Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość madlen21
milego dnia wam zycze kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen21
aha jeszcze cos,ja mieszkam w malym miasteczku kolo heppenheim.wiecie gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maden21
hej dziewczyny mam pytanie,a mianowicie chodzi mi o chrzest.moja corke ochrzcilam w polsce w sanoku jak miala 6 miesiecy amoj synek nie otrzymal jeszcze tego sakramentu.niestety nie wybieram sie w najblizszej przyszlosci do polski i nie wiem gdzie go ochrzcic.moj maz nie jest katolikiem ani ewangelikiem.czy sa jakies koscioly polskie w niemczech,bo po niemiecku bym nie chciala.bede wam wdzieczna za jakakolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam malen21. Widze, ze tylko my juz wstalysmy. Wprawdzie mnie nie obudzily dzieci bo ich nie mam, ale za to moje psy domagaly sie spaceru wiec chcac nie chcac musialam wstac. Nie wiem jak to wyglada z polskimi kosciolami w Niemczech, ale wiem, ze w wielu miastach w kosciolach sa odprawiane polskie msze przez polskich ksiezy. Popytaj w okolicy moze takie msze odbywaja sie rowzniez u Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyś dzięki, a wiesz w gronau mam rodzine 2 siostry mojego męża mieszkają właśnie w gronau a pracują w holandi w enchede , w dutfisch jakaś fabryka czy przetwórnia ryb. a mój mąż jak narazie pracuje w centrum holandii w druten, a mieszka w zetten, po przeprowadzce chcielibyśmy znależ pracę w niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen21
justys czy ty masz dzis urodziny?jak tak to przyjmij ode mnie najserdeczniejsze zyczenia zdrowia ,szcszescia i zeby spelnilo sie twoje kazde najskrytsze marzenie ps.dziekuje za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI URODZIN DLA JUSTYS, STO LAT I SPEŁNIENIA MARZEŃ, no i jakiś torcik by się przydał do kawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen21
to znowu ja! wlasnie gotowalam zupe.skroilam ziemniaki i chcialam je wrzucic do garnka,a tu pech wszystkie ziemniaki wyladowaly na podlodze!wyobrazacie sobie moja zlosc?hrrrr!to chyba dlatego ze sie tak spieszylam.pogoda nam sie ladna zrobila,chyba pojde pozniej z dziecni na plac zabaw.na szczescie jest niedaleko.Monika ty jeszcze nie zasiadasz do kawki?aha mam jeszcze pytanko czy jak 3-miesieczne dziecko zaciska piastki to cos zle znaczy,bo cos juz dawno temu o tym czytalam,ale juz nie pomietam.moj synek tak zaciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen21
mi nie musisz powtarzac 2 razy.jak bym niedaleko ciebie mieszkala to juz bym tam byla.boze taki prawdziwy sernik mniam mniam !ja justys,a gdzie dzisiaj swietujesz?moje urodziny wypadaja zawsze w wielkim poscie 13.3.1985 dlatego nawet poanczyc nie mozna w jakims klubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen21 urodzinki bede dopiero za tydzien swietowac tak naprawde. No chyba, ze zaszaleje dzis z moimi siersciuszkami:-). Moj maz wlasnie dzis wyjechal na tygodniowy biwak:-(. A jakos bez niego to nie chce mi sie swietowac. Dzis tylko odbieram zyczenia. i czuje sie juz jak telefonistka na centrali tel:-). Faktycznie kiepski ten termin Twoich urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziewczyny!!! witam w ten deszczowy dzien ... -> justys78 - 🌻WSZYSTKIEGO NAJ🌻 NAJ🌻 NAJ🌻 NAJLEPSZEGO Z OKAZJI TWOICH URODZIN!!!! 🌻 DUZO ZDROWKA, SZCZESCIA, MILOSCI I SPELNIENIA WSZELKICH MARZEN!!!!🌻 -> micka - witam po urlopie!!!! -> madlen21 - co do polskich mszy, zajrzyj na strone http://www.pmk-niemcy.de/ , wydaje mi sie ze najblizej bedziesz miala do Weinheim lub Wertheim skopiowane ze strony: http://www.pmk-niemcy.de/pmk/mannheim.php Polska Misja Katolicka Mannheim 68159 Mannheim tel. 06 21/2 47 15 fax 06 21/1 28 68 62 Mannheim Kościół polski Kwadrat E6 - niedziela i święto, godz. 9.15 i 12.00 - środa i piątek, godz. 18.30 - sobota, godz. 18.30 Heidelberg Kościół św. Anny Plöckstr. 4 - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00 Weinheim Kościół św. Wawrzyńca Rote-Turm-Str.1 - trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00 Wertheim Wartberg-Kirchenzentrum - pierwsza niedziela m-ca, godz. 17.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka serdeczne dzieki za zyczonka :-). Szkoda, ze jestescie tak daleko:-( moglybyscie wpasc na ciasto:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAPRAWDE SZKODA!! serniczek to moje ulubione ciasto!!! musialabym znow upiec ;) maz sie ucieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka ....
