Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

no to widze ze spotkanie Bremen-ek si eudalo!HA!HA! maremarie-witam po urlopie. O spotkaniu musimy pogadac. Chetnie tylko dopiero jutro bede wiedziec , czy mi w niedziele pasuje, bo chrzesniak ma urodziny i normalnie musialabym ta jechac ale nie umie si edo nich dodzwonic. Tak wiec jak nie w ta niedziele to w nastepna. Ale dam jeszcze znac. A moze tym razem gdzies w innym miejscu? Np. w Calw? To chyba po srodku nas. Jak tam reszta Stuttgart-owek? Sa chetne na spotkanie? Kassay-oczywiscie czekam nadal na rewanz ze zdjeciami-juz masz moj adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie narzekaj:)) w Bremie jest co robic:) i gdzzie kawke pic:) poczejak az wroce do Bremy to Cie rozruszam:)) mam stos gazet polskich i to najnowszych, szkoda zes tak daleko:) Ja tez mam spokoj wzgledny, bo Michal spi w wojsku jakas impreza:) polecam strone www.itvp.pl , masz tam pare fajnych programow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi ja wiem ze Bremen ma pelno rozrywek:)czekam az moj wstanie to pewnie na Szlachte pojedziemy,taka pogoda ze szkoda w domu siedziec:)a my do domatorow nie nalezymy:)Tofi jak przyjedziesz to sie wszystkie gdzies wybierzemy napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze raz ja chcecie sie posmiac to ogladnijcie sobie to#:))) ja za kazdym razem rze ze smiechu:) szczegolna dedykacja dla MONI! KONIECZNIE Z GLOSNIKAMI.) 1) to dla wszych mezczyzn - Rajd w POLsce:)))))))))))))))))))) http://video.google.com/videoplay?docid=8449797331165300012&q=kurva 2. http://video.google.com/videoplay?docid=-6873775998302304438&q=capu&pl=true 3. http://video.google.com/videoplay?docid=-2667621731894567044 4. http://video.google.com/videoplay?docid=-4518975973076329882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabellll
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******2,5 roku**???? e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****bei Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(10 m-cy) maremarie*** bei Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** bei Pforzheim*******10lat******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****bei Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi upaly nie przeszkadzaja:)gorzej jak jest zima -20 C Aga,Monika,Iwona gdzie was wcielo?;)Pewnie z pogody korzystacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny oglądałam ten film jestem w wielkim szoku,naprawde,ale wiele rzeczy które tam były pokazane brzmi przekonująco,ja sama w dzień ataku byłam zdziwiona że dziura jest wysoko w wieży i że onae tak szybko i tak równo sie posypały przecież tak wysokie budynki musiały być zbudowane z bardzo trwałych rzeczy a nie z zapałek.....naprawde jestem w szoku Justyś ja też uważam że nie biologiczny wiek jest ważny tylko ten na ile człowiek sie czuje i jak sie zachowuje:) uważam że motyl jest świetny ..ale widziałam już to kilka razy ale jest super:):):) Monika nie smuć sie szkoda nerwów suchaj jednym uchem a drugim wypuszczaj,tak czasem łatwiej.....wiem tylko trudno to zrobić:( Bremenka to ja tak jak ty niecierpie zimna upały znosze,wole je niż zimno:) ide coś porobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym sobie poogladala, ale cos z moim dzwiekiem nie tak:-(. Wygrzalam sie na sloneczku do tego stopnia, ze musialam uciekam bo mnie juz buzia zaczynala szczypac. Na dole kosza trawe przycienaja krzaki, wiec do koca az tak fajnie nie bylo. Bremenka ja tez wole upaly niz zime. Ze mnie to takie cieplolubne stworzenie:-). Tofi chyba wyprobuje ten likier. W tym wojsku to cos ostatnio sporo tych imprez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z reguly rozesmiana jestem, poprostu jestem pogodnym czlowiekiem. Mam kochanego meza, mam gdzie mieszkac, wcinam KitKata, kot mnie lubi, mam prace, niebo jest niebieski i sloneczko udaje, ze jest lato (bo jest). a dla tych, ktorym dzis troche smutno: \"Siedziałam w poczekalni u swojego nowego dentysty i rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego pełne imię i nazwisko. Znienacka mi się przypomniał wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym nazwisku chodził ze mną do liceum jakieś 30 lat temu. Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam? Jak go jednak zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli. Ten prawie łysy facet z siwiejącymi włosami, brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.? Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się. A w którym roku Pan zdawał maturę? zapytałam. On odpowiedział: W siedemdziesiątym szóstym. Dlaczego Pani pyta? To Pan był w mojej klasie! powiedziałam zachwycona. Zaczął mi się uważnie przyglądać. I następnie ten wstrętny, pomarszczony staruch zapytał: A czego Pani uczyła?...