Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Witam brałam tabletki Novynette ale źle się po nich czułam miałam biegunkę, bolał brzuch i prawie całe wakacje miałam miesiączkę. Ginekolog przepisał mi Cilest. Po przeczytaniu komentarzy trochę się wystraszyłam zwłaszcza tego że mogą wypadać włosy. Ponieważ nie dawno wyleczyłam łysienie plackowate. I nie wiem czy za ryzykować i zacząć brać te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek913143
Noelle88 nie jest powiedziane, że akurat u ciebie będzie łysienie jako skutek uboczny. Ja biorę już trzecie opakowanie i jedynie na co mogę narzekać to ogólne zmęczenie i wypadanie włosów(ale nie jest to łysienie). Musiałabyś spróbować i wtedy się przekonasz. NIe ma co sie stresować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka1
Jak czytam te bzdurne pytania to się zastanawiam ile lat mają dziewczyny, które je zadają a tak poza tym Cilest jest ok i wcale się po nim nie tyje ja ważę 58 kg a mam 175 cm wzrostu tabletki biorę od 4 lat i waga ani drgnie. Dziewczyny trzeba się trochę ruszać siłownia aerobik a nie jedynie gimnastyka palców na pilocie od telewizora lub przy otwieraniu i zamykaniu lodówki. Później najlepiej kilogramy po nad normę przypisać skutkom ubocznym tabletek, a nie własnemu obżarstwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam różne tabletki w swoim życiu. Pierwszych to nawet juz nazwy nie pamiętam bo to było tak dawno. Od tego czasu skład tabletek został ulepszony. Te starej generacji to zawierały spoooro hormonów ale i po takich nic mi się nie działo. Nie tyłam,nie wypadały mi włosy ani nie urosły wąsy cz też innych przypadłosci nie miałam. W tej chwili biore cilest od kilku m-cy i nic mi się nie dzieje. Jedynie co-ale akurat na plus-poprawił się wygląd i rozmiar piersi. Nie to że nagle mam rozmiar jak po operacji plastycznej ale są bardziej jędrne. A w moim wieku to całkiem fajnie. I to racja . Nie tyje sie od tabletek tylko od nadmiernego obżarstwa i małej ilości ruchu. Ja mam 166 cm wzrostu i waga waha się w granicach 52-54. Troszkę mało ale nie przejmuję się tak jak kiedyś. Mam apetyt,codziennie uprawiam nordick walking,piję dużo wody i jem dużo owoców. Wszyscy znajomi twierdzą że wyglądam kilka lat młodziej niż mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi1978
brałam różne: mersilon, yass, yasmin reszty nie pamiętam ;-) po cilest zauważyłam że puchnę, mam zaparcia i wzdęcia, piersi są bardzo obolałe czego nie miałam wcześniej przy yass (ale jak tu płacić 60 złoty za opakowanie :-( )....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala8509
ja biore cilest prawie rok,teraz mam depresje,a od miesiaca caly czas mam plamienia,rano to sama krew,a w ciagu dnia brazowy sluz i krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile tabletek tyle reakcji. To normalne. Tak jest nie tylko z tabletkami antykoncepcyjnymi ale i z innymi lekami. Coś co dla jednych jest super u innych moze wywoływać skutki uboczne. Dlatego tak wazne jest aby decydujac się na antykoncepcję robić to w porozumieniu z lekarzem a nie na zasadzie bo moja koleżanka zachwalała te i sa super. To ze dla niej są super nie oznacza że super bedą dla innej osoby. A masa kobiet tak własnie robi. Jeśli zaczynają występować jakies skutki uboczne-nawet po kilkumiesięcznym stosowaniu-trzeba się udac do lekarza i zmienić leki. Nic innego nie pozostaje. I tak do skutku. Az trafi sie na takie po których wszystko jest ok. A jak nie tabletki to moze trzeba pomysleć o innej formie antykoncepcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaaaaaAA
od kilku dni biore Cilest , codziennie kolo 21 i pozniej budze sie w nocy i mam straszne mdlosci.. stad moje pytanie.. po jakim czasie te objawy ustapia? czy podczas brania antykoncepcji stosowalyscie jeszcze np asequrelle czy cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyXx