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985 maremarie-----?????? Carolina77----???? kto jeszcze? ....... wpisujcie sie ...NICK--------MIESJCOWOSC-----LATA W RFN ----- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata---------26 lat--1 dziecko(Bastian 8m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn----------2,5roku----------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok------36 lat XXX--Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---------7 lat------50 lat XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)---------3,5 roku ---32 lata Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart---------8 lat ------- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)----4 lata------22 lata(strzelec) Isia27 -----Travemünde ------------------1,5 roku---- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ---------3 lata------ 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------------2,5 roku-----23 lata cludi_alb-----Münsingen-------------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------------ 6lat- limes-inferior --bei Brocken-------------4,5 ----------34 lata madlen21--bei Heppenheim (Hessen)---3lata----21 lata (Olivia-2 latka Thomas 3msce) BARBARAG --- Raciborz ----- 30 lat ---2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) XXX-stale bywalczynie SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 naneczka- 17.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen21
USMIESZKA DZIEKI WIELKIE ZA POMOC:SUPER DZIWCZYNY JESTESCIE!WLASNIE ZABRALAM SIE ZA JEDZENIE JOGURTU A MOJA SPRYTNA CORECZKA SPRZATNELA NI GO Z PRZED NOSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiiiii, ale poszlo gazem z naszym topikiem :D usmieszka - jak sernik no to ja sie tez wpraszam ;) solenizantkom najserdeczniej gratuluje 🌻 micka- witaj i pisz! monika - podziwiam Ciebie i ciesze sie ze malec taki twardy jest (ma to chyba po mamie ;) ) Trzymam mocno kciuki, zeby jak najszybciej wszystko poukladalo sie po twojej mysli! duzo nowych twarzyczek, witajcie 🖐️ ! Okrutnie zimno u nas, brrrr, chodze w podkoszulce, golfie i jeszcze bluza na to, do d..... takie lato :( To co w poprzednich upalach wyparowalo teraz leje na ziemie... pracowicie spedzilam weekend, a co wazniejsze sadze, ze doszlam jako tako do porzadku z moimi problemami. Jednak to jest dobry sposob, zeby spisac co cie gnebi. Mi to dalo ulge i pomoglo mi znalezc wyjscie. Jakie to jest przyjemne uczucie jak sie widzi, ze jednak jest jakas droga, cel w zyciu, najgorsza jest niepewnosc. madlen- moze tez to ci pomoze? to co ci tak po glowie chodzi, mysli ktore cie mecza, po prostu spisac? moze to dobry poczatek? pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki!!!Czy moze ktoras z Was jest zorientowana jakie prawa do pozostania w Niemczech moze miec kobieta ktora; -jest formalnie mezatka z Niemcem od dwoch lat, -ma ponad roczne dziecko -jest wykonczona psychicznie przez swego mezusia i jego rodzinke ,do tego stopnia ze jest juz bliska depresji. To jest moja przyjaciolka ,ktora jakos cale zycie ma (nie boje sie powiedziec -KATASTROFALNE!!!).W Polsce klepala biede ,ze az piszczalo,do facetow kompletnie nie miala szczescia,mieszkala z chora matka,ktorej rencinka chorobowa byla jedynym dochodem.Moja przyjaciolka prace miala i owszem....ale tylko sezonowo i rowniez trafial jej sie czesto-gesto wyzysk przez pracodawce,a potem i tak w koncu koniec roboty.Pewnego razu poznala JEGO!!!Pojechala do niego ,robila jak dzika bo ciezka praca nie byla jej obca(dodam ze ON pochodzi ze wsi i prowadzi gospodarke uprawy +hodowla krow).Ona odetchnela pelna piersia,zachlysnieta