Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Aha , jeszcze wracajac do tematu porodow, to tak sobie mysle, ze jak trafi sie przy naturalnym na jakiegos konowala, co niestety sie zdarza, to zawsze jest jeszcze polozna, zwykle bardziej doswiadczona niz konowal:) I mozna liczyc ze ona albo do czegos nie dopusci, albo po lekarzu naprawi.No a przy cesarce , to nie wydaje mi sie zeby ktoras miala odwage powiedziec lekarzowi jak ma ciac, wyciagac dziecko czy cos ta innego. I jeszcze raz aha:) Barbara , to chyba Ty kiedys pytalas ile placimy i gdzie mieszkamy.No wiec mieszkamy w domu trzy rodzinnym.Kazdy ma swoje pietro , wspolna klatka schodowa.My mamy miszkanie srodkowe.Placimy 500 euro, w tym jest juz woda, ogrzewanie, wywoz smieci.Placimy dodatkowo tylko za prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stuttgart
i okolice jak tam spotykamy sie: malutka_de asia80 kasiulica madlen madzialenka_1 cludi_alb micka maremarie niett-ka usmieszka i oczywiscie wszystkie inne chetne moze w niedziele???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj robie pomidorową :) Monika to chyba masz niedrogie te mieszkania bo jak przeglądałam w internecie to są o wiele droższe zwłaszcza że przy 3 dzieci musisz mieć je dość duże:)tak tanio jest w Bremen czy po prostu tak ci sie udało?z włosami to faktycznie lepiej poczekać do komuni ,Patrycja też chciała obciąć i obciełam jej po komuni:) Niezapominajka witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co janta , chyba troche sie udalo.No mamy 4 pokoje, z czego dwa naprawde duze, duzy przedpokoj, duza z wielkim oknem kuchnia.Dla nas super, zwlaszcza ze ja i maz to pokolenie blokowych klitek w Polsce:) Ale generalnie w Bremen , nie wiem jak jest dokladnie.Ja mieszkam na Hemelingen, i z tego co wiem sa tutaj rozne ceny, ale jak se komus bardzo nie spieszy to mozna znalezc.Iwona a jak na Osterholz wygladaja ceny? Moze wpadnie pozniej, to odpowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , jak dlugo piecze sie karczek? To jest podobnie jak z boczkiem, ile wazy to tyle minut? Eeee , chyba nie, bo przeciez karczek szybciej sie robi.A w ogole to chyba go najpierw troche podgotuje, w przyprawach a potem przeloze do piecyka.Sama nie wiem .A moze lepiej odrazu do piecyka.Ratunku!!!! Poradzcie cos!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kurczaka pieke ok. 50 min. jest to mieso o wiele bardziej miekkie niz swinskie wiec nie trzeba tak dlugo. A najlepiej mi wychodzi w tych workach co owijasz kurczaka--bo nie jest taki wyschniety. ja sie na to spotkanie lapie w niedziele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spotkania moze tym razem w Leonberg to kazda bedzie miala ta sama odleglosc, a ja chetnie pojechalabym do tego centrum na zakupki i IKEA odwiedzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie mysle zeby nie ryzykowac zeby byl niedopieczony, obgotuje go w przyprawach , w folii aluminiowej, tak ze 20 minut, a potem rozwine i dopieke w piecyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie tez bedzie dobry to powodzenia i smacznego zycze spadam , bo mala wstala i lecimy na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Dziewczyny 🌼 ja tylko na krötko.Pöznie przajde na dluzej.Chce zaraz z malym na spacer pöjsc chociaz czesto pada ale mam parasol:-)) Moze zasnie mi w lözku.Albo pochodze po sklepach.Musze po prostu wyjsc. Jezeli chodzi o ceny na Osterholz to sa rözne bo w calej Bremen tak jest.Pozatym zalezy czy sie prywatnie mieszka czy w spuldzielni.Ja mieszkam w spöldzielni GEWOBA.Zawsze u nich mieszkalam.Nasze mieszkanie ma 4 pokoje(jest bardzo trudno tanie 4 pokoje dostac chyba w calych niemiec),80 m²,placimy za wszystko razem mniejwiecej 600 euro i to nawet tanio ma byc?Prad place 60 euro. Mo.nika ty maz tak naprawde bardzo tanie mieszkanko.Ale my tez szukamy innego.Chetnie bym zamieszkala w hemelingen albo Arbergen czy Mandorf. No to ja lece na dwör.Zakupy juz zrobilismy zanim chlopak do pracy poszedl bo musi w tym tygodniu o 14 zaczynac. No to z do pözniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja wiem co to mieszkanie w klitkach teraz mieszkam na 35 m2 a do tego pokój Pati (8 m)jest zamkniety i czeka na remont......ciasnota straszna ale mam nadzieje że nie długo już:) Kassay no ja chciałam poszukać w internecie spółdzielnie u was ale nic nie moge sie połapać chciałam zobaczyć czy mają dużo mieszkań z WBS,ale musiałam sie poddać:)miłego spaceru:) Gingera nie ma za co miłej nauki a jak gg zacznie działac to mi napiszesz co ostatnie dostałaś i sprawdzimy czy wszystko dostałaś:) zmieniłam tabelke może bedzie lepiej widać kto skąd i ile tam mieszka....chyba sie nie obrazicie,ale zawsze można starą wkleić:) Nick.......ile lat.......miejscowość.........lata............dzieci..... ......................................................pobytu........................ ************************************************************************************** Aga......................Frankfurt................................................ Angelina................Monachium..............................mąż........ .............................Karsfeld................................................ Asia..........26..........Stuttgart..............3...............1............. ..................................................................(Bastian.8m-cy) ..............................(Göppingen)......................................... Baloonik.....50........Gütersloh................7............................. ...........................(bei Bielefeld)........................................... BarbaraG....30.......Raciburz.................................2............. ..........................................................(Kamil 6lat i Natalia7lat) Beleiza.........36.......Pfarrkirchen..........1.................... ...........................(Bawaria)................................................ Bremenka....24........Bremen...............od 03.2006r..........mąż. Carolina.......20......NRW-Essen...........1 m-c....................... Claudia........??........Hannover..............5........................mąż Cludi_alb.....??......Münsingen.............2,5............................. Gingera...35...........Weil am Rhein-BW......w planach......1+ciąża Gosia.......36...........Hessen................................................ Isia..........27..........Travemünde..............1,5.......................... Janta....38............Szczecin............w planach...........3(13:4:1,5r) Justynaamelia...26....Bawaria.................11 m-cy............2(3i1,5) Justys............28.....Nordhorn.................2,5.......................... Kajaffm.........??......Frankfurt................................................ Kasiulica.....23......Germersheim..............1........................ ..........................bei Karlsruhe............................................ Kaska12345-......................................................................- Kassay..........36........Bremen.................20....................2(16i1) (Iwona)............................................................................ Kc...........23...........Bad Kreuznach (RP).....2,5........................ Llimes-inferior...34.... Brocken...................4,5......................... Madlen..........21........Heppenheim..............3..............2........... ................................ (Hessen).........(Olivia 2l,Thomas 3 m-ce) Madzialenka......23.....Esslingen..................3........................ Malutka...........24......Bad Urach.................5...........1(7 m-cy) Maremarie......29........ Stuttgart........................................... ...............................(Steinenbronn)..................................... Micka...........32.......Pforzheim................9,5..........1(28.11.04) Mo.nika........30.........Bremen...............1..............3(8i5i3.04.06) Naneczka.......??....... München .............6..................... Nett-ka.........33.....Fellbach bei Stuttgart.....8............................. Ona ............22.......Wilhelmshaven............4........................... ........................ (bei Bremen)............................................. Sarra.(Claudia).................................................................... Tin............34................Hamburg..........16,5..................2 Usmieszka.....25.....Tübingen....................3............................ Werkaaa.......32.....Gütersloh (NRW)............3,5........