Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość skagenka
Witam sedecznie, ja po raz pierwszy, więc się przedstawie. Monika 31 lat, mieszkam z mężem i córeczką w DE od roku. Do tej pory mała pochłaniała mój czas całkowicie ale teraz z kazdym dniem coraz bardziej doskwiera mi brak kontaktu z innymi. I tak chyba długo wytrzymalam, od lutego ide na kurs niemieckiego, musze się ruszyć bo zwariuje. Mieszkam w okolicach Papenburga landkreis Emsland a może ktos jest z okolic? Super, że jesteście. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich z rana:) Dzisiaj chlodniej sie zrobilo...:\\ cale 3 stopnie:) witam wszystkie nowe forumowiczki:) piszcie dziewczyny, bo widze, ze stale bywalczynie cos zasnely snem zimowym i topik spi:):) A co do diety:) J a osobicie nie polecam kapusicanych, spadek wagi jest widoczny ale efekt jo - jo rowniez, na poczatku tracimy wode, wiec kg leca, ale nie ma sie to nijak do ksztaltowania sylwetki.... Zgadzam sie z Kassay - sport jest barrdzo wazny, ale musi byc tez uzupelniony odpowiednia dieta, 5 malymi posilkami w ciagu dnia,wyeliminowaniem ciezkostrawnych potraw - majonezow, fast-foodow, golonek, itp. Oststni posilek do 18 duzo owocow i warzyw, malo chleba, mieso ryby gotowane i heja badzmy szczuple do lata:):) ps. a z diet najrozsadniejsza i poleacna przez dietetykow jest dieta 1000 kcal. - dziennie nie mozesz przekroczyc tej ilosci....moja siostra 20 kg, maz juz 6:) wymaga dyscypliny bo trzeba skrupulatnie liczyc i madrze je wykorzystac ale z czasem dochodzi sie do wprawy i wybiera np czy zamist jednego banana za 120 kcal wybrac 2 jablka po 60 kcal:):) ps. no i duuzo sportu i sexu przyjemne z pozytecznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia k
Bardzo dziękuję za informację, mąż poprosił znajomego prawnika żeby zajął się tą sprawą i obiecał, że załatwi, a swoją drogą to ja już żyję przeprowadzką, bo tyle rzeczy trzeba pozałatwaić, a do tego jeszcze drobna zmiana planów, bo okazało się, że z obrzeży Dusseldorfu (niedaleko lotniska) musimy przenieść się do Neeus (nawet nie wiem czy dobrze napisłam), ale tam zamiast 46 m2 będziemy mieć 70 m2, i też nie będzie nam gorzej, tutaj doprowadzam już swoje wszystkie sprawy do końca, tzn w pracy i urzędach, jeszcze tylko wycięcie migdałków małej i jedziemy. mam nadzieję, że mogę do Was zaglądać, bo jesteście nieocenionym źródłem informacji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o diecie.
dziewczyny dziekuje za rady , nie ma to jak kobieca reka w tej sprawie no tak wiec sport sex i sport na przemian HA!HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina-polska
Witam kochaniutkie!!! Powoli idzie wszystko do przodu, pokoj malego wyremontowany i urzadzony czas na dalsze prace ...dlatego sie malo pokazuje na forum ale wszystko czytam z uwaga. Maly jutro idzie do nowego przedszkola, tzw jezykowego. Ja przestawiam sie na nowy tor i jest ok. Przesylam buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skagenka
pytanka, Jak mam szukać w swojej okolicy krabbelgruppe? jak wygladają spotkania w takich grupach? i parę słów proszę ogólnie o co w nich biega. dzięk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabellgruppe
idz do rathausu i tam popytaj--u mnie jest to organizowane raz w tyg. w gemeidehaus z ewangel.kirche. Godzine czasu spiewacie i gracie z dziecmi . Super sprawa. Jest bezplatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skagenka
Jesteśmy z moja nunulą zbyt odizolowane od ludzi, żadnych koleżanek, znajomych, zadnych odwiedzin. Jedyny kontakt z światem zewnętrznym to wyjscie do sklepu, spacer. Ja jako dorosły przyjmuję to bo nie ma wyjscia, ale serce mi sie kraje jak mala rwie sie do do towarzystwa jak spotka jakiegoś dzieciaka na spacerze. Muszę coś z tym zrobić. Proszę o radę jak dałyście sobie radę w podobnej sytuacji lub chociaż słowo otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabellgruppe
no wiec idz na ta krabbelgruppe , u mnie jest jeszcze turnen dla maluchow to tam sie wszystko na tej k.gruppe dowiesz. tam poznasz nowe mamy i pewnie bedziecie tez sie spotykac . ja na mojej grupie poznalam 2 polki i do dzisiaj utrzymuje kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skagenka
