Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość magda9195
Madziu, piękne te choineczki! Ja właśnie zamówiłam sizal i chcę zrobić dokładnie taką choinkę jak ta Twoja pierwsza. powiedz mi, z czego zrobiłaś bazę? bo nie wiem jak nawinąć ten sizal i zrobić taki fajny czubek ;) i usztywniałaś to jakoś, czy związywałaś nitką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda9195, dziękuję bardzo :). Choinkę robiłam z gotowego stożka z drutem który zakupiłam w sklepie z akcesoriami florystycznymi. Można też taki stożek zrobić samej, ze brystolu, lub uformować z styropianu lub gąbki florystycznej. Jeśli zaś chodzi o czubek, to wystarczy umocować przy czubku kilka giętkich drutów. Sizal można opleść drutem, ale ja akurat nie miałam drutu pod kolor choinki, a nie chciałam aby drut odcinał mi się na sizalu. Sizal po prostu podklejałam klejem na gorąco. Bierzesz do ręki pasmo sizalu, podklejasz, a potem co parę centymetrów, delikatnie podklejasz od spodu. Zaczynasz od dołu u podstawy, idąc ku górze, owijając dokoła. Nie jest to trudne, ale trzeba brać odpowiednie szerokie pasma, aby w niektórych miejscach nie wychodziło Ci grubiej.Pasma powinne być identyczne. To tyle, mam nadzieję że pomogłam. Jakby co to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym blogu, po prawej stronie, masz skan gazetki z dekoracjami świątecznymi. Szukaj pod napisem : "dekoracje mieszkania" Tam masz, opis jak zrobić taką choinkę, tyle że z sianka. Może to ci pomoże. Tam jest opis jak uformować choinkę z gąbki i zrobić właśnie taki czubek. Są też inne inspiracje, które mogą Ci się spodobać. powodzenia w tworzeniu choineczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie otwiera się, Skopiuj link, potem zlikwiduj przerwę w linku, między przecinkiem a jedynką. Wtedy otworzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artystyczna Bomba
Ja tam potrzebuje pomysłów jak PAKOWAĆ prezenty. Wiem że niedawno było pare linków (także moich) ale może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Oto co (na razie) musze zapakować: 3 pudełka o różnych kształtach (miałam nadzieje wszystkie zapakować razem ale chyba mi się nie uda) 12" choinka z drucików kreatywnych udekorowana słodyczami + mikołajem z czekolady stojący obok Jeszcze będzie coś dla taty, dla mamy mam już pomysł i dla każdego bombonierka domowej roboty ale na to zrobiłam własnoręcznie pudełka a więc też jest okej ^-^ Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczek:)
Hej Artystyczna Bomba :) też miałam pomysł na zrobienie bambonierki dla wszystkich.. Tylko nie mam pojęcia jak :( może mi coś poradzisz ? proszę o dokładny opis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artystyczna Bomba
Mam pare przepisów jeśli chcesz: http://www.kwestiasmak u.com/desery/trufle/karmelowe_burfi/przepis.html http://mydlopowidlo.bl ogspot.com/2011/03/przepis-na-trufle-orzechowe.html http://www.domowe-wyp ieki.pl/przepisy-pralinki/348-przepis-na-pralinki-bananowo-orzechowe Usuń spacje. Na razie robiłam tylko te karmelowe, wyszły idealnie. 30 sztuk. Cukier karmelizował się wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeki ale w końcu, gdy przestałam mieszać na pare minut, zaczął się topić (wtedy znowu zaczełam mieszać) . A jeśli chodzi o miksowanie mleka w proszku z tą masą pod koniec, to po dodaniu drugiej szklanki o mało mi mikser nie wysiadł :D Ale wszystko się udało, nic nie spaliłam ani nie oparzyłam się karmelem a więc jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9195
