Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do Kasi-prazynka
Kasienko serdecznie Ci dziekuje.Bardzo sie ciesze poniewaz mam faje miejsce w Kolobrzegi od Marylou i jeszcze doszly mi od Ciebie.Dotad jezdzilam do Zakopanego,Wisly.Krakowa ale juz mnie to znudzilo.A jak bedzie i topik bedzie to Marylou i Ciebie nie omieszkam zawiadomic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waszym zadaniem dziewczynki
Rohzucker/brazowy/jest zdrowszy od bialego cukru???A moze ma on mniej kalorii?Napewno wiecie-odpowiedzcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
dzieki bardzo, a co sadzicie o slodziku-uzywam go juz 10 lat i jezszcze zyje. hihihihihihihih Za ten link rowniez dziekuje-juz sie biore za czytanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziki sa szkodliwe
wrecz trujace, podejrzewa sie ze wywoluja raka, leipiej odzwyczaic sie od slodzenia, na pewno wyjdzie na zdrowie http://wiadomosci.wp.pl/kat,43114,wid,8127589,prasaWiadomosc.html?ticaid=14241 stewia, to prawda jest 300 razy slodsza niz cukier, ale jak troszeczke za duzo dodasz do np. ciasta to smakuje ono gorzko! najlepsze wypieki wychodza przy zastosowaniu zwyklego cukru a cukier brazowy wcale nie ma mniej kalorii niz bialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
Limes- proponuje Ci najbardziej wiarygodne wiadomosci/tutaj nie owijaja w bawelne i nie boja sie KACZOROW!!!/ TVP1 i TVP2 to upolityczniona telewizja Kaczynski.PiS-u i innych zaklamanych idiotow. http://www.tvn24.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziki sa szkodliwe
warto przeczytac http://www.taz.de/index.php?id=archiv&dig=2005/12/10/a0221 http://www.tippscout.de/auf-s%FC%DFstoff-verzichten_tipp_1158.html http://www.medizinauskunft.de/artikel/gesund/Essen_Trinken/07_10_aspartam.php http://www.lebegesund.de/info/ernaehrunggesundheit/suessstoff/index.html pisza ze aspartam i cyclamat zawarty w slodzikach powoduje bardzo prawdobnie raka, slodycz ktora odczuwamy po wypiciu herbaty ze slodzikiem nie jest rejestrowana przez mozg stad czesto wystepuje heisshunger-napady glodu, wiec to bledne kolo jesli ktos chce schudnac uzywajac slodzika zamiast cukru. :( http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=90 http://www.biomedical.pl/aktualnosci/slodzik-aspartam-a-rak-152.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to kurde
czym mam slodzic kawe.herbate??? Nie pieke wiec nie mam tego problemu.Ciasto jem od wielkiego dzwonu.Wole nadziewana papryke z ostrym serem i oliwkami-pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziki sa szkodliwe
i jeszcze tu: http://www.natreen.de/gesundheit/macht-suessstoff-hungrig.html hmm, lepiej nie slodzic w ogole, wiem ze jest strasznie ciezko rzucic slodzik, ale idzie!!! jestem tego najlepszym przykladem, 10lat slodziku, a po przeczytaniu jednego bardzo negatywnego artykulu, od razu przestalam dosladzac, pij herbaty owocowe a kawe mlekiem, nie bedzie smakowac tak gorzko, od czasu do czasu daje cukier, zwlaszcza wtedy gdy pije herbate z cytryna, bo tak lepiej smakuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale zobaczcie same
w ilu prodktach spozywczych,napojach wystepuje slodzik,przwija sie prawie wszedzie. A ludzie chorzy na cukrzyce /mam takiego w rodzinie/prawie wszystkiego uzywa na slodziku juz od 30 lat i oprocz cukrzycy zdrowy jest jak ryba. Sama juz nie wiem co o tym sadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziki sa szkodliwe
ja nie uzywam juz, i nigdy do niego nie wroce. kazdy organizm jest inny, to tak jak palacze, jeden zachoruje na raka majac 50tke, a inny pali do smierci i nic mu nie jest, okaz zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziki sa szkodliwe
