Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreatywna lepicha

MAŁA GASTRONOMIA - JAKIE KOSZTY ???

Polecane posty

Gość gość
Polecam zajrzeć do oferty firmy www.ema-pol.com.pl w wypadku gastronomii powinnaś znaleźć tam wiele istotnych produktów, które bardzo się przydadzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wyposażenia dla małej gastronomii mogę polecić oprogramowanie dla gastronomii http://www.mojegastro.pl/ Ma bardzo szeroką gamę opcji i funkcji, więc myślę, że dla zainteresowanych się spodoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy prowadzeniu małej gastronomi nie można zapominać o przechowywaniu jedzenia w odpowiednich warunkach i odpowiednim zabezpieczeniu go. Dobra do zabezpieczenia jedzenia jest folia od firmy www.foliapetroplast.pl Produkują folię przeznaczoną do artykułów spożywczych i polecam wam ich, jeżeli nie chcecie mieć problemów z sanepidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już sprawdzisz którą z tych firm które świadczą usługi to opisz współpracę na https://fachowe-forum.pl tak by inni wiedzieli czy warto robic zakupy u nich. Po za tym możesz tam wiele więcej zostawic po sobie niż tylko komentarz odnośnie firmy. A jeśli będziesz potrzebować pomocy w wypełnianiu dokumentów zgłoś się do http://biznes-broker.com bo wiadomo jak to jest na początku działalności z występowaniem o pozwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomaroko
jak bedziesz szukac ubran gastronomicznych to moge Ci polecic stronę kegel24.pl :) z kolezankami będąc na praktykach kupowałyśmy tam ciuszki i bardzo miło się je nosiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielina2
Musisz też pamiętać o odpowiednim wyciągu do kuchni. Profesjonalny sprzęt od fińskiego producenta, wraz montażem i serwisem oferuje firma Jeven - http://www.jeven.pl/PL-H15/okapy-kuchenne.html. Oczywiście, oferują nie tylko okapy, ale cały system wentylacyjny, który w profesjonalnej kuchni jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadbaj równiez o dostawców dobrych, świeżych produktów spożywczych. To podstawa - oferowane przez Ciebie dania musza byc dobre i smaczne, inaczej nie bedzie gości. Ja mogę podrzucić namiar do dobrego producenta i dystrybutora pieczarek http://pieczarki.net.pl/ . Mysle, ze się przyda, pieczarki i ogólnie grzyby to jeden z podstawowych skałdnikow w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli będziecie szukać dobrej hurtowni z warzywami, oraz owocami, to polecam www.sebastiano.pl . Prowadzę własny biznes gastronomiczny i to właśnie tam zwykle dostaje najlepsze warzywa oraz owoce do mojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujecie prowadzić własną restaurację to musicie mieć dobrego dostawcę jedzenia. Od siebie mogę wam polecić firmę www.agnes.waw.pl z Pruszkowa pod Warszawą. Oferują wyroby garmażeryjne, w które wyposaża się wiele restauracji i firm cateringowych. Posiadają wyroby wegetariańskie i bezglutenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto też zapoznać się z firmą www.m3software.com. Terminale dotykowe są teraz na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agata
Witajcie. Czy jest tu osoba która starała się o dotację z PUP na otworzenie przyczepy gastronomicznej , czy jest szansa na otrzymanie dotacji na taką formę prowadzenia dzialalności? (nie chodzi o konkretny zakup przyczepy ze srodkow z dotacji, ale sprzetow do niej i towarow. przy takiej przyczepie nie ma jak pokazać umowy najmu lokalu, co w tym przypadku zrobić? Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy prowadzeniu małej gastronomii na pewno musisz postawić na plastikowe sztućce, talerze oraz kubki - jest to wyjątkowo tania inwestycja, dużo bardziej opłacalna niż zakup normalnych naczyń. Często zaopatrują mnie w takie artykuły Bratek http://www.worki.com.pl , którzy pomimo niskiej ceny oferują te artykuły w super jakości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamai
Postawiłabym na dobre wyposażenie, czyli miedzy innymi zmywarki Winterhalter. Firma stosuje najnowocześniejsze technologie w celu zminimalizowania zużycia wody, energii i środków myjących we wszystkich swoich zmywarkach. Ogranicza to znacząco koszty eksploatacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejszy do małej gastronomi będzie zakup sprzętu gastronomicznego i może on pochłonąć najwięcej kosztów. Jeżeli poszukujecie firmy, która sprzedaje wyposażenie gastronomiczne w niskich cenach to polecam wam zgłosić się do www.belmag.pl Mają nie tylko dobre ceny ale też wyposażenie wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FREEBOX Bars
