Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dzieki dziunia-jutro idziemy do lekarza na U4 i sama nie wiem o co pytac,o co atakowac,poprostu mam metlik w glowie.A to co wyczytalam na polskich stronkach jakos przeczy z tym co juz lekarz powiedzial.A Oliver cierpi ,a ja patrze i nie potrafie nic wiecej zrobic tylko posmarowac,podmuchac:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc
witam was wszystkie moj przyjaciel mieszka w Niemczech -jest rodowitym Niemcem . Chce zrobic w Polsce prawojazdy na motor( na auto juz ma)-z wiadomych powodow-jest taniej. Moje pytanie jest czy jest to mozliwe jesli tu nie jest tz. w PL zameldowany? Ogladalam kiedys program , ze duzo Niemcow przyjezdza do PL i robi prawo jazdy. Czy znacie taka Szkole jazdy na Slasku? a jesli musialby sie u mnie zameldowac , to jako obcokrajowiec jakie potrzebowalby papiery do zameldowania? dziekuje wam za odpowiedz z gory pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bol, bol i jeszcze raz bol.mariechen myslalam o Tobie dzis w nocy.A propo pragnienia zwiazanego z bolem zeba :) od wczoraj jestem na nogach.Cala noc nie przespana.Myslalam ze po scianach zaczne lazic.a dzis juz o 8 rano siedzialam na fotelu dentystycznym.tak bolalao ze musial mi dac az 2 zastrzyki znieczulajace.i wciaz wszystko czulam.Jutro mam isc znow.zapytalam czy juz teraz nie bedzie tak bolec, a pan doktor powiedzial ze niestety bedzie.i dal mi jakies extra tabketki przeciwbolowe.siedze teraz opuchnieta jak balon.dretwienie zaczyna schodzic, i zab zaczyna rzeczywiscie coraz mocniej bolec.wezme zaraz te pigulki ktore mi dal.ale postanowilam juz, wiecej bolu nie zniose, zwlaszcza w nocy.dlatego jesli te jego zaczarowane kuleczki nie podzialaja, ide po poludniu wyrwac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mozna tak napisac, jak mozna zyczyc komus bolu, nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty uwazasz, ze Bog jest tak zly, by karac kogos kto juz poprosil o przebaczenie i pogodzil sie z druga osoba? Nie wpisuje sie na pomaranczowo i nie uwazam, ze to ja tu sieje zamet. A zreszta masz moze racje juz znikam, nie bede tu wiecej macic, dosc juz tu namacone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI DZIUNIA!!!!!!!!!!🌻 ale testy mialy robione dzieciaczki?? MOj jest karmiony piersia i jakos ciezko mi na razie wyczuc kiedy wiecej ,kiedy mniej.Jest mniej np..po nocy jak w nocy bylo chlodno tak jak dzis mial zimne raczki ...buzka blada ,ladna -a chwile potem czerwonoskory indianinek....i drapie sie strasznie.4 lipca idziemy na kolejne szczepienie wiec bedzie znowu kontakt z doktorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moder moder moder .....
po co wycinasz wpisy ? Skonczy z tym przeciez to nie ma sensu ! Nie odrozniasz agresji od kasliwego i inteligentnego dowcipu ? Jezeli tak to ja prosze o wyciecie wszystkich wpisow Belaizy bo jej odnosniki do Boga uwlaczaja mojemu swiatopogladowi i wierze ! Owszem jak dziewczyny sobie do oczu skacza i miesem rzucaja to jest to jaknajbardziej na mniejscu, ale takie drobne ironiczne uwagi tylko dodaja pikanterii .... Decydujesz ktore wpisy zostaja a ktore wylatuja a obrywa sie za to stalym bywalcom ! Wiec moze troche mniej tej cenzury co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och dziunia, dokladnie to sama nie wiem.Lekarz cos mi tam tlumaczyl wczoraj, podczas moich wygibasow na fotelu, ale tak bylam w tym bolu pograzona ze´wcale go nie sluchalam.Dotarlo mi cos tylko o czyszczeniu kanalowym.Ale nie wiem czy on juz mi to zrobil czy dopiero zamierza:) W tej chwili , cos mi tam wlozyl.i mam jutro znow isc.Zazylam juz jedna tabletke i pomogla na tyle ze bol stal sie znosny.Dopiero jak ja bralam to zauwazylam, ze na nich pisze dzien i noc.Ta na noc to chyba silniejsza.Te tabletki nazywaja sie dolomo tn, mariechen moze znasz ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc
no tak oprocz jednej "odpowiedzi" a raczje pytania zadnej pomocy. Slyszalam , ze na tej stronie tak jest ale nie wierzylam. Dziekuje bardzo za pomoc. Tak w sobie zakochane , ze nie widza problemu innych. mimo wszystko pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszacej ...
