Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

U nich wymeldowanie raczej nie wchodzi w grę bo mają tu domy, ale od niemieckich dochodow nie muszą w polsce placić podatku. a w sprawie męża pytaliśmy w urzedzie skarbowym i stwierdzili , że wymeldowanie nic nie pomoże, mąż i tak musi płacić podatki od dochodu z holandii, bo przepisy mówią, że jeżeli w polsce masz centrum życiowych interesów, utrzymujesz tu dom i rodzinę , przyeżdżasz często i przywozisz dochody z holandii to musisz płacić podatki w pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara66
czy mieszka ktos z was w karlsruhe?potrzebuje pomocy.mam corke w polsce a chlopaka w niemczech.chcialabym pogogdzic to razem i zabrac julie do niemiec.jak zalatwic takiemudziecku ubezpieczenie???czy moze ktos cos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Wpadam wam pozyczyc udanego weekendu klara66 mysle, ze musisz najpierw zalatwic sobie pobyt staly, a potem corce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja laura
moze to nikogo nie zainteresuje ale szukam kolezanki w bremen mieszkam tu od 7 miesiecy przeprowadzilam sie do ojca ktory tutaj mieszka tu mam czesc rodziny ale tesknie z kims tutaj pogadac i tp. jesli co piszcie na Anja.Ciesla@gmx.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Wpadlam sie przywitac, ale tu ostatnio pusto bardzo.gdzie sie podziewacie i co Was tak zajmuje? Hej Anja, napisz cos wiecej o sobie, co porabiasz na codzien , ile masz lat? Jest tu kilka dziewczyn z Bremen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja juz w domu. Monika 👄 Sarra ja nie jestem na 100% pewna, jak chcesz to zadzwonie do kolezanki, ktora pracuje w urzedzie Skarbowym, ale wg mnie jak pracujesz w niemczech i tylko tu osiagasz dochody, to nie musisz wypelniac zeznania w Polsce. Ale tu sie pomaranczowo zrobilo ale jakos przyjemnie. No lece mrozic Polska kielbache :D i odgruzowywac mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam zaraz zimowy, nawet bobry sie juz obudzily i buduja tamy. Zimy nie ma i nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieta, swieta i po swietach!! mam nadzieje, ze wasze swieta byly rownie udane jak moje! czy u was choinki \"wyprowadzaja\" sie dzisiaj z domu? czy beda stac dopoki igliwie jakies na galazkach? alez dzisiaj pochmurny i ponury dzien :( wstyd przyznac, ale przysnelo mi sie na kanapie.... a mrozik krotki ale konkretny by sie przydal! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazna sprawa
powiedzcie prosze do jakiej instytucji musze sie zwrocic zeby dowiedziec sie o mozliwosc uznania mojego wyksztalcenia zdobytego w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oberschukamt albo po prostu
tel do ihk, tam powiedza gdzie dalej szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :)jeny ale mnie tu dlugo nie bylo,nie mialam dostepu do kompa,na swieta w Polsce:)a na sylwestra przyjechalam tútaj i zabralam ze soba moich znajomych z Polski,robiac tym samym niespodzianke mojemu kochanie:):)ale byl w szoku:)haha ale ja bylam w jeszcze wiekszym jak mi sie przed polnoca rafal oswiadczyl:):)oczywiscie powiedzialam TAK:):)a teraz jestem zielona jezeli chodzi o ten slub cywilny tutaj,dziewczyny jak mozecie mnie troche oswiecic to napiszcie mi jak to sie odbywa i co jest potrzebne,w internecie znalazlam ze potrzebuje zaswiadczenie z USC z Polski i dowod,i to by bylo wszystko??? pozdrawiam Was mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje!!!!!! :) :) :) I z calego serca zycze Ci zebys zawsze byla taka szczesliwa! Zebyscie zawsze byli tak zakochani, i coraz blizej siebie! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.e.p.t.u.n.8412KR
Uważam ze kazdy powinien mieszkac tam gdzie mu wygodnie tylko teraz w tych czasach nie zawszer to mozliwe poniewaz kazdy chce zarobic na raszte życie. Mam nadzieje ze Polki zostana z Polakami poniewaz kiedys wyginie nasz kraja jak kazdy bedziesz jak emigrował w inne panstwa Uni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erforderliche Unterlagen
