Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Naneczka wszystkiego naj, naj, naj z okazji urodzinek. Witam nowe kolezanki na forum. Mam nadziej, ze juz z nami zostaniecie. Madlen 21 nie dziwie Ci sie, ze zastanawiasz sie czy kochasz jeszcze swojego meza. Ja osobiscie sobie nie wyobrazam, zeby moj maz podniosl na mnie reke. Oddalabym mu tak, ze by sie nie pozbieral. Potem poszlabym do lekarza po obdukcje, jesli byloby cos widac, spakowalabym jego rzeczy i postawila przed domem. Nie zapomninaj, ze w Niemczech prawo prawie zawsze stoi po stronie matki. Szczegolnie takiej, ktorej facet bije. Zastanawiasz sie co Twoje dzieci pomysla, o Tobie jako o samotnej matce. Wierz mi moja droga w Niemczech duzo dzieci jest z rozbitych rodzin. To nie Polska gdzie czesto wszyscy potepiaja kobiete samotnie wychowujaca dzieci. Mam do Ciebie tylko jedno pytanie. Co bedzie gdy maz zacznie czesciej sobie z Ciebie urzadzac \"worek treningowy\"?. A moze z czasem zacznie podnosic rowniez reke na Towje dzieci. Co wtedy? Zastanawialas sie nad tym?. Na pewno dieici kiedys beda Ci wdzieczne, ze odeszlas od takiego drania. I na 99% jestem pewna, ze skoro juz raz podniosl na Ciebie reke to bedzie mu sie to czesciej \"zdarzalo\". Bardzo to przykre, ale niestety prawdziwe. A poza tym uwazam, ze skoro ktos podnosi reke na drugiego czlowieka to swiadczy tylko o tym jaki slaby emocjonalnie jest, i nie potrafi sobie radzic z roznymi sytuacjami. Mysle, ze kobieta potrzebuje mezczyzny silnego emocjonalnie a nie ciamajdy, ktory bedzie sie chowal za piesciami. Tak wiec ja na pewno dalabym sobie z nim spokoj. Ale sie rozpisalam. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika -- mail wyslany:D:D... Teraz bede zaklinac wszystkie dobre moce, zeby wreszcie dotarl do Ciebie bez zadnych problemow:D:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobrazcie sobie , wreszcie wplynely mi pieniadze na konto! :) Ale i tak dopiero dzisiaj , po 11 rano.No nic , zrobie dzis tylko z mezem planowane zakupy, porzadki od jutra .Nie lubie tak zaczynac od poludnia. Tak sobie mysle o zwiazkach z Niemcami.Jednak czesto sie zdarza, ze po jakims czasie lubia pokazac kto tu rzadzi.Zreszta to dotyczy wszystkich facetow, kazdej narodowosci:) Ale jednak ta roznica w wychowaniu, mentalnosci, ma znaczenie.Moj to na szczescie rasowy Polak:) Tez pelen wad , potrafi byc zlosliwy, ale zawsze wiem jak go podejsc, zawsze znajde sposob, chociaz nie zawsze bylo rozowo.Pamietacie , jeszcze niedawno pisalam Wam ze mamy problemy.Nawet wyprowadzil sie na jakis czas.Ale teraz jest ok. Asia , doszedl mail.:) Ale odpisze dopiero wieczorem, jak dzieci pojda spac .I maz :) Ale jak go czytalam, to odrazu wrazenie ze przerabialam to wszystko :) W sumie ta buzka to pasuje tu jak wol do karety, bo sytuacja wcale nie smieszna.Ale co, jesli damy sobie odebrac poczucie humoru, to juz calkiem po nas. Tak wiec, milego dnia Polinki i duzo duzo usmiechow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie piekny sloneczny cieply dzien ;-))) Claudia 2006 moj maz pracowal najpierw w BMW, teraz pracuje w MAN-ie, ale teraz dostal propozycje pracy w jakiejsc innej firmie nie wiem jeszcze dokladnie co to za firma ale chyba cos zwiazane z samochodami no i w piatek idzie na rozmowe kwalifikacyjna wiec narazie nie wiadomo jak bedzie mopwil tylko ze bardzo by chcial bo zarabia sie tam o 400e wiecej niz w MAN-ie wiec warto no ale to sie zobaczy ;-) asia.80 Z CO PRACY W ZAWODZIE w niemczech to moj dyplom mi n to zezwala ale najpierw musialabym przejsc test ze znajomosci jezyjka a tergo napewno nie przejde jesli chodzi o znajomosc jezyka uzywanego na codizen, a co dopiero fachowego ;-) ale bede sie pilnie uczyc a noz cos z tego wyjdize ;-) maremarie nie martw sie bedize dobrze, powiem Ci na pocieszenie ze ja ostatnio narobilam sobie mega klopotow w rodzinie meza (ktos mnie nastawil przeciko tesciowej a ze akurat wtedy bylam na nia zla to wewszystko uwierzylam wylalam swoje zale na nia nawet troche przesadzilam