Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ja mam pytanie do Was
tak ale bez NIPU ?? a czy odpowiedz z Arbeitsamtu jest zawsze pozytywna jesli to maja byc 3 miesiace ??? i c ja mam z tym zrobic jak dotrze poczta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nip to jest numer identyfikacji podatkowej.Do czego Niemcom Twoj nip? To Ty musisz zadbac o sprawy z odprowadzaniem podatku.A to ze tylko na 3 miesiace , nie zawsze gwarantuje oczywista zgode.A jak przyjda papiery, to tam juz bedzie napisane co masz dalej robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie do Was
ja az tak dobrze nie umiem niemca abym mogla odczytac urzedowe papiery , Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 158 cm
mam pytanie. dostalismy upomnienie,ze do 28 musimy sie rozliczyc z finansowym. ja mimo to,ze pracuje (100€ na miesiac) nie mam jeszcze karty podatkowej. wiecie moze co nam grozi jak sie nie rozliczymy? obydwoje z mezem pracujemy,ale jestesmy zwolnieni z podatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tez na tym nieznam. Monika na parter to nie ma co patrzec bo ja nielubie.Mieszkalam juz raz to ma sie zimno i wilgotno i ciemno.Ja wole naprawde wyzej.Moze bac i pierwsze i drugie jezeli niestoja drzewa przed oczami i nis poza galezi niewidac.:-)) Mozesz sie zapytac naturalnie.Ale ty ten dom juz widzialas gdzie to mieszkanie wolne to wiesz najlepiej czy widok ladny czy nie.No a pozatym to musi byc w srodku ladnie ale to mozna naturalnie pözniej samemu zobaczyc.:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz jesli chodzi o widoki to odrazu moge Ci powiedziec,ze nieciekawe.Bo zjednej strony widok centralnie na drugi dom, jakby spojrzec z pierwszego pietra, to moze moje okna byloby widac :) A z tylu tego budynku jest obwodnica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obwodnica möwisz???To ciekawe bo to przeciez chyba widok prosty czy nie?Tam nic na drodze nie stoi?No domku niechce bo zawsze mysle ze ciemno i zazwyczaj stoja one zawsze tak blisko siebie i jak sie wyglada z okienka to tez tylko mury innych domöw i drzewka. Ale mozesz sie zapytac ile kosztuje.:-)))Prosze:-))) Bo ja to chce z tad pöjsc jak najszybciej.A przewodnica to Autobana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPS....ja wlasnie chcialam Aladyn powiedziec...no co ja gadam..Chyba cos mi z glowa nie tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to sa te okolice aladina.Jak staniesz twarza do wejscia do disco to bedzie po prawej stronie.To znaczy moje mieszkanie i te o ktorych mowilam ze wiem ze sa do wynajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ratusz jest w poblizu co nie?Sparkassa,Turecki sklep z pieczywem, a jak sie do Tunelu chce jechac(bylam zla jak ten budowali)to stoi po prawej stronie budynek z wierza ktöra mi zawsze western przypomina jakby to kosciöl byl.Ale to jest cos takiego jak pogotowie ratunkowe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy 😠mialo byc:-)) Twoje mieszkanie jest ale nie po tej samej stronie co Aladyn jezeli sie patrzy na Autobane bo Autobana jest przeciez na przeciw Aladyna co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje mieszkanie jest tak: mijasz aladin (masz go po lewej stronie , od lewej reki), potem jest turecki z pieczywem, kawalek dalej jest taki bialy budynek , to jest jakas firma nazywa sie tekken czy cos takiego.I zaraz za ta firma, wchodzi sie tak jakby w podworko.I to wlasnie tam mieszkam.Niedawno wybudowali tu kilka domow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po stronie Aladyna jest pociag.:G Mieszkalam na Arbergen tez w poblizu szyn i jak pociag jechal to jak lezalam w lözku to myslalam ze jestem na materacu na morzu:D Ale lubie te okolice.Niedaleko jest KIK w ktörym czesto kupowalam.I bardzo czesto chodzilam na skröty przez Stadtwerke (swb enordia dzisiaj)....No i Weser jest niedaleko a to tez bardzo fajnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jakbys nie weszla w te podworko, tylko poszla pare metrow dalej, to tam zaraz stoi ten blok co ma mieszkania do wynajecia.Tylko po drugiej stronie ulicy, i stad ta autobana.A te domy do wynajecia to sa wlasnie na tym odcinku:aladin-moj dom, tylko po drugiej stronie ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba juz wiem gdzie te domy stoja.przynajmniej mysle ze wiem:-) Ten Chinczyk jest niedaleko od ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wiem gdzie.Jak tak dobrze znam te okolice bo juz tysiac razy na rowerze przejezdzalam tamtedy.Ja prawie karzdy dom tam znam.Ale tylko prawie:-)) A na Sebaldsbrück to tez mieszkalam a to jest tez bardzo blisko ciebie.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co smieszne,ja niedawno z moim mezem bez slubu tam sobie tak o samochodem jechalismy bo mu chcialam troche Bremen pokazac i gdzie bym chciala mieszkac.Tyle tylko ze my pojechalismy troche dalej niz twoje mieszkanie.Nie pod tunelem przejechalismy jak sie chce do Etra isc tylko prosto.Tam sie jedzie do Industriegebiet gdzie Jacobs jest i te wszystkie Firmy.:D N a pare dni pözniej poznaje dwie dziewczyny ktöre wlasnie tam mieszkaja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przy tym Aldi stoja zawsze takie ciemne Typy.ja to zawsze sie glupio czulam.Oni stoja juz od rana tam i czlowiek sie pyta czy juz pili czy narkotyki brali. Nie jest Tobie lepiej w inna strone jechac?tam jest tez Aldi bez ciemnych Typöw chyba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam gdzie te wszystkie firmy pracuje moj maz:) JA to juz w ogole stracilam nadzieje ze wreszcie na topik wejdzie ktos z Bremen.:) A tu nie dosc ze Wy to jeszcze tak blisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie wiem kiedy ja Was poczytam rozpisalyscie sie jak cholerka. Mam kilometrowe zaleglosci. Kto to widzial w jeden dzien 3 stronki zapisac :P Pozdrawiam i znikam w objecia meza a moze i Morfeusza :P jak maz pozwoli. Dzis nalepilam cale stado pierogow a jutro kolejny pracowity dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×