Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _bambucza_

NATURALNY PROGESTERON

Polecane posty

Gość blondilla
sluchajcie wlasnie mam problem, brak miesiaczki, mam 47 lat.Lekarz dzis mi luteine przepisal tabsy dopochwowe....mam nadzieje, ze pomoze??? Wczesniej czasem mialam cykl 38 dni czasem 22 ale na ogol wsio bylo oki. Czy ja juz jestem stak stara d ...sklazana na menopauze? Zastanawiam sie czy sobie sama cyklu nie rozhulalam bo lykalam FEMESTRE a to z estrogenami(naturalnymi niby)kolezanka mlodsza o 2 lata lyka, polecala...ojjjj sama nie wiem co robic. PORADZCIE cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katie554
Jakiś czas temu opisywałam swój przypadek o zażywaniu Wild Yamu przed i w czasie ciąży. Wszystko było w porządku do czasu, gdy przestałam go dostarczać. Od początku szóstego miesiąca ciąży czułam się rewelacyjnie opuchlizny zniknęły, wysokie ciśnienie unormowało się, duży przypływ energii i co najważniejsze plamienia ustąpiły. Po miesiącu przerwy, mniej więcej od 26 do 31 tygodnia ciąży, w braniu Wild Yamu nastąpił u mnie przedwczesny poród. Był tak szybki, że lekarzom mimo starań nie udało się go zatrzymać - urodziłam w cztery godziny od odejścia wód płodowych. Po zaprzestaniu zażywania Wild Yamu musiało dojść u mnie do bardzo wysokiego wzrostu estrogenu, zwłaszcza, że również przestałam stosować dietę wykluczającą fitoestogeny z żywności. Córeczka urodziła się naturalnie nimo, że dwa miesiące wcześniej, silna, dobrze rozwinięta, bez problemów z oddychaniem z wagą 1,9 kg.Obecnie jestem w ciąży z drugą córeczką i jako pacjętka z podwyższonym ryzykiem, dostaję już, co tydzień zastrzyki progesteronowe na podtrzymanie ciąży. Muszę przyznać, że stosując naturalny progesteron w postaci Wild Yamu czułam się dużo lepiej i wahania hormonów były dużo mniejsze, było to odczuwalne w lepszym samopoczuciu i humorze ale puki, co działają i oby tak było do końca ciąży. Do tej pory nie mogę sobie wybaczyć, że sama odstawiłam Wild Yam. Prawdopodobnie w ciąży nie powinno się przerywać dostarczania go aż do 38 tygodnia, bo organizm, który leniwe go wytwarzał przed ciążą, będzie to również robił w czasie ciąży. To dla zainteresowanych ciężarych. Najważniejsze, że moja córeczka urodziła się zdrowa i nawet nie chę myśleć, że gdyby nie Wild Yam wogóle mogłby jej nie być. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie554
Pod powyższą wypowiedzią na pewno kryje się lekarz, który nawet nie miał cywilnej odwagi ujawnić się. Zanim zaczęłam zażywać Wild Yam długo szukałam informacji w światowej literaturze naukowej, czy jest bezpieczie używać go w czasie ciąży. Okazało się, że jest bardzo bezpieczny, a decyzję o jego zażywaniu podjęłam wspólnie z mężem. Wild Yam nie jest lekiem, a w swoim składzie nie zawiera czystego progesteronu. Zwiera substancje, które po dostarczeniju orgaqnizmowi na drodze prostych przemian mogą wytworzyć progesteron w ilości potrzebnej organizmowi reszta jest wydalana. Dlatego Wild Yam jest bezpieczny. Lekarze oczywiści odrzucają tę teorię, bo na czymś co można kupićw każdym sklepie zielarskim i używać jak rumianek, czosnek, imbir czy cynamon nie mogą zarobić. Owszem wykazałam się dużą nieodpowiedzialnością przerywając stosowanie Wild Yamu w czasie poprzedniej ciąży. Na szczęście moja córeczka była na tyle duża, że świetnie radziła sobie sama po porodzie. Po kilku misiącach lekarze pediatrzy określili jej rozwój fizyczny i umysłowy na ponad przeciętny. Nie sądzę, by zażywanie Wild Yamu w czasie ciąży mógłoby jej