Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

no no Monika ale sie zorkrzyczalas :) pisz lepiej co u Cibie :) dostalas mojego maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozkrzyczalam sie:) Juz dawno chcialam to napisac tylko nie bylo czasu.U mnie ok, a jak dokladnie to napisze w czwartek po poludniu.W ten dzien duzo sie u mnie wyjasni, a wlasciwie wszystko.Do tego czasu nie chce gdybac:) A maila dostalam.I nawet mam do Ciebie juz przygotowana liste pytan.:) Ale to tez juz po czwartku , na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok lece na te zakupy chyba do ATU po skrobaczke do lodu :P moze zajrze jeszcze do sportowego po jakies Laufhose. Dzis po poludniu mamy spotkanie dla kobiet w kosciele, bedziemy spiewac koledy, wcinac ciasteczka i opowiadac opowiastki swiateczne. Sa tam same stare baby ale ja je lubie :) : ja przygotowalam Polska kolede na gitarze, mam nadzieje, ze im sie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Ja sie dalaczam do was ,ale z herbatka,bo kawki nie lubie:D Monika ty zawsze robisz takie napiecie,ze juz sie czwrtku doczekac nie moge:) Belaiza a jaka kolede im zagrasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze cos,Monika czy bremenka i aga sa w ogole w Niemczech?Bo calkowicie przestaly pisac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:))) (tylko te grzeczne pozdrawiam....) dawno sie nie odzywalem ale to nie znaczy ze nie sledzilem waszych komentarzy...Wlasnie piszeczie o kawce, ja mam dzis wolne a co najgorsze ze kawa sie skonczyla a pogoda taka ze nie chce sie wychodzic. No nic zostaje mi mocna herbatka...:). Co do tej dziwnej dziewczyny (Lila25), to od poczatku mialem dziwne wrazenie ze ona ma jakies Problemy. Ja rozumie ludzi ktorzy maja jakies problemy w domu, w malzenstwie, z otoczeniem albo po prostu ze soba samym. Czego jednak nie rozumie, to tego ze sie obraza przy tym innych w najprymitywniejszy sposob. Co tej Lili25 trzeba ? wydaje mi sie ze powinna poszukac (i to jak najszybciej) pomocy u jakies psychologa albo psychiatry ( i nie mysle tego wcale zle..). Ona ma widocznie nie tylko problemy z alkoholem, ale takze problem niskiej samooceny... Szkoda czlowieka, bo jak tego nie zauwazy i nie poszuka pomocy to niestety szczeliwa nie bedzie a co gorsza mozne kiedys wyladuje w gumowych scianach. Wiec Lilo25-POSZUKAJ POMOCY. Lilo25 zanim zaczniem na mnie najezdzac, zastanow sie co ja i zreszta wszyscy na tym topiku chcemy tobie powiedziec.....pozdrawiam i ide po MOCNA herbatke....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jeams:) Madlen , aga jest juz w Polsce, chociaz byc moze ze w Londynie, wiem ze miala na 8.12 bilet do Anglii , ale nie jestem pewna czy ten wyjazd doszedl do skutku.A bremenka wciaz w Bremen:) A jeszcze a propo kawki, to jak nie mam tej pierwszej z rana , to bez kija do mnie nie podchodzic:) A glowa to mi peka wtedy:) Ok, ide poczte sprawdzic co tam Ignorancja podeslala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nitka 21 : niemoge Tobie pomöc bo nierozumie o czym piszesz.Moze jakas inna dziewczyna.Chyba przeoczyly twoje pytanie . Pozdrawiam wszystkich. Do james : masz ochote pomöc w tym tlumaczeniu?Kazdy polowe?:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do prosze o pomoc: Jezeli chodzi o orgel to chyba wolalabym polski text zeby to dobrze przetlumaczyc:-)) Auf Grund dessen dass Ihr Vorschlag vom 1.12.2006 nicht akzeptabel ist, bleibe ich weiterhin bei meinem letzten Vorschlag der eine außergerichtliche Lösung sein soll. Sie Rechnen was ein Orgel-Umbau kostet aber es gibt kein Wort darüber dass ich seit 6 Jahren warte und bis Heute ignoriert worden bin. Vor über fast 6 Jahren haben Sie diese Orgel im neuen Zustand zur Verkauf erhalten. Ganz sicher haben Sie das Instrument nicht für 100 € verkauft. Ihre derzeitige Bewertung, dass diese Orgel jetzt nur mit 100€ gehandelt ist betrifft nicht der Preis von Orgel die Sie vor 6 Jahren erhalten haben. Wie können Sie das überhaupt so begleichen? Außerdem ist ein Ersatz von abgegebener neuen Prisma-Orgel die sollte jetzt nach 6 Jahren eine Erstattung sein ist nicht nur lächerlich aber auch nicht akzeptierbar. Ich warte noch weitere 10 Tage wo danach mit großem Leidwesen eine Klage erstattet werde. ********************************************************************************** Poprawione:-)) Hiermit teile ich Ihnen mit, dass ich zurzeit keine Sendung von Ihnen erhalten habe die diesem Betrag überhaupt entspricht. Bitte um Feststellung ob diese Sendung überhaupt auf mich und meine Anschrift ausgeliefert wurde. ******************************************************************************* Poprawione:-)) Hiermit teile ich Ihnen mit, dass ich auf Grund meiner sehr schlechten gesundheitlichen Verfassungn das gerichtliches Termin vom... nicht wahr nehmen kann. Beiliegend finden Sie ein ärztliches Attest in dem steht dass ich aus medizinischen Gründen jeglichem Stress fern bleiben muß. ********************************************************************************* To tutaj jest poprawione:-)) Ihre derzeitige Antwort vom... Erscheint mir als eine Klare Verteidigung der Barmer Krankenkasse. Der ganze Sachverhalt ist jetzt in den Hintergrund getreten. Diese alle Prüfungen über die Sie Schreiben haben keinen zusamenhäng mit meiner Klage. Meine Hauptbeschwerde betrifft die Leistungen wie absage von Gehhilfe, Toupet und als für schwer Herzkranke eine Kurbehandlung die zu Folge hatte dass ich noch kränker geworden bin . Außerdem mehrmalige Beleidigungen. Die Sachen die betreffen BVG in rahmen BEG sind die Sachen die ich durch polnische Behörden abgeklärt habe. Barmer KK als gesetzliche Versicherung hat diese Pflicht nicht erfühlt und damit ein Abkommen mit der Polnischen Republik als meinem Versicherungsauftragsgeber verletzt. *********************************************************************************** Obejrzalam i poprawilam:-)) Hiermit lege ich mein Widerspruch ein gegen das Urteil des Amtsgerichts Bonn von.... Am.....habe ich von Fr.Ra.G eine End und Beschlussrechnung für ganze Tätigkeit schriftlich verlang. Solches habe ich am.... vom Fr...erhalten die ich auch sofort bezahlt habe. Mit dieser bezahlten Abschlussrechnung sind auch alle Vorderungen endgültig erledigt gewesen und ich muss nicht mehr erklären was das bedeutet. Auf Grund dessen habe ich auch alle Unterlagen die diese Tätigkeit betreffen als unnötige vernichtet so dass es mir nicht mehr möglich ist das alles vorzulegen. Nach ca. 3 Monaten habe ich ein Mahnbescheid erhalten über alte Schulden die ich in Rahmen dieser Abrechnung bezahlt habe.Fr.Ra...hat das getan ohne jeden Versuch unternohmen zu haben mit mir in Kontakt zu treten und alles zu klären. Ich bin nach mehrmaligen Herzoperationen und Krankenhausbehandlungen so krank und geschwächt dass mir einfach die Kraft fehlt mich um diese Sache kümmern zu können. Aus finanziellen Gründen habe ich auch keinen Rechtsanwalt der mich vertreten kann. Wegen dieser Situation habe ich noch vor dem Urteil um einen anderen Termin gebeten was ignoriert wurde. Ich bin der Meinung dass mein Widerspruch vollig Begründet ist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... do; dziewczyny prosze o odp musisz przedstawic przetlumaczony u niemieckiego tlumacza przysieglego akt malzenstwa,albo jak bedziesz w pl tam gdzie bralas slub wyciagnac miedzynarodowy akt malzenstwa i potem w urzedzie niemieckim przedstawic,u mnie to byl rathaus...nie wiem jak u Ciebie.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do prosze o pomoc, no wlasnie.Dlaczego niewezmiecie sobie Adwokata ktörego mozna za darmo dostac? Jak list od Adwokata przyjdzie to zaras sprawa inaczej wyglada:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Monika fajnie , że wpadłaś , Janta o Ciebie pytała. Co do Lili to szkoda słów, dziewczyno jak kilkanaście osób ci mówi , że coś jest nie tak to chyba powinnaś się zastanowić nad sobą. Belaiza ja też nie odbieram tego tak , że obnosisz się ze swoją wiarą, poprostu piszesz o tym co jest dla ciebie w życiu ważne, tak jak każda z nas. Pozdrawiam resztę dziewczyn i