Witam Mile Panie, mam pytanie odnośnie tabletek: Cilest. mianowicie moja Dziewczyna własnie zaczęła je brać i chciałem się dowiedzieć po jakim czasie zaczynają one działać, kiedy już będziemy mogli bezpiecznie położyć się do wyrka :) Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek913143
Jeśli pierwszą tabletkę wzięła w pierwszym dniu miesiączki to możecie bezpiecznie współżyć po 2-3 dniach ponieważ tabletki działają od razu( jesli pierwsza tableta została wzięta w pierwszym dniu okresu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda ;)
Witam laseczki ;) ja biore tabletki cilest od 1,5 roku. przez pierwsze pol roku bylo ok ale przez ten niecaly rok przytyłam 7 kg.. mimo ze moja dieta się nie zmieniła a nigdy nie mogłam przytyć.. teraz ginekolog przepisała mi naraye. Słyszałam ze jest to jakis nowy zamiennik yassmine czy cos takiego ;p chodzi bardziej o to ze w trakcie stosowania nie trzeba stosować zadnej diety i mimo wszystko się chudnie. Niestety pogłoski trochę mnie przerażaja, ponoc strasznie psuje sie cera.. znow cofnę sie do cilest ktore mialy ponoć poprawic moja cere a nic nie zrobily,,, wrecz przeciwnie.. mogłby mnie ktoś poinformować o skutkach stosowania tabletek naraya ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda ;)
do IZAAAAAAA ja brałam asequrelle przez miesiac i jezeli chodzi o tabletki cilest to po pierwsze : po nich totalnie spadlo mi libido.. prawie zanikło wiec choy z brania tabletek skoro nie chce sie uprawiac seksu ... -.- a po drugie przytyłam po nich ..asequrella mi lekko podniosła libido.. bynajmniej tak mi sie wydaje ale nie mialo to znacznej roznicy.. moze ze wzgledu na to ze brałam je tylko miesiac.. ale do rzeczy.. powiem Ci ze kiedys "balam" sie isc do ginka i kupilam od kolezanki tabletki anty...(novinete czy cos ) po nich mialam mldosci bylam senna i ogolnie dno.. po 3dniach brania tych tabletek wywalilam je i poszlam do ginekologa.. Bardzo mila pani powiedziala ze jak dostane okres to mam wziasc cilest ( czyli inne tabletki) po nich nei mialam zadnych problemow wiec jesli juz zle sie po nich czujesz to radze Ci je zmienic jak najszybciej bo jest ich do wybrou do koloru a to jest przeciez dla naszej ptrzyjemnosci a nie po to zeby się meczyc ;) do tego dochodzi fakt ze jesli wezmiesz tabletke przespisz sie z chlopakiem a otem wyrzygasz tabletke to zajedziesz w ciaze i tyle bedziesz z tego miala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek913143
Hej mam pytanie biorąc tabletki w trzecim tygodniu wymiotowałam ok 4 godziny po tabletce poźniej kochałam sie z chlopakiem i zastanawiam sie czy mogłoby dojśc do zapłodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannanagietkowa
Ja biore cilest od ponad dwoch lat. Cera mi sie poprawila, piersi urosly, nie boli mnie brzuch w ogole podczas krwawienia. Przytylam moze 2 kg co wyszlo mi nawet na zdrowie :) Z kolei moja kolezanka brala cilest i miala takie hustawki nastroju ze az czasem byl strach z nia gadac, ale szybko zmienila je i teraz jest ok. Takze to wszystko zalezy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaaaaaAA
Hm.. te mdlosci jednak byly spowodowane innymi tabletkami.. narazie jedynym skutkiem ubocznym jest powiekszenie biustu no i plamienie.. wlasnie nie wiecie czy to minie? ogolnie czuje sie dobrze po tych tabletkach i chyba nie chcialabym ich zmieniac bo nie chce ciagle eksperymentowac.. ale to plamienie mnie troche przeraza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
Ja też miałam plamienie ale szybko minęło. Generalnie powiedz lekarzowi, że takie coś występuje albo poczytaj w ulotce. Z tego co pamiętam to było wyróżnione, że może coś takiego wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominguez
Mam do sprzedania 21 tabletek ważnych do 02/2013 cena: 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda232323