zaszkodzić ani na chwilę obecną ani w przyszłości. Mój były lekarz ginekolog nie pomylił się tylko w kwesii, że "natura zadecyduje, czy utrzymam ciążę" i natura zadecydowała. Z żadnym lekarzem nie rozmawiałam nigdy na temat Wild Yamu i nie zamierzam tego robić to jeden ze składników mojej diety i nic im do tego. Nie mam uprzedzeń do wszystkich lekarzy, lekarze też są potrzebni i czasem zdarzają się naprawdę wysokiej klasy specjaliści ale jst ich niestety niewielki procent. Reszta żeruje na ludzkiej niewiedzy i leczy metodą prób i błędów mając przerośnięte ego, a w rzeczywistości mając bardzo małą wiedzę w leczeniu ludzi, a o profilaktyce nie wspominając. Zainteresowanych moimi wcześniejszymi wypowiedziami odsyłam na stronę 3 tego tematu. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te które stosuja naturalny progesteron trochę dłuzej a sa juz w okresie klimakterium.Czy czujecie poprawe? Widze ze część [ostów jest za częśc przeciw. sa kobiety które gorzej sie poczuły,nawet którejs włosy zaczęły wypadać!!! Mam 49 lat. Rególarnie miesiaczkuje,ale od 3 lat zazywam soyfem,wiec moze dla tego nie mam objawów klimakterium?Zauważyłam jednak od pewnego czasu,ze jestem ciagle zła,od pareu miesiecy nic mnie nie cieszy,wszytko stało mi sie obojetne,brak ochoty na sex,to chyba klimakterium. Zamówiłam na allegro NP,czekam na przesyłkę,ale jak czytam wypowiedzi to mam mieszane uczucia. Lekarz jest niedostepny,bedzie dopiero 23. Ksiazke przeczytałam i strasznie sie napaliłam na ten krem. Dziewczyny te z dłuzszym stazem odezwijcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selma2010
A czy ktoś stosował ten krem progesteronowy na PMS? Chciałabym spróbować, ale obawiam się, że sobie namieszam w hormonach. Cykle mam regularne, tyle że tydzień przed miesiączką czuję się paskudnie, puchnę, mam podły nastrój itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilililikkkk
Laski ,czy mozna stosowac razem tabletki anty i naturalny progesteron???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilililillalalla
podnosze, mozna stosowac tabletki anty i naturalny progesteron?i w jakich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnika7
Mam pytanie: Czy można stosować Wild Yam i krem z progesteronem jednocześnie, czy należy dokonać wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale krem z progesteronem to jest własnie zrobiony z Wild Yam. Zalecany jest krem bo lepiej sie wchłania,natomiast tabletki z wild yam nie dostarczają odpowiedniej ilosci progesteronu,poniewaz przechodzą przez wątrobe,jelita i trzeba by bardzo duzo tych tabletek łykać zeby efekt był taki sam jak po kremie,a tego nasza wątroba raczej by nie wytrzymała. To nie jest moje zdanie,tylko tak doktor Nicoń pisze w swojej ksiązce na temat kremu i tabletek z z wild yam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillly64
Witam wszystkich:) kupilam krem npc ale nie wiem jak go stosowac:{ biore DIVINE htz i nie znalazlam nigdzie jak stosowc krem i tablatki poradzcie cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly64
