Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreatywna lepicha

MAŁA GASTRONOMIA - JAKIE KOSZTY ???

Polecane posty

Gość gość
Przy otwieraniu jakiegokolwiek biznesu trzeba się liczyć z kosztami, w gastronomi z doświadczenia wiem, że nie wolno oszczędzać na sprzęcie, dlatego polecam Ci urządzenia chłodnicze od bolarusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak otwierałam swój bizens to przyznam szczerze, że było troche wydatków, które mimo wszystko mnie zaskoczyły, z perspektywy czasu, wiem, że na niektórych rzeczach nie można oszczędzać, jeśli kupujesz jakiś sprzęt chłodniczy to postaw na ten od Bolarusa, cena jest rozsądna, a z jakości z pewnością będziesz zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty przy prowadzeniu takiej działalności mogą być dość spore, konieczne jest przewidzenie wielu wydatków. Same sprzęty to wydatek, na którym nie radzę oszczędzać. Dlatego jak będziesz szukała sprzętów chłodniczych to bolarus ma szeroką ofertę i rozsądne ceny, a sprzęt jest naprawdę solidny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MultiGastro_pl
Wpływ na to ma mnóstwo czynników także naprawdę ciężko powiedzieć co w Twoim przypadku może być najlepszą opcją, ja natomiast mogę polecić Ci abyś zajrzała w zakresie wyposażenia kuchni do naszego sklepu internetowego https://multigastro.pl/ gdzie znajdziesz wyłącznie najlepszej jakości sprzęt w dobrych cenach i jednocześnie w razie jakichkolwiek pytań zawsze możesz liczyć na wsparcie naszej obsługi klienta, pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaPeszek
Zależy od tego jaką kuchnie będziesz serwować, jaki lokal, koszt produktów, oraz sprzętu. Dobrej jakości, w dobrej cenie sprzęt możesz znaleźć w sklepie https://multigastro.pl/ . Mamy od nich sprzęt i jest bardzo dobrej jakości, zobacz sobie, jest bardzo duży wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet mała gastronomia wymaga dużo uwagi i wysiłku, powierzchnia do sprzątania może jest mniejsza, ale tak samo się brudzi jak w dużych lokalach. Szczególnie zimą pojawiają się problemy typu błoto na podłodze, którą w tym okresie trzeba zmywać co kilka godzin maksymalnie. Odkąd zobaczyłem na własne oczy jak to błoto się rozmazuje podczas zmywania to zainwestowałem w lepsze preparaty do czyszczenia. Teraz podłogę zmywamy wodą z dodatkiem Cifa All Purpose Cleaner, ale wcześniej przetestowaliśmy oczywiście inne płyny, które one nie sprawdziły się tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilPawlik

Co do samego sprzętu to polecam sprawdzić na stronie sklepu www.multigastro.pl gdzie właśnie trwa promocja na różnego  rodzaju sprzęt gastronomiczny, zarówno termiczny jak i chłodniczy. Sami mamy sprzęt z MultiGastro i jesteśmy bardzo zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika

Warto też wiedzieć gdzie można zamówić najlepszej klasy meble ze stali nierdzewnej do gastronomii.  Takie meble można bez problemu kupić w JUGEMA. Warto wejść do nich na stronę i zapoznać się z ciekawą ofertą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszukiwałabyś produktów ze stali nierdzewnej, możesz sprawdzić ofertę firmy www.somet.com.pl. Dysponują szerokim wyborem mebli i regałów w przystępnych cenach. Pełną ofertę znajdziesz na ich stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 Wiecie jak odróżnić dobrą restaurację od złej? Po pierwsze kuchnia, a po drugie czystość. Na studiach pracowałem w kilku knajpach i wiem że jeśli gości się szanuje to się sprząta codziennie, a to są duże koszty, które biedni właściciele ucinają. A wystarczy zrobić zapas środków czystości dobrej jakości. Pamiętam, że my używaliśmy np. Cif All Puropse Cleaner, w tym karnisterku jest 5l płynu, który jest na tyle skoncentrowany że wystarcza na długo przy codziennym sprzątaniu podłóg, przecieraniu ścian itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Jeżeli gastronomia to warto rozejrzeć się już za dobrymi dostawcami owoców, warzyw czy wędlin i mięs. Ja mam swoich faworytów ale miałam problem z dostawą wędlin i testowałam kilka firm i najlepsze wyroby “ jak dawniej” oferuję zakład Borowina Broszki ze Złoczewa w województwie łódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika

Koszta nie są jakieś duże, jak będzie ogarniać w takich większych marketach budowlanych itp. Duży koszt to lada chłodnicza ale myślę że jak wybierzesz ladę Bolarusa to na pewno jakościowo nie będziesz żałować i cenowo też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaaa
Dnia 6.05.2019 o 09:30, Gość Wika napisał:

Koszta nie są jakieś duże, jak będzie ogarniać w takich większych marketach budowlanych itp. Duży koszt to lada chłodnicza ale myślę że jak wybierzesz ladę Bolarusa to na pewno jakościowo nie będziesz żałować i cenowo też.

Co do cen wszystkich rzeczy to wszystko zależy gdzie będzie się robić zakupy. Co do lady to też mogę polecić Bolarusa. Pewna i solidna firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

To prawda ja wyposażyłem swój hotel w ich szafy chłodnicze i mogę polecic. Planuję kupic od nich witrynę, bo też się przyda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek
Dnia 9.10.2007 o 16:17, Gość oleux napisał:

Koszty otworzenia małej gastronomi są duże. Ja np. mam lokal, płacę czynszu 1000zł. nie licze juz środków własnych które włożyłam w remont.Otrzymałam kredyt z biura pracy w wysokości 13000 na zakup sprzetu i towaru.Dla zainteresowanych sama lada chłodnicza kosztuje ponad 5000 zł.Sprawa najbardziej mnie dotycząca to toaleta.Cały projekt przeszedł pomyślnie przez wszytkie mozliwe osoby, które miały uprawnienia. W przepisach była mowa że jesli nie mam toalety, to moge korzystać z lokalu oddalonego np o 20 metrów od mojego.Dla wiadomości, toaleta potrzebna jest tylko mi, bo nie mam w lokalu sali konsumpcyjnej.podpisałam umowe ze sklepem z firankami. Pojechałam do sanepidu, a tu raptem panie powiedziały, że moge korzystać z toalety w innym lokalu, ale pod warunkiem że tam prowadzona jest spozywka.Uroczy sprzedawcy wyrazili zgode, ale jak tylko przyszłam z umowa to okazało sie ze nie beda kręcic bata na własny biznes. Tak wiec horroru ciag dalszy.Musze postawic toalete, jak juz sie dowiedziałam z przedsionkiem, ale to informacje nie potwierdzone jeszcze przez sanepid,gdyz ani powiatowy , ani wojewódzki(opole) nie wiedza jaka ta toaleta powinna byc: wymiary, z przedsionkiem czy bez itd.Podejrzewam,że maja problem sami ze sobą. w każdym razie walcze dalej, bo za duzo mnie to juz pochłoneło i nijako nie mam wyjścia. A urocza Polska tu i ówdzie krzyczy-OTWIERAJ WŁASNA FIEMĘ-!!!!!! O ZGROZO.

 

No ok urządzenia chłodnicze to duży koszt - fakt, ale jak kupi coś porządnego typu Bolarus itp to przeciez to nie jest tak, ze bedzie wydawal ta kwote raz na rok tylko to juz zostanie u niego na stale, a na urzadzenia dostanie fakture i vat odliczy w kosztach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

Koszta zawsze możesz ograniczyć, ale jak żałujesz na takie rzeczy jak lada to od razu możesz pakować biznes. Cenowo i jakościowo najlepszy Bolarus i możesz brać to nie będziesz mieć problemów, bo sprzęt nawet jak zaszwankuje to serwis momentalnie ogarnia 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×