pana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzadko sie odzywam na tym topicu ale teraz musze, lila, jak ci sie tu nie podoba to po co przychodzisz? Ublizajac nam od Poleczek czujesz sie lepiej, Niemeczko? Zyj i daj zyc innym dziewczyny, jak przygotowania do swiat? u mnie kiepsko, za grosz nie czuje swiatecznej atmosfery, no moze niedlugo jak wyciagne choinke to sie cos poprawi :D pozdrawiam Agniecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy nie mozna podac tych postow lili do moderatora, moze ktoras z was moderuje ten topic? mozna wystapic o ban dla niej bo nie stosuje sie do zasa netykiety pozdrawiam Agniecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila widze ze bardzo ciebie zabolalo co do Ciebie napisano.Naturalnie musisz teraz byc zla i ponizac i wogöle no bo jak mialabys powiedziec ze ktöras tutaj ma racje.To by znaczylo ze twoje zycie jest jednym wielkim nieszczesciem. Ale tutaj nikt niechcial tobie ublizac.Ty bylas ta ktöra tutaj jak taki dziad z knajpy pisal.I ja Tobie pisalam ze moge byc i kolezanka i pomöc. Na problemy sa sposoby.Nietrzeba pic.Nietrzeba bluznic. Ty chcialas porozmawiac ale nierozmawialas .Jezeli masz problem to napisz o nim. Pogadaj.Spytaj o cos. przeciez tutaj kazdy tak robi. Inteligencja niema nic z tym wspölnego czy ja ciebie tak zaakceptuje jaka jestes. Tobie jest obojetne ze my zwracamy uwage na twoje zachowanie ale wydaje mi sie wcale tak nie jest. kazdy chce miec przyjaciöl i ludzi ktörzy sie o nas martwia i dla nas sa.Dziewczynom niebylas obojetna ani mnie. Wlasnie dobry przyjaciel powie komus prosto w nos co niegra.Bo tylko ktos komu jestes obojetna bedzie milczal i czekal az upadniesz zeby sie z ciebie smiac i kpic. Mysle ze tak naprawde to wiesz o co chodzi i ze w tym wszystkim prawda jest.My niejestesmy stare kury bo zwracamy na cos uwage.A moze jestes jeszcze poprostu za mloda na pewne zeczy i tych nierozumiesz. Stara kura tez ma spass i idzie sie pobawic ale madry czlowiek wie poprostu kiedy trzeba przestac i to niema nic z wiekiem wspölnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile,z netem sobie poradziłam:)nie mam na nic czasu.ale co tam przynajmniej cos sie dzieje...jeszcze troche i bedzie wiecej czasu Monika ciesze sie że cie widze:) wszystkie was pozdrawiam na durnoty swiata nie zwracam uwagi.do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Pozdrawiam wszystkich:) Deszcz, pogoda okropna:) Monika we wrzesniu wracam do Bremen, szukamy mieszkania blisko centrum, chcemy moze kupic, nie chce komus ladowac kasy za wynajem..:\\ Ja nie komentuje lili, slow mi brak po prostu. Madlen, ja tez chce CMP zrobic, ale nie wiem jak stres na dzidzira wplynie. Mnie potrzebny jest dhs, ale to we wrzesniu bede robic. A dla reszty pozdrowienia cieple. Eva dbaj o sbiebie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janta witaj :) !! Toffi, bardzo sie ciesze , bedzie jedna bremenke wiecej:) I ta data, \" we wrzesniu\", nie jest juz taka odlegla, odrazu lepiej brzmi:) A powiedz jak tam dzidzia,wszystko ok? I przypomnij prosze date terminu porodu.Skleroza mnie dopadla.:) A propo pamieci, jakis czas temu kupilam sobie lecytyne, zeby poprawic pamiec, bo to naprawde uciazliwe zaczelo byc.I wiecie co ? No wlasnie pstro.:) Lezy i czeka , bo wciaz zapominam ja lykac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi ,u nas na kursie tez jest jedna polka w ciazy.Termin ma na koniec stycznia,a egzamin jest trzeciego lutego.Ona boi sie ze zacznie rodzic na egzaminie:) Ja tez bym chciala dsh robic,ale on jest juz jest w innym miescie i mialabym problemy z dojazdem:( FA co u ciebie slychac?Dawno sie nie odzywalas:) Monika,a aga tego chlopaka miala tu w Niemczech .Czyzby skonczyli ze soba?Czy on z nia wrocil do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o pomoc w