Dzieki za INfo:) na te stronke nie dotarlam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposób stosowania kremu zależy przede wszystkim od tego, czy kobieta jeszcze miesiączkuje, czy też nie. Kobiety miesiączkujące: Krem należy stosować od 12 do 26 dnia cyklu miesiączkowego. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Uwaga: Jeżeli krwawienie zacznie się przed 26 dniem (lub przed dniem, w którym powinno się normalnie zacząć), należy odstawić progesteron, odliczyć 12 dni i zacząć znów stosować krem. Kobiety w okresie premenopauzy, mające cykle bezowulacyjne (miesiączkujące, nie mające owulacji) Należy stosować 1/4 - 1/2 opakowania kremu od 12 do 26 dnia cyklu, wcierając (przykładowo) 1/2 miarki rano i miarkę wieczorem. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Uwaga : jak wyżej. Kobiety miesiączkujące, przyjmujące preparaty estrogenowe W momencie rozpoczęcia kuracji progesteronem należy zredukować dawkę estrogenu o połowę. Co dwa miesiące należy ponownie redukować dawkę o połowę. Estrogen możemy w tert,sposób wyeliminować po 5-6 miesiącach od momentu rozpoczęcia stosowania progesteronu. Stopniowe eliminowanie estrogenu jest konieczne, gdyż jego gwałtowne odstawienie może powodować uderzenia gorąca oraz szybką utratę masy kostnej. Kobiety po menopauzie (nie miesiączkujące) nie przyjmujące preparatów estrogenowych Krem należy stosować przez okres dwóch do trzech tygodni każdego miesiąca. Najwygodniej stosować go od 1 do 14 lub 21 dnia każdego miesiąca, a następnie zrobić przerwę do końca miesiąca. Od pierwszego dnia następnego miesiąca rozpoczynamy kurację od nowa Kobiety po menopauzie (nie miesiączkujące) przyjmujące preparaty estrogenowe W chwili rozpoczęcia kuracji progesteronem należy zredukować dawkę estrogenu o połowę. Zaniechanie tego może spowodować nawrót dominacji estrogenu, co maże trwać do dwóch miesięcy. Co dwa miesiące należy redukować estrogenu o połowę. Estrogen możemy wyeliminować po 5-6 miesiącach od rozpoczęcia kuracji progesteronem. W okresie stopniowej redukcji estrogenu, estrogen l progesteron mogą być stosowane przez 24 - 25 dni każdego miesiąca z 5 - 7 dniową przerwą bez używania żadnego z obydwu hormonów. Kobiety po menopauzie przyjmujące preparaty estrogenowe i progestageny Z chwilą rozpoczęcia kuracji progesteronem należy odstawić progestageny, a dawkę estrogenu zmniejszyć o połowę. Potem zmniejszać dawkę estrogenu o połowę co 2 - 3 miesiące. Około 5 -6 miesiąca odstawić całkiem estrogeny. Zespól napięcia przedmietiąezkowego Krem należy używać od 12 do 26 dnia cykJu, przez dwa kolejne miesiące zużywając jedną tubkę kremu miesięcznie. Po tym okresie dawkę progesteronu można zmniejszyć. Osteoporoza: Osoby mające osteoporozę mogą mierzyć postępy leczenia badając gęstość kości, zaczynając stosowanie jedno opakowanie miesięcznie. Jeżeli ktoś stosuje pól opakowania kremu miesięcznie i po pól roku gęstość jego kości wzrasta, to znaczy. że stosowana dawka jest wystarczająca. Jeżeli ktoś stosuje jedno opakowanie miesięcznie i wyniki badania kości są dobre, może obniżyć dawkę do pól opakowania miesięcznie sprawdzając wyniki gęstości kości. Endometrioza: Stosowanie naturalnego progesteronu daje znaczące sukcesy w leczeniu endometriozy. Krem należy stosować od 6 do 26 dnia cyklu, zużywając pól opakowania tygodniowo przez 3 tygodnie, zaprzestając smarowania tuż przed oczekiwaną miesiączką. Wraz ze zmniejszeniem się dolegliwości bólowych należy redukować ilość stosowanego progesteronu do najmniejszej skutecznej dawki. Po 6 miesiącach można zmniejszyć dawkę do jednego opakowania kremu na miesiąc. Nieregularne miesiączki: Określenie to dotyczy braku miesiączki, zbyt długo trwających miesiączek, zbyt obfitych miesiączek, zbył często występujących miesiączek lub krwawienia miedzy miesiączkami. W każdym z powyższych przypadków stosujemy krem od 12 do 26 dnia każdego cyklu. W ciągu trzech miesięcy miesiączki zwykle stają się bardziej normalne. Mięśniaki macicy: Krem