Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hej, hej Cos pociagam nosem. Szczegolnie rano. Nie wiem,czy to nie alergia. Juz dawno powinnam sie przebadac.........! Spoznione zyczenia dla Madlen i witam Marlen!!! Gingera. Czekam z niecierpliwoscia na wiecej info :) Trzymajcie sie cieplo i szybko wracajcie do domu! Co do jazdy autem, to faktycznie czesto kierowcy sygnalizuja wjazd na rondo a przeciez wazniejszy jest zjazd i tu powinno sie sygnalizowac.Tak ucza nas w Polsce. Wiem natomiast,ze we Francji ucza wlasnie sygnalizowanie wjadu i zjazdu z ronda.Czesto jednak, albo i nawet bardzo czesto w praktyce, cos takiego jak migacz dla nich nie istnieje!!!! Pozdrawiam i zycze milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbys mnie spotkala na swojej drodze, to bys musiala troche zwolnic , bo tam gdzie pisze, ze wolno 60 - tka jechac ja nie jade nawet pol km szybciej, po cos ktos to ograniczenie wymyslil. Jedyne co mi sie nie udaje jeszcze to ograniczenie do 30 :( cos mi noga leci ale tylko troszeczke. Ja nie sygnalizuje wjazdu na rondo to jest logiczne wiadomo, ze na nie wjade jak przed nim jestem. I nie bede robic kursu po raz drugi skoro jezdze juz pol roku, bez szwanku. Wydaje mi sie, ze przepisy znam choc czasami wlasnie zaskakuje mnie roznica miedzy Polska a Niemcami ale to juz prawie za mna. A kamizelki w niemczech nie sa chyba obowiazkowe. My wprawdzie wozimy ale my nadgorliwi jestesmy. Zycze pomaranczko berpiecznej perfekcyjnej jazdy i noga z gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wlasnie przeczytalam, ze nie bedzie juz \"piatku z Pankracym\" :( :( :( odchodza wielcy tego swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warto walczyc
belaiza piszesz ze nie mozesz miec dzieci.Czy walczylas juz o nie , czy tylko posluchalasparu lekarzy i zostawilas ta sprawe. Moja znajoma byla tez przekonana ze nie moze miec dzieci , az inny lekarz powiedzial ze sa zastrzyki itp dzis ma ich dwoje , ale ona zrobila wszystko by je miec.Tobie belaizo tez ich rzycze, bo widac ze bylabys dobra mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martunia nie denerwuj sie :) zlosc pieknosci szkodzi. Szkoda, ze nie spytalas mnie pomaranczko pod Twoim stalym nickiem. Wydaje mi sie, ze cos nie doczytalas :) owszem nie moge miec dzieci. Leczylam sie jakies 10 lat, po jakis 9 latach latania po lekarzach wreszcie znaleziono powod :) To straszna hustawka nastrojow, nie wiem czy chce to powtarzac. Raczej nie. Chociaz po rozmowie z Eva o malo co nie pobieglam do lekarza :P Mocno wierze, ze Bog da mi dzidzie i ze ta starosc nie bedzie taka straszna. Zostawiam to w Jego rekach :D A co do starosci to nie wirze, ze bedzie tak zle. Jeszcze gorsza starosc jest jak wychowa sie dzieci, ktore pojda w swiat i zapominaja o rodzicach. Przynajmniej nie bede na nikogo czekac. No i nie czuje sie jeszecze za stara na dzieci. A dwoje juz mam :) wprawdzie przybranych ale sa :D Marta gratuluje zakupu i zycze, by jezdzilo bez usterek. To bedziesz miala czym na porodowke jechac :) Alusia a po co nowe forum? to stare nie bylo takie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora. Nareszcie mam czas dla siebie. Dzieci spia, maz pracuje a ja odpoczywam. Jak dotad nie udalo nam sie znalezc mieszkania, auta tez nie wymienilismy, starsze dziecko chore, mlodsze na szczescie