Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Supermenka

W jaki sposób szukacie pracy?

Polecane posty

Gość Supermenka

Od października nie pracuję, może ktoś udzielić mi porad jak szukać pracy? Jestem troszkę zrezygnowana ponieważ widzę że "bez tzw. znajomośći" o pracę ciężko:( Pozdrawiam bezrobotnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mozemy sobie podac reke.Ja skonczylam szkole w tym roku i pracy szukam w zasadzie od sierpnia.Jest ciezko,przegladam ogloszenia w wyborczej,w necie.Rejestrowalam sie tez w agencjach posrednictwa.Bylam na kilku rozmowach ale nie udalo sie.Jeden facet mnie wpienil tak bardzo ze poprostu jakos stracilam rezon.Poprostu powiedzial mi ze zadzwoni zeby umowic sie na DRUGA rozmowe i nie zadzwonil Maksymalnie mnie wpienil,bo bardzo mi zalezalo na tej pracy.mogl poprostu zadzwonic i powiedziec ze znalezli kogos innego.Przeciez do drugiego etapu nie pszeszlo sto osob i jeden telefon na pewno by go nie zbawil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ masz dziewczyno
wymagania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quest
mam pytanko : zostawiacie na różnych stronach, mam na myśli strony dotyczące pracy swoje cv np. ww.jobpilot.pl tam jest baza cv, udało się komuś z Was znaleźć w ten sposób pracę? czy to tylko "pic na wodę, fotomontaż" ? jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostawiłam swoje CV na różnych stronach,bez efektu. Jakoś nie chce mi się wierzyć,że poważni pracodawcy czytają te strony. No może ... W końcu takie są czasy,że to do nich ludzie walą drzwiami i oknami,mają w czym wybierać,chyba mie muszą szukać po jakichś stronach w necie. Jeśli chodzi o net,zamieściłam też jakies ogłoszenia,że szukam pracy,ale dostawałam tylko masę maili typu: \"Oto historia Tomka,który 2 lata był bezrobotny,a teraz zarabia 15 tys.\" anuśk_a,nie łudź się,pracodawcy nie muszą o nas zabiegać,to my za nimi latamy,stąd takie zachowanie co niektórych z nich. Ale muszę przyznać,że jak ktoś mi mówił,że zadzwoni,to dzwonił,nie miałam takiej sytuacji,żeby mnie w konia zrobili. Czytałam jednak sporo i wiem,że trzeba się nastawić na odpowiedzi typu: zadzwonimy,proszę czekać na odp.,...chociaż z góry wiedzą,że nie zadzwonią. To takie gadanie naokoło,żeby wprost człowiekowi nie powiedzieć - nie chcemy Pana czy Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczywko
Dołączam do grona bezrobotnych internautów... Co sądzicie o "odgrzewaniu" wszystkich starych znajomości i pytaniu o pracę... Metoda wydawałaby sie OK. Jednak ostatnio byłam świadkiem w biurze, jak przyszła jakas dziewczyna do swojej znajomej.Zapytała wprost, czy tu się nic nie znajdzie, czy nie mogła byjej czegos podpowiedzieć. Tamta cos tam podpowiedziała, do kogos dalej nakierowała...A po wyjściu koleżanki tak ją objechała, az przykro było. Że najpierw tyłek na studiach hodowała, a teraz w łachę przychodzi, że nie da siebie wykopać itp. Może to też nie jest dobre,takie znajomości. Bo ci, którzy są "odwiedzani" nieładnie obrastają w piórka i budzi się w nich taka zawiść, że czemu by tu potencjalnej konkurencji pomagac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red roses
Podsuńcie pomysł w jaki sposób zdobyć staż pracy, bo tak od razu po skończeniu szkoły, studiów nikt nie chce dac szansy na zatrudnienie:( oto Polska właśnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jesteś ledwo po studiach,to leć do urzędu pracy. Przecież oni tam organizują jakieś staże. Tylko pracodawcę to trzeba sobie samemu znaleźć chyba. Ale nie jestem pewna. No to znajdź jakiegoś i idź do urzędu pracy z prośbą o skierowanie na staż. No ale nie wiem,czy te staże tak cały rok przyznają,czy są jakieś terminy (zależne od tego czy urząd ma kasę czy nie). Nie wiem,ja już się na nic nie łapię,za stara jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj na urzedy pracy to ja bm za bardzo nie liczyla,po studiach bylam zarejestrowana w urzedzie przexz rok czasu i nic mi nie zaproponowali,zadnego stazu,zadnej oferty pracy nic!!tylko podpisac papierek trzeba bylo punktualnie!!!potem znalazlam sobie sama prace,jednak po pewnym czasie okazala sie niewypalem i tez szukam pracy juz dlugo!na razie sie nie rejestruje bo to strata czasu te cale urzedy pracy!jak sobie czlowiek sam nie znajdzie czegos to lipa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się w 100% !!!!!!!!!!! Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Na urząd też nie liczę of course,ale ostatnio coś słyszałam o jakichś stażach,więc może ktoś się na to załapie.Mi zaproponowali jedną ofertę. No zobaczymy co z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, warto szukać pracy w kilku miejscach. UP, osobiste roznoszenie CV i oczywiście poprzez internet. Jest teraz wiele portali z ogłoszeniami o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej portale z praca niż urzędy…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem zdania, że najlepsze oferty mają portale z ogłoszeniami , ale te sprawdzone. Na tych portalach gdzie pojawiają się anonimowe, bezpłatnie dodawane ogłoszenia działa też wielu oszustów. Sama niedawno zmieniałam pracę, bo mi warunki nie pasowały, a tutaj http://pomorskie-praca.pl/ znalazłam wiele praktycznych wskazówek dla osób szukających pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaiolga
Warto odwiedzać strony firm, które interesują nas jako potencjalni pracodawcy. Sporo większych firm ma własne serwisy rekrutacyjne. Jest tak na przykład w przypadku sieci marketów budowlano-wykończeniowych. Prężnie rozwija się branża motoryzacyjna i w niej pojawia się sporo ofert pracy. Nie są to tylko wakaty na stanowiskach technicznych, ale również recepcyjnych, biurowych i handlowych. Ciekawe oferty z całej Polski pojawiają się m.in. tutaj: http://http://www.praca-dealerbmw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śola
Jeżeli chodzi o portale pracy, to osobiście polecam kariera.pl - sama ostatnio znalazłam tam pracę. Mają oferty, które nie pojawiają się na innych portalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×