należy wcierać od 12 do 26 dnia cyklu. Pól opakowania kremu na jeden miesiąc zwykle wystarcza. Zapobiega to rozrostowi mięśniaków. często powoduje ich cofanie. Po menopauzie mięśniaki ulegają zanikowi Strona 2 Cycty Jajników: Naturalny progesteron w kremie należy stosować od 6 do 26 dnia cy-kki przez 2 - 3 cykle. Z reguły wystarcza jedno opakowanie na miesiąc. Erozja l dysplazja szyjki macicy: Wcielamy krem progesteronów/ od 12 do 26 dnia cyklu. Z reguły wystarcza jedno opakowanie na miesiąc. Kuracja ta przywraca normalny stan nabłonka szyld macicy w ciągu około dwóch miesięcy. Torbielowate zwyrodnienie gruczołu sutkowego: Stosujemy jedno opakowanie progesteronu od 12 do 26 dnia cyklu. W wyniku kuracji choroba z reguły ustępuje w ciągu okoto 3 miesięcy. Histerektomia (usuniecie macicy), usuniecie jajników: Całkowita histerektomia polega na operacyjnym usunięciu macicy i jajników. Kobiety te natychmiast wchodzą w menopauzę chirurgiczną. W tym wypadku naturalny progesteron może przywrócić zaburzoną równowagę hormonalną. Bezpośrednio po operacji przez okres dwóch miesięcy należy zużywać po jednym opakowaniu kremu na miesiąc smarując de przez pierwsze bzy tygodnie i robiąc przerwę w czwartym tygodniu. Po dwóch miesiącach należy zmniejszyć dawkę do 1/2 opakowania kremu na miesiąc. Jeżeli kobieta przyjmuje estrogeny, to z chwilą rozpoczęcia kuracji progesteronem powinna zredukować dawkę estrogenu o połowę. Co dwa miesiące należy ponownie redukować dawkę estrogenu aż do całkowitego odstawienia po okoto 5 miesiącach. Jednocześnie cały czas stosować należy progesteron. Taka kuracja daje bardzo dobre wyniki. Kobiety, które mają jajniki, ale usunięto im macicę, powinny stosować od 1/4 do 1/2 opakowania kremu miesięcznie, smarując się nim od 12 do 26 dnia cyklu. Początkowe dzienne dawki mogą wynosić przykładowo: pól miarki kremu rano i jedną miarkę wieczorem. Następnie należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Rak pieni Przyczyną zachorowania na raka piersi jest dieta wysokofluszczowa. siedzący tryb życia, alkohol oraz genetyczna podatność. Badania naukowe wykazują, ze istnieje silny związek między pożywieniem, a tą chorobą. Rak piersi jest nowotworem hormonozateznym. Jego rozwój jest stymulowany przez estrogen. Zredu-lie poziomu estrogenu w orga- nizn powoduje kurczenie się guza. Wszystkie Md chemiczne mają działanie uboczne, a jednym z nich może być rak piersi. Estrogeny i pro-gestageny stosowane jako środki antykoncepcyjne lub w hormonalnej terapii zastępczej stymulują powstawanie raka piersi Pożywienie, które podwyższa poziom estrogenu to mięso. ryby. drób. mleko i produkty mleczne oraz jajka. Kraje o najniższym spożyciu tłuszczu zwierzęcego mają najniższy poziom zachorowalności na raka piersi. Jedną z cech naturalnego progesteronu jest to. że ma zdolności zapobiegania rakowi. Potwierdzają to badania przeprowadzane przez John Hoptónj Mad), ca/ Sehoo/. Oto dwa przykłady z wieki.: 1. Kobiety, którym zmierzono poziom estrogenu i progesteronu podzielono na 2 grupy, jedna z normalnym, druga z niskim poziomem progesteronu. Obie grupy obserwowano przez prawie 20 lat W grupie z niskim poziomem progesteronu częstość występowania raka piersi była o 5,4 razy większa niż w grupie z normalnym poziomem progesteronu. Kiedy w grupie kobiet z niskim poziomem progesteronu badano wszystkie rodzaje raka, zauważono, że dziesięciokrotnie częściej występują u nich wszelkiego rodzaju nowotwory złośliwe. Wynika z tego. że normalny poziom progesteronu w 90% chronił kobiety przed wszelkiego rodzaju rakami. 