nie. Od 26 zaczynam kurs i moze dzieki temu poprawie sobie troche samopoczucie. Do WIDZE ZE ja pochodze ze slaska coprawda opolskiego ale jednak slaska i nie czuje sie chamem ani prostakiem. Wrecz przeciwnie, takich jak ty uwazam za zakompeksionych chamow i prostakow i jeszcze nasuwaja mi sie na mysl inne epitety* ale nie bede ich tu przytaczac*. Poza tym uwazam ze sam/a jestes ze slaska i bardzo sie tego wstydzisz Tlumaczenie dla WIDZE ZE: epitety znaczy okreslenia przytaczac w dowolnym tlumaczeniu znaczy pisac w tym miejscu. Dorotka83 nalesniczki mialam niedawno, ale zrobilam miesko duszone z brokulami, papryka, cebulka, marchewka i kalarepka i do tego kasza. ale dzieki za podpowiedz. Co do obywatelstwa to ostatnio slyszalam ze zeby zrzec sie polskiego obywatelstwa i przyjac niemieckie to trzeba zaplacic jakies 2000 €? Czy to jest mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polska konstytucja nie przewiduje mozliwosci zrzeczenia sie obywatelstwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak to jest faktycznie z tym obywatelstwem. Mozna miec dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje, nie bede sie juz takimi pierdolami zloscic :D bo i po co? pewnie i tak nie zrozumialy sedna sprawy :D:D:D:D mam nadzieje, ze autko bedzie nam sluzylo, duuuze jest wiec pomiescimy sie cala brygada :D teraz ide spac, bo baaardzo zmeczona jestem, papa zycze milego wieczoru wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza😘🖐️ przeczytałam was kawałek i podziwiam Cię, że masz takie nerwy ze stali, ja bym nawtykała pomarańczce, bo z pewnością brak dzieci jest dla ciebie bolesną sprawą. Moja kuzynka leczy się trzy lata i współczuję jej i dziewczynom z podobnymi problemami z całego serca. A co do wieku, to dużo starsze rodzą dzieci i jest ok. Może Bozia w swej mądrości miała inne plany wobec ciebie i obecny partner będzie lepszym tatusiem niż były mąż i.... może się uda :-) czego życzę ci z całego serducha. ... to byłam ja, Chantal przez jedno ,,L\" - obca z innego topiku, pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana 🌻 pytanie do Bremenek..... ma ktoras z Was stol do tapetowania? oczywsicie chce pozyczyc :) ja dzis wstalam juz o 6.30... Madleen nie dala pospac, prze de mna dlugi dzien, zarejesetrowanie auta, spotkanie w przedszkolu w sprawie miejsca w Spielgrupie. ale wpadne w miedzyczasie :) zycze milego dnia Wszystkim! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Marta, czesz Dzeiwczyny. Witam z ranca!!! Marta gratuluje zakupu!!! Od razu pomyslalam jak Belaiza,ze bedziesz miala czym jechac na porodowke!!! :) No,ale zeby autko dobrze sie sprawowalo, to trzeba je opic. hihi Kazde kolo, kierownice, srubke i srubeczke... ;) Belaiza. Powiem Ci,ze wstrzasnal mna wpis pomaranczowki!!! Jak mozna w taki sposob poruszac tak delikatny temat!!! To swiadczy o poziomie tej osoby... BRAK SLOW!!!! Dajesz wiele milosci swoim przedszkolnym pociechom. Mozna powiedziec,ze masz nie jedno a wiele dzieci..Sama kiedys opiekowalam sie dziecmi i wiem,ze mozna je traktowac i kochac niemalze jak swoje....A wiara w Boga czyni cuda! Buziaki!!! I trzymam kciki z calego serca!!! Pozdrawiam i milego dnia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chantall przytulam nie mialam tradziku wiec nie wiem co poradzic a co dopiero niemowlecy. Ale polozna