Osoby zainteresowane prowadzeniem gastronomii sezonowej lub całorocznej zachęcam do zapoznania się z poniższym projektem. FREEBOX BARS - największa w Polsce sieć barów sezonowych. W ramach projektu FREEBOX przekazujemy gastronomem bezpłatnie (!) modułowy bar, w zamian m.in. za sprzedaż w nim produktów partnerów projektu. Zero kosztów, duże zyski. FREEBOX BARS to sprawdzony model biznesowy, który - z racji zaangażowania do niego największych polskich marek - w zasadzie gwarantuje coroczny sukces finansowy. Nasz modułowy bar udostępniamy w użytkowanie bez żadnych kosztów po stronie gastronomów. Transport, montaż, czynsz, dzierżawa - wszelkie koszty ponosi FREEBOX; właściciel marki FREEBOX BARS. W dodatku gwarantujemy obecność reklamową i sprzedażową najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, dzięki czemu najlepsze lokacje naszych barów generują około tysiąca paragonów zakupowych dziennie. Liczby dotyczące standardowego baru 6-modułowego: " 75 m² - powierzchnia podstawy obiektu, " 75 m² - powierzchnia użytkowego tarasu, " 89 m² - zewnętrzna powierzchnia brandingowa, " 21 m² - wewnętrzna powierzchnia brandingowa. Nasze wymagania w zakresie przystąpienia do projektu to: - doświadczenie w prowadzeniu lokali gastronomicznych; - tytuł własności lub dzierżawy atrakcyjnej działki (nad morzem, w górach lub w topowych lokalizacjach największych miast w Polsce) - przestrzeganie zasad projektu. To wystarczy, abyśmy w Państwa ręce oddali obiekt o wartości ponad 250.000 zł. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy. wspolpraca@free-box.pl (22) 252 23 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, możesz zainwestować więcej albo mniej. Poszukaj dobrych dostawców, zamów sprzęt u taniego sprawdzonego dystrybutora. Jak chodzi o wyposażenie gastronomii, mogę polecić m.in.: https://www.gastrro.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gastronomi bardzo ważne jest wyposażenie z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze jest na www.hybryda-gastro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku własnej gastronomii, polecam zapoznać się z ofertą mebli i urządzeń gastronomiczny w www.sklep.jugema.com.pl. Zarówno osoby zaczynające swoja przygodę z gastronomią, jak i starzy wyjadacze tego biznes, znajda tam coś odpowiedniego dla siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W małej gastronomii jak i w każdym innym biznesie, w którym występuje żywność przyda się folia, która jest przeznaczona do kontaktów z produktami spożywczymi. Polecam wam zgłosić się do firmy www.foliapetroplast.pl Oni zajmują się produkcją i sprzedażą tego typu folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HoReCa to branża bardzo mocno połączona z branżą utrzymania czystości. Planując własną działalność tego typu nie można zapomnieć o planowaniu budżetu na specjalistyczny sprzęt i środki czystości do utrzymania czystości http://branzaczystosci.pl/horeca-utrzymanieczystosci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli planujecie własną gastronomie odsyłam do producenta www.intermaxphu.pl. Tam kompleksowo zaopatrzycie się w różnego rodzaju warzywa gotowe do obróbki termicznej. Zawsze od nich zamawiamy, to super wygodne i opłacalne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajetan_wwa
Na start dobrą opcją jest zakup sprzętów używanych. W ten sposób często kupić można sprzęt dobrej jakości za przystępną cenę. Podstawa to dobre źródło. Warto sprawdzić, czy to, co nas interesuje, jest dostępne na aukcjach powindykacyjnych, poleasingowych takich jak np. EFL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty w małej i dużej gastronomii mogą być podobne, bo w obu przypadkach trzeba wziąć pod uwagę dzienną ilość gości, powierzchnię do sprzątnięcia, zakupy, dostawców itp. Ja wychodzę z założenia, że jeśli na początku włożę sporo, żeby zapewnić sobie zadowolonych klientów, to później tym więcej zarobię. I to się sprawdza! Moja ekipa szczególnie dba o porządek w naszej restauracji, a nasi goście to chwalą! Najlepszym sposobem, żeby utrzymać czystość dłużej, jest inwestycja w porządne preparaty. U nas np. blaty ze stali nierdzewnej i szklane gabloty czyścimy Cifem Stainless Steel, a nie jak się już gdzieś spotkałem – wodą z dodatkiem mydła. To są wyjątkowo brudzące się miejsca, pełne odciśniętych palców, resztek jedzenia itp. Dzięki temu, że mamy specjalistyczne preparaty, sprzątanie po zamknięciu zajmuje nam z pół godziny. Wycieramy wszystkie powierzchnie, czyścimy toaletę, również z pomocą preparatów Pro Formula, myjemy i wyparzamy naczynia, a na drugi dzień mamy mniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na http://sklep.jugema.com.pl/ znajdziecie rewelacyjne stoły robocze, szafki, zlewy i wiele innych, mebli technologicznych dla gastronomii. A to wszystko w bardzo przyziemnych cenach, myślę więc, że warto zajrzeć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×