otaczajaca przyroda ,brakiem problemow,ze nie ma co do ust wlozyc....pomyslala ze \"Pana Boga\" za nogi chwycilaTrzeba jeszcze mi przyznac ze ON nie byl jej obojetny...cenila w nim to ze sie nia zainteresowal i \"niby\"pokochal.Mieszkali z jego rodzicami...O zgrozo!!!!Rowniez i w ich oczach dzewcze z Polski zyskalo uznanie....bo taaakie robotne bylo.Pewnie zadajecie sobie pytanko .....wiec co jest grane???Ano problemy zaczely sie od momentu gdy Ona zaszla w ciaze!Dla nas powod do radosi....dla nich okazalo sie NIE!!!A bo to nie czas i takie tam teksty.Na dobre wszystko zaczelo sie chrzanic gdy pojawily sie komplikacje z ciaza.Wykryto u niej miesniak,ktory rosl wraz z dzieckiem i caly czas sie obkrecal bo przytastal na takiej cienkiej odnodze do macicy.Moja przyjaciolka WILA sie z bolu a rodzinka zarzucala jej symulacje i gonila do roboty.Biedaczka puki miesniak jeszcze jako tako na to pozwalal....zalana potem i wijaca sie w bolu szla w pole i do krow....ale w koncu zaniemogla.Nasluchala sie takich przykrosci,ze sama ja podziwiam ,ze sie nie spakowala i nie wrocila do Polski.Ona jednak wiedziala ,ze nie moze do tej biedy,ktora miala w Polsce dolaczyc jeszcze z dzieciatiem.Caly czas jest psychicznie maltretowana przez ta rodzine i zdarzaly sie momenty,ze siadala juz bezsilnie i patrzyla w jeden punkt.Syneczek,ktorego urodzila jest trudnym dzieckiem :placzliwym,zwiazanym emocjonalnie tylko z nia,nie pozwala sie nikomu ze soba opiekowac tylko mamie.Problem w tym ,ze Ona nawet jesliby chciala isc do pracy to i tak nie ma go z kim zostawic -bo to wiocha zabita dechami, a nie wyobraza sobie sytuacji aby dzieciaka brac w pole czy do krow,posadzic miedzy grzadki czy krowy i robic robote.Te bauery cholerne maja kasy jak gnoju(sorki za niecenzurowane slowa)ale reka im sie trzesie jak mieliby placic najemnikowi.Dlugo by tu czlek musial jeszcze pisac....i pisac bo to normalnie na HORROR sie nadaje.Ja mieszkam w Hamburgu i pragne ja tu sciagnac z dzieckiem,lecz moja przyjaciolka ma straszne obawy ,ze nie bedzie tu mogla zostac,ze jej dziecko odbiora itd...PROSZE jesli ktoras z Was drogie kobitki jest zorientowana w aktualnych prawach dotyczacych cudzoziemek w podobnej sytuacji dajcie prosze znac.Bede tu zagladala.Z gory dziekuje za info.Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!! jA ROWNIEZ mieszkam w niemczech dokladnie okolice Munchen , mam 21 lat mieszkam z mezem, narazie nie mamy dzieci, z zawodu jestem kosmetyczka w polsce pracowalam w zawodzie w niemczech naraize nie mam pracy bo jestem tu dopiero od tygodnia :-) chcialabym sie prtzylaczyc do waszego topicu tylko nie wiem cyz mnie przyjmiecie ??? temat ma juz 59 stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze do was pytanie czeka mnie wizyta w Arbeitsamcie (nie wiem cyz dobrze napisala) i strasznie sie boje bo moj niemniecki to bardzo slabiutkiucze sie dizennie po tprszke ale boje sie maz mowil ze tam beda zemna rozmawiac po niemiecku - boje sie co sie nie osmiesze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys-wszystkiego naj...... z okazji urodzin. madlen21-co do chrzcin , to nawet jak nie ma polskiego kosciola , to w bardzo duzo miejscowosciach jest polski ksiadz i napewno zrobilby to po polsku przed lub po mszy. U mnie jest polski ksiadz i na niemieckiej mszy wyprawil roczek znajomej dziecku mimo , ze w Niemczech tego nie znaja( ja tez nie znam tego z Polski ale to ponoc zwyczaj ze slaska-swiecenie i blogoslawienstwo rocznych dzieci). wiem ze 50 km od ciebie jest polski ksiadz w Phillipsburg-jak chcesz to moge dac ci namiary telef. (od ciotki wezme, bo czesto tam jestem). Barbarag-dokladnie