Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Hejka :) !! Co już macie zrobionego dla bliskich? Ja zrobiłam mydełka :) figurki z masy solnej :) i będę robić kartki własnoręcznie :) 4 kostki mydełek dla wychowawczyni, 3 mydełka dla drugiej-pomocniczej, 3 dla przyjaciółek i muszę zrobić 8 dla rodziny :/ A najgorsze że wychowawczyni nie doceni tego że robiłam je sama bo moja przyjaciółka chce powiedzieć że cała klasa je robiła ;| A to jest kłamstwo bo tylko ja je zrobiłam :/ I tak powiem pani \" Własnoręcznie zrobiony prezent :) od całej klasy \" oo i to ja jej dam bo w końcu to moje dzieło :)) Macie jakieś pomysły na ciekawe samemu zrobione ozdoby? Żeby udekorować sale, choinkę i stół na wigilii klasowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I czy ktoś z Was zna tani i bardzo łatwy przepis na jakieś ciasto świąteczne? Bo muszę na wigilię skombinować ciasto a pomyślałam że babcia zrobi a babcia nie ma czasu więc muszę zrobić sama :/ Kiedyś robiłam ciastka i wyszły za twarde bo mam zepsuty piekarnik i nie pokazuje on temperatury:/ Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo:) bardzo chetnie pokaze wam jak to zrobilam ale musze wykonac jednego etap po etapie i zrobic zdjecia lekcje wstawie wam na fotoblogu - snieg stopnial a dzisiaj o tej porze mamy mroz ktory scial wszystkie stopione kaluze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sceptycznie podchodze do prezentow w postaci MYDELEK - mydlo to rzecz bardzo delikatna i jezeli ma sluzyc tylko do ozdoby lazienki to OK - ale czy wy znacie lazienke osoby obdarowywanej? Bo do mycia to jest watpliwy prezent. W epoce przedpotopowej, kiedy nie bylo pieknie opakowanych pachnacych mydel - obdarowywalam niektore osoby mydlami luksusowymi typ yardley czy roger & gallet , niewazne - ale kiedys natknelam sie na osoby ktore skwitowaly ten moj podarunek : "czyzbys chciala powiedziec ze sie nie myje" !!!!!!! Uwazam ze lepszym pomyslem jest zrobienie swieczek lub dekoracji w postaci ladnego stroika na stol albo do zawieszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birdota super, bede wdzieczna i podejrzewam ze nie tylko ja =) i uwazaj zebys sie nie przewróciła na zamarznietych kaluzach! milego dnia - u mnie strasznie wieje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepinka
Juliab 2 pytalas o tanie i proste przepisy na ciasto... Dla mnie to nie ma takiej mozliwosci zeby na swieta nie bylo sernika... na spod(ciasto) - paczka herbatnikow (300g), maslo(150g), cukier(100g). Herbatniki kruszymy na bardzo drobno, maslo ucieramy z cukrem na gladka mase i dodajemy do herbatnikow. Dokladnie laczymy i wykladamy spod blaszki.Nie zpomnijcie uzyc papieru do wypiekow. 600g tlustego bialego sera lacze z 5 zoltkami utartymi z 250g cukru i cukrem waniliowym. Polowe masy serowej wykladam na spod ciasta. Nastepnie na wierzch ukladam polamane herbatniki czekoladowe lub jakie nam wpadna w lapki i zalewam reszta masy. Zapiekam w piekarniku w 180 C przez jakies 50 min (az ser bedzie zarumieniony). Do malego garnka wlewam troche wody, tak aby przykryla dno, na jakies 3 milimetry. wkladam pol kostki masla(margaryny) i roztapiam. Nastepnie dodaje 4 lyzki gorzkiego kakao i 3 lyzki cukru... Podgrzewam az do dokladnego polaczenia sie skladnikow, zagotowuje ale nie gotuje. Kiedy ciasto ostygnie dekoruje polewa i... ciasto gotowe... najlepsze nastepnego dni kiedy jest zimne... tanie i malo skomplikowane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepinka
a wiec przepisik na tanie i calkiem proste ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Madziorek, ja bym chciała porobic jakies rzeczy a nie moge bo mnie jakies chorobsko powalilo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulzi - współczuję, leż i kuruj się. Ja robiłam do niedawna robiłam jeszcze choinki z makaronu. Zrobiłam jeszcze z siana, taką z przekrzywionym czubem, ale kot mi zepsuł i muszę robić od nowa :( jak zrobię nową to ją wstawię pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidortaa - właśnie wycięłam kilka szablonów aniołków (głowa z tułowiem), zostały mi jeszcze skrzydła. Mam pytania do Ciebie: malowałaś je plakatówkami? Mam w domu plakatowe farby i akrylowe, nie wiem które będą lepsze. Mam lakier, który dostałam od znajomego (lakierował drewniane schody) - będzie się nadawał? Zauważyłam że Twoje aniołki są przyklejane do tektury ( bo z tyłu wystaje). Jak możesz to odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam próbę lakierową, naniosłam pędzlem na kawałek brystolu ale jest za żółty, najlepiej wyszedł lakier do paznokci.Nie wiem czy je w ogóle lakierować, bez lakieru też są ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wziąść parafine? i knoty?? Już wcześneij myśłałam o świeczce ale nei wiem gdzie mam kupić parafine i knoty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Madziorek moje szablony sa podwojne aniol sklada sie z 2 takich samych kartonow, miedzy jednym a drugim wklejam skrzydelka i \"raczki\" te drucikowe to kawalek drutu podklejony paseczkiem papieru od srodka ----- kiedy zamontowane na stronie wewntrznej skrzydelka i lapki to wtedy doklejam patyk i nastepnie \"przykrywam\" druga czescia aniolka nie lakierowalam takim lakierem ale takim przeznaczonym do prac recznych dla dzieci - to jest taki po ktorym pedzle myje sie woda - jest po wyschnieciu przezroczysty - Uwaga: kazde lakierowanie deformuje kolory albo wzmacnia ich natezenie albo przebarwia - farba powinna byc dobrze sucha bo inaczej rozmaze sie kiedy bedziesz przeciagac lakierem -------- akrylowymi nie malowalam bo sa duzo drozsze - gdybym malowala akrylem to wtedy bym nie lakierowala -------- padlam na tym ostatnim jarmarku , z zimna ----- bo to hala bez drzwi - tyle tylko ze nas ochrania przed deszczem i sniegiem ale lodowato fuj ....... Madziorek raz wpisalam sie tutaj zeby ci odpowiedziec ale padla mi strona i wszystko przepadlo .... a moje aniolki zrobily kariere - acha w sumie to sa wiedzmy ktore sie przebraly za aniolki i bardzo mnie prosily zebym je zabrala na jarmark ....... zakladki tez ciesza sie sukcesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddo OlluSSSiAAA - przesliczne i bardzo praktyczne linki a twoj witraz jest naprawde bardzo bardzo ladny - wcale bym sie nie pogniewala gdybym dostala taki w prezencie a z 4 to juz wychodzi sliczny abazur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happy180
Hej! :) Macie cudowne pomysły na ozdoby na Boże Narodzenie! :) Ja właśnie poszukuję jakiegoś pomysłu na małą choineczkę, którą mogłabym zrobić sama. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia76
madziorek a przyznaj sie co zrobilas z ta choinka co ci kotek zepsól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta choinka którą najpierw załatwił mi pies, potem kot, po reanimacji trafiła do Ciebie Grazia. Teraz już wiesz co ta choinka przeszła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez prosze bardzo - dzisiaj snily mi sie pomysly bardziej skomplikowane wlasnie z kartonu i materialow zrobilam tez takie duze serca - duzo osob myslalo ze sa zrobione ze skory !!!! widzialam piekne broszki z papier- maché mam przepis na te mase np z maki : 1 szklanka wody 1/4 szklanki maki 5 szklanek gotujacej sie wody szklanke wody zmieszac z maka ale wymieszac tak zeby sie zrobila z tego taka smietana - nastepnie wlewamy tpo mieszajac do wrzacej wody (5 szklanek) Caly czas mieszajac gotujemy 2 lub 3 minuty troche ostudzic zeby sie nie poparzyc i w tym maczac z obu stron paski papieru z gazety (darte a nie ciete nozyczkami) sciagajac z nich nadmiar tej mazi z maki - potem dalej wiecie - suszyc suszyc suszyc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mama mi dziś kupiła w jysku album do scrapbookingu, przecniony z 40 na 12 =) a w srodku pelno, wstazecze, cekinow, kwiatuszkow, gwazdeczek kartonikow i pelno rzeczy do ozdabiania kartek =) normalnie strasznie sie ucieszylam bo lubemu do kalendarza dolaczam album z naszymi zdjeciami i mama kupila mi wysmienity album =) bardzo sliczny ten album wiec polecam jesli u was tez jestgdzies jyzk i przecena =) jutro ide kupic kolejne 2, bedzie na zas =) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Wkleiłam jeszcze kilka moich prac. Juz ostatnie w tym roku. Może jeszcze kogoś zainspirują. Kilka juz znalazło innego właściciela, a i te juz czekaja na zmianę adresu. Ten z papieru i choinka , zrobione sa w pomiedzy pieczenim ciasteczek i innych przedświatecznych zajęć. Zycze wszystkim zdrowych Świąt BOżego Narodzenia i błogosławieństw od Nowonarodzonego. Pozdrawiam Ewa2009 adres w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulzi, a jak dokladnie wyglada ten album? w kazdym jysku powinien byc? musze sie dzis do mojego przejsc, bo tez chcialam cos takiego na prezent!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×