Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do dziunia987
swietny artykul. Czy moge dostac te dwa dodatki? z ...jednostki wypłacającej ALG I! i ...Dodatkowa pomoc fundacji "Mutter und Kind"???? Odczego to zalezy czy otrzymam jednorazowa pomoc OD NICH???? Szukam tej fundacji "Mutter und Kind" w Hamburgu ale zero adresu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze inni bardziej normalni
ludzie wola sie modlic w tych "swietych miescach" i po jakichs tam Madonnach niz Ty.Czego Ty nawet w takich sprawach jak modlitwa musisz byc WREDNA.Zostaw to tym ludziom.I nie sadze. zebys wspolczula tym ludziom!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka77
Cześć dziewczyny, dzięki za informacje, a co do mojego pytania to mam gewerbe i na razie pracuje normalnie, dobrze się czuj ę aby tak dalej, chodzi mi o póżniej, wiecie, płacę normalne ubezpieczenie prywatne więc z kosztami nie będę miała problemów ale wiadomo, że po porodzie muszę być parę miesięcy w domu, i tu rodzi się pytanie skąd brać jak są takie potrzeby chociaż planuje iść do pracy jak najszybciej a mój mąż zajmie się dzieciątkiem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka77
dziunia chciałąm się dowiedzieć co to jest to ALG I i II, bo nigdy nie słyszałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez cos
Cytat: " i tu rodzi się pytanie skąd brać jak są takie potrzeby" Jak ci sie podoba odpowiedz: Z PRACY RAK WLASNYCH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
hej dziewczyny, juz od dluzszego czasu czytam wasze wpisy i ciesze sie ze pomagacie sobie wzajemnie. Ja tez mam pewien problem,jestem mama 4-latka i nie wiem co mam robic.Moje dziecko o wszystko placze jest wiecznie niezadowolone.Jak to wszyscy mowia nie przejmuj sie to tylko faza ale ja juz psychicznie nie daje rady nie wiem co sie dzieje.Pomozcie mi moze ktoras wie jak mam sobie dac rade z smutnym 4-latkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
hej Marylou, dziekuje za odpowiedz.Rzeczywiscie cos ostatnio malo wpisow tutaj.Szkoda.Moj synek chodzil do przedszkola ale musielismy to przerwac bo caly czas plakal i nie chcial chodzic wiec z wychowawczynia stwierdzilismy zeby dac go teraz znowu od wrzesnia.Byl teraz na tzw.schnuppertag i znowu caly czas plakal za mna.Nie wiem co mam robic wiem tylko ze on musi wreszcie zaczac chodzi do przedszkola ale nie wiem jak go do tego zmotywowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
hej Limes,mysle ze to z powodu tego tez ze urodzila mu sie mlodsza siostrzyczka wprawdzie to juz rok temu ale to moze tez byc powodem.Moj synek caly czas chcialby zeby sie z nim bawic i poswiecac mu czas czeka juz od rana na tatusia zeby jak przyjdzie z pracy to sie z nim bawil.Nie moze sie niczym sam zajac nie wiem czym mam go zajmowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie 2008
Prosze o rade, otoz mieszkam z mezem i dzieckiem rocznym w Berlinie. Od pewnego czasu chodzi nam po glowie pewien pomysl. Chcemy kupic dom w Szczecinie i ja z dzieckiem zamieszkalabym tam i mialabym mozliwosc pociagniecia dalej studiow. Moj maz jest od poniedzialku do piatku w rozjazdach sluzbowych i to gdzie mieszkamy nie ma dla nas znaczenia. Ale....czy dostawalabym dalej Kindergeld jesli zameldowalabym sie w Polsce? Czy musimy tu tez miec zameldowania? Prosze o opinie i przemyslenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
hej Limes,dzieki ze moge z kims o tym pogadac chetnie bede wieczorem to sobie pogadamy do potem ide gotowac i zabawiac dzieciatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z krotkim pytaniem - kolega tu ma pracowac jako informatyk z doswiadczeniem. Gzie moge znalezc tabele plac, zeby sprawdzic przekroj zarobkow i gdzie mam szukac o wysokosci podatkow odciaganych z pensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez witam :-)) mamy tyle do robienia.Wczoraj obejrzelismy takie piekne mieszkanko na dwöch pieterkach.Sliczne i takie jakie sobie wymarzylam.jedyne ale jest ze miejscowosc malusienka i dözy mialby sporo dojazdu do szkoly.Dla maluszka super,i mile dzieci.Mialabym i balkon i troche ogrödka.Tylko 4 rodziny.Teraz musimy tylko odczekac czy