Dzieki za informację, a w jakim przedziale wiekowym uczestniczą dzieciaki w takiej krabelgruppe no i czy moja nikła znajomość niemieckiego bardzo utrudni mi uczestnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka - dasz rade, dzieki temu, ze se otworzysz na ludzi, to i Ty przy okazji nawiazesz nowe znajomosci, podszkolisz jezyk i bedzie to z korzyscia dla was:) dasz rade,. do odwaznych swiat nalezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka.. Zauwazylam, ze poczatek adresu mailowego masz: jgora. Czy to znaczy, ze jestescie z Jeleniej Gory? Bo ja tak. W jakim landzie mieszkacie, bo nic mi nazwa miasteczka nie mowi?! A co do twojego niemieckiego: to dobrze, ze idziesz na kurs. Ja tez chodze i ma duzo roznych kolezanek stad. I to nie tylko polek, ale i ukrainek i chinek , czeszke, slowaczke A ze niekiedy ciezko nam sie dogadac po swojemu wiec musimy mowic po niemiecku i tez jest fajnie. Na kursie mam fantastyczna nauczycielke. Duzo rozmawiamy o naszych problemach, co gdzie zalatwiac, jak i dlaczego. Naprawde duzo nam pomaga. Bo zna rejon i urzedy. Wiec czesto podpowiada gdzie, w ktory urzad pojsc. No i my mowimy tez. Gdy cos zalatwiamy, jak robilysmy i gdzie, jakie papiery. Na prawde warto. Moja nauczycielka namowila mnie nawet na Deutsche Zertifikat. No i pomagala nam sie do niego przygotowac. Wszystko sie da tylko pomalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-dziekuje za odpowiedz, do zobaczenia w srode,ciesze sie bardzo.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skagenka
Mała wykapana, nakrmiona spi, więc chwilka jest na kompa. Dzieki wam kobietki za dobre slowo, już mi troche lepiej, dola mam mniejszego. Mieszkam tutaj od roku a jest to region Emsland, do Bremen mam 100 km. Tak jak sprawdzałam na Map24, to do większości z was mam daleko, jakieś odludzie tutaj mamy. Nie mogę sie doczekać rozpoczęcia tego kursu, znalazlam dwa w szkole VHS jeden integracyjny dla obcokrajowców ok 630 godzin drugi Niemiecki Fremdsprache I, nie wiem co lepsze, może ktoś był na podobnych i może coś doradzić. ELZBIETA- 23-73 TAK jestem z Jeleniej Góry i jej okolic, tzn w samej Jeleniej G.przed przyjazdem do DE mieszkalam 10 lat. Zostawiłam tam moja ukochana siostrę tak więc mam gdzie jeździć w odwiedziny do kraju. Fajne miasto ale bez perspektyw na leprze jutro przynajmniej jak dla mnie. Tak sie cieszę ze znalazłam to forum, nie ma to jak wygadać sie komus kto zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka - bedzie dobrze:) jest troche dziewczyn w Bremen, ja sie w sierpniu przeprowadzam tam rowniez, a to w koncu tylko 100 km, bedziesz miala gdzie wycieczki robic:):) Ja polecam ci kurs integracyjny, 5 razy w tyg po 5 h, koszt jezeli maz pracuje to 100€ wiec nie jest drogo, a intensywnosc duza....:) tak wiec nos do gory, jak bedzie Ci zle to pisz zawsze ktos sie znajdzie z dobrym slowem:) Ja w Pl zostawilam za duzo, mase przyjaciol, kuuupe zgranej rodzinki, ale na szczescie nas tu odwiedzaja dla mnie tu czesto i ja jezdze do Pl rowniez, a wcale nie jest tak blisko bo mam 1200km:\\ ale co tam;) Uciekam na kurs, spanie mnie dobija tu:\\ Pozdrawiam i zycze usmiechu na caly dzien!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia k
Witam, ludzie to takie dziwne istoty, tam gdzie ich nie ma chcą być, a tam gdzie są to chcą uciekać, tak jest chyba ze mną, juz nie mogę się doczekać wyjazdu, nie wiem dlaczego ale tak mnie coś ciągnie do D a zawsze mówiłam, że wszędzie , ale nie tam. Wszystko jest już załatwione, dom, praca, przedszkole prawie też, a jak się okazuje to Neuss to nie taka dziura, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabbelgruppe
przedzial wiekowy dzieci--od pol roku do ok. 3 lat , do poki nie pojda do przedszkola. W mojej grupi ejest 10 osob. Niemiecki---my tam spiewamy ale ja tez nie znalam slow na poczatku , ale jak spiewasz to co tydzien to potem samo ci wejdzie w ucho --ale to jak w kosciele --jedni spiewaja glosniej drudz yciszej --a melodi ai tak ladna . Czyli nie musisz na poczatku sie udzielac , a i tak nikt tego nie zauwazy. ja uwazam, ze to dobry poczatek przed pojsciem do przedszkola. Obywa sie z dziecmi i uczy grac w grupie. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Czy ktos chodzil na kurs w VHS...i radzicie kurs integracyjny? Jaka jest roznica pomiedzy tym a normalnym dla obcokrajowców? I chyba nie ma opcji 5*5 tylko 4*5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karlsruhe.