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No , dobre :)) :) A my po spacerku, i obiado kolacji.Kuba wykapany, najedzony spi.I ma stan podgoraczkowy.Chyba jednak dzisiaj dam mu ten czopek.Przeciez on sie meczy tak.A starsze dzieciaki na podworku.Resztki takiej ladnej pogody to niech szaleja.Malzonek w pracy, wroci bardzo pozno a moze nawet dopiero jutro po pracy.Zrobie sobie chyba filowy wieczor, mam kilka nowych ktore czekaja na obejrzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mialam dzisiaj szczescie!:)Pametacie,jak jeszcze wczoraj narzekalam na brak kolezanek?Ha,dzis na placu zabaw poznalam taka kobiete okolo 30 .dwojka dzieci:Synek 2 Lata,a drugi mlodszy 5 miesiecy!Czyli takie jak moje:Bylysmy juz razem na spacerze! Wydaje mi sie ze nie jest Niemka,bo wyczulam akcent,ale bardzo dobrze mowila gramatycznie:Ale nic nie zdradzala skad pochodzi! Ale tu bedzie mieszkac tylko 2 lata,bo buduja dom w innej miejscowosci!no ale dobre i to!:D moj maz jak zwykle w srode na treningu,dzieci w lozeczkach. kocham takie momenty,miec czas tylko dla siebie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen trzeba bylo zapytac.A moze i lepiej nie.ja to czesto najpierw cos chlapne a potem dopiero gryze sie w jezyk:) Czasami jestem zbyt bezposrednia.Ale to dobrze ze kogos poznalas, naprawde sie ciesze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja w tamtym tyg.tez sie poklocilam z mezem,ale u mnie to nic nowego,choc staram sie do tego nie doprowadzac i przemilczam wiele spraw! ale to juz bylo za duzo!wybralam sie do deichmanna po buty:Wzielam olivie ze soba a on czekal z malym w samochodzie!w ciagu 10 minut dzwonol 3 razy kiedy \"w koncu\"wyjde z tego sklepu bo thomas placze!Myslalm ze K.... wybuchne!!! Ale nie mowcie mi zebym z nim nie chodzila na zakupy,bo u mnie to niemozliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Monika nie pytalam,bo moze myslala ,ze juz u niej nie czuc akcentu,bo mowila naprawde dobrze,a ja bym wypalila,moglabym ja urazic.Poczekam moze kiedys powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odrazu chcialam Ci napisac : to nastepny razem niech on bierze malego i wchodzcie razem do sklepu.Ale zaraz sobie pomyslalam ze najlatwiej to sie daje komus rady:) A to wszystko nie jest takie proste .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jak ja sie najlepiej relaksuje? Sluchajac muzyke przez sluchawki, na maxa.Wtedy naprawde odpoczywam.Ide teraz posluchac.Bede gdzies za pol godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sluchasz Moniko? pelna para niezdrowa :P Madlen Ciesze sie bedziesz miala kolezanke. No i okazje do pocwiczenia jezyka. A zanim wyjedzie to poznasz i inne babeczki. A co z naszymi zdaniami? Czy ktos chce sie jeszcze uczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz monika albo jak on bedzie sie chcial wybrac dla siebie cos kupic to niech zabierze ktores dziecko ze soba!to niewyobrazalne!Jemu schodzi caly dzien z kolega na zakupach! Jakie to wszystko do d.... dobra ale nie doluje sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza z tym cwiczeniem jezyka to u mnie nie jest zle.Maz ani slowa po polsku,szwagierki ,tesciowie wszystko niemcy.No i zadnego polskiego programu nie mam!Tylko z wami rozmawiam po polsku! Belaiza mam do Ciebie Pytanko.Moja mala idzie w czerwcu 2007 do przedszkola.czy jak dzieci sa na podworku i bawia sie na tym placu kolo przedszkola,to jest tam jakas opiekunka? Nasze przedszkole znajduje sie 100 merow od domu.ilekroc tamtedy przechodze,nie widze zadnej przedszkolanki przy dzieciach bawiacych sie na zewnatrz! Zwyczajnie sie boje ze moze podejsc jakis typ i zabrac dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wydaje mi sie dziwne. U nas z regoly jest ok 5 - 6 pan na ok50 dzieci. Podkoniec jak juz czesc dzieci idzei do domu to zostaja 3 panie na 12 - 14 dzieci. Przedszkole jest tak zabezpieczone, ze dziecko bez pomocy osoby doroslej z niego nie wyjdzie. Wydaje mi sie niemozliwe, ba dzieci byly same na podworku. Przyjrzyj sie czy na pewno sa same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No juz jestem.Wiem ze to nie zdrowo:) Moje prawe ucho wie jeszcze lepiej niz ja :)) Ale mi to naprawde pomaga, robie tak od dobrych 10 lat.Nieeee....wiecej , z 15 lat tak juz slucham.I dlatego np jak rozmawiam przez telefon, to musze sluchawke trzymac przy lewym uchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja tez kiedy tak sluchalam glosno,ale odkad mam dzieci to mi sie wydaje ze zaczna plakac albo sie zakrztusza ,a ja nie uslysze,dlatego nie potrafie sie odprezyc! Belaiza tu tez jest tak zabezpieczone ,ze dziecko samo nie wyjdzie,ale kazdy moze wejsc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wejsc moze niby ale tu sie ciagle ktos kreci. Wydaje mi sie tez, ze w godzinach porannych przedszkole jest zamkniete od srodka. ja przychodze jak juz odbierane sa dzieci wiec kazdy moze wejsc. Ale po pierwsze ciagle ktos sie kreci, rodzice znaja rodzicow innych dzieci, dzieci moga wprawdzie wyjsc z ogrodka do przedszkola napic sie czy do toalety ale zawsze musza o tym powiedziec wychowawczyni. No i jak sa odbierane to tez musza przyjsc i sie pozegnac. Tak, ze wiadomo, kto gdzie jest. No i jak masz watpliwosci to chyba nie musisz do tego najblizszego przedszkola zapisywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze,bo do innego trzeba by ja bylo wozic.u nas jest tylko jedno. Ale ja sie tam dokladnie popytam,jak to jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orangenlimoniade
Cisza...spicie juz ? :)) Ja biore laptop do lozka i ogladam filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×