Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam:D Dziewczyny ja dzis chce sobie jeszcze zakisic kapuste, zobacze jak wyjdzie;) Powiedzcie , czy tez kisicie kapustke na zime?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Ja dzis wiekszosc dnia spedzilam poza domem, byla sliczna pogoda :) Teraz wrocilam do domu, bo siedzielismy w knajpce i zajrzalam na chwilke. Schumi chyba nie ma juz szans, ale coz i tak jest mistrzem, teraz Kubica sie moze wybije :) madlen przykro mi, ze masz taka sytuacje :( trzymaj sie i nie daj sie zdominowac mezowi Pozdrawiam 🌼 wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tez jestem ciekawa jak to jest z tym kształceniem dzieci w niemczech bez obywatelstwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do powiedzcie mi z tego co wiem, firm budowlanych na razie nie mozna w niemczech polakom otwierac a jesli chodzi o ubezpieczenie prywatne, to koszty zalezne sa od wieku dzieci, musialabys posprawdzac oferty, ja naprzyklad bylam ubezpieczona prywatnie w CONTINENTALE za 180 €, w wieku 23lat generalnie im jest sie starszym , tym drozej bocostam jesli ty masz prawo do pobytu, otrzymuja je jak sadze, takze Twoje dzieci najlepiej dowiedz sie w Ausländeramcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,chcialam sie tylko przywitac.Powoli dochodze do siebie po stracie ukochanego zwierzaczka.Moje dzieci wrocily wczoraj z polski,wiec pora wziac sie w garsc.Nareszcie dom odzyl!!!Ferie sie skonczyly,dla mnie tez niestety.Koniec ze spaniem do 10.00 .Madlen,przykro mi z powodu Twoich nieporozumien malzenskich,sama przez to przechodzilam.Na dzien dzisiejszy mam swiety spokoj i...milego meza.Czasami musze tylko nieco nim wstrzachnac,azeby zrozumial ,ze zycie nie kreci sie tylko wokol jego szanownej osoby.W moim przypadku taka strategia zdaje egzamin.Nie znam przyczyny Waszych konfliktow,ale Tobie zycze sily i duuuzzzo dobrej woli.Pozdrowienia dla Was wszystkich.Benia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawaaaac:Dkawka czeka;) Och jak ja nie lubie tych porankow gdy jest 7.00 rano a dopiero sie rozjasnia, brakuje mi lata Wczoraj bylam na tenisie a dzis moja prawa reka cierpi , ale fajnie bylo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli Hallo :-)) witam was wszystkie.Czy u was tez sloneczko swieci? Poszlam pare dni temu do heilpraktikerin i dowiedzialam sie ze mam 3 parazyty w sobie ktöre powoduja moje choroby jakie od tych 13 lat mam. W przyszly tydzien zaczynam brac Homöopatisze tabletki i mam nadzieje ze cos to da:-)) Wszystkie symptomy ktöre mozna od tych wstreciuchöw dostac. A to sa takie wstreciuchy ktöre sie dostaje od grzyba na scianie ( a ja prawie od tego dnia kiedy zamieszkalam w Bremen mialam mieszkania z grzybami) od ugryzienia przez kleszcza (jest to zecke??) i jako kobieta ciezarna mozna nawet dzieciom dac.Brrrrrrr:-((( Zycze wszystkim milutkiego dnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wie moze ktoras z Was ile kosztuje gram zlota w Turcji?Potrzebuje pilnie informacji,bo ktos chce przekrecic moja siostre.Z gory dziekuje za odpowiedz.Do uslyszenia pozniej.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie pasozyty