i zagalopowalam sie w slowach pech ze to bylo na gg ta ososba to wydrukowala i zaniosla teraz tesciowa mnie nie znosi a ja sama nie wiem co mnie pokusilo zeby ledwo znajej mi osobie opowiadac takie glupoty teraz musze za wszystko zaplacic :-( tesciowa nie jest swieta ma swoje za uszami [nawet sporo ma za tymi uszami) ale nie miaja prawa czegos takiego zrobic na dizen dzisiejszy przynmierzam sie zeby pojsc ja przeprosic ale nie wiem jak ona zareaguje i bojesie caly czas to przekladam wogle nie wiem nie mam odwagi i wyrywam sobie wlosy z glowy co zadiabel we mnie wstapil wtedy ze narobilam tkaiego karnawalu :-( przez co prawie rozlecialo by sie moje 4 miesiceczne małzenstwo :-( ale jakos sie ulozylo iwec badz dobrej mysli napewno staniesz na nogi trzymam za ciebie kciuki a w miedzy czasie postaram sie skoncentowac na czyms innym 🌼 moze mozesz wybrac sie na krotkie wakacje do polski na \"stare smieci\" odnoic dawne kontakty i troche sie rozluznic??? madlen21 strasznie mi przykro i zal Ciebie i dizeci, ile ejstescie malzenstwem?dlaczego tak sie u was psuje? moze pisalas to wczesniej ale nie zauwalylam? ❤️ nie wiem co Ci doradzic moze powinnas wyjechac na jakis czas do polski moze maz sie obudzi zateskni zrozumie??? nie wiem co Ci doradzic bo nie znam do konca Twojej sytuacji ale jestem z Toba 🌼 dlaczego podniosl na ciebie reke boze to dla mnie niewyobrazalne choc moj maz jest rowniez cholerykiem i czesto wrzeszy ale jak podnieise na mnie reke to chyba go zabije i zaraz wroce do polski chocbym miala wrocic skruszona do matki ktora tez nie ejst idealna i miec wypominane do konca zycia ze wrocilam to chyba bym nie sotala tam cokolwiek by nie bylo poza tym chyba bym woolala pomalu stanc na nogi w polsce niz zyc z katem ale to tylko slowa teraz jestem madra bo maz mnie nie bije ani nic ale jakby cos tkaieog mialo mijesc i byla bym bezradna to sama nie wiem jak bnym postapila nie mozna jednoznacznie stwierdzic co by bylo gdyby, napisz jak on zachowywal sie jak cie uderzyl, przeprosil byl w szoku czykompletnie nic? moze to byl jednoraozyw incydent ktory nigdy sie nie powtorzy a moze poprostu to jest sygnal ze zaczyna sie dziac cos czego jesli teraz nie odrwocicsz to zamieni sie w koszmar, nie chce Cie straszyc ale zastanow sie dobrze? wiesz dla dzieci nie koniecznie bedzie wazna \"lepsza przyszlosc\" w niemczech moze lepszy ubogi dom ale pelny ciepla i samotna matka ale kochajaca niz bogaty do pelny wrogosci nienawisci klotni zastanow sie??? jak Twoj maz jest dla dzieci pomaga Ci przy nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klemi
Hej Dziewczyny, wlasnie znalazlam to Wasze fajniutkie forum :) Mieszkam od niemal 1,5 roku w Göttingen. Robie tu doktorat. Miasto znalam wczesniej bo bylam tu wczesniej juz rok na wymianie studenckiej i zdecydowalam sie wrocic. oczywiscie teraz jest inaczej. znajomych garstka. wszyscy studenci z wymiany powracali do domow. moi wspolokatorzy sa wyjatkowo nietowarzscy (a specjalnie szukalam mieszkania z dwojka Niemcow, co by sie integrowac). mimo iz do wspolnej kuchni wstawilam kanape i telewizor, siedza w pokojach non stop i nawet tam jedza... duzo siedze w labie, wiec i zycie towarzskie nie jest zbyt bujne. sytuacja ulegla znacznej poprawie gdy zapisalam sie na kurs Salsy Rueda. moje grono znajomych powoli rosnie. w sumie jestem zadowolona, choc czasem tesknie i to mocno. za rodzinka i za znajomymi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudia 2006
-----angellina22---- Witam serdecznie:D Jesli chodzi o temat -Tesciowa -to ja wymiekam, ja mam dystans do mojej tesciowej i tak juz zostanie. Poczytaj sobie to forum , moze znajdziesz odpowiedz na twoja zaistniala sytuacje. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2564786

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka 🌻 Wszystkiego Najlepszego🌻 Czekam tak na tego meza, i czekam.I nie ma co robic.Sprzatac nie bede bo bez sensu skoro jutro chce generalke zrobic.Gotowac dzisiaj tez nie musze.Kuba spi, starsze dzieciaki kazaly mi wyjsc z pokoju bo przeszkadzam(bawia sie szkole, ze tez im sie chce w wakacje o szkole myslec ) :) A Wy gdzie sie podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM a u nas dzisiaj z 30 stopni , trgedia, pochodziłam z dziećmi po mieście i są wykończone, już się przyzwyczaiły i wszędzie by chciały samochodem się wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie mialam cos wam napisac. Dla zainteresowanych do 20.08.2006 trwa promocja na wywolanie zdjec digitalnych w schlecker. Jak wywolujecie 200 szt. To wtedy szt. tylko 7 centow. Ja wywolam juz ponad 400 szt. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
witam was wszystkie:)nawet nie wiecie jak sie ciesze ze znalazlam ta strone:))od marca mieszkam w Bremen i chetnie poznam nowych znajomych.Podoba mi sie ta strona,widze ze nawzajem sobie pomagacie,to mile:)A teraz zrobie sobie kawke,jest ktos jeszcze chetny:)pozdrawiam!!katbia2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
jeszcze wszystkiego naj naj dla tych ktorym nie zdazylam zlozyc zyczen i dla dzisiejszych solenizantek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wierze:) Nie dosc ze taki ostatnio nalot na nasz topik, to jeszcze druga juzosoba z Bremen:)) Bremenka, witamy serdecznie :)Ja mieszkam na hemelingen, jest tez Iwona z osterholz.A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
mieszkam na sebaldsbrücku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
napisze wam troche o mnie:)mam 24 lata(jeszcze)w sierpniu zeszlego roku poznalam swoje kochanie i marcu zamieszkalam u niego,on nie chcial sie przeprowadzic do Polski,mimi tego ze jest Polakiem,wiec to ja musialam sie poswiecic.I tak zaczela sie moja przygoda z Niemcami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
we wrzesniu mam zaczac chodzic do szkoly vhs,szkolic swoj kiepski niemiecki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 STO LAT STO LAT!!! 🌻 NIECH ZYJE NAM NANECZKA!!!! 🌻 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU URODZIN :) 🌻 hej lasencje, witam nowe kolezanki 🖐️ swietnie ze zagladaja tu nowe osobki. topik sie rozwija :) pytnie do justys78 - czy te zdjecia digitalowe ze schleckera sa dobrej jakosci? dlugo trwalo przelewanie zdjec??? ja zamawialam w 3foto.de i bylam zadowolona, tyle ze ceny ze schleckera sa wrecz dampingowe i mozna odebrac w sklepie - trzeba wiec skorzystac :) dzis bylam u lekarza, dostalam szczepionke, troche reke mnie pobolewa. pan doktor chcialby widziec moja polska karte szczepien. dziewczyny jak moge sie dowiedziec jakie szczepionki mialam robione w PL i kiedy? Nie mam - nie jestem pewna czy to tak sie nazywa - karty zdrowia ucznia, gdzie wszystko bylo prowadzone od 1 klasy podstawowki. a moze orientujecie sie jakie szczepienia byly WTEDY obowiazkowe i w jakim wieku. teraz to moglo sie zmienic... jestem z 1980roku gdyby ktoras cos wiedziala, prosze piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
a tak narazie to siedze w domu,nie mamy dzieci,dopiero sie docieramy.W wekendy przewaznie gdzies wychodzimy,ale to z jego znajomymi,moi wszyscy sa wszyscy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka, potem zeskanuje liste obowiazujacych szczepien w tamtych latach i przesle Ci.Mialam ostatnio ten sam problem, z corka.Nie sadze zebys ktores szczepienie opuscila, bo przeciez w Polsce jesli nie zglosisz sie na szczepienie, to przysylaja upomnienia a potem to nawet na droge sadowa wstepuja.Cos takiego pewnie bys pamietala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka
bylam teraz na miesiac w domu,Laski ale sie wyszalalam ze znajomymi:)z rodzinka pobylam:)nad morzem bylismy:)bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika - dziekuje 🌻 za szybki odzew :) , zajrze potem do skrzynki :) szukalam juz w necie, znalazlam rozpisany kalendarz szczepien, ktory obecnie obowiazuje, ale nic nie jest tam wspomniane czy cos sie zmienilo od tamtych lat Teraz juz uciekam Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×