ze stewia musisz bardzo uwazac, bo szybko mozna przslodzic, niedawno w jakims programie weekendowym porownywano rozne sposoby slodzenia: cukier, miod, stewia i cos jeszcze , babka upiekla muffiny kazdy inaczej slodzony, dzieci potem testowaly co najlepiej smakuje, wygral cukier, rowniez pod wzgledem wgladu muffiny sieroznily, te z cukrem wygladaly "normalnie", inne byly jakies koslawe, niewyrosniete. http://www.zentrum-der-gesundheit.de/ia-aspartam-suessstoff.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodzii sa szkodliwe
dobrze napisane marylou, tobie uwierza, bos pielegniarka i o zdrowym zyciu cosik wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, ja cukru ani słodzika nie uzywam prawie wcale, osttnio nawet zrobiłam taki eksperyment, kupiłam 1 kg cukru i czekałam kiedy się skończy, to było na Boże Narodzenie i wiecie co ten kilogram dalej stoi, penie data już mu wyszła, ale nie wiem bo nie sprawdzałam tak samo z solą, a co mnie najbardziej cieszy, to to że moja córka tez nie słodzi niczego, a jezeli pije herbatę, to tylko owocową albo zieloną i czasami z miodem i jako chyba jedyne dziecko w naszej rodzinie, jak ktos pyta co do picia, to ona prosi o wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny UWAZAJCIE NA ASPRATAM W napojach, budyniach, jogurtach, gumach do zucia itd.. ta TRUCIZNA jest naprawde wszedzie!!!! Niektórzy sądzą, że korowody wokół zalegalizowania aspartamu były związane z politycznym konfliktem interesu. Donald Rumsfeld, przyjaciel rodziny George\'a Busha był prezesem rady nadzorczej Searle, w czasie gdy rozstrzygała się sprawa legalizacji tego słodzika. Arthur Hull Hayes, odpowiedzialny za legalizację aspartamu, musiał opuścić fotel prezesa FDA w 1983 r. po tym gdy ujawniono, że wziął kosztowne prezenty od kilku korporacji. Po opuszczeniu FDA, Hayes został zatrudniony w Searle, w dziale public relations jako starszy konsultant medyczny. We wrześniu 2005, European Ramazzini Foundation ogłosiła wyniki szczegółowych, trzyletnich badań, prowadzonych przez grupę badaczy z Bolonii (Włochy), z których wynika, że aspartam powoduje raka wątroby oraz układu nerwowego oraz zwiększa ryzyko leukemii u samic szczurów. Producenci aspartamu podważają jednak poprawność metodologiczną wykonanych w Bolonii badań. W 2007 roku European Society for Medical Oncology (ESMO, założona w 1975 r. profesjonalna organizacja onkologiczna) opublikowała nowe badania, które podważyły wyniki badań z Bolonii. Uznano, że \"nie ma związku między sacharyną, aspartamem i innymi słodzikami a zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworów\" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 1981, Satya Dubey, statystyk z FDA, stwierdził, że dane n/t nowotworów wywoływanych przez aspartam są tak „niepokojące”, że nie mógł on rekomendować dopuszczenia NutraSweet. (14) W trwających dwa lata badaniach przeprowadzonych przez producenta aspartamu (G.D.Serale – przyp.tłum.) u dwunastu spośród 320 szczurów karmionych normalną dietą i aspartamem rozwinął się nowotwór mózgu, podczas gdy w grupie kontrolnej nowotwór nie rozwinął się u ani jednego szczura. Pięć z pośród tych dwunastu nowotworów rozwinęło się u szczurów karmionych niską dawką aspartamu.(15) (Nie pocieszajcie się zatem niską dawką!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W połowie lat ’70-tych odkryto, że producent aspartamu (G.D.Serale – przyp.tłum.) na kilka sposobów sfałszował badania. Jedną z technik było wycinanie nowotworów zwierzętom z grupy doświadczalnej i włączanie ich z powrotem do tej grupy. Inną techniką wykorzystywaną do sfałszowania badań było zamieszczanie na liście zwierząt - które przeