Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość GimnazjalistkaMarysia
W takim razie możesz jej zrobić jakiś Gomezowy albo Montanowy koszyk, np. kup koncert Hanny Montany lub Czarodzieje z Waverly Place na DVD (CZWP kosztuje jakieś 25 złoty), włóż do jakiegoś koszyka, dodaj paczke popcornu i butelke coli. Zamiast popcornu i coli możesz kupić kubek z ich zdjęciem, wsypać do niego porcje kakao na jedną osobe i parenaście mini-pianek. Możesz też zamiast DVD kupić CD z ich muzyką. Ja bym się ucieszyła z takiego prezentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
Świetny pomysł z tym koszem! Dla brata kupiłabym koszulkę z nadrukiem albo słuchawki. W zeszłym roku robiłam makaronową choinkę i wyszło świetnie! Pomalowałam ją na zielono i oprószyłam śniegiem w spayeu. To również może być fajny prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Skończyłam już ten zeszyt z przepisami dla taty. Chyba jednak dam mu to na urodziny a na Boże Narodzenie wymyśle coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
agasza28 dasz mi instrukcje jak zrobić takie piękne drzewko? najlepiej to na pierwszym obrazku. Gratuluje Ci takich świetnych ozdób! W ogóle dziewczyny co nas tak mało? W zeszłych latach nie udzielałam się na forum, ale regularnie je czytałam i w listopadzie było więcej osób! Święta tuż tuż ;D (jeszcze 53 dni do Wigilii i tylko 35 razy do szkoły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia ; )
no cześć, jesteśmy już we cztery jak się nie mylę ? :D no jak na razie to pomysły mam, a wszystko będę robiłą w tą sobotę tzn.: zrobię w kolejności : 1. tata 2. mama 3. brat 4. chrzestna 5. babcie . tylko właśnie : JAKIE PREZNTY DLA BABĆ ? :< nie wiem co zrobić ? pff. : p POOOOOOOOOOOOOOOOOOMOCY ! ;* proszę Was dziewczynki . :d a więc okej idę szukać czegoś na necie . : ))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To drzewko jest bardzo proste do zrobienia. Miałam kulkę ze styropianu (to była bombka), powbijałam w nia sztuczne różyczki, zostawiłam miejsce na wbicie patyka,podoklejałam koraliki i sztuczne igliwie, potem włożyłam do doniczki i gotowe. Można zrobić róże z bibuła ale to dużo więcej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Dla babci można zrobić wieniec, albo stroik, albo ramke z Twoim zdjęciem. Na pewno się ucieszy, wiem z doświadczenia że babcie cieszą nawet najmniejsze rzeczy zrobione przez wnuków. A te dekoracje naprawde są śliczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
Dzięki za instrukcję agasza88. Napewno wypróbuje takie drzewko, tylko muszę kupić bombkę styropianową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia ; )
hmm. dziewczynki, dziewczynki. ja nadal mam problem z babciami . jeeej . chciałabym im zrobić coś wyjątkowego, bo jedna moja babcia jest już bardzo chora, a u drugiej też nie najlepiej . 78 i 76 lat. no i nie wiem, bo moje babcie mają już moje zdjęcia .. :< no nie wiem coś, coś wyjatkowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociawielbicielka
dla babć to jest masę pomysłów, bo faktycznie cieszy je każda drobnostka zrobiona przez wnóków. Ale można zrobić np.: - mydełko pachnące z płatkami kwiatów itp., - coś z masy solnej (świąteczne wzory są fajne, np. renifery, mikołaje i aniołki), - chatka z piernika-lampionik z gliny, - zwykła chatka z piernika, - aniołek z modeliny, - album fotograficzny z okładką zrobioną fajną techniką (może być decupage, lub scrapingbook) a w środku zdjęcia ładnie obrobione i wklejone do środka, plus jakieś ozdóbki, takie jak ususzone liście, lub kwiaty, - jeśli umiesz szydełkować, to możesz zrobić coś z motywem świątecznym, - jakiś ładny bukiet z suszonych, lub robionych z bibuły kwiatów, - ze starej koszuli, lub czegoś tam, czego już nie nosisz, lub materiału możesz zrobić fartuszek i w komplecie niezbędnik kuchenny; to znaczy, że robisz taką materiałową płachtę z kieszonkami i do tych kieszonek wkładasz łyżki, rękawice, i inne elementy kuchennego wyposażenia, - możesz też zrobić świąteczne koszyczki, wyłożyć je siankiem, udekorować ostrokrzewem, czy czymś w tym stylu rączkę, a do środka w paczuszce, lub luzem, ładnie poukładane pierniczki z małą, fikuśną figurką o tematyce świątecznej. Jest jeszcze pomysłów od groma, ale nie dam rady ich tu wszystkich zapisać. Mam nadzieję, że się przydadzą. Pozdrowionka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może kolaż ze zdjęć babci?