Dziękuje Ci bardzo Madziu ;) Bardzo przydatne rady, postaram się jak najlepiej wykorzystać je robiąc moje choineczki. Wczoraj przyszła mi cała wieeelka paka sizalu (myślałam, że się rozpłynę jak zobaczyłam 12 paczek, w tym każda w innym kolorze..) Zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;) A i bardzo ciekawy ten blog, który podałaś w linku. Oglądając go wpadłam na jedną stronkę, może któraś już ją zna, bo coś mi się zdaje, że dość popularna, choć może bardziej jako prenumerata : czterykaty.pl, w zakładce 'zrób to sam' jest mnóstwo ciekawych pomysłów na dekorację domu i opisów jak zrobić różne fajne rzeczy, muszę coś kiedyś wypróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki.! Przepraszam, że się nic nie odzywalam ale wiecie jak to jest.Ja proszę was o pomoc. Pierwszy raz mam choinkę w moim pokoju. Mala sosenka (sztuczna). Ozdoby będą srebrno-niebieskie. A czy coś wlasnoręcznego mi podsuniecie? Dziękuje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9195
Ostatnio znalazłam takie bombki: http://blog.donnamoderna.com/bricolady/2009/11/27/palline-di-feltro-per-lalbero-di-natale/ banalne a całkiem ciekawe :) możesz też pierniczki upiec :D albo po prostu pozawiązywać ładnie kokardki, czy też zrobić jakieś ozdoby z makaronu. sama nie wiem, ja generalnie ostatnio bardziej poszukiwałam pomysłów na stroiki i tego typu rzeczy więc może któraś z dziewczyn da Ci ciekawsze pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mam problem z prezentem dla teściowej, trochę decoupażuję i haftuję ale nie wiem co mogłabym jej zrobić, bo ona jest taką osobą która niczego nie potrzebuje. dosłownie. i wszystko co ma rozdaje. Jej hobby to tylko oglądanie TV i ... czasem wypad do sąsiadki na pogaduchy. No i lubi jeść, ale przecież bombonierki jej nie dam. No i pali ale palaczom nie daję prezentów zgodnych z ich nałogiem bo nie cierpię papierosów i nie mam zamiaru podtrzymywać ich nałogu. Myślałam, że zrobię jej ramkę w decou i wydrukuję zdjęcia wnuka (czyli mojego synka) do tego, myślicie że tak wypada?? Bo jak nie to, to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka se po prostu kobitka...
a to moje aniolki na swieta z masy solnej, dopiero zaczynam przygodę z lepieniem figurek, wiec jeszcze nie są takie jak bym chciala, ale juz coraz lepiej mi idzie:) zapraszam do obejrzenia i polecam, bo to swietna zabawa i wspanialy pomysl na ozdoby swiateczne oraz prezenty dla bliskich;) http://fotofotki.pl/pliki_img/5jpd2c9cgtoj0tj 31e50.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapawlik
Przepiękne te aniołki z masy solnej... Ja niestety nigdy nie miałam talentu do lepienia. Muszę się was poradzić co do prezentu dla przyjaciółki. Czy rękawiczki lub śmieszne skarpetki są fajnym prezentem? A może lepiej dać jej zestaw kosmetyków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laulaura
hej :) moją bratowa kocha anioły, ma ich bardzo wiele więc planuje zrobić dla niej coś sama. a tak żeby było niezwykle i oryginalnie :) zastanawiałam się nad masą solną, co o tym myślicie? podobają mi się takie http://i.pinger.pl/pgr486/cdb69603002734eb4ba50f06/100_1022.JPG albo te stąd: http://www.ceramika.sklepna5.pl/informacje/17/aniolki-witeczne.html (PS. domyślacie się może z czego mogłabym wykonać takie włoski jak te mają???) jakieś tam zdolności manualne mam, wątpię że aż takie ale będę próbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne rzeczy
fajne rzeczy robicie :) choinki z szyszek świetne ! laulaura - mnie też te włoski zastanawiają :D nie mam pojęcia z czego to jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne rzeczy
ja zawsze robiłam ozdoby na choinkę z suszonych plasterków pomarańczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artystyczna Bomba
