Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość upssss
szkoda, żeby taki fajny topik umarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucharka o zmierchu ...
Do aaguni : to tego drożdzaka nie wyrabiamy?;) Serio, wyjdzie ? Jutro robie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucharka o zmierchu ...
tylko mam problem, w ciastach sie wyrobie , ale z cholesterolem , nie wiem czy sie wyrobie ;)🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjjjjjjjjjjj..............
:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucharko o zmierchu z tym cholesterolem to prawie jak my wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Tego drożdżaka naprawde nie wyrabiamy, tylko chwilę mieszamy, zeby sie składniki połączyły. Moja mama twierdziła ( i tak zresztą robiła), że ciasto drożdżowe uwielbia ciepło i trzeba je porządnie "wybić".Będąc młodą mężatką chciałam mężowi zrobić niespodziankę, wyrabiałam to nieszczęsne ciasto, ale mi nie wyszło... Chciałam ten placek wyrzucić zanim mąż wróci z pracy, ale nie zdążyłam. Mąż prawie pokładał się ze śmiechu, ale placek zjadł. Potem miałam uraz i drożdżowego nie robiłam, azdo czasu, gdy dostałam ten przepis... Teraz robię je często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Mam pytanie do kucharki o zmierchu : chciałam spytac, czy zrobiłaś to ciasto drożdżowe ? wyszło, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość az sie glodna robie
no to teraz moj przepis na piersi z kurczaka po meksykansku : 1 podwojna piers 1 kostka rosolowa 1 puszka fasoli czerwonej 1 puszka kukurydzy 1 puszka koncentratu pomidorowego przyprawa meksykanska, papryka ostra lub chilli w proszku, oregano, bazylia piers kroimy na male kawalki, solimy, przyprawiamy papryka, organo i bayzlia i smazymy na oleju az beda dobre, nastepnie dodajemy rozrobiona w polowie szklanki wody kostke rosolowa, od razu po tym koncentrat i odsaczona kukurydze i fasole i wsyztsko posypujemy obficie przyprawa meksykanska i ewentualnie jeszcze ziolami, niech sie tak dusi przez kilka minut, az troche odparuje ta kostka rosolowa. najlepiej podawac zawiniete w tortille pycha:) a jezeli chodzi o ciasto do pizzy to polecam dodac sporo bazylii do niego i zagniesc porzadnie zeby calosc byla prawie zielona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Porcja na 4 os. ok.1kg udzca z indyka 1 DUŻA cebula ząbek czosnku 1/2 zielonej papryki ok. 3/4 puszki kukurydzy 3/4 szklanki bulionu warzywno-drobiowego zioła prowansalskie (ilość wg uznania) sól,pieprz ryż kurkuma brokuły ( zamiast surówki) Kroimy udziec w kostkę, siekamy cebulę, kroimy drobno paprykę. Udziec smażymy na oleju z dodatkiem masła. Po ok.15min. dodajemy cebulę z czosnkiem. W szklance rozpuszczamy kostkę bulionową i zalewamy mięso.Dodajemy paprykę , kukurydzę , zioła. Pamiętamy o mieszaniu. Smażymy jeszcze ok. 15-20 min. Jeśli płyn na patelni będzie z byt rzadki możymy dodać odrobinę mąki. Pod koniec doprawiamy solą i pieprzem. W między czasie gotujemy ryż ( oczywiście sypki ). Przed wrzucenie ryżu do wody wsypujemy 1/2 łyżeczki kurkumu. Gotujemy brokuły. Przepis napisany troszkę chaotycznia, ale inaczej nie potrafię :) szybko,sprawnie i kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszępodnoszępodnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUROWKA Z BIALEJ I CZERWONEJ KAPUSTY Skladniki: 2 szkl. kapusty bialej 2 szkl. kapusty czerwonej 1/4 szkl. czerwonej cebuli 1 szkl. suszonej zurawiny Sos: 1/3 szkl. octu jablkowego 1/3 szkl. oleju roslinnego 1/3 szkl. cukru (moze byc mniej) 1 lyzeczka nasion selera Kapuste i cebule cienko szatkujemy i wrzucamy do duzej miski. Skladniki sosu mieszamy i zalewamy nim kapuste z cebula i zurawinkami. Odstawiamy na 3-4 godz do lodowki. Przed podaniem do jedzenia surowke nalezy pozbwic nadmiaru cieczy, ktora pozostaje na dole miski. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Piszcie ludziska ! Czyżby się już pomysły skończyły ? Ja tez coś wyszperam i napiszę, a na razie idę do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Faktycznie pada topik A wiecie mile panie ze to juz okolo roku trwa ta wymiana przepisow na tym topiku? Czuje sie winna bo tylko czytam, ´kopiuje i gotuje a nic od siebie. Prosze bardzo. Surowka z bialej kapusty Biala kapuste zetrzec na durzych oczkach, posolic, popieprzyc i odstawic aby zmiekla Dodac potarta marchew i cebule w kostke, mozna jablko, duzo pietruszki, koperku i szczypiorku W kubeczku rozbeltac kwasna smietane z odrobina soku z cytryny lub octu i cukru. Dolac do kapusty. Pyszna surowka do wszystkiego. Z ta sama zalewka robie zielona salate na slodko-tez do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
A jeszcze mam surowke z fasolki zielonej. Pokrojona zielona fasolke z puszki lub sloika , cebulka w kostke lub w piorka. W kubeczku rozbeltac oliwe z cukrem i musztarda. Zalac fasolke. Dobre do klusek z kaczka. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
surowki hiacynto to sa z surowych warzyw :) w puszcze fasolka jest ugotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
nie szkodzi ale jest dobre tylko trzeba jeszcze popieprzyc bo o tym zapomnialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz coś z ryb dla 4 głodnych: 8 filetów z pangi lub makreli lub dorsza, 200ml śmietany, peczek szczypiorku, peczek koperku, 1 cebula, 200ml wytrawnego białego wina, 2 łyżki masła, 2 łyżki oleju, pieprz biały, sok z cytryny, sól. Masło roztopić z olejem w rondlu, zeszklić pokrojoną drobno cebulę, zalać winem i zagotować. Dodać śmietanę i gotować aż sos zgęstnieje. Umyty i osuszony koperek i szczypiorek posiekac i dodac do sosu, doprawić solą i pieprzem. Umyte i osuszone filety skropic sokiem z cytryny, lekko posolić i oprószyć pieprzem a następnie włozyć do sosu i pozostawić na małym ogniu ok 5-6 min.Pyszna ta rybka jest z pieczonymi ziemniakami i mizerią lub sałatka z pekinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włoskie szybkie danie: 50 dkg mielonego mięsa 1 puszka pomidorów 1 puszka czerwonej fasolki mozna dodac paprykę cebula koncentrat pomidorowy ser parmezan paczka makaronu włoskiego grube rurki smażymy cebulkę na oliwie dodajemy paprykę następnie mieso smażymy dodajemy pomidory z puszki i po chwili fasole z puszki na koniec doprawiamy przyprawami z włoskiej kuchni i koncentratem pomidorowym. Gotujemy makaron i odcedzamy z garnka nie na durszlaku wlewamy przygotowany sao i wsypujemy parmezan wszystko razem mieszamy. danie pożywne i zajmuje 20 minut przygotowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAZIA 88
Oj dawno tu nie zaglądałam. Polecam sałatkę śledziową z 9 strony. Komu bym nie zrobiła to wszystkim smakuje.Dzięki AJAJAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belcia