nas wezma czy nie. Acha, i co mnie troche martwi jest Durchlauferhitzer.Mam nadzieje ze jak sie wszystko dobrze nastawi to nietrzeba az tyyyyyle placic za prad co? A co do innych pytan to tez nie wiem.jedyne co moge powiedziec ze jezeli dziecko placze to moze byc wiele powodöw.Czasami mysli sie ze to to i tamto a jest cos calkiem innego.Czaami wystarczy klötnia rodzicöw aby dziecko zaczelo sie bac.Möj dözy jak byl maly i wlasnie w tym wieku tez plakal.Wtedy möwil do mnie ze nie chce zebym umarla.Pytal czy jak sie znowu urodzi to moze byc ze mna.On dözo ze mna siedzial i bawil sie.W naszym wypadku byly to klötnie domowe.Dzieci potrzebuja silnych rodzicöw u ktörych sie bezpiecznie czuja.jezeli rodzice sie klöca to dzici boja sie naturalnie i tym bardziej bo nic nierozumieja. Moze jest i u Ciebie wlasnie to powodem jego smutku i placzu? A moze stracil cos innego?Zwierzatko?Babcie?Moze mu sie kiedys cos tak strasznego przysnilo ze od tej pory tylko o tym mysli. Jest naprawde wiele powodöw. Teraz pytanie co z takim dzieckiem zrobic co?Mysle ze najpierw trzeba wychwytac dlaczego on taki jest.Dopiero pözniej co z tym zrobic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
hej dziewczyny dziekuje za wasze rady i wpisy.Ostatnio mielismy troche stresu i czeste klotnie z mezem moze to jest powodemtego ze moj maly placze.Sprobuje go takze wiecej prosic o pomoc moze to go zmotywuje.Kurcze czlowiek wiecznie zabiegany i w stresie ze inni na tym cierpia.Trzeba sie wziac w garsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza_29
o mam stronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
nie mailabys prawa do Kindergeldu/ jakies rozliczenie na koniec roku i trzeba isc do Steuerberater by ci to dokladnie wyliczyl , bo cos sie tam za rozlake nalezy/ ani do ubezpieczenia zdrowotnego na siebie i dzieci, dodatkowo, jesli pobyt twoj w Pl przekroczylby 180 dni twoj maz musialby zmienic Steuerklasse z 3 na 1 / duzo niekorzystniejsza/, bo podejrzewam, ze ty nei pracuejsz czy sie myle? czekaloby cie tez wymeldowanie sie w Ausländeramcie i mnostwo biurokracji.. moja znajoma tez takie cos rozwazala, byla w kilku urzedach i u Steuerberatera, koniec koncow nie zdecydowali sie, bo kilka tysiecy w plecy by byli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
acha i jesli Kindergeld bedzei pobieral Twoj maz a cie zlapia, bo czasem chodza kontrolowac po sasiadach nawet sam Jungendamt to czeka was taka kara, ze glowa boli cos powyzej 2.500 najmniejsza za samo, ze nie przebywasz na terenie Niemiec i naduzycie srodkow panstwowych plus zwrot z odsetkami juz tego co otrzymaliscie, czyli zastanow sie sama czy warto.. znajoma znajomej zalapano kiedys na Putzstelli i nie dosc, ze miala kare 2000 e to do tego teraz ma zakaz pracy w Niemczech na 10 lat, a robila 400 e basis.. tak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
do tego dochodza koszty procesuu, adwokata no do 7000-8000 e spokojnie dobijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku a jak
wyglada sytuacja , gdy np.moj znajomy pobiera rente tu w Niemczech i jest tu u swojej rodziny zameldowany by otrzymywac korespondencje , a mimo to i tak mieszka w Polsce z zona? Zona zas pobiera polska rente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
taka sama sytuacja, bo jesli cie zlapia tracisz do niej prawo bez udokumentowania swojego pobytu w tym czasie na terenie Niemiec i samo zameldowanie to wtedy za malo, trzeba placis samemu czynsz , prad albo ew rachuenk za tel, inne imienne rachunki stale.. sa Niemcy, ktorzy zyja np w Hiszpanii i tez np dwa razy do roku przyjezdzaja do Niemiec i ida do lekarza, ale ani mru mru, ze tu nie mieszkaja.. :D cos sie zmienilo po powiekszeniu EU, ale pobyt staly w BDR to podstawowy wymog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