2. Inne badanie polegało na tym. że 40 kobiet z guzem piersi, które oczekiwały na operację, podzielono na 4 grupy i poproszono je o wcieranie kremu (nic nie mówiąc im jaki to krem) na 10-13 dni przed operacją. Jednej grupie podawano naturalny progesteron w kremie, drugiej estrogen, następnej grupie podawano mieszankę estrogenu l progesteronu, ostatnia grupa otrzymywała ptacebo. U kobiet, u których zastosowano krem progesteronowy, tempo podziału komórek rakowych spadło o 400%. U kobiet używających estrogen tempo podziału komórek rakowych wzrosło o 230%, a w grupie stosujących oba preparaty lub place-bo zmieniło się niewiele. Wniosek z tego badania, że progesteron hamuje namnażanie się komórek nowotworowych, a estrogen stymuluje ich rozwój. Stosowanie naturalnego progesteronu przez mężczyzn: Progesteron jest prekursorem wszystkich Innych hormonów sterydowych, może więc być stosowany przez mężczyzn. Daje dobre rezultaty w leczeniu zapalenia, przerostu i raka prostaty, bezpłodności, zapalenia stawów. Progesteron w odpowiednich dawkach może poprawić funkcje seksualne u mężczyzn z Impotencją. U mężczyzn z rakiem prostaty, którym wykonano kastrację chirurgiczną, stosowanie naturalnego progesteronu zapobiega osteoporozie. Należy wcierać pól miarki kremu jeden raz dziennie. W tym przypadku jedno opakowanie kremu wystarcza na okoto 3 miesiące. Krem należy wcierać w otofice szyi. twarzy, górnej części klatki piersiowej, wewnętrznej powierzchni ramion i w dłonie. Za każdym razem należy wcierać krem w inne miejsce, co zwiększa wchłanianie. Choroba Alzheimera Progesteron zapobiega chorobie Alzheimera. Ekspozycja na szkodliwy wpływ estrogenu w średnim wieku, zwiększa ryzyko tej choroby. Niedobór progesteronu powoduje zaniki pamięci, destabilizację komórek nerwowych, niedostatek w produkcji mieBny. Progesteron wzmaga produkcję mieliny. Chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Badania trwają. Tomasz Nocuń Fragmenty ksiązki Lepsze zdrowie dla każdej kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie554
Dla kobiet w okresie menopałzy prawdopodobnie najbardziej odpowiedni jest Dong Quai, który reguluje pozion i progesteronu i estrogenu. Ja osobiście nie czułam się po nim najlepiej ale może dlatego, że jeszcze nie mam menopałzy. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondilla
Powiedzcie mi, czy napewno sie po tym nie przytyje??? Odezwijcie sie laski, ktory stosuja ten krem kilja miesiecy. Mam obsesje na tym punkcie ,. 8 lat temu usunieto mi tarczyce, mam astme (biore sterydy) i staram sie utrzymywac wage -choc ciagle chodze glodna. Wage utrzymuje 60 kilka kg(wolalabym mniej)ale przy moich schorzeniach , to i tak waga w miare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polanegri
A co z działaniem antykoncepcyjnym tego kremu? W swojej książce dr Nocoń pisze, że krem zapobiega ciąży i jak w tym celu go stosować, ale nie wiem jaka jest jego skuteczność. Co z tzw. współczynnikiem Pearlsa? Czy były jakieś badania pod tym kątem, albo czy któraś z Was go sprawdziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewesa666