powinna wiedziec. Chantal :D widze, ze sie u nas powoli zadomawiasz :) Śpiewaj z radości, niepłodna, któraś nie rodziła, wybuchnij weselem i wykrzykuj, któraś nie doznała bólów porodu! Bo liczniejsi są synowie porzuconej niż synowie mającej męża, mówi Pan. (Ks. Izajasza 54:1, Biblia Tysiąclecia) no lece na zakupy do budowlanego. U nas likwiduja Bay We i otwieraja w nowym miejscu i z tej okazji w starym sklepie wszystko jest 50 % tansze wiec postanowilismy zrobic zapasy z materialow budowlanych, bo jak pieniadze leza na koncie to nikt nam nie da 50 % odsetek a i tak bedziemy te wszystkie rzeczy wkrotce potrzebowac. Chyba kupimy farbe i plyty gipsowe, moze jeszcze cos nam w oko wpadnie :) Milego slonecznego dnia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak znowu pomaranczki.......coz moze Tofi jak bedzie miec neta myszy na nie posle;) Witam net mi nawala....synus wymga uwagi,ale stram sie Was czytac. Belaiza nie przejmuj sie glupimi gadkami nie kazdy jest powolany do macierzynstwa-widocznie masz inne cele postawione przed Toba ,a praca w przedszkolu zapewne rekompensuje matkowanie.....pozdrawiam Was wszystkie a szczegolnie slazaczki i te co czuja sie nie pozdrowione i ominiete bo nie maja dzieci.....caluski.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efeme oczywiście że można mieć dwa obywatelstwa, mój mąż już od 11 lat ma polskie i niemieckie, ja od ponad roku, teraz nie trzeba się zrzekać polskiego żeby przyjąć niemieckie, tak było w latach 80. Pozdrawiam wszystkie ślązaczki, !!!!!!!! A pomarańczki mają pewien syndrom, wpadają w euforię jak ktoś się interesuje tematami które wpisują. Kassay masz kontakt z Moniką , czy u niej wszystko ok? Belaiza nie przejmuj się pomarańczkami bo jak wiemy z doświadczenia, nie ma to sensu i szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Gingera!!! Witam!!! Opowiadaj, opowiadaj!!! Jak synus????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo :-) Gingera 🌼 belaiza 🌼 🌼 dla kazdego :D Slonko swieci :-)) Pomaranczka dla Ciebie tez 🌼 bo mi ciebie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko :) Dokonywalyscie moze zakupow w sklepie internetowym Yves Rocher??? Jak wyglada forma zaplaty??? Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALLO🌻 Gingera🌻 jeszcze raz wszystkiego dobrego. Co do tradziku dzieciecego , to raczej nie obedzie sie bez dzwiedzin u lekarza. I przypuszczam, ze jakies masci mozesz dostac tez, ale to minie. BELAIZA🌻 zycze ci cierpliwosci z tymi pomaranczkami, i nie przejmuj sie nimi. Nerwy masz jedne, a one i tak beda zaczepiac. Taki typ ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej..witam w slooneczny dzionek:) Mialam problemy z internetem, wiec pisze dopiero dzisiaj:) Marta - chyba ja jestem nastepna mam termin na 31 marca, za dwa tyg, no chyb, ze hccesz mnie wyprzedzic:P moj Jasiek jakos sienie spieszy:):) derag - ja robie stale zamowienia przez internet Ives- Roches....rewelacja, wysylam zamowienie jest w 2, 3 dni a potem termin platnosci 3 miesiace. Rachunek przychodzi Ci w paczce, mozezs go zaplacic jak Ci wygodnie- ja przez internet reguluje.. Naneczka - co u Ciebie madlen - 100 lat!