Kasay dziękuję Ci jeszcze raz za dobre serce i okazaną pomoc. Może życie w Niemczech jest łatwiejsze, ale i tu szczególnie starzy i schorowani ludzie musza borykac się z wieloma problemami. Oto ten tekst w języku polskim: 1.Niniejszym informuje, ze Panska propozycja z dnia 1. grudnia br. dotyczaca rozwiazania istniejacego od lat problemu jest nie do przyjecia, dlatego tez pozostaję przy mojej ostatniej propozycji o ile sprawa ta ma byc polubownie i bez sadu zalatwiona. W zadnym przypadku nie mozna porownywac, jak to Pan robi ceny oddanego do sprzedazy w 2000 r nowego instrumentu z obecna po 6 latach ceną rynkową jakiegos innego zastepczego i uzywanego, ktory chce Pan mi zwrocic. Pan sprzedał i to przed laty ten instrument i to na pewno nie za 75-100 ´czyli nie za cenę jaka mi Pan teraz proponuje. Porownywanie wartosci rzeczy nowej sprzed 6 laty z wartoscia uzywanej namiastki po 6 latach jest nie do przyjecia. Pan wysoko ceni wartosc swojej uslugi przy przebudowie instrumentu, ktorą Panu zaproponowalem jako ewentualnej rekompensaty ale zapomina o moim zmarnowanym 6 letnim czasie oczekiwania, ignorowanej korespondencji oraz tego, ze musialem szukac Pana poprzez biuro adresowe. Na ostateczną decyzję czekam jeszcze 10 dni po czym naprawde z przykroscia bede musial poczynic jak najsurowsze kroki prawne, ktore na pewno dodatkowo przysporzą Panu dodatkowych wydatków. oraz jeszcze jeden fragment do przetłumaczenia, ponieważ któraś z dzwoniących firm z jakimiś produktami z konta starszej osoby pobrał a bezprawnie pieniądze za nic. 2.W wyciągu bankowym z dnia ........zostało potrącone z mojego konta 185 Euro. Nikogo do tego nie upowazniałem w związku z powyższym proszę o natychmiastowy zwrot nieprawnie potrąconych pieniędzy. Dziękuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o pomoc w
oczywiście "bezprawnie", a nie "nieprawnie" potraconych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko dobre z ta lecytyna :D zletsza zalatwilam swiateczne prezenty. Kupilam termo bielizne dla Rolanda, bo lubi sie cieplo nosic, skarpetki, ksiazke dla majsterkowiczow i jeszcze jedna \"Bozy szmugler\" ta ostatnia polecam jest niesamowita. Musze jeszcze koniecznie mu ten Eisskratzer kupic hihih. Na spotkaniu najadlam sie ciasteczek mniam, mniam i zaspiewalam \"Wsrod nocnej ciszy\". Bardzo mi sie podobal jeden cytat, ktory przytoczyla jedna z siostr \"Dla boga najpiekniejsza stajenka jest ludzkie serce\". Lila czy Ty sie chcesz jeszcze ze mna spotkac? Mimo, ze jestem stara baba, siedze calymi dniami w kosciele i nie umiem sie bawic. Limes zabawa wspaniala zaraz zapisze do mojej skrzynki zabaw i wykorzystam na pewno :) A teraz lece gotowac ryz, bo mojego meza wcielo (i na szczescie, bo zdazylam ukryc prezenty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach ignoryncja prosze o powtorke maila, bo nie wiedzialam, ze to od Ciebie i wywalilam ze skrzynki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen, co do agi, to nie bede pisala o jej prywatnych sprawach .Moze sobie nie zyczy zeby roztrzasac na forum jak sie jej uklada:) Mam nadzieje ze zajrzy do nas kiedys i sama napisze jak sie jej powodzi. Ale nuda.W sumie to nie nuda, bo jest co robic ale len dopadl.Ehh, na jedno wychodzi:) U mnie jeszcze nie swiatecznie.Dopiero w czwartek wyciagamy choinke, i w ogole ozdobimy chatke.Moze dlatego nie odczuwam jeszcze tej swiatecznej atmosfery.Szkoda ze nie moge pojechac do Polski.Moja siostra rodzi na dniach.Kurcze , tez niewiadomo kiedy jej corcie bede mogla zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKi PIKi itd
ktos tu sie o to pytal. Nie wiem co te skroty, ktore napisalas, dokladnie znacza. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat zakladania firmy w Niemczech : http://www.traum-projekt.com/forum/92-gruendung-and-selbststaendigkeit/ Najczesciej potrzebny jest USt-ID Nummer: przy rachunkach. Reszta to Gewerbescheinnr./Handelsregsternr. - w zaleznosci od wybranej formy (Gbr/OHG). Kiedys bylam dobra w te klocki- teraz duzo pozapominalam :( dlatego poczytaj w powyzej podanym forum. Pozdrawiam Maremarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój wpis
ja bym to nazwala: Luafhilfe albo Lauflernhilfe Poszukaj na google co ci wyskoczy jak wpiszesz to pojecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×