Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

TWA ale ja musialam!! jade po czerwone ale wytrawne:) wroce:> bede produkowac kartke z zyczeniami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie szalałam w kuchni, bo 11 kroiłam na biurku oglądając w kompie film [ dla niezorientowanych TWA ma biurko jak na Prezesowom Kafki przystało - duże ...nawet bardzo duże ]...aż dziw, że taka pyszna wyszła biorąc pod uwagę, że wrzucałam do miski wszystko po kolei, nie zwracając zupełnie uwagi na proporcje;) Jutro w mojej izbie kuchennej będzie pachnieć piernikiem z królewskimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam kupilam pozytywne wibracje;) i choinke;) zyczen jeszcze nie ma....:D dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe, ja prosta w obsludze jestem... pozytywne wibracje to zywkla niezwykla muzyka;) z mopsem na okladce plyty:D zaraz chyba mi sie uda zlozyc Wam mailowe zyczenia!! ciagle mam balagan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje życzenia do odbioru w dniu wigilijnym! A dzisiaj rodzynek na wieczór...filmowy rodzynek bo Apokalypto, nakręcony z wielkim rozmachem {to lubiem w produkcjach amerykańskiech} film MG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życzenia moje już poszly bo jutro postanowilam kompa nie odpalac nie wiem czy nie poplatalam adresow i kartek:P Wesołych Świąt i Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ida Święta wielkim krokiem, Pachnie drzewko w Twoim domu. Patrzysz na nie ciepłym wzrokiem, I życzenia złożysz komuś... Bóg sie rodzi dla nas wszystkich, W stajni płacze tak ukradkiem... Znów odwiedzisz swoich bliskich, I podzielisz sie opłatkiem... Na te Święta co nadchodzą, Życzę ciepła i miłości. Niech Cię ludzie nie zawodza, I niech uśmiech w sercu gości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm wiesz jaki zapach sie unosi ;) robie go w 6 odmianach ale ,aby nie wywolac u Ciebie nieporzadanych reakcji nie zdradze szczegulow tych pysznosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu Mikołaj był dla mnie łaskawy, przyniósl tacę pachnących ciast i italiańskie wklepywacze, żeby mieć jedrne ;) Widać z tego, że Pani Prezes Kafkowa była cały rok naprawdę bardzo przyzwoitom kobitom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TROSZKE O TRADYCJACH....Choinka Tradycja ta wywodzi się z VIII w. Św. Bonifacy, nawracając na chrześcijaństwo pogańskich Franków, kazał ściąć olbrzymi dąb, któremu oddawano cześć. Upadający dąb zniszczył wszystkie pobliskie drzewa oprócz małej sosenki. Święty uznał to za znak niebios, a młode zielone drzewko za symbol Chrystusa i chrześcijaństwa. Zwyczaj ubierania choinki w znanej formie przyszedł do nas z Niemiec na przełomie XVIII i XIX w. Zawieszane na drzewku w wigilię ozdoby i smakołyki nie były dobrane przypadkowo. I tak: *jabłka symbolizowały zdrowie i urodę, *orzechy zawijane w złotko miały zapewnić dobrobyt i siły witalne, *miodowe pierniki - dostatek na przyszły rok, *opłatek umacniał miłość, zgodę i harmonię w rodzinie, *łańcuchy wzmacniały rodzinne więzi *lampki i bombki miały chronić dom od demonów i ludzkiej nieżyczliwości *gwiazdka na czubku - to pamiątka gwiazdy betlejemskiej oraz znak mający pomagać w powrocie członków rodziny przebywających poza domem, *dzwonki oznaczały dobre nowiny i radosne wydarzenia w rodzinie *aniołki - to opiekunowie domu Propagatorzy starochińskiej sztuki feng shui zalecają zawieszenie na choince drobnych przedmiotów, np. dzwoneczka lub szklanego paciorka, które później można umieścić w swoim pokoju na resztę roku. Będą służyć wspomaganiu harmonii , zdrowia i pomyślności przez wzmocnienie przepływu dobroczynnej energii. Staną się nie tylko ozdobą, ale i naładują się szczególną mocą związaną z drzewkiem, które obdarzamy uczuciem i w którym skupia się najbardziej pozytywna energia świątecznych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×