mowiac , to moj maz chodzil do szkoly do Raciborza a mieszkal 15 km od . Lubie w Raciborzu wasz ryneczek-jadlam ostatnio ( 3 tyg.temu) dobre lody i w kawiarence nalesniczki-mniammm. gosia 70--rok temu jak staralm sie o obywatelstwo , to prawnie musialas 3 lata byc z mezem( Niemcem lub z niemieckim pochodzeniem) zamezna lub 8 lat mieszkac w Niemczech bez wzgledu jakie pochodzenie ma maz. Jak jest teraz nie wiem ale przypuszczam , ze duzych zmian nie wprowadzili wiec musi sie jeszcze rok przemeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia_70 wspolczuje Twojej kolezance. Niestey nie jestem zorientowana w takich sprawach, ale ma nadzieje, ze ktoras z uczestniczek naszego forum bedzie mogla Tobie a przede wszystkim Twojej kolezance jakos pomoc. Angellina22 przyjmujemy wszystkie, mile i chetne :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angellina witamy -pisz pisz pewneie , ze cie przyjmniemy. radze-- idz z mezem lub znajoma do Arbeitsamtu , bo nie chodzi juz o osmieszenie ale o sam fakt , ze moglabys duzo zle lub tez odwrotnie zrozumiec , co mogloby przysporzyc ci problemow-w koncu biurowy jezyk jest trudniejszy od prostych zwrotow. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio tez bylam z mezem w Arbeitsamcie. Kobietka wiedziala, ze dopiero ucze sie niemieckiego i rozmawiala ze mna w miare prostym jezykiem. Wlasciwie sama sobie poradzilam. raz tylko potrzebowalam pomocy meza. Bylam potem z siebie naprawde dumna:-). Tak wiec jak trafisz na milego urzednika to nie ma sie czego obawiac. A tutaj wiec jest tych milych jak niemilych. Nie wiem dlaczego, ale calkiem odwrotnie niz w Polsce:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys tu masz racje , ze urzednicy sa mili ( ja bylam ostatnio wlasnei w Raciborzu) w ZUS-ie i pani byla bardzo znudzona praco i burkala tylko cos tam pod nosem.Ale w kazdym krajuz mozna takie przypadki spotkac -mysle?! co do angelliny i jej wizyty w arbeitsamcie , to poprostu uwazam , ze skoro dopiero tydzien jest w Niemczech to nie jest tak obyta w sprawach biurowych tak jak ja czy inne dziewczyny co tu juz troche mieszkaja i z apierwszym razem pewnie zadaja wiecej pytan niz potem przy rutynowym zglaszaniu si eco miesiac. Pewnei , ze niech sama probuje sie dogadac a towarzyszaca osoba bedzie ja poprostu podtrzymywac na duchu. wiem to z wlasneigo doswiadczenia jak to jest, ja nie umialam po niemiecku nic , a raraz po slubie maz poszedl do wojska i sama musialam wszystko zalatwiac---dla mnie byla to katastrofa , wspominam to do dzisiaj dlatego tez chcialam jej pierwszy raz oszczedzic tego. No chyba , ze na tyle umie niemiecki ze mumie sie dogadac. Ale ja wtedy cieszylabym si ejakbym miala taka dobra duszyczke , co siedzialaby kolo mnie wrazie czego , zeby pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się rozkręca , codziennie nowe osóbki, ale fajnie tu macie zawsze ktoś chętny do pogawdki i do pomocy też, nie ma jak to babski świat, a co do raciborza to straszna dziura , nie ma gdzie nawet z dziećmi pujść, w parku siedzą pijaki, na rynku fajnie ale same bary, a dla dzieci nie ma kompletnie nic, jedynie mc donalds ale ileż można tam chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abkrzungen der Bundeslnder
Baden-Württemberg- BW Freistaat Bayern- BY Berlin- BE Brandenburg- BB Freie Hansestadt Bremen - HB Freie und Hansestadt Hamburg - HH Hessen - HE Mecklenburg-Vorpommern - MV Niedersachsen - NI Nordrhein-Westfalen - NW Rheinland-Pfalz- RP Saarland - SL Freistaat Sachsen - SN Sachsen-Anhalt - ST Schleswig-Holstein - SH Freistaat Thüringen - TH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×