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak udal sie kurczak;) Bylam na zakupach w C&A i H&M pelno ludzi jakby cos za darmo rozdawano:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlosy staja deba jak czytam te wasze przezycia porodowe ! mimo ze jestem, tak jak Micka, \"twardziel\" jezeli chodzi o zastrzyki przeciwbolowe, to przy porodzie z pewnoscia wezme! Asia & Monika - usmialam sie z waszych brzdacow :D Asia - a ty z maluszkiem i zaczynasz studiowac? no, no hut ab :) fajnie by bylo jakbys sie tutaj przy tübingen gdzies przeprowadzila! cos pisalas o jakis smuteczkach? chcesz pogadac albo poprostu \"wywalic z wnetrznosci\" ;) ? no to pisz : moj email jest pod nickiem. SPOTKANIE? super!! tylko prosze nie w ta niedziele, pliiiiizzzz ;) wyjezdzam w sobote na 2 tyg. do Polszy :D. No nie, nie zmuszam was, ale fajnie by bylo jakby bylo pozniej ;) moj kot oszalal : siedzi przy mnie i myje sie i przy okazji moja noge tez \"umyje\" - a przeciez jest czysta ! :) madlen - juz nie zagladasz, zamknelas sie w skorupce? Jak po rozmowie z mezem? nie byloby bledem gdybys porozmawiala z terapeuta (jezeli to depresja poporodowa to ci pomoze, a jak tylko z powodu faceta to tez) i z prawnikiem. Nic na \"lapu-capu\" bo jeszcze masz odpowiedzialnosc za maluchy - co nie znaczy, ze z powodu dzieci trzeba wszystko znosic i swoje potrzeby ignorowac (tak jak dziewczyny pisaly, one sa jeszcze maluskie i przede wszystkim milosci potrzebuja) . A poza tym : alles wird gut - jakby Nina Rüge powiedziala ;) podchwycilam gdzie taki cytat : \"Milosc jest wtedy, kiedy wiernosc sprawia przyjemnosc\" :) ale sie ciesze na wyjazd! tylko przed dluga droga mnie dlawi :o - gdyby moje autko mialo autopilota....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITJCIE MATKO NIE BYŁO MNIE DOBE BO MI SIADŁ KOMPUTER a tu 3 strony do poczytania, janta nie mam gadugadu bo nie lubie tego programu, skontaktuje się z tobą przez email jak uporam się z tym moim zepsutym komputerem, dzięki za programy do nauki ale mam prawie wszystkie z dostępnych w naszych sklepach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede musiala niedlugo malego do lözka klasc.Ale boje sie za wczesnie polozyc bo zawsze mysle ze mi jeszcze raz przed pölnoca wstanie. Monika, a twoje mieszkanie to prywatne? Jak je znalazlaz? Co do WBS musze wam powiedziec ze np w Bremen bylo takich mieszkan wczesniej bardzo duzo.Miasto doplacalo.Ale te umowy sa zawsze na pare lat.Wiekszosc tych mieszkan wychodzi teraz z tych umöw i sa bardzo drogie chociaz nic sie niezmienilo.Tyle tylko ze panstwo niedoplaca. Powinni nowe budowac albo ja nie wiem.Bo my tutaj to juz za duzo Bloköw mamy.Ale kto i jak ma te czynsze oplacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy jak oni mieszkania buduja to sa one od poczatku przez panstwo oplacane.Nie wiem po ilu latach to sie zmienia.Moze po 20 moze po 30.Nie wiem:-) jest ktos wogöle tutaj? kukuk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a gdzie widzisz te mieszkania?W gazecie?No ja ciagle patrze a wszystko takie drogie co prywatnie.Chociaz z gewoby tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domu to ja niechce .Chyba ze stalby na wzgurku bo ja to tak bardzo lubie patrzec jak slonce wschodzi i zachodzi.Dlatego mieszkam chetnie troszke wyzej.najlepiej to 3-5 pietro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje najwyzsze bylo 9:-)) ale to bylo tutaj w niemczech.W polsce mieszkalam na drugim .Wtedy bylo mi to z tym sloneczkiem nie tak wazne jak dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona, w gazecie to z Hemelingen w ogole sa rzadko ogloszenia.Przewaznie, na domach, mieszkaniach ludzie pisza.O teraz nawet , bardzo blisko mnie jest do wynajecia , jedno mieszkanie na parterze , a drugie na pierwszym pietrze. Jak chcesz to moge sie dowiedziec jaka cena.To jest tez prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie do Was
bo własnie dostalam legalna prace w Niemczech na 3 miesiace. I w zwiazku z tym przyszly szef zglasza mnie dourzedu , jestem zdziwoiona ze potrzebne moje imie , nazwisko i ksero paszportu, czy to rzeczywiscie wystarczy??? Mówil ze póznie jeszcze z Arbeitsamtu otrzymam jakies papiery . wie ktos moze jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×