. dla biednych angielskich robotników. Pieski polujące na króliki,dlatego takie małe. Wchodziły do norek króliczych i przynosiły zdobycz do domu. Yorki potrafią uratować człowieka z pożaru. Tak długo szczekają aż właściciel sie zbudzi. Na spacerze poza miastem nie wolno ich spuszczać ze smyczy, zwłaszcza na polu. Orzeł, sokół czy myszołów mogą pieska pomylić z królikiem i porwać w locie. Były takie przypadki. Mój starszy york uwielbia suche karmę royal, surową marchewkę, jabłko. Od czasu do czasu raz w tygodniu surowa wołowina, pokrojona drobno. Czasem gotowane lub duszone mięsko. Śpią ze mną. Małego wzięłam przedwczoraj. Nie chce za bardzo jeść suchą karmę Royal junior. Dałam mu gotowane mięsko karkówkę. Nie wiem co mam mu dawać i jak często. Byłam u weterynarza ale mi nic nie powiedział jak go karmić i czym. Dziwne to. Piesek jest zaszczepiony i odrobaczony. Mam pytanie czy ktoś z Panstwa ma malutkiego kilku tygodniowego yorka? Jak go karmić? Pieska wzięłam z podejrzanej hodowli. Prosiłam kobietę aby mi pokazała karmę, która karmi szczeniaka. Nie pokazała, kazała mi zapytać weta. Dziwna ta hodowla. Za szczenie zapłaciłam 1200 pln. W sumie to nawet nie mam pewności czy to na 100 % jest york? Pseudo hodowla z ulicy Słowiańskiej we Wrocławiu. Tam były 3 suczki yorki, które rodzą regularnie 2 razy w roku. Fabryka yorków... Szkoda mi tych piesków bo rzadko wychodzą na spacery, bo pani zmęczona 4 piętro. Mam żal do tej kobiety bo cały czas mnie okłamywała. Kłamstwo ma krótkie nogi. Ktoś zna te hodowle? Jaka jest wasza opinia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) Czy mógłby ktoś doradzić wybór degażówek do domowej pielęgnacji Biewerka (Biewer Yorkshire Terier)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×