Witam serdecznie:) Zmagam się z kilkoma ciężkimi przypadłościami: niedoczynność tarczycy(hashimoto), PCO, histuryzm, PMS i związana z tym wszystkim otyłość. Leczę się u endo, który robi co może (tyle ile konwencjonalna medycyna może dla mnie zrobić). Nie winię go za to bo tak go nauczyli na studiach. Tam nie uczą o leczeniu niekonwencjonalnym. Szukam więc na własną rękę niekonwencjonalnych metod leczenia takich, które nie będą kolidowały z lekami z apteki. Ostatnio skusiłam się na krem NPC z naturalnym progesteronem. Jest według mnie trochę uciążliwy w stosowaniu ale mniejsza o to. Mam bardzo bolesne miesiączki zwłaszcza 1 dzień, nie zliczę ile razy trafiłam przez to na pogotowie.. a tam tylko fochy lekarza, zastrzyk i do domu. Przez 7 lat brałam tabsy anty a one tylko zrujnowały mi wątrobę więc przerwałam. Po 1 miesiącu stosowania kremu NPC odczuwam zmniejszenie dolegliwości PMSowych o 80% widocznie mam duży deficyt progesteronu.. Teraz zdecydowałam się spróbować tabletek z Wild Yam (może będą dla mnie lepsze. Jednak w poszukiwaniu informacji na tema tego specyfiku trafiłam na taki artykuł na stronie medycznej: "Dziki Yam - Wild Yam (Dioscorea Villosa) Dziki yam jest substancją wspomagającą produkcję progesteronu. Powinna być używana tylko w drugiej części cyklu, po owulacji. Preparat stosowany w pierwszej fazie cyklu może zachowywać się jak naturalny środek antykoncepcyjny (progesteron jako taki hamuje owulację). Dziki yam pomocny jest również w napięciu przedmiesiączkowym, menopauzie, skurczach menstruacyjnych, endometriozie. Wyniki studiów nad substancją są konfliktowe. Te w laboratoryjnych warunkach wskazały, że zawiera diosgenin, który przekształcić się może w progesteron. W ludzkim ciele jednak taka reakcja nie może mieć miejsca (brak potrzebnych enzymów). Badania ujawniły, że dziki yam nie ma wpływu na produkcję progesteronu. Istnieją kremy z tym środkiem twierdzące, że zawierają "naturalny progesteron" (czyli wyciąg z Wild Yam). Nie ma dowodów, że wcieranie ich w miękkie części ciała może być efektywne. Jakkolwiek może mieć działanie rozluźniające mięśnie i likwidujące stan zapalny. Podawanie progesteronu przez skórę wydaje się być mało pomocne w przypadku niedomogi lutealnej. Uwaga: Nie powinnaś brać środka przed owulacją, jeśli starasz się zajść w ciążę. Nie bierz w ciąży. Dawkowanie: Dostępny w wielu postaciach, najbardziej znana forma to krem. Powinien być wsmarowywany oszczędnie w miękkie części ciała." ...a przecież jedna z dziewczyn na forum pisała, że brała go w ciąży i bardzo jej służył. Proszę o wasze opinie bo sama planuję dziecko a prawdopodobieństwo poronienia jest u mnie duże i chciałam się wspomóc Wild Yamem ale teraz już sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aidil
Witam wszystkie Panie! Mam problem ginekolog zapisał mi krem NPC i powiedział jak stosować, ale ja gapa przeoczyłam 27 dzień cyklu i brałam do 34 dnia!!! przedtem miałam regularne cykle co 27 dni a TERAZ nie dość że brak miesiączki to jeszcze nabrzmiałe piersi-ból. Oczywiście nie stosuję już kremu NPC-dzisiaj 36 dzień. Nadal nie mam okresu a za to nabrzmiałe,bolące piersi!!! CO TERAZ MAM ZROBIĆ??? Czy to naturalne objawy??? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewesa666
Droga aidil. Najpierw radziłabym zrobić test ciążowy (oczywiście jeśli współżyjesz). W razie negatywnego wyniku niczym się nie martw i poczekaj spokojnie na okres a następnie w kolejnym cyklu zacznij stosować krem według zaleceń lekarza. Być może brak okresu jest spowodowany tym, że dostarczyłaś organizmowi zwiększoną dawkę progesteronu w dniach, w których normalnie jego poziom w organizmie zaczyna spadać i to właśnie spowodowało opóźnienie miesiączki. Jestem przekonana, że nic złego się nie stało i wkrótce dostaniesz miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellineea
Naturalny estrogen w kremie jest bardzo ciezko znalezc. W Polsce praktycznie niezdobyuwalny chyba, ze u ludzie ktorzy sprowadzaja go z inneych krajow. Najlepszy jaki znalazlam to ten - sama natura: http://allegro.pl/naturalny-estrogen-krem-cud-estrogen-w-kremie-i1423471577.html Ta osoba ma tez krem z Wild Yam, podobno bardzo dobry. Ja osobiscie stosuje tabletki ale wiele kobiet stosuje krem. Zastanawiam sie co lepsze. czy ktos ma doswiadczenia z kremem z wild yam i kapsulkami i moglby porownac? A oto link do kremu z wild yam sprowadzanego z Ameryki: http://allegro.pl/wild-yam-krem-naturalny-progesteron-113-gram-i1431602252.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziuta2002
Przeczytałam wszystkie wpisy i męczą mnie różne pytania - czy te różne preparaty naprawdę są naturalne? Jak to sprawdzić? Którym można ufać? Chciałbym wypróbować jakieś tabletki z Wild Yam, bo mam ewidentne objawy niedoboru progesteronu, ale które go rzeczywiście zawierają? Jakieś myśli? W końcu hormony to poważna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewesa666
Witam! Osobiście stosuję naturalny progesteron 2 miesiąc. Teraz biorę tabletki z wild yam bo kupiony przeze mnie krem nie wydawał mi się oryginalny (nie był odpowiednio zabezpieczony fabrycznie). Natomiast tabletki są z pewnością oryginalne. Biorę 2 dziennie na raz i uważam że nie ma się czego obawiać ponieważ na opakowaniu jest zaznaczone, że można je otworzyć i zrobić herbatę z zawartości, która zadziała tak samo. Tak więc moim zdaniem produkt w 100% naturalny i bezpieczny jeśli kobieta odczuwa określone dolegliwości, bo przecież nikt nie namawia do stosowania wild yam zdrowej kobiety!! Ja szczerze mówiąc od lat się tak dobrze nie czułam jak teraz!! żadne tabsy anty nic mi nie pomogły!! Musiałam wycierpieć około roku na ścisłej diecie żeby zregenerować wątrobę bo po 6 latach na anty (za przeproszeniem) rzygałam tydzień w tydzień bez przyczyny. Kobietki polecam progesteron!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnus
Witam 5 miesięcy temu kupiłam na allegro krem NPC z naturalnym progesteronem. Odkąd mam miesiączki nigsy nie były regularne( co kilka miesięcy) Leczyłam się hormonalnie ale jak tylko przestałam brać hormony problemy z miesiączką wróciły. Odkąd przyjaciółka ze USA poleciła mi krem NPC z firmy Sarati wszystko uległo zmianie. Pierwszymi pozytywnymi objawami było znaczna poprawa samopoczucia. Dużo pozytywnej energii i pozytywnego myślenia. Po 2 mc stosowania miesiączki mam regularne CO DO DNIA !!!. Na dodatek poprawiła się również jakość życia seksualnego. Kobiety uwierzcie to naprawdę działa.Zamawiam krem na allegro. Nie bójcie się podróbek bo takowych nie ma. Krem ma charaktersystyczne opakowanie, w środku mała łyżeczka do pomiarów ilości kremu. Na zgrzewie tubki jest data produkcji. Wyglad można sprawdzić na oryginalnej amerykańskiej stronie firmy SARATI. Polcam gorąco. Nie bójcie się stosować bo to naprawdę naturalny środek i nie daje żądnych skutków ubocznych. Doktor Nocuń sprzedawał go po 75 zł a na allegoro możecie kupić za 50 zł. Więcej info u allegrowiczów. Ja byłam u doktora Nocunia i to on namówił mnie do stosowania za co mu bardzo jestem wdzieczna.Aha musiałam zbadać sobie poziom progesteronu. Pozdrawiam wszystkie kobietki i polecam gorąco stosowanie kremu i kontakt z doktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznicka40
Witam, byłabym wdzięczna za opinie o naturalnym progesteronie pań po menopauzie, niemiesiączkujących. Czy pomógł na dolegliwości menopauzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×