Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dagaaaaa

slub w nie swojej parafii

Polecane posty

Gość dagaaaaa

mamy taki prolem chcemy wziąc slub w innym kosciele niz do ego co nalezymy ( oboje nalezymy do innnych parafii) w związku z tym mam pytanie, czy musze isc do swojej parafii po zgode a moj narzeczony do swojej parafii ?? czy wystarczy jak pojdziemy np. tylko do parafii mojego narzeczonego po zgode a do mnie juz nie ??? jak to jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my braliśmy
slub w innej parafii i była potrzebna zgoda tylko jednego z nas, w tym przypadku ja załatwiłam swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagaaaaa
dziki :) wlasnie tez sie dowiedzialam ze potrzebana jest zgoda tylko z jednej parfii, dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnn
w czy płaciłyscie za te zgode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my braliśmy
nie, nie płaciliśmy. płaciliśmy za zapowiedzi 30 zl i zgodę dostałam razem z zaświadczeniem po zapowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaewa
a tak z ciekawości to skąd księdz wie czy wy jesteście w tej a nie innej parafi??? jakaś lista jeste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla chrzestna ja sie uda
od kilku lat nie mieszkam w domu- i nie chodze tam do kosciola.. ostatno to w ogole rzadko chodze.. ale mniejsza o to i nasz kochany proboszcz nie chcial wydac potrzebnego zaswiadczenia abym mogla byc chrzestna... bo on mnie od roku w kosciele nie widzial... mam sobie zalatwic z tego kosciola do ktorego chodze... ech... juz wyobrazam sobie jakie jazdy beda ze slubem- bo nie chodze tam do koscila to jeszcze nie chce brac slubu w rodzinnej parfi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaewa
chyba mieszkasz w małej miejscowośći? ale jak to jest z dużymi? przecież ci księża za cholere nie znają ludzi. rejestr jest jakis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my braliśmy
ewaewa - właśnie dlatego księża chodzą "po kolędzie"... nie tylko zbierają "skromne" datki, ale i prowadzą dokładną ewidencję... :-) nie bój się, wiedzą... gdzie byłaś chrzczona, gdzie miałaś komunię, bierzmowanie, czy mieszkasz z rodzicami... :-) pełna inwigilacja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaewa
eeeeeee no przecież w parafi która jest koło mnie jest z 8 klechów - przecież po kolędzie nie chodzą wszyscy razem? chodz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my braliśmy
nie, nie chodza wszyscy razem, ale zawsze mają ze sobą taki notes z "danymi" z tego obszaru, na którym kolędują. i np. dziękują uprzejmie za darowiznę imienną na kościoł, zawsze wiedzą, jak dzieci w rodzinie mają na imiona itd. dodam, że nie mieszkam w małym miasteczku, wręcz przeciwnie, to jest stolica województwa :-) a moja parafia to bloki 18-piętrowe, w których jest po 230 mieszkań. a jednak wiedzą... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla chrzestna ja sie uda
to prawda koleda jest tez forma pewnej ewidencji.. a ja rzeczywiscie pochodze z malej miejscowosci- wszyscy wiedza co z kim i dlaczego.. beznadzieja... ale jak sobie mysle ze ksiadz takie akcje robi na pewno nie bede brala tam slubu- ale znajac naszego to sobie kase i tak zazyczy.. beznadzieja... kiedys to bylo fajnie- dwie osoby chca slubu- przynosza tylko dokumentu ze byl chrzest i bierzmowanie i dostaj slub- teraz taaaakie akcje... i kilka miesiecy chodzenia... po sekretariatach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaewa
heeh dobre - a u nas kolęda jest co 2 rok bo za dużo mieli łażenia. a to wszystko się sprowadza to trzepania kapuchy... każdy orze jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla chrzestna ja sie uda
beznadzieeeeeeeeeeeeeja skrament.. ech nie mowie ze wszyscy ksieza sa tacy.. .. ale najczesciej sie slyszly ze jak sie zaplaci to na wszystko sie zgadzaja...np. bez nauk ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak ksiądz przychodzi z kolędą, to najpierw odprawia te swoje modły, a potem już reszta rytuału: wyciąga gruby notes, wyczytuje po kolei wszystkich z rodziny, sprawdza kto jest, a kogo nie ma i dlaczego. I prawie zawsze się wkurzają na takiego innego, który te wszystkie dane na poczatku powpisywał błednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaewa
to naprawde rytuał - ja nie jestem na czasie ale ponoć ksiądz po mszy przy ogłoszeniach powiedział:" zatoka czerwonych świń i tak nie przyjmuje kolendy" miał ma myśli osiedle na którym mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla chrzestna ja sie uda
hehehe fajna nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wkurza to łażenie po domach niezaleznie zy ktoś chce księdza przyjąć czy nie. Niech się wczesniej zorientują czy ludzie ich chca czy nie. I niech ustalą jakąś konkretne godziny, w ramach których bedą chodzić. Ja mieszkam w bloku, który liczy 40 mieszkań. Zdarzyło się kiedyś, że ksiądz zaczał o 15:00, a w czwartej klatce wylądował o godz. 23. I co,ludzie maja siedzieć i czekać, kiedy ksiądz przyhdzie po kasę? Dziekuję, to juz wole im tę kasę przelać na konto. Moim zdaniem ta kolęda tylko do tego się sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa kuraaa
up up bo wazne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alia 111 to może
napisz sobie na drzwiach" księżom stęp wzbroniony" - jak inaczej ksiądz ma się zorientowac, czy jest mile widziany czy nie? wiem że to po czasie, ale wkurza mnie takie gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×