Anmeldung der Eheschließung - wenn einer/beide Partner ausländische Staatsangehörigkeit besitzen Erforderliche Unterlagen gültiger Personalausweis oder Reisepass aktuelle Aufenthaltsbescheinigung der Meldebehörde aktuelle Geburtsurkunde Ehefähigkeitszeugnis des ausländischen Verlobten ale tak naprawde wkazdym landzie nawet gminie moga zadac innyc papierow. :( najlepiej pojsc we dwoje do Standesamt i o wszystko zapytac :) http://www.ulm.de/politik_verwaltung/buergerservice_a_z/anmeldung_der_eheschliessung_wenn_einer_beide_partner_auslaendische_staatsangehoerigkeit_besitzen.5632.3076,3571,3485,3260.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,bremenka -gratulacje jesli bedziesz cos w pl zalatwiac zaraz pytaj czy moga Ci wersje miedzynarodowa wystawic-po co potem po tlumaczach latac..napewno akt urodzenia miedzynarodowy i te zezwolenie na slub tez.Bo jak w Niemczech wystawiaja to tam nie ma nic po polsku i tak trreba tlumacza,a w pl jest po niemiecku i w de toleruja te miedzynarodowe polskie papierki.Pozrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam bardzo:)Monika ja to czasami mysle ze snie:)az mi sie wierzyc nie chce ze wszystko sie tak dobrze uklada:)Szkoda ze koscielny i wesele bedzie pozniej,bo ja to bym chciala tak hucznie,same wiecie:)biala suknia,zabawa do bialego rana itd:)A na to musimy jeszcze poczekac Dzis maja do nas znajomi przyjsc co brali tu slub w zeszlym roku to tez sie troche od nich dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Bremenka gratuluje!!!!!🌼 Ja tez marze o slubie koscielnym,ale nie z moim mezem:P Monika co u ciebie?jak sie interesy ukladaja? Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.WerkaaaWerkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat****dziecko-8lat 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
Tofi_Bremen -musisz byc wyjatkowa osoba bo od Twojego numeru kop szalej:D:D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabellka z poprawka
1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat** **dziecko-8lat 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1,5 roku***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i chlopaki Nalepilam sie dzis pierogow, jak zwykle po powrocie z Polski. Troche sera zamrozilam, bo moja mam nie wie ile to jest 1 kg i kupila mi ponad dwa kg. Pierogow z 2,3 kg sera nie dam rady w jeden dzien nalepic. Ciekawa jestem czy po rozmrozeniu ten ser bedzie dobry. Bremenko gratuluje ❤️. Dowiedz sie wszystko od znajomych, jak brali slub rok temu to pewnie sa dobrze poinformowani. Zadzwoncie tez do gminy, bo moze cos sie zmienilo. Ale lepiej na znajomych polegajcie :). Nam powiedziala znajoma wszystko, a gminie nie powiedzieli jednego paierka, ktory wzielam, bo tak kazala znajoma i okazalo sie ze potrzebny. O takich wersjach miedzynarodowych nie slyszalam ale skoro sa to fajnie, nie trzeba rzeczywiscie po tlumaczach biegac. Jesli bedziesz miala cos do przetlumaczenia to zalatw to w polsce, bo tu strasznie drogo. Ta znajoma opowiadala mi, ze nie przetlumaczyla jednego papierka, bo w gminie najpierw powiedzieli, ze nie potrzebny. Za przetlumaczenie, go tu w Niemczech zaplacila tyle co za przetlumaczenie pozostalych w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga na tlumaczenia..... jesli sprawy urzedowe to urzednicy zawsze klada nacisk na to aby tlumaczenie bylozrobione w danym kraju co sprawe sie zalatwia,wiec jesli papier niemiecki a potrzebujesz w pl go przedstawic -to tlumaczysz w pl.Chyba ze w innych landach inaczej sie sprawy maja.Moj maz potrzebowal nawet moj wyrok rozwodowy aby dostac zgode na slub i zaraz mu zaznaczyli ze ma byc tlumaczony po niemieckiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez potrzebowalam wyrok rozwodowy. Nikt nic nie mowil, ze jak w Polsce tlumaczone to zle. Wiem, ze kiedys sie jezdzilo do warszawy potwierdzac wszystkie dokumenty i tlumaczenia ale odkad Polska jest w Unii nie trzeba tego robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bylo w czerwcu 2006 ,moze znowu sprawa ladowa,wiem ze maz mial wielkie problemy ze znalezieniem tlumacza Ci co blizej to jeden na urlopie drugi chory....i musial jezdzic ponad 100km aby to zalatwic a czas lecial....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Bremenka gratulacje. Ja bralam slub juz po wejsciu Polski do UE. W urzedzie wymagali tylko aktu urodzenia (tak jak, ktoras dziewczyna napisala wyzej nie moze byc skrocony), oraz dokument potwierdzajacy, ze moge zawrzec zwiazek malzenski. Dokumenty dalam do przetlumaczenia w Polsce. Zwroc uwage by robil to tlumacz przysiegly wtedy nie ma zadnego problemu w urzedzie. Robilam tak rowniez ze swiadectwami, dyplomami itp. Zycze wszystkim spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×