Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ide cos na obiad zrobic,wpadne pozniej Aga napisz o ktorej ci pasi,bo mi to obojetne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez obojetnie:) zadzwonie rano do ciebie to sie umowimy, acha mialam zapytac w jakich godzinach twoj pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynaamelia szczerze Ciebie podziwiam. ja sobie nie wyobrazam zebym mogla mieszkac z tesciami, albo nawet moimi rodzicami. Nie to zeby byli jacys niedobrzy. Poprostu mysle ze najlepiej mieszkac osobno. Tyle roznych ludzi ze swoimi przyzwyczajeniami pod jednym dachem to poprostu mi sie w glowie nie miesci. I jak bym byla na twoim miejscu to pierwsze co to bym sie mamuski z domu pozbyla. W koncu to dorosla osoba i powinna sobie sama umiec poradzic w zyciu. A jak synus bylby po mamusi stronie to razem kazalabym im zamieszkac. Z tego co opisujesz to mysle, ze by szybko wrocil do Ciebie:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej monika:) wlasnie przeczytalm to co wczesniej pisalyscie o mieszkaniu z tesciowa my tez mieszkamy z mojego chlopaka mama, ale poki co to zyje z nia bardzo dobrze, czasem nawet jest milsza dla mnie niz dla wlasnego syna hehe:), owoce mi kupuje iw ogole zawsze o mnie pamieta, jak jest potrzeba, to pomaga mi przemowic mojemu do rozsadku, naprawde fajna babka, my nawet nie myslelism, zeby sie wyprowadzic od niej, bo sama by nie dala rady utrzymac domu, jakies 3 miesiace temu zmarl jej maz, wiec smutno by jej bylo jakby miala sama mieszkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka do szkoly jeszcze nie dzwonilismy, bo wczoraj caly dzien myslelismy o tym, co z autem do tego moj powiedzial, ze trzeba sie zastanowic z ta szkola, bo przeciez jak zerwiemy to wszystko przepadnie, ale mnie wkurzyl tym, przeciez ja nie bede siedziec bezczynnie na tylku tak jak przez ostatnie miesiace, bo juz nie daje rady w domu, zreszta z nim wczesniej juz tez tak bylo, jak mu marudzilam cos o pracy jakiejkolwiek, nawet za mala kase, tylko po to, zeby cos robic, to tez odwlekal i nawet w internecie na ogloszenia nie chcial popatrzec, czasem mi sie wydaje, ze sie boi, ze jak zaczne gdzies wychodzic to kogos poznam i go zostawie czy cos, nawet jak wrocilam ze spotkania z wami to sie mnie owszystko wypytywal, jak nigdy, dopiero jak powiedzialam, ze wszystkie dziewczyny maja facetow, to sie uspokoil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to z tymi tesciowymi jest.Raz dobrze raz zle.Niby mowi sie zeby nie patrzec na rodzine chlopaka czy meza bo to nie z nimi sie jest tylko z nim.Ale to nie jest tak do konca prawda. Wiecie ze w sobote moja Natalka konczy 9 lat:) Rany jak ten czas leci...:) A czlowiek sie starzeje :)) A mialam Was zapytac , i co sadzicie o mojej sasiadce? :) Wyszla wtedy chyba troche zawiedziona.Ona myslala , ze bedzie popijawa, a potem jeszcze na jakies balety pojedziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mnie twoja sasiadka zrobila dobre wrazenie, wesola dziewczyna, ale nie pomyslalabym, ze taka imprezowiczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejj:) wlasnie sie obudzilam:) Jezu ile mozna spac:):):) Monia jak te zdjecia beda poprosze chociaz o jedno malusienkiieee:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie wypocilam , zrobilam 4 okrazenia na rowerze dookola parku bardzo duzy i piekny..a ile ludzi dookladnie jak w srodku lipca , kocyki i opalanie... Teraz prysznic i kawka i dalsze obowiazki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SARRA , a ja wlasnie patrzylam, i chyba nie mam od Ciebie zadnych zdjec.Albo pogubilam sie w prawdziwych imionach.Tak czy siak , wyslij mi swoja fotke.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.niko to troche potrwa, bo mam fotki na laptopie , a ze mam tam tez cholernego Konia Trojanskiego - wirus musze poczekac az maz sie tym zajmnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga moj ma nocki,pol dnia spi:)a jak uslyszy ze sie z toba widze to pewnie sie z jakims kumplem spotka albo bedzie gral w karty na necie:)w kazdym razie krzywda mu sie nie stanie jak pobedzie troche beze mnie:):)wiec godzina mi obojetna:)Nie martw sie chlopakiem,moj tez sie ociagal,trzeba go bylo troche kopnac w ....;)jestem od marca a dopiero teraz na kurs ide:)ale to sobie pogadamy jutro:) Monika to w sobote imprezka:)Ja tez