z tym prawkiem w pl jest roznie. slyszalam kiedys ze niektore landy ich nie uznaja. z racji tego ze wielu niemcow po odebraniu prawka za jazde po pijaku, ucieka do pl i tam probuje robic je ponownie, omijajac idiotentest. kiedys widzialam w tv reportaz o niemieckiej szkole jazdy w polskim szczecinie,tj. wlascicielem byl niemiec, instruktorami polacy, mowiacy po niem. problem z zameldowaniem byl jakos omijany. jesli sie nie myle to wszyscy Niemcy byli meldowani czasowo w jakims miejscu w szczecinie. wielu osobom sie udawalo przejsc egzamin. nawet w gazetach niemieckich jest sporo ofert dot. robienia prawka w pl. najlepiej jak zadzwonilabys do danej szkoly na slasku, bo ten region cie ineteresuje, i zapytala. i moze tez telefon do dzialu komunikacji w twoim miescie nie zaszkodzilby. po co wydawac kase, jesli to pl prawko mialoby ausgerechnet w twoim miescie nie zostac uznane. wiecej nie wiem. moze choc troche pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszacej ...
to w sumie on musialby sie zpytac w swoim miescie w de w urzedzie ds.komunikacji, czy uznaja to pl prawko, za szybko czytalam twoj post i umknelo mi ze ty w pl jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weraan
hejka..ja mam do was pytanie moj maz jest w Niemczech ponad pol roku przez ten czas nauczyl sie co nieco jezyka i chce sciagnac mnie i nasza coreczke do siebie tylko ze jest maly problem nasza corcia ma juz 6 lat i musiala by pojsc tam do szkoly a nie wiemy czy sa wogole tam jakies polsko-niemieckie szkoly i czy wogole takie istnieja boimy sie ze sobie nie poradzi a chcielibysmy bys razem a nie zyc osobno bo nawet nie potrafimy tak zyc i te polo roku bylo bardzo ciezkie i pprobujemy cos z tym zrobic mamy juz zalatwione mieszkanie ale jest problem z ta szkola..on mieszka w e Frankfurcie czy ktos z was orientuje sie w tej kewsti bardzo prosze o pomoc...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc
dziekuje serdecznie i pozdrawiam a co potrzebne jest w PL do zameldowania Niemca? ja mieszkam teraz u niego w DE wiec to jest troche skomplikowane z tym pytaniem, a na telefonie albo nieprzyjemne panie albo nikt nie odbiera lub tez lacza od jednego do drugiego , a na kocu calkiem sie rozlaczaja-tak bylo w tamtym tygodniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc
weeran-co do szkoly to wiem , ze mojego Freunda sasiadki dzieci sa z Wloch i wlasnie przyjechali miesiac temu i dali je o jedna klase nizej do normalnej niemieckiej szkoly i dzieci juz sobie calkiem radza -to idzie ponoc szzybko -szybciej niz u doroslych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, po świętach 🌻 pytająca- prosząca , sorry, ale pytasz osoby mieszkające w Niemczech o to jak jest w Polsce ;-) jeśli znajdzie się ktoś kto zna taką sytuację z własnego podwórka to na pewno ci odpowie , chyba nie chodzi ci o to żeby każda z nas zapewniała cię \"że nie wie\", jeszcze nikt nie został tu bez odpowiedzi, czasem trzeba tylko poczekać na właściwą osobę :-) więc się nie dąsaj tylko poczekaj 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do weraan
jak tu nikt ci nie pomoze zapytaj na MIESZKAMY W NIEMCZECH http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3479471&start=30 dzieci obcokrajowcow co nie umieja po niem to ida najpierw do klas integracyjnych gdzie sie ucza przede wszystkim niem. ale tez innych przedmiotow. dzieci uczasie w tak szybkim tempie, po roku zobaczysz ile bedzie umiala. w kazdym landzie moze to inaczej wygladac. niech wypowie sie ktos z hessen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tabletek dolomo------ marienchen pewnie wie i niech mnie poprwi jak się mylę ;-) to paracetamol i aspiryna + w białych cofeina a w niebieskich codeina cofeina wiadomo : wzmacnia i przyspiesz działanie przeciwbólowych no i pobudza krążenie a codeina to pochodna morfiny i jej działanie bardziej polega na przytępianiu odczuwania bólu - to ta na noc !- lepiej nie prowadzić po niej samochodu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co się tutaj działo . . . I DOBRZE !!! :classic_cool: . . . nie będę podejmować prób zrozumienia tego \"zjawiska\" . . idę zobaczyć co się dzieje na nowym topiku :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszacej ...