ja zrobiłam zdjęcie z foty rodziców , obrobiłam w sepii, wydruk na papierze nabłyszczanym ramka.Ale dla babć moze ich fotki z młodosci ,ślubne z dzieciakami i taki kolaż w antyrame?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozdobeczki
juz czas cos porobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
Cieszę się, że jest nas coraz więcej. Moje plany na prezenty: -rodzice: prezentacja ze zdjęć z czasów około 40 lat -mama: przepisane w ładnym zeszycie przepisy kuchenne -tata: drzewko świąteczne siostra: kosz w stylu seleny gomez Już zabrałam się do pracy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam starych jak i nowych użytkowników :) Który już to rok z Wami spędzam...? Czwarty jak dobrze liczę. Miło jest spotkać się z Wami ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Piękne te kawowe dekoracje!!! Niestety ja nie mam cierpliwości do takich rzeczy :D A Wigilia już za miesiąc i 20 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie choinki nie są zbyt skomplikowane, zwłaszcza jeśli chodzi o tą z pierwszego linku. Wystarczy dobra klejarka i odrobinę cierpliwości. Technika taka sama,jak u choinek z makaronu lub szyszek. Co innego te z fantazyjnymi wzorami, przy nich trzeba bardziej się "poświęcić", ale wystarczy narysować jakiś wzór na choince i kleić według wzoru. A te jaśniejsze ziarenka to chyba orzeszki jak dobrze widzę. Piękne są też te bombki, które się szybciej niż choinki robi. Były tu dziewczyny, jak dobrze pamiętam, które oklejały ramki do zdjęć ziarenkami kawy i innymi przyprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...zastanawiam się, gdzie podziały się moje linki z wczorajszego dnia. Wczoraj tutaj były, dziś ich nie ma...... Zastanawiające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Rzeczywiście, dopiero teraz zauważyłam....interesujące. A te choinki z makaronu na pewne zrobie, z makaronu penne (czy jak to się tam pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś też robiłam choinki z makaronu, tyle że to był makaron "rurki". W tym roku chyba jedną zrobię, bo ta moja stara się już połamała. Tutaj masz moje choinki z makaronu: https://picasaweb.google.com/madziorek322/Choinki#5275665460393237074 A to reszta moich wyrobów choinkowych: https://picasaweb.google.com/madziorek322/Choinki#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
Ja robiłam w zeszłym roku choinkę z makaronu świderki. Wyszła równie piękna i wszystkim się podobała. W tym roku planuję zrobić z orzechów jak w linku powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina 31
Hej a ja w zeszłym roku zrobilam choinke ze sznurka do pakowania paczek, takiego jak sie kiedys uzywało.Mianowicie, trezba zrobic z brystolu stozek- to bedzie stelaz.Ten stozek smarowac zaczynajac najlepiej od gory, klejem wikol i obklejac sznurkiem na okolo, jeden rzadek przy drugim.Obkeljona choinke spryskac lakierem do wlosow, posypac brokatem i przykleic gotowe gwiazdeczki imitujace babki.Ja dodałam niby łańcuch do tego, zrobiony z cieniutkiego koralikowego łańcuszka, takiego jak sie zawiesza na normalna choinke, mozna tez wbic w czubek tej naszej choinki ratanowa gwiazdke tez posypana brokatem, swietna ozdoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Mam nadzieje że moja choinka też będzie taka fajna :D Ja moją chyba pomaluje na zielono. Będe je robić dopiero za jakiś miesiąc, bo najpierw chce kupić albo zrobić prezenty a tą kase co mi zostanie wydam na robienie dekoracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z moją siostrą już dość długo taki zwyczaj, że robimy dla siebie kalendarze adwentowe. w tym roku postanowiłam zrobić mojej siostrze kalendarz adwentowy z prezencikami w postaci biżuterii z modeliny o tematyce świątecznej. W grudniu pokażę Wam efekty mojej pracy. A Wy macie podobne zwyczaje w swoich domach? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
U mnie nie ma takich zwyczai, są tylko takie różne przesądy np. że pierwsza osoba które wejdzie do naszego mieszkania w Wigilie to musi być mężczyzna inaczej będziemy mieć pecha przez cały rok. A ten Twój kalendarz adwentowy będzie wyglądał mniej więcej tak jak te ze sklepu (chodzi mi o kształt) czy jakoś inaczej? Możesz mi zdradzić instrukcje? Dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocia wielbicielka
Ten kalendarz adwentowy, to co roku ma inną formę. W tym roku planuję na każdy dzień zapakować prezencik jako miniaturową formę podarunku pod choinką (wiecie, w małym, ładnym pudełku włożę tą modelinową biżuterię i obwiążę wstążeczką, a potem (być może) włożę pod 24 mini choinki). Miłych przygotowań prezentów i ozdób świątecznych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnazjalistkaMarysia
Świetny pomysł!!! Ja bym na takie coś nie wpadła!!! Ja chyba postawie na sklepowe, w zeszłym roku robiłam jeden własnoręcznie ale w tym roku jakiś kupie, już sobie wypatrzyłam jeden za 3 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×