Hej! ja bralam cilest przez rok. Mialam okropne hustawki nastrojow, doslownie nie panowalam nad soba, od awantur do wylewnych czulosci, od placzu do smiechu. Poza tym nasilily sie u mnie migreny, do tego stopnia ze mialam zaburzenia mowy, dretwienie rak, itd. Za rada neurologa odstwailam pigulki i do dzisiaj nie mam takich problemow, glowa boli mnie sporadycznie, bez aury. Branie tabletek to sprawa indywidualna, wiec trzeba sie przebadac i obserwowac swoje cialo i zachowanie. Cilestem leczylam endometrioze, dlatego mysle ze to zbyt mocny lek jesli chodzi o zabezpieczenie sie przed ciaza. Osobiscie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cillest
Mam do sprzedania 3x21 tabletek ważne do 03-2012 cena za 21 tab. -10zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenka ja brałam diane35 i z nich przeszłam na cilest. Nie widzę róznicy-no może piersi troche większe po cilescie. Zreszta mój organizm dobrze toleruje środki antykoncepcyjne. Czy sa lepsze na cere? Nie wiem,nie mam problemów z cera bo tradzik u mnie to juz czasy prehistoryczne :-) Co do diane to zapytaj swojego ginekologa bo mój mi od razu powiedział ze tych leków nie powinno się stosować dłuzej niż 4 m-ce. Ja stosowałam dłuzej i nic mi się nie stało. Diane to nie sa typowo tabletki antykoncepcyjne. Spełniaja funkcję antykoncepcji że tak napiszę przy okazji. Głownie sa stosowane przy problemach z tradzikiem,wypadaniem włosów,nadmiernym owłosieniem jednoczesnie zapewniaja antykoncepcję. Ale podobno nie powinno stosować sie ich zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papudron niestety żaden ginekolog mi tego nie powiedział! w sumie diane35 brałam może z 5,6 lat z małą przerwą!teraz znów mam przerwę 2 miesięczną i później zaczynam brać cilest!i słyszałam właśnie że po Diane po ich zkończeniu można od razu zajść w ciązę czy to też może prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie mam problemy z cerą;/i niewiem czy te cilest właśnie mi pomogą.no zobaczymy jak to będzie.a cilest ile można brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
to chyba wszystko zależy od rodzaju cery/organizmu. ja biorę cilest i przyznam, że mam tłustą cerę i dawniej to była masakra z trądzikiem. teraz jest o niebo lepiej. także na mnie podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym zajściem w ciąze po odstawieniu diane... To no nie wiem czy tak od razu. To chyba tak jak po innych środkach antykoncepcyjnych. Ja odstawiłam diane bo chciałam zajść w ciąze i pomimo tego że nie stosowałam żadnej innej antykoncepcji i nie uważałam to w ciąze zaszłam jakieś 4 m-ce po odstawieniu. Po porodzie jak poszłam do kontroli to lekarz przepisał mi plastry. Stosowałam je przez 3 m-ce ale jakoś nie czułam się pewnie. Jakoś tak sobie wbiłam do głowy że tabletka-to tabletka. Że jak ją zażyję i się wchłonie to będzie działała. A plaster ciągle sie bałam że mi sie odklei i przestanie działam a w moim przypadku kolejna ciążą to zagrożenie życia. Przy kolejnej wizycie powiedziałam o tym swojemu ginekologowi. Stwierdził że nastawienie/samooczucie psychiczne tez jest ważne i ze jeśli czuje dyskomfort to rezygnujemy z plastrów i wracamy do tabletek. Wróciłam do diane-po ciązy moja cera pozostawiała wiele do życzenia. Przepisał mi je ale od razu zaznaczył ze nie dłuzej niż 4 m-ce a potem zmienimy na coś innego. No i teraz biorę cilest. Nic mi sie nie dzieje a biorę już kilka m-cy. Tutaj nie ma ograniczej czasowych ale podobno przy każdych tabletkach dobrze jest od czasu do czasu zrobić tak ze 2 m-ce przerwy. Ja staram się tak raz na 1,5 roku własnie odstawić. Z tabletkami anty to jest tak samo jak z każdymi innymi. Jedna osoba toleruje i nic sie nie dzieje a u drugiej przy tym samym leku występuja skutki uboczne. Trzeba wiec obserwować swój organizm. Jeśli coś jest nie tak to wtedy do lekarza i zmiana leków. Po jakimś czasie trafi się na takie które odpowiadają. Ja mam fajnego lekarza. Zawsze doradzi,porozmawia,nie wciska na siłe najdroższych leków nowej generacji. Szkoda mi go będzie jak przestanie pracować :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia 86
czesc mam pytanie czy podczas brania tabletek moze wystapic plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×