masz na mysli steuerklasse? kiedy sie przeprowadzasz do KA? Bo ja mieszkam 30 km od. To mogla bym ci moze w czyms pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Mam na mysli kurs w sumie od podstaw niemieckiego..chociaz podstawy jakies juz mam...ale chcialam dowiedziec sie moze..chodzilas na taki kurs? i na czym na integracja polega...jaka jest roznica miedzy zwyklym kursem a integracyjnym a gdzie dokladnie mieszkasz do karlsruhe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARLSHUE i SKAGENKO.... Ja przerobilam i kurs w VHS i teraz integracyjny. Co do VHS, to macie od podstaw lub nastepny juz dla zaawansowanych, ale jako niemiecki -Fremdesprache, i to jest dobre jak potrzebujecie od podstaw caly jezyk, gramatyka itp, a jako kurs integracyjny to jest tak, ze wiekszosci to ludzie sie tam ucza, i w roznym stopniu ten jezyk posiadaja. Wszystko zalezy do tego co potrzebujecie. VHS- to bardziej kurs, wiecej zajec, lekcji do domu itd. A to drugie, to po trochu tak wszystko,gramatyka, slowka, ale i normalna rozmowa, w gronie roznych ludzi i narodowosci. A przede wszystkim mowienie. Jesli bedzie fajna, sensowna nauczycielka to ,i jeden i drugi jest dobry. Dla mnie przyjemniejszy jest ten integracyjny, bo moja Nauczycielka Alexandrina wiela nam pomogla, i do egzaminu przygotowala Deutsch Zertifikat). A czesto ten papierek pozniej pomaga- jako zaswiadczenie, ze ma sie znajomosc tego jezyka . Jednak , i w jednym i w drugim przypadku trzeba sie uczyc slowek i czasownikow, odmiany , a co najwazniejsze zastosowac w praktyce. Pamietajcie , ze na poczatku jest trudno i wydaje sie , ze nie dacie rady. ALE to nie prawda, wszystko po malu, a dacie sobie , na prawde rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
To jak juz w sumie nie widze zadnej roznicy ..jeden i drugi toprzebywanie wsrod innych narodowosci..bo jeden i drugi to nauka niemieckiego dla obcokrajowców..chyba ze w tym integracyjnych sa jeszcze jakies dodatkowe zajecia i nacisk na rozmowe...bardziej familijne stosunki..no nie wiem..ale to w sumie zalezy od ludzi ..jak oni sie zintegruja...w cenie tez sa roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlsruhe... SORRY, to moje przejezyczenie. PO prostu zle mi sie napisalo. skagenko.... jak bedziesz w J. Gorze to daj znac. Czesto tam jestesmy. MAM PROSBE DO DZIEWCZAT z rejonu BREMEN I OKOLIC: Moj ukochany bedzie mial w weekend Rozmowe o prace w CUXHAVEN. MOZE znacie jakies niedrogie miejsce, gdzie moglibysmy przenocowac teraz w piatek i w sobote. Chcemy sie rozejrzec i zobaczyc jak tam wyglada. Moze cos doradzicie ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlsruhe..... Jesli chodzi o finanse, to ja trafilam tak, ze ten integracyjny jest BEZPLATNY. Pytaj tez w Arbeitsamcie. Oni czesto tez cos maja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dlugo mnie tu nie bylo dzis moj pierwszy dzien w pracy w nowym roku ktory nie zaczol sie dla mnie najlepiej. jedne klopoty sie skonczyly, nastepne doszly :(( z tata wszystko w porzadku, wykurowal sie w szpitalu, przypisali pelno tabletek na cholesterol, krew i serce. do soboty byl na zwolnieniu, od wczoraj znow pracuje, czuje sie dobrze. na sylwestra pojechalismy do polski, pozatym pozalatwialismy kilka spraw dotyczacych naszego slubu. pozdrawiam was wszystkie i cieszcie sie chwila zaleglosci w czytaniu postaram sie nadrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elzbieta
a gdzie moge sie starac o ten kurs bezplatny integracyjny i czy musze juz cos umiec po niemiecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka....
mam do was dziewczyny pytanie mieszkamw Niemczech i tutaj tez mam chrzesnice, ktora w tym roku idzie do Komunii nie wiem jaki prezent jej dac ? moze ktos mi cos podpowie, albo poradzi co sie tak ogolnie daje na komunie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komunia.
ja dalam za kazdym razem rower, bo mam 4 chrzesniakow , a ostatniemu kupilam telewizor taki mniejszy do pokoju tylko dla niego--ogolnie uwazam , ze 200-250 euro to standard dla chrzesniaka nawet w pl. ale oczywiscie jesli jestes bez pracy i duzych dochodow to kazdy zrozumie jak dasz cos mniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×