poczytaj tez tu http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/16/0,1872,2394608,00.html jesli twoj chlopak nie maial mpu to nie powinno byc problemu, ale najlepsze co moge doradzic::::: tel. do urzedu komunikacji w jego niemieckim miescie-jako pierwszy krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jo, dzieki za opis tabletek :) A wiesz , przez moment mnie kusilo zeby wziac te co jest na noc, bo sadzilam ze jest mocniejsza.Dobrze ze nie wzielam, bo przy moich chlopakach niebezpiecznie jest byc przytepionym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weraan
dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz musze z mezem teraz pogadac a 22 czerwca bede jechala do niego na kilka dni to sporbuje sie troche dowiedziec mam nadzieje ze nam sie uda ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) no wlasnie, trzeba spokojnie poczekac az ktöras cos na dany temat wie .Tu nie jest Chat tylko Forum.I nie trzeba zaraz zle o nas möwic bo gdzies cos ktos juz o tym Topiku powiedzial.Przepraszam badzo ale chyba w takim razie nie jestem z tad bo jak do tej pory dostalam zawsze odpowiedz.No ale jak niemozna czekac...... Te Tabletki na dzien i noc tez mialam.Robilam Wurzel behandlung i mialam wziasc jakby mnie bolalo po zabiegu ale nic niemialam opröcz opuchlizny.Mysle ze te na noc sa slabsze bo jak spisz to nic nieczujesz. U nas slonko swieci,maluszek spi a ja gotuje rosöl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc
dziekuje za wszystkie odpowiedzi a do tych pieklacych: pytanie zadalam nie pare sekund temu tylko wczoraj moj Freund ma prawo jazdy na auto tylko chce zrobic dodatkowo na motor--podkreslam to , bo nie chodzi tu o tych intruzow co za picie maja zabrane prawojazdy. Pewnie jak bedzie to skomplikowane to zrobi w DE jednak ja mu sama poddalam ten pomysl z PL , tym bardziej ze wybieramy sie w lato na 2 tyg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja w temacie pomarancz i za przeproszeniem nie konczacego sie podp.....nia nic juz nie powiem. koniec kropka:) cafeterianko-ja wlasnie tez sie mecze z bolem zeba...co z niemily zbiego okolicznosci:( mam sie jeszcze gorzej bo mam zahnarztfobie i kazda wizyta, a nawet mysl o niej to dla mnie horror... po ostatnim rozcinaniu dziasel itp tez mialam te tabletki co Ty, i tez nie polecalabym brania tej nocnej w dzien:) trzymaj sie tam cieplo i nie daj sie temu parszywemu bolowi, trzymam kciuki! laczaca sie w zebowym bolu biancaa :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo24 fajnie ze
chociaz Ty tu powrocilas. Bez Ciebie i Limes-inferior to forum stracilo swoj klimat (- teraz stracilo tylko polowicznie ). Czytuje Was codziennie i wiele waznych rzeczy sie tu dowiedzialam. Smialam sie tez z Waszych dowcipow i wyglupow, a teraz kiedy Limes-inferior odeszla widze, ze ten topik bardzo na tym straci, nawet Cafetrianka moglaby skorzyystac jej wiedzy ( dot tabletek ). Uwazam, ze to wielka szkoda, ze do tego doszlo..... Moze Ty Jo24 mogla bys namowic Limes-inferior, zeby jednak przemyslala swoja decyzje jeszcze raz, w koncu z tego co zrozumialam dobrze sie chyba rozumialyscie i pewnie Tobie tez bedzie jej brakowac, zreszta tak samo jak innym ! Limes-inferior, wiem, ze sa pewne granice i niektore osoby je w sposob bardzo brutalny pogwalcily, ale jest tu na topiku bardzo duzo osob ktore lubia Cie i lubia z Toba dyskutowac, wiec moze zgnoruj te glupie docinki i przylacz do nas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z powodow
jakie podala wczesniej Dziunia987.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes napisala, ze daje sobie spokoj z topiciem na jakis czas, chyba nie bylo mowy, ze juz nigdy nie wroci... dajcie jej czas, w sumie nie a sie co dziwic ze nie ma ochty na razie tu zagladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×