zurück zur Übersicht Aufenthalt eines Unionsbürgers mit Rentenanspruch Urteil des Verwaltungsgerichts Freiburg vom 24.06.2003, Aktz. 6 K 1167/02 In diesem Urteil hat das Verwaltungsgericht Freiburg der Klage eines italienischen Staatsangehörigen auf Erteilung einer unbefristeten Aufenthaltserlaubnis stattgegeben. Der Betroffene hielt sich bereits seit 1961 in Deutschland auf und war zunächst viele Jahre als Arbeitnehmer beschäftigt, von 1994 bis Ende 1998 war er selbständig tätig. Seit 1999 bezog er Hilfe zum Lebensunterhalt und beantragte Rente. Im Jahr 2000 wurde dann die Verlängerung seiner Aufenthaltserlaubnis-EG abgelehnt. Im anschließenden Widerspruchsverfahren wurde dem Kläger zwar eine zeitlich befristete Verlängerung seiner Aufenthaltserlaubnis-EG in Aussicht gestellt, mit der der Kläger jedoch nicht einverstanden war, da er endlich Sicherheit und eine unbefristete Aufenthaltserlaubnis wollte. Im anschließenden Klageverfahren hat das VG Freiburg dann im Ergebnis entschieden, dass die Verlängerung (und Erteilung) einer Aufenthaltserlaubnis-EG nur aus Gründen der öffentlichen Sicherheit und Ordnung oder Gesundheit versagt werden kann, soweit das AufenthaltsG/EWG Freizügigkeit gewährt und Einschränkungen nicht in EU-rechtlichen Bestimmungen vorgesehen sind. Dies ist bei Sozialhilfebezug nicht der Fall. Insoweit wird auch § 7 Abs.2 AuslG durch das AufenthaltsG/EWG und seine zugrunde liegenden europäischen Regelungen verdrängt. Dem Kläger als Unionsbürger stand ein Anspruch auf Verlängerung/Erteilung der Aufenthaltserlaubnis-EG zu. Einzelheiten sind nachzulesen in InfAuslR 10/2003, S.367 ff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik- hobbysta
do pytanie 2008 od wejscia PL do EU - czyli od 1 maja 2005 - maz, ktory pracuje w Niemczech ma prawo do Kindergeld na dzieci zamieszkale rowniez w PL, wymaga do wypelnienia formularza E 411 bodajze, (nie bede tego dokladnie opisywac, bo sa firmy ktore pobieraja niezla kase za takie info) w teoretycznej wysokosci - 154 EUR, jednakze czasem Familienkasse wyplaca 144 EUR z hakiem, bo jezeli matka dziecka ma teoretyczna mozliwosc pobierania zasilku rodzinnego w PL to niemiecki urzad sobie ta roznice potraca, takze nie jest to zaden przekret, zapraszam do odwiedzenia Familienkasse w miejscu wlasciwym dla zamieszkania meza w Niemczech, tam kompetenty urzednik potwierdzi te informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik- hobbysta
"acha i jesli Kindergeld bedzei pobieral Twoj maz a cie zlapia, bo czasem chodza kontrolowac po sasiadach nawet sam Jungendamt " myslisz sie, gdyz to maz jako pracujacy jest uprawniony do pobierania zasilku rodzinnego - jezeli naturalnie jest zameldowany i zatrudniony w Niemczech. Poza tym Jugendamt nie ma nic wspolnego z kontrolowaniem tego, kto pobiera Kindergeld, organem wlasciwym jest Familienkasse, nie wprowadzaj ludzi w blad wypisujac tekie bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
wiem na 100% , ez rencisci, ktorzy przeprowadzaja sie z "zachodu na wschod" Niemiec maja Rentenkurzung, czyli zostaje im skrocona przez panstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
maz nie jest uprawniony do pobierania Kindergeldu, jesli dzieci nie przebywaja na terenie Niemiec i np nie chodza tu szkoly, przedszkola itd.. myslisz, ze panstwo niemieckie to glupia krowa, ktora Marycha moze doic jak chce?.. poczytaj sobie taka uloteczke z Arbeitsamtu to cie oswieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
z tym panem powyzej sie zgadzam, ale Steuerklasse zostaje zmieniona i ubezpieczenia tez juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik- hobbysta
niedowiarku sprawdz najnowsze przepisy, wklejam Ci linka do polskojezycznej strony, zeby Ci bylo latwiej przyswoic najnowsze przepisy voila http://www.pracabezgranic.info/kindergeld/ Smiesza mnie ludzie, ktorzy nie znajac najnowszych przepisow tak pewnie sie wypowiadaja na publicznym forum, troche pokory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanie 2008
to moze od nauki czytania zaczniemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik- hobbysta
chcialem pomoc bo znam sie na przepisach, ale skoro tak podchodzicie do sprawy, mozecie wydawac gruba kase na jakiekolwiek info od specjalistow, wiecej nie kiwne palcem, szkoda, ze nie chcecie korzystac z wiedzy kompetenych ludzi, tylko patrzycie jakby tu komus dogryzc, dziekuje za uwage, wiecej tutaj nie bede zabieral glosu, bo szkoda czasu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×