Oj, mnie również. Egzaminy kończą się w Piątek (ALLELUJA), wyniki niektórych już mam i nie było tak źle. Najgorzej miałam 72% z Irlandzkiego a najlepiej 100% z historii (SZOK - nie trawie tego przedmiotu) :D A Święta zbliżają się MASYWNYMI krokami!!! Jeszcze 11 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fruoo
Ja dla koleżanki zrobiłam kolaż na zdjęć na twardej kartce A3. Robię też "śnieżną kulę", ze słoika, wkładam do niego postacie zrobione z modeliny. Szalik na drutach gryffindora, dla fanki Harrego Pottera, Kalendarz - drukuję zdjęcia i ręcznie wpisuję daty. No i jak to nazwałam "ogarniętą paczkę" , która zawiera czekoladki i pierniczki własnego wyrobu, tigera (nakleiłam na opakowanie logo zespołu osoby obdarowanej) , oraz kawę - nie mieloną, dla lepszego klimatu. Mam nadzieję, że kogoś zainspirowałam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artystyczna Bomba
Ja już mam wszystkie prezenty, teraz pora kupić papier, wstążki i kokardki, wszystko ładnie zapakować i wsadzić pod choinke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania189898
też bym tak chciała, ale niestety mam jeszcze trochę do kupienia tych prezentów, a w portfel mój już jest chudy,nie wiem czy zdołam w takim krótkim czasie zaoszczędzić i kupić ale podam wam co mam kupione już dla mamy świeczkę z napisanym na niej wierszem specjalnie dla mamy z Radomia,filiżankę z talerzykiem,piękny duży notesik dwa w jednym i mam jeszcze soc kosmetyków dokupić,babcia perfumy,ramka na zdjęcie,kartka i dokupię czekoladę gorzka i pomadkę tata kartka ,czekolada i mam dokupić dezodorant i żel pod prysznic dziadek kartka ,czekolada i mam dokupić herbatę i kubek brat Kamil folder na płyty,dużo słodkości ,kieszeń na fotel na pilot i mam dokupić dezodorant i grę siostra cioteczna Ola kolczyki,breloczek i mam dokupić błyszczyk i dostanie czekoladę, goście będący u nas w święta kartki i małe aniołki zrobione własnoręcznie.Oto cała lista to ma być pod choinką dla moich bliskich i gości.Proszę was o pomysły lub linki na strony gdzie można wykonać fajne własnoręczne prezenty tylko nie ramki czy masa solna bo nie chce liczę na was pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania189898
Bardzo was proszę o linki na strony ,do zrobienia cukierniczki raczej nie z drewna bo nie umiem no wiecie tych gwoździ i wyciąć z drewna wiec chodzi mi o jakąś ładną ,wytrzymałą cukierniczkę która można zrobić z czegoś łatwego ,lub coś co można tutaj wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wykorzystaj łupinę z kokosa. Nie mam pomysłu czym okleić by w razie czego to umyć, chyba że nie musi być w 100% użyteczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania189898
Fuksja nie mam kokosów i szczerze mówiąc to w moim mieście ich nie ma,ale i tak bardzo Ci dziękuje ,może kiedyś w przyszłości wykorzystam ten pomysł ,proszę was o dalsze linki i pomysły na zrobienie własnoręcznej cukierniczki tylko nie z drewna bo jak już mówiłam nie umiem ,chodzi mi o jakaś ładną na prezent cukierniczkę ,tylko nie wiem jak z czego ja zrobić a musi być użyteczna.I tak wam dziękuje i proszę o dalsze PORADY ,POMYSŁY I LINKI NA STRONY JAK ZROBIĆ WŁASNORĘCZNIE NIE Z DREWNA CUKIERNICZKĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9195
Może kupisz jakąś ładną szklaną miseczkę i ją ładnie ozdobisz? Szczerze to inny pomysł mi do głowy nie przychodzi.. Możesz ją ozdobić w stylu decoupage, pomalować farbami akrylowymi czy poprzyklejać coś. Tylko wtedy może być mało funkcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania189898
Dziewczyny ,bardzo wam dziękuję,tylko sęk w tym ,że mi chodzi o zamykaną cukierniczkę i taką w stu procentach do użytku.Ale i tak wam bardzo dziękuję i proszę dalej o rady,linki i pomysły,albo co można wykorzystać z instrukcją,na zrobienie cukierniczki nie z drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×