Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Pomaranczka gdybys imienia uzywala to bym niemusiala do pomaranczki pisac :-)) Hmm......w dupe nikomu niewchodze .Jest to miejce na ktörm niemiloby mi bylo przebywac.Pozatym nie widze potrzeby.Mam swoje zdanie .Przeszkadza Ci to moze? A z jakiej potrzeby czytasz nasze przemondrzalosci jesli wolno spytac? Brak chumoru masz wielki jesli przeszkadza Ci zabawa w np.zdobywania pierwszego wpisu na nowej stronie.Bo to nikomu nieszkodzi jak dziewczyny to robia. Zaprosilabym Ciebie do zabawy ale wydaje mi sie ze za powazna na to jestes. A tak na marginesie.Niepisz do nas jezeli jestesmy kretynkami bo moze ktos pomysli ze i ty nia sama jestes :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i jeszcze jedno: sprawdz definicje wchodzenia w dupe i poröwnaj z takimi slowami jak : byc milym szanowac respektowac tolerowac kochac a jak trzeba to i opieprzyc za niepoprawne zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to -zyc nie umierac
1. Dla otrzymujących potwierdzenie niemieckiego obywatelstwa są to przede wszystkim korzyści finansowe płynące z pomocy socjalnej przysługującej w Niemczech osobom bezrobotnym. Zasiłek ten (Arbeitslosengeld II), przysługujący nawet tym, którzy do tej pory nigdy nie pracowali a nie mają własnych środków do życia, nie jest do porównania z zasiłkiem otrzymywanym w Polsce. Gwarantuje on bowiem nie tylko opłacenie czynszu za mieszkanie, ale również fundusze na godne życie. Kwota tego zasiłku wynosi średnio 650,- EUR miesięcznie dla osoby samotnej i ok. 1000,- EUR miesięcznie dla małżonków. Dzieci osób bezrobotnych mają prawo dodatkowo do zasiłku zwanego Kindergeld (154,- EUR/miesiąc) oraz dodatku w wysokości ok. 50,- EUR oraz do pokrycia przypadającej na nich części czynszu. Wielkość mieszkania, którego czynsz zostaje przez urząd pokryty również nie jest wcale mała. Dla rodziny 3-osobowej są to max. 75 metry kwadratowe, dla 2-osobowej max. 60 metrów kw. i odpowiednio więcej dla większych rodzin). Standard mieszkania nie gra tu również żadnej roli i wcale nie jest poniżej średniej krajowej. Ważne jest, by czynsz nie przekraczał kwot ustalonych przez lokalne władze. Oprócz wyżej wymienionych korzyści należy wspomnieć o prawie do zasiłku rodzicielskiego (Elterngeld) dla dzieci od 0 do 1 roku życia, który wynosi min. 300,- EUR miesięcznie i wypłacany jest dodatkowo do wszelkich zasiłków socjalnych oraz o prawie do wyprawki dla niemowlęcia (ok. 1000,- EUR) oraz o prawie do pomocy na wyposażenie mieszkania (również w wysokości ok. 1000,- EUR). To tyle korzyści finansowych. Przysługują one całym rodzinom o ile przyjamniej jeden z małżonków posiada niemieckie obywatelstwo. Do tego należy dodać, że ci którzy nauczą się języka niemieckiego i szybko zintegrują się z niemieckim społeczeństwem mają szanse na o wiele większe zarobki niż w Polsce. Korzystanie na początku z pomocy finansowej państwa jest z pewnością dobrym startem w nową przyszłość w Niemczech. Przy tym pamiętać należy, że dotyczy to wcale nierzadko potomków tych osób, które poświęciły w przeszłości bardzo wiele dla państwa niemieckiego. Nierzadko robiły to pod przymusem. Dlaczego więc ich potomkowie nie mają skorzystać właśnie pośrednio przez nich z szansy stawianej im przez los i niemieckie państwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej opłaty - to dowiedziałam sie tyle, że jak się meldowali, to powiedzieli, że kazdy posiada samochód i chciałby zgodnie z prawem korzystać z niego w DE, to pani w meldunkowym dała kwitek na 76 E za cały rok i kazała opłacic w najbliższej kasie i tyle się dowiedziałam, bo potem to miałam przyjemniejsze rzeczy do robienia...... a że czasu było mało to po prostu nie dopytałam i nie obejrzałam tego papierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam nie chce żadnej pomocy socjalnej od DE, chce tylko normalnie i spokojnie zyć, pracować i niczym sie nie przejmować, nie chce od nich złamanego centa, bo i tak juz wzięli to co mieli, podczas II wojny okradli mi dziadka i mimo to niczego od nich nie chce, a jak komus zalezy na tym socjalu to niech bierze ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia no to fajnie, o to mi chodziło, chciałam wiedzieć gdzie to zaplacić, dzięki za info, a co do pomarańczoiwego , skopiowałaś te info z portalu dla polakow mieszkajacych w niemczech, ale po co? Każdy to wie jeżeli jest zainteresowany tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wlasnie