sie zdrzemlam i jakos mi lepiej,teraz kawke wypije,nie mam ciacha,a tak za mna slodkie chodzi. Sasiadka wyluzowana,gadatliwa.No to sie na Nas zawiodla:)z ta popijawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszcze tych dzidziusiow 🌻 A ja mam wspaniala tesciowa. Troche za ciezka, ba ja na rekach nosic a powinnam. A moi ex tescie to bleee byli. Jak sie rozwodzilismy to nawet nie zadzwonili, czy zyje, jak sie czuje, pewnie ex bzdur naopowiadal. A jak mnie widzieli na ulicy juz po rozwodzie to nawet na dzien dobry nie odpowiedzieli. No i zdazylo mi sie z nimi mieszkac jakis rok. najgorszy rok w moim zyciu szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza -moja byla tesciowa to nawet dzien dobry nie miala ochoty odpowiedziec jak jej mowilam ,byly momenty ze ona zwiewala na druga strone jak mnie widziala no coz taki lajf;) Ciekawe jak bedzie z nowa tesciowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski,normalnie w szoku jestem moja tesciowa gotuje:O jutro ma urodziny i sie jej pytalam tydzien temu co robimy to byla tak niezdecydowana ze szok,no i dzis znowu sie ja pytam bo do sklepu jechalam na zakupy chcialam kupic cos na grilla bo mniej z tym roboty,no i gotowac nie musze tylko jakas salatke jeszcze i wystarczy,fajnie ze ladna pogoda bedzie(mam nadzieje),no i ona cos gotuje do pracy na impre tez,no i na jutro jakas salatke chce jeszcze zrobic,no i dzis sie jej znowu pytam to jak ona chce to mi odpowiada ze nic nie chce chyba z kilka razy sie jej pytalam do mojego tez zagadywalam zeby cos jej powiedzial to ten to olal powiedzial ze jak glupia jej i nie chce to jej problem,zajebisty.ale jak wrocilam to mi powiedziala ze wszyscy przyjda tz jej rodzina i zrobimy tego grilla no to z rana lece do sklepu po miecho.nie jest zle. a co do meza zmienil sie po porodzie troszeczke ale lepsze to niz nic;)czy pomaga?hmmm na swoj sposob jak potrzeba to z nim zostanie jak cos w domu robie a jest bardzo zmierzly maly,nie jest zle,wiecie idziemy zawsze na kompromis,juz jest ok,pieniazki juz tez dostaje od panstwa,skupuje roche do domu i te rupiecie ktore tesciowa wtaszczyla tu to wypiep.....:)wreszcie moge cos do domu kupic i sie o pieniadze nie prosic od niego,spoko.niedawno kupilam dla maluchow lozko pietrowe a teraz zbieram na szafe dla dzieci,teraz wiem ze zyje.a maz tylko ciagle wypytuje gdzie ja ciagle chodze bo wreszcie mam tu kolezanke i zawsze z nia wszedzie a to do sklepu a to na spacer,nie nudze sie dzis myslalam ze jest sroda a tu juz czwartek.dobra koncze bo moj sleczy nade mna z malym.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny myslalam o jakims programie naukiniemieckiego na komp macie jakies namiary bo o kursie na zywo na razie moge pomarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki program. Ale chyba musialabym Ci plytki skopiowac i wyslac, bo przez maila raczej nie przejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam długi spacer po Szczecinie w celu załatwienia spraw zaliczony:0ale było miło tak sama na sobie tylko skupiona bez wrzasków dzieci .......ale było miło,ale sie skończyło przyszłam do domu a tu wojna świtów,trzeba było obiad zrobić odrobic lekcje nauczyc sie........czyli codziennosc:) Justynaamelia nie zazdroszcze teściowej:(popatrz na to http://www.passwort-deutsch.de/lernen/index.htm potem moge poprzegladac co mam i jeszcze cos ci podesłać:) Monika ja też bym tak chciała pospać:)mój syn jak bym spała to by pół mieszkania rozwalił,grzeczna i kochana była Pati albo oglądała bajki albo sie bawila,przychodziłam z nocki i mogłam pospać .....a Maks to szatan nie z tej ziemi nic nie da pospac.....chyba ze sam śpi Monia sprawdzałam dzisiaj i nic nie ma,pani sama powiedziała ze już powinno byc-nie wiem czemu ja na szczescie mam fajną teściową,do niczego sie nie wtraca,jak trzeba i może to zawsze pomoże-ale mi sie rym walnoł:) och wy niedobre,impreza przy kawie jak tak można było,takie spotkanie i nie pobalowac:) ja troche jestem zmeczona tym maszerowaniem ale mam nowy dowód z nowym nazwiskiem.....wreście po 2 miesiącach:) dobra ide jakąś kolacyjke maluchą zrobic i pościele łóżka moze uda sie i chociaż Maks uśnie,zawsze to jedno rozdarte maleństwo mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janta -dwa miesiace czekalas na dowod???Kurcze mi powiedzieli miesiac ew. 5 tyg bo mogly dane o slubie jeszcze