masz ???? masz moze biegunki,bole brzucha?? mam to samo przez Schimmel zu Hause...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny,dzis caly dzien spedzilam na zamartwianiu sie o zdrowie mojej corci:(od 2-dni kaszlala,ale wczoraj jej dodatkowo spuchly oczy i lala sie krew z nosa(pierwszy raz),a potem dostala takiej wysypki na brzuchu,az sie takie placki porobily,jak poparzone to wygladalo.Wiec w te pedy pojechalismy do szpitala,lekarz stwirdzil ze to zapalenie oskrzeli i przypisal antybiotyk.ta wysypka zeszla ale zostala taka troche niebieskawa plama na brzuchu. No i ja sie boje ze to bialaczka,normalnie umieram ze strachu,jutro jeszcze raz ide do lekarza,bo to dla mnie dziwne ,takie rzeczy przy zapaleniu oskrzeli.Boze jak sie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen,na samo zapelenie oskrzeli mi to nie wyglada.Ale nie doszukuj sie zaraz bialaczki.To jakby cos alergicznego, tego jest teraz tyle rodzaji , sa coraz silniejsze, oslabiaja maly organizm.Pedz jutro do lekarza, a najlepiej na pogotowie.Na miejscu zrobia wszystkie badania i analizy.Jesli jednak pojdziesz do zwyklego pediatry, to wymus wszystkie podstawowe badania krwi i moczu.Oni tutaj sa czasem bardzo opieszali, wiekszosc objawow to dla nich normalka.Przez to czesto sa pozniej klopoty.Tak wiec , nie siedz i nie zamartwiaj sie, bo zwariujesz .Bierz sie do roboty, i glowa do gory! Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie kiedys tyle naczytalam o bialyaczce,i teraz wszytkie objawy mi pasuja do tej limfatycznej np.since,krwawienia z nosa,infekcje,bladosc.Ja juz dzis chodze jak oblakana,wszyscy mnie probuja uspokoic,a ja jakos nie moge!to straszne uczucie,obym sie mylila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysie nie mam pojecia ile kosztuje gram zlota gdziekolwiek na swiecie :( Zecke to kleszcz. Moj maz uparl sie zaraz po moim przyjezdzie do niemiec, zeby mnie zaszczepic przeciw kleszczom i zagrozil, ze nie wypusci mnie z domu. Madlen to pewnie nic takiego, krwawienie z nosa szczegolnie ze bylo to pierwszy raz sa normalne u dzieci. Ja mam to czesto kilka dni przed odwiedzinami :( . Nie przejmuj sie i zrob dziecku badania. A jak sie bedziesz denerwowac to do ciebie przyjade i spale na stosie wszystkie Twoje medyczne poradniki. Eva 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-)) Saara... ona to stwirdzila poprzez \"Armtest\" czyli Kinesiologie. To jest sposöb ktöry juz Hipokrates znal .Tutaj chodzi o miesien w ramieniu. Jezeli ma sie cos w poblizu co jest negatywnie naladowane albo poprostu nam szkodzi to miesien jest slaby przy ucisku ramie idzie bardziej na döl. Albo pacjent albo terapeuta trzyma w rece lekarstwo albo tez rzeczy ktöre moglyby byc powodem choroby.Np. jezeli ktos ma alergie to trzymalby rzeczy w rece(jedna po drögiej) ktöre moglyby ta alergie powodowac. Wezmy na przyklad pomidora bo jest dözo ludzi z ta alergia.Ktos kto ja ma i trzyma tego pomidora mialby w takim razie cos przy sobie co go slabi.Wtedy niebedzie jego ramie silne przy ucisku na döl. I tak sie to robi z wieloma rzeczami.U mnie miala ona ampulki z tymi parazytami zeby sprawdzic czy ja cos takiego wogöle mam.Przy niektörych nic sie nie dzialo a przy innych widac bylo ze reagöje. Wiem ze niektörzy powiedza ze to wszystko bzdury ale ja uwazam ze to takie bzdury jak nasza mozliwosc telefonowania na odleglosc albo np.fax i tego typu rzeczy.jezeli jest to mozliwe to jest dla mnie i to mozliwe. Mam nadzieje ze na koncu bede sie przynajmnie troszke lepiej czula.A to jest mi juz dözo warte. Madlen,wiem jak sie czujesz i wiem ze ci tu nikt nie moze pomöc bo strach jest czyms czego nikt niemoze kontrolowac pozy my sami. Mam nadzieje ze bylas u lekarza i wszystko jest w porzadku. Albo w drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonabremen
Dziewczyny,mam do Was prosbę.Nadal poszukujemy do pracy kogos do biura.Ale nikt na ogłoszenia z internetu nie reaguje.Więc wpadłam na pomysł że może mój mąż pójdzie w jakies miejsce gdzie chetnie przychodza polacy mieszkajacy w Bremen i szukajacy pracy.Moze Kościół?Może jakas knajpka? Poradzcie mi,proszę :( oto mail do mnie firma-ania@wp.pl albo tel.w Bremen 15115254320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za praca?Gdybym nie miala malego to napewno daloby sie cos zrobic bo chcialabym pracowac.Ale niechce malego gdzies oddawac:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonabremen
Praca polegałaby na odbieraniu telefonów i umawianiu klientów,a także tłumaczeniu jak przyjedzie klient na miejsce do firmy.Montujemy instalacje gazowe,na miejscu zawsze jest dwóch pracowników oraz szef,wiec nie musisz uczyc się tych wszystkich zagadnien na pamięć bo zawsze ktoś słuzy ci pomoca.Praca byłaby na razie w godz,9-14.Zawsze mozan się dogadac co do godzin pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze chcialam w biurze pracowac co nawet przez rok robilam.Ale teraz mam malego noi pecha:-((( jezeli chodzi o poszukiwanie ludzi to mozna np. w extra albo Real ogloszenie rozwiesic.Tam przeciez napweno dözo polaköw kupuje.W jakiej okolicy w Bremen jest to biuro?:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonabremen
Oj sory przejezyczylam sie w Arsten przy ul.Arsterdamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynyja u lekarza bylam ale dopiero w poludnie bo rano nie mialam takiej mozliwosci.Pani doktor zbadala mala i powiedziala ze wszystko w porzadku,ale krwi nie pobrala bo juz byla za pozna pora.Ja niestety nigdy nie moge z samego rana do lekarza,wiec pomyslalam ze zrobie jej badanie u rodzinnego lekarza,ktory jest w naszej miejscowosci.Bylam sie tam dzis zapytac,ale panie powiedzialy mi ze malym dzieciom nie robia,a przyszla trzecia i powiedziala ze nie robia dlatego ,bo dzieci przy tym badaniu placza,i maja uraz potem do tego miejsca,i nie beda wiecej chcialy przychodzic do tego lekarza,przez co srtraca pacjentow.czy to noramalne?Nie zrobia badania,bo dziecko bedzie plakac!!!!! na koncu powiedzialy mi zebym poszla ktoregos ranka na piechote do pediatry,bo jestem mloda i zdrowa,wiec 2km przejde bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajne wytlumaczenie. Madlen moge sie modlic za Twoja coreczke? Bog otwiera drzwi do nie jednego lekarza. A ja mocno wierze ze nic jej nie jest. Ja sie dzis wysiedzialam 2 godziny u lekarza i wyszlam z bolem glowy, brzucha itp. Mojego meza boli strasznie w klatce piersiowej i pojechalismy do lekarza. Nasiedzielismy sie jak te barany i bardzo sie denerwowalam, ze lekarz nie zdarzy nas przyjac, bo musimy do pracy jechac a z takim bolem to wolalam, be lekarz zobaczyl co sie dzieje. Na szczescie mila pielegniarka sie zlitowala i poprosila pacjentow, by go przepuscili. Po 20 minutach i wykonanym ekg, badaniu krwi itp itd nadal nie wiemy co to jest, prawdopodobnie nerw. Jutro powtorka z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes moja mala nigdy nie choruje,ostatnio gardlo miala chore na swieta bozego narodzenia,apatyczna tez nie jest wrecz przeciwnie,jest w ciaglym ruchu,caly czas sie wyglupia i ,je tez duzo,az troche za duzo:)Tylko jest taka blada,w porownaniu do mnie,dlatego chce jej zrobic badanie krwi.No a ze jej w niedziele krew z nodska leciala i dostala takiej dziwnej wysypki,to ja pomyslalam od razu o najgorszym.Teraz juz wysypki nie ma,krew tez sie nie leje,tylko blada zostala na buzce. A co do mojej rodziny,to nikt nie mial i nie ma do tej pory raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×