Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taki sobie ktoś

Problemy ze skórą u dziecka

Polecane posty

Mój roczny syn od urodzenia ma problemy ze skórą. Jest pod kontrolą arelgologa (podejrzewana alergia pokarmowa) ale wiadomo co ile są wizyty (4-6 miesięcy) i nie wszystki zmiany są przez panią doktor obejrzane. Chodzi mi głównie o to, że dziecko ma na nogach takie zaskórniki, coś jakby kaszka a dodatkowo nogi sa całe w czerwonych plamach i bardzo suche. Ostatnio lekarka powiedziła tylko, że mamy dodatkowo nawilżać ale wydaje mi się, że zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej a do wizyty u arelgologa został jeszcze prawie miesiąc. Proszę poradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GooGoo
Próbowałaś kąpieli leczniczych w Balenum?Powinno pomóc a przynajmniej złagodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia też ma takie objawy i okazało się, że to skaza białkowa, leczyliśmy ją maściami na przemian sterydowymi i niesterydowymi, oraz dietą, polecam preparaty olarum dost ępne w aptekach ale dopiero po konsultacji z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) GooGoo - ten preparat nazywa się dokładnie Balenum czy jakaś literówk się trafiła i chodziło Ci o Balneum? mmmama - jeśli chodzi o kosmetyki z serii Oilatum to nie jesteśmy z nich zadowolenia, bardzo podrażniły skórę synka. Obecnie stosujemy maść Elidel ale nie na te zmiany na nogach, bo jak pisalam wcześniej lekarka powiedziła, że jest to tylko przesuszona skóra. Test prowokacji mlekiem syn przeszedł pozytywnie więc nie jest to skaza białkowa. Chociaż podejrzewam jajka. Spróbuję nie dawać ich w tym tygodniu i zobaczę czy zmiany się zmniejszą Może kapiel w krochmalu pomoże? o o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) GooGoo - ten preparat nazywa się dokładnie Balenum czy jakaś literówk się trafiła i chodziło Ci o Balneum? mmmama - jeśli chodzi o kosmetyki z serii Oilatum to nie jesteśmy z nich zadowolenia, bardzo podrażniły skórę synka. Obecnie stosujemy maść Elidel ale nie na te zmiany na nogach, bo jak pisalam wcześniej lekarka powiedziła, że jest to tylko przesuszona skóra. Test prowokacji mlekiem syn przeszedł pozytywnie więc nie jest to skaza białkowa. Chociaż podejrzewam jajka. Spróbuję nie dawać ich w tym tygodniu i zobaczę czy zmiany się zmniejszą Może kapiel w krochmalu pomoże? o o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki ..a co ten szeroki uśmiech znaczy ? Czy Twoj temat to żart?:) Ja moge Ci doradzic pewną metode wyleczenia ( zaleczenia) skory dziecka ale skoro piszesz za ma alergie to przedewszystkim jednoczesnie trzeba ustalic ..co dziecko uczula bo to moze trwac latami .Jak chcesz to napisz do mnie na maila ..adres pod nikiem! :) Napisz co lekarz okreslil jako alergen . A moze w ogole nie wie od czego dziecko ma alergiczna , wysiekowa skore. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manama
w krochmalu??? Mój mały brat też miał(i niestety,ciągle ma:( ) takie problemy...ale to wszystko było związane z alergiami pokarmowymi.Postaraj się znaleźć dobrego lekarza,który ma o tym pojęcie(o dietach też),albo sama/sam próbuj eliminować to,co może być powodem uczulenia. Przy czym uwaga-to nie jest tak,że dzisiaj podajesz marchewkę i już jutro musi wyjść wysypka....czasami organizm reaguje dopiero po jakimś czasie. PS sprawdź czy nie ma czegoś w domu działającego uczulająco-np.zwierzęta domowe,konkretne rośliny,kurz...(chodzi o większe ilości np.przy łóżeczku) PS 2 w przypadku mojego brata to było uczulenie na gluten...który jest prawie wszędzie:( no ale dzięki diecie już z tego wyszedł:) Nie będę tu więcej zaglądać,ale życzę powodzenia i mądrych(!)lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovinetta - napisałam do Ciebie na maila. A usmiech miał Was zachęcić do rozmowy :) manama - dziękuję za rady, ale znam Twoje rady na pamięć bo powtarza mi je lekarka za każdym razem jak jestem u niej z wizytą :). Nie wiem czy alergia wziewna dawałaby takie objawy (aysypka na nóżkach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krochmal
ja kąpię mojego synka od urodzenia w krochmalu.Tak robiła moja mama,a mój synek ma piękną skórę że nawet pani doktor nas pocgwaliła.Nawet gdyby nie pomogł na te konkretne dolegliwości to nie zaszkodzi.Ja gotuję taki nie za gęsty i wlewam w słoiki,zakręcam i codziennie jeden dodaję do kąpieli.Polecam.czasami sposoby naszych mam są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ode mnie wyszedł jeden mail. Przepraszam za nawał maili ale to chyba winna serwera, napewno nie moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym preparatem na rynku jest emolium. Najdelikatniejsze produkty oraz brak zapachu są zbawienne dla podrażnionej skóry naszego dziecko. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×