Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Przerwa na papieroska:) Ja nie wiem czy wszedzie i czy akurat w vhs tez, ale tutaj jest ze jak jestes zarejestrowana w auslanderamcie to masz prawo do bezplatnego kursu. No, kuchnia i lazienkajuz na tip top.Teraz biore sie za sypialnie.A potem zostanie komputerowy, dzieciecy, dzienny i przedpokoj.Lece po koleji:) A jutro biore sie za piwnice.Barbara, ja o 6 musialam wstac bo do 7 to sie rozbudzam przy kawie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Barbara.kursy j.niemieckieg dbywaja sie wieczorem .mj zaczynal sie o 19.30 do 21.00 ale z zasady zaczynaja sie 18.00 .ceny sa rozne zalezy z ilu godin sie sklada np.dla pczatkujacych 28 razy koszzuje 115 euro dwa razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ale my chyba nie będziemy musieli sie zgłaszać do tego auslenderamtu, bo my wszyscy mamy niemieckie obywatelstwo to nie jesteśmy obcokrajowcami i wydaje mi się że nie dopłacą nam do kursu, a już się nawet boje że powiedzą jesteś niemcem to język powinieneś umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen dzięki, szkoda że nie ma kursów przed południem jak dzieci będą w szkole, a może w większych miastach coś się znajdzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups, sorki, zapomnialam ze Wy macie obywatelstwo.A kursy sa o bardzo roznych porach dnia, bo przeciez zdaja sobie sprawe zeludzie pracuja, zajmuja sie domami, maja zobowiazania.Zazwyczaj jest tak , ze sa do poludnia, i po poludniu.Wlasnie w vhs. www.vhs.de poczytaj sobie barbara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia dzięki jak zwykle, akurat rano bylam na tej stronie, za dużo nie wyczytałam ale powiem wam że robie postępy, 1/4 z tego zrozumiałam, szkoda że cennika nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie-od tygodnia studiuje co piszecie na temat mieszkania w Niemczech.Zeby nie wypasc na to ze powielam pytania,postanowilam najpierw wszystko przeczytac zanim sie odezwe i tak w sumie mam wrazenie jakbym Was juz troche znala;)Mysle ze przyjmniecie mnie do swego grona choc ja jeszcze w Polsce,ale do konca roku mam zamiar przeniesc sie do przyszlego meza.Obecnie Piekary Sl. a potem Weil am Rhein-BW na rzut beretm do Szwajcarskiego Basel czyli z tego co wystudiowalam tutaj do Wszystkich dalekoooo.Mam 35 lat corke z poprzedniego malzenstwa(15 latek) no i teraz jestem w stanie blogoslawionym.To moze na razie tyle.Nie bede na powitanie zanudzac za bardzo. Micka 🌻 🌻 🌻 z okazji urodzinek🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 i wszystkim sierpniowym solenizantkom. a na powianie wszystkim zeby bylo milo:)🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znow mala przerwa bo wlasnie sie zorientowalam ze nie jadlam sniadania.Tak wiec konsumuje, zamiast jak czlowiek przy stole to ja przed kompem. Hej Gingera:) Witamy w naszym gronie .No i gratulacje z powodu nastepnego potomka 🌻 Nic nie zanudzasz, pisz jak najwiecej.I tak jestes do przodu, bo o nas wiesz wszystko co zostalo napisane :) Wy tez tak macie ze po jedzeniu musicie zapalic ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gingera witam cie serdecznie.no a ja sie z wami zegnam do poniedzialku ,bo \"moj\"ma weekend wolny ,to nie moge wtedy pisac,chyba ze gdzies wybyje !no to pa pa.monika chyba tez sie wezme za porzadki oprocz piwnicy ,bo boje sie pajakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiia...
Micka 🌻Wszystkiego Naj !🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pale tylko jak jestem w ciazy.I co najlepsze , nie ma z tym problemu.Ale kiedy juz urodze ew przestaje karmic piersia, nie moge sie oprzec.Mam wszelka wiedze na temat szkodliwosci palenia, ale powiem Ci ze ja sie poprostu dobrze czuje z papierosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika nie palimy, rzuć to świństwo i nie truj dzieci. Ale przed komputerem jemy śniadanka jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiia...
Ale jest mi smutno 😭zaprosilam was na makowiec porankiem a wy nic Barbarag , Mo.nika , madlen21 , Gingera.... a wy tylko nauka , sprzatanie itp wiem ze jestem poranczka😠ale mam uczucia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudia nie rób smaka tym makowcem , jeszcze domowym na dodatek, nam ślinka cieknie poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudia sorki,ze przeoczylam tego makowca!ale ze chce ci sie piec?ja to wole juz 1000 razy sprzatanie od pieczenia albo gotownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ?ja kiedys bylam gruba 1,70 cm 75 kilo. a teraz po pierwszej ciazy schudlam i wazylam56kilo .teraz juz nie mam problemu z utrzymaniem wagi.no to tylko taka wstawka.chcialam sie pochwalic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiia...
Ale mi sie buzka cieszy ze narescie zauwazylyscie moje ciastko:D:D:D:D Lubie piec , ale makowiec to tuczaca sprawa , szkoda mowic .... Jesli chodzi o kurs to chodzilam przed poludniem do szkoly jezykowej i nie wiem jak jest w VHS na niemieckim , teraz biegam na VHS na angielski ale tam sa juz sami Niemcy.Przyjemna atmosfera tylko krotko1,5 godziny 3razy w tygodniu. Sprzatanie , ach jutro sobotka czas porzadku , w mieszkanku okej gorzej z piwnica , bo tam laduje wszystko co jest nie potrzebne w domku😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chetna na wszelkie ciacha:)nawet wirtualne:)moze jakas fotka ciacha ...to juz tak jakby sie w polowie jadlo...hahaha A dla pomaranczki,u gory stronki masz preferencje,tam trzeba pogrzebac i potem przy kazdym wpisie haslo ..i jest sie na czarno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara kiedys nie moglam sie opanowac.wszystko co sie nadawalo do jedzenia ladowalo w moim zoladku.a po ciazy cos mi sie poprzestawialo(dzieki Bogu)ze stracilam apetyt.zoladek mi sie skurczyl i juz sie duzo nie miesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam was wszystkie, tutaj deszcz pada i slonka niewidac.Cos okropnego.Chyba lato wiecej nie przyjdzie co?Ale w Bremen to normalne.Zawsze taka dziwna pogoda. I dzisiaj dalej glowa boli.Moze przestanie jak troszke sie wypada :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kassay no pogode mamy ostatnio do bani!dobrze ze siebie mamy to nie jest nam az tak strasznie smutno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×