ze nie ten zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana 🖐️ u nas zimno i leje 😭 dziunia - tak ma byc do końca tygodnia, zabierz raczej ciepłe rzeczy i parasole :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wedlug polskiego
planu, jak w polsce juz od piatku sa wakacje, rozdanie swiadect bylo 22 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO WSZYSTKICH POMARANCZEK
TEN KLUB WLAZODUPCOW; UDZIELA SIE NA GOPOLONIA.COM TAM JEST TAKI TOPIK POGADUSZKI DLA PAN; TYLKO NAJPIERW KLIKNIJCIE NA DZIAL NIEMCY. SA BARDZO ZADOWOLONE ZE NIE MA TAM POMARANCZEK! HAHAHAHA ; NARAZIE NIE MA.ONE TAKIE NAIWNE ZE NAWET NIE MYSLA ZE POMARANCZKI MOGA TAM PRZYJSC! ROBIMY NALOT! HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczka röb nalot.Jestem ciekawa.Nudzi ci sie,wiem.I rozumiem cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na gopolonia jest kultura , bo nie ma tam takich jak ty pomarańczowa, poprostu nie zalogowani nie mają tam dostępu, a gdy sie pojawi coś wrednego-zalogowanego, to jest tam super administracja która zablokuje śmiałkowi dostęp, więc próbuj pomarańcza -czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO WSZYSTKICH POMARANCZEK
NO TO ZAJRZYJ TAM TERAZ I ZOBACZ CZY IE MAJA DOSTEPU NIEZALOGOWANI :) HAHAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po co Ty wogóle to piszesz tutaj i tłumaczysz dziewczyną że maja kliknąć na Sekcję Niemcy, przecież one doskonale to wiedzą, połowa dziewczyn z tąd udziela się także na gopolonia. Najpierw sie zorientuj w temacie a potem bierz sie za pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen - ale masz dobrze u mnie w pracy burza sie rozpętała, bo gł księgowa dowiedziała sie, że odchodzę, w jwdnej chwili stałam sie nieodpowiedzialna, nielojalna, bezczalna itp., nawet nie tłumaczyłam się za dużo bo uznałam ze nie ma sensu a tym bardziej powodu, zaznaczyłam, że lojalna to ja jestem wobec męża i rodziny a ona została poinformowana odpowiednio wcześniej, a nie z dnia na dzień, tak więc teraz bedzie panowała napięta atmosfera i będą spięcia na całej lini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO WSZYSTKICH POMARANCZEK
ALE WYMYSLILA TA WASZA POLINECZKA MYSLICIE ZE TO NAS POWSTRZYMA? HAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-----> ty SE daj spokój z przygotowaniami ;-) lepiej zachowaj siły na usuwanie skutków wizyty :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia przeciez
to normalne ze ludzie odchodza, a ty masz mocny powod, przesiedlenie do innego panstwa, co ta ksiegowa tego nie rozumie, no a druga sprawa to czy niepowinnas dac wypowiedzania z 3 miesiecznym wyprzedzeniem, no i potem jeszcze mozesz urlop wykozystac, wiec jeszcze bedziesz legalnie zatrudniona w polsce przez jakies 4-5 miesiecy, a mowilas ze bedziesz pracowala w niemczech , to jak tak mazna na 2 etaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pomaranczka ma frajde.Taka radocha.A niech tam.Ciesz sie.Jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na marginesie ;-) JA TEŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ WEEKENDU 😘 :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście nie spotkałam jeszcze zrównoważonej głównej księgowej, same jakieś takie terrorystki :-p . co by Kasia nie zrobiła to taka gł.księgowa i tak się czepi ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja tez lecę poczynić przygotowania do weekendu ;-) . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie obowiązuje w razie czego miesięczne wypowiedzenie, a wychowaczy przedłuza mi zatrudnienie o 8 m-cy a moja ksiegowa nie wie czy ja bede tam pracowała czy nie, to nie jest jej sprawa, a z drugiej strony wiedzieli ze mam małe dziecko, dali mi umowe od razu na czas nieokreslony, a dlaczego ona się wpieprza miedzy drzwi a zakąske to nie wiem, zatrudniał mnie prezes a nie ona, w tej chwili to mi to lotto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×