nie dotrzec :((( i czekam sobie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera mi tez tak powiedzielli......a potem zadzwonili ze nie bedzie i mam przyjść później:) Justynaamelia tu klikasz na obrazek i wychodzi napis i lektor wypowiada http://languageguide.org/deutsch/index.jsp tego nie sprawdziłam http://www.bbc.co.uk/languages/german/ gramatyka http://www.jniemiecki.friko.pl/page2.html tu musisz sie zalogowac i mozesz uczyc sie słówek http://www.niemiecki.ang.pl/index.html a traz ide sie ......chciałam powiedzieć uczyc,ale ide robic kolacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam jeszcze jedna strone www.german.pl b. dobre cwiczenia i caly zakres wiedzy o jezyku... moj maz padl wczorajsza impreza dala swe znaki:):) biedaczyna barszczyk popijal, ze ho ho:)))))) cicho tu ...jest jeszcze ktos..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy spicie?:) Monika a z tymi smsami to nakrecilam:)moj sie ze mnie smial ze blondynka jestem:):)bo nie wpisalam +49 przed numerami,tylko sie ze mnie nie smiejcie:)czasami jestem zakrecona Janta ten pierwszy link jest super:)juz go dalam do ulubionych.Nauka slowek w ten sposob to dla mnie bomba:):) To ja tez zmykam.Spokojnej nocy Kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie że linki sie przydadza,mogłam wam wczesniej wkleić:) Bremenka a co tam człowiek uczy sie na błędach:)co tam dwie małe cyferki z + z przodu:)a ten pierwszy link też uważam ze jest świetny,tam wiele zadań jest że klikasz u góry taki mały głośniczek oni mówia jakąś historyjke a potem odpowiadasz na pytania tylko ze głos nie wszystko odczytuje,bo jest w jakims dziwnym formacie zapisany,ja specjalnie ściagnełam RealPlayer,wtedy jak go włączysz to on też ma przeglądarke i można w nim pracować i odtwarza głos,poza tym słucha sie na nim muzyki i ogląda filmy i jeszcze wiele rzeczy ale niestety jest po angielsku wiec nie wiem co jeszcze ale mi był potrzebny do odtwarzania głosu w tych lekcjach:) Limes cos tam jeszcze mam ale wydaje mi sie ze to jest najciekawsze,no i ten co podała Tofi www.german.pl tam jest dużo materiałów można sobie pościągać a zaraz zobacze czy sa rozmówki podane one wydaja mi sie super żeby podstawowych zwrotów sie nauczyc http://linguaporta.de/pl/index.htm a teraz dobranoc dziewczyny,miłych snów nadal czekam na zdjecia.......baaaaaaardzo czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Janta jak wroce odrazu dam Ci znac. Dzisiaj tez zapowiada sie ladny dzien.A ja postanowilam zrobic odwyk:) Od internetu:) A od wczoraj wzielam sie za niemiecki.Tak wiec teraz ten czas ktory spedzalam przed kompem poswiece nauce.Mam juz dosc siedzenia w domu, kazdy dzien taki sam,tylko gary, gotowanie i sprzatanie.Musze powiedziec ze zasiedzialam sie na wlasne zyczenie.I czas to zmienic.Wiem co chcialabym tutaj robic, ale jak wiadomo bez jezyka ani rusz.No i sa dzieci.Kuba malutki jeszcze .Dlatego dalam sobie rok.Za rok Mateusz pojdzie do szkoly, Kuba bedzie mial juz 1,5 roku wiec pojdzie do zlobka.I bede mogla zrealizowac to co sobie wymyslilam:) Tak wiec mam rok na opanowanie niemieckiego w takim stopniu, zeby wszystko mi sie powiodlo.No :) Zabrzmialo to troche jak postanowienie noworoczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w \'\'letni\'\'poranek,dziecko poszło do szkoły dzisiaj troche później,kawka prawie dopita, Monika rok to dużo a jeszcze jak sie mieszka w Niemczech to lepiej ja wczoraj też stwierdziłam ,że takie stronki znalazłam na początku sie uczyłam a teraz siadłam na laurach ....koniec tego od jutra czyt.dzisiaj zaczne sie znowu systematycznie uczyc chociaz 30 min dziennie tak myśle że może rano 30 min i wieczorem powtórzenia,bo chce wyjechać chce umiec mówić a nic w tym kierunku nie robie troche głupie i niepowazne,wiec biore sie dziesiaj do dziełania......czyli jesteśmy dwie:),ok jak wrócisz daj znać:)bede czekała chyba wezme sie najpierw za ten przewodnik polsko niemiecki i za te lekcje co podałam link jako pierwszy myśle ze to najlepsza stronka do ćwiczenia języka niemieckiego i strona ze słówkami jest fajna jak sie człowiek zarejestruje to tam jest podane wiele słówek i można je sobie ściągnąć do nauki i podaje sie komputerowi ile słówek sie dziennie bedziemy uczyli a potem on nas sprawdza bardzo fajna strona:) miłego dnia wam życze do potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×