Do sałatki axxk do takiej bazy można dodać np. abo dobrą gotowaną pokrojoną w paski szynkę albo żółty ser pokrojony w kostkę albo wędzony łosoś pokrojony w paseczki Sałatka "z puszki" puszka ananasa puszka czerwonej fasoli puszka kukurydzy puszka groszku słoiczek selera konserwowego (zamiennie biała część pora pokjona bardzo cieniutko) 30 dag wędzonego łososia (zamiennie żółty ser)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Mam przepis na najłatwiejszą sałatkę w świecie.Potrzebujemy: 1 słoiczek selera w zalewie, 1 puszka ananasa (najlepiej od razu krojony w kosteczkę), 1 puszka kukurydzy,10 plastrów sera żółtego pokrojonego w małe kwadraciki i 10 plastrów mielonki (lub coś podobnego np. gulasz angielski) też pokrojonej w małe kwadraciki. Osączamy z zalewy seler, kukurydzę, ananasa (sok z ananasa możemy wypić) ,po osączeniu wrzucamy do miseczki,dodajemy ser, wędlinę, mieszamy, próbujemy, w miare potrzeby przyprawiamy solą , pieprzem, dodajemy majonez, ponownie mieszamy.Odstawiamy na godzinkę do lodówki, a potem z apetytem zjadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miesiąc temu minął rok jak topik istnieje!!!wooow-nie spodziewałam sie takiej ilości wpisów i takiego zainteresowania i ❤️ Z okazji tej stawiam wszystkim szmpana i życzę abysmy w przyszłym roku spotkały się w tej samej radonej atmosferze!!! jeszcze raz dziękuję i zycze dalszych sukcesów kulinarnych-w końcu gotowac każdy może 😘 pozdrawa załozycielka topiku-DARYA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
nie śpijcie, gotujcie i piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie gotuje
bo wszyscy robią zakupy swiąteczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam ten topik, dalam do ulubionych, poszperam chetnie ;-) Pozdrawiam i zycze nieduzo stresu przedswiatecznego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAZIA 88
Idą święta więc przepis na pyszny sernik się przyda.Jest to przepis z książki p. Dykiel. 1kg.sera 15 dag.masła 2szkl.cukru cukier waniliowy 2 budynie śmietankowe,/ moze byc mąka ziemniaczana / rodzynki sparzone i obsypane mąką 4-5 jaj tluszcz i bułka do obsypania tortownicy Wszystkie składniki razem wymieszać i przelać do tortownicy. piec w 2oo stopniach około godziny. Sprawdzać patyczkiem,aż będzie suchy. Ja tortownicę wykładam papierem do pieczenia.Sernik rośnie wysoki ale po wyciągnięciu opada, więc się nie przejmujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAZIA 88
Ijeszcze na orzechowca ciasto pół kg.mąki margaryna 2łyżeczki sody i dwie miodu 3 jaja pół szkl. cukru pudru Wszystkie składniki razem wyrobić.Ciasto podzielić na dwie częsci.Jedną część rozwałkować przełożyć na blachę wyłożoną papierem i upiec w 180 stopniach, pilnować żeby nie spalić.Drugą część ciasta również rozwałkować, przełożyć na blachę i rozsmarować masę orzechową i też upiec,najlepiej w formie bez jednego brzegu, piec tak długo, aż przestanie kipieć. Masa orzechowa 20 dag.rozdrobnionych orzechow 3 łyżki miodu pół szkl. cukru pół margaryny Składniki wrzucić do garnka i na małym ogniu je połączyć,a następnie rozsmarować na drugim cieście Masa budyniowa do przełożenia; margaryna 5 łyżek cukru pół litra mleka i po 1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej i tortowej odlać pół szkl. mleka i rozrobić obie mąki i cukier resztę mleka zagotować z margaryną i wlać mąkę gorącym budyniem przełożyć placki. dobra rada; orzechy rozdrobnić tłuczkiem do mięsa w woreczku foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłokłosanka
ja uwielbiam robic LASAGNE ale jestem teraz na diecie i nie moge:( 0,5kg miesa 2 puszki pomidorow czosnek cebula,pieczarki jak ktos lubi przyprawy To podsmazam wszystko razem. Sos beszamelowy:litr mleka,8 lyzek masla,8 lyzek maki.W garnku podgrzewam i czekam az sos zgestnieje Potem w foremce wykladam najpierw troche sosu,makaron lasagne,mieso,ser zolty,sos,makaron itp itd... Uwielbiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×