❤️ - pozdrow Sanok w szczegolnosci Krosno:=):):) szczesciaro Bremenki - ja tez chce na spotkanie.....Kassay, Bremenka - macie kontakt z Monika? A dla reszty 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witom wos dziolchy po slonsku. Kaj som te pomaranczki, tchorze jedne? Ciekawa jestem czy bylyby takie odwazne i powiedzialy by mi to prosto w oczy co potrafia wypisywac. Ale szkoda czasu i nerwow dla ludzi z wyksztalceniem podstawowym niepelnym. Barbarag - tak naprawde to juz sama nie wiem jak to jest. Kazdy mowi cos innego. Jak na razie to nie dowiadywalam sie w urzedach, bo mi to nie bylo potrzebne, ale po glebszym zastanowieniu bede musiala chocby ze wzgledu na syna (bo urodzil sie w PL), a jezdzenie i zalatwianie wszystkiego tam na miejscu jest troche uciazliwe. Cora urodzila sie tu, wiec nie bedzie miala problemow. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny 🌼 A dla was pomaranczki sle 🌼 i jeszcze to 👄 i moze jeszcze to 💤 (to ostatnie okresla moj stosunek do waszych wypowiedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam kontakt z Monika ale od paru tygodni niemam. Jakies 4 tygodnie temu rozmawialam z nia.Bylo wszystko w porzadku. Moze jeszcze cos od niej uslysze. Tofi jak przyjedziesz to sie spotkamy.Niema sprawy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi, dzieki za info. Wlasnie przymierzam sie do zakupu kosmetykow.Razem z siostra zrobilysmy dluga liste .hihi A w banku, czy na poczcie tez moge uregulowac platnosc? Czyli kolejne bociany przyleca w nastepujacej kolejnosci do: 1) Tofi 31.03. 2) Marta 30.04. 3) a do Evy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK! DZIEKI Tofi!!!! W takim ukladzie dzis wieczorkiem zamawiam!!!! hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do barbarag
troszke musze poprawic twoja wypowiedz---dwa obywatelstwa mogli miec slazacy co tu przyjechali juz z niemieckim obywatelstwem-mogli polskie zachowac. natomiast ci ktorz yprzyjechali z Polski tylko z polskim obywatelstwem i po przez slub z Niemcem lub slazakiem mogli ubiegac sie o obywatelstwo niemieckie jednak musieli zrzec sie polskiego. Tak bylo do 2005 styczna. ( a nie w latach 80 t-ych). Dopiero od dwoch lat Polacy przyjezdzajacy tu bez obywatelstwa niemieckiego moga starac sie o drugie nie zrzekajac sie polskiego. To tak tylko w ramach wyjasnienia. Po 8 latach ci ktorzy nie sa w zwiazku z Niemcem i po 3 latach -ci ktorzy sa w zwiazku malzenskim z Niemcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do barbarag
moj jest tylko pierwszy wpis nie uwazam czy sie zna czy nie --to nie bylo zlosliwie napisane-bo wiem , ze duzo osob ma pytania odnosnie podwojnego obywatelstwa i jest niepewna co do tego -ale to wlasciwie tyczy wszystkich niepewnych w tej sprawie osob-a nie tylko barbarag-te informacje byly bardziej dl atych co sie staraja o obywatelstwo -a barbarag juz ma -dla niej to tylko tak do informacji napisalam-a nie zgryzliwie. nie podszywajcie sie wiem ze ja pisze na pomaranczowo ale dlatego ze rzadko was odwiedzam , wiec nie chce wam tu zasmiecac strony moim nickiem. pozdrawiam przyjaznie ---dla wszystkich z Polski i Slaska i z calego swiata-dla mnie wszyscy rowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do przyjaznej pomaranczki. Moze orientujesz sie jak to jest z dziecmi z polskim obywatelstwem adoptowanymi przez osoby z niemieckim obywatelstwem? I czy ubieganie sie o ob. niemieckie faktycznie kosztuje tak duzo? (2000 €)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×