Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość to pewne
z tym becikowym?? Bo nic o tym nie słyszałam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że trwają rozmowy na ten temat ale chyba nic konkretnego jeszcze nie padło (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebusia21
to becikowe mieli przyznawac juz nie wspomneod kiedy najpierw milao byc 500zl a teraz 1000 ciekawe kto zapłaci chyba Giertych z własnej kieszeni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna cholera
znajac zycie beda sie dlugo klocic i debatowac.. i g.. z tego wyjdzie... niby wszyscy sa rowni..z tego co wiem w niektorych powiatach sa becikowe.. w Wawie mialo byc ale cos sie nie spodobalo.. teraz LPR ma pomysl..godny pochwaly.. ale z ta zasdaa o rownosci.. odnosnie tych co maja termin na grudzien (ja na 21) a Ci co w styczniu to tez nie wyglada to na rowne traktowanie... sie zastanawiam.. w tych gminach co juz jest becikowe.. to niby co.. "W zależności od zasobności samorządu i hojności radnych, przyjmowane są bardzo różne kwoty zasiłku dla matek. Mamy z Krakowa od tego roku mogą liczyć na zasiłek w wysokości 1 tysiąca złotych. " prawda??? "Bezzwrotny zasiłek już od dwóch lat wypłacany jest w Łęczycy, której władze zdecydowały się na wypłacanie matkom po 500 zł." prawda?? "W czwartek Miżejewski spotkał się z przedstawicielami 14 gmin, w tym z kilkoma, które wypłacają już "becikowe" - jednorazowe świadczenie za urodzenie bądź adoptowanie dziecka. Są jednak gminy, które chciały płacić, a nie znalazły podstaw prawnych do wypłaty takiego świadczenia. " jak jedne maja podstawy prawne a inne nie??? "Obecnie tzw. becikowe wypłacają: gmina Ząbki (300 zł - na pierwsze dziecko, 400 na drugie, 500 na trzecie i kolejne) oraz gmina Myślenice (Małopolska) - (500 zł na drugie dziecko, 1 tys. na trzecie i kolejne). Gmina Łęczyca (Łódzkie) tego typu świadczenie w wysokości 500 zł wypłacała w 2004 roku, od 1 stycznia zawiesiła wypłaty, bo zakwestionowała je izba obrachunkowa. Uchwały w tej sprawie uchylono także w Michałowicach (Mazowieckie) i Przykonie (Wielkopolskie). .. Mimo podjęcia uchwał przez samorządowców, "becikowego" nie wypłacają w Krakowie, w Słupsku. Nad uchwałami ws. wypłaty takiego świadczenia pracują samorządowcy z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Lublina, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa, Jeleniej Góry, Inowrocławia, Radomia, Legionowa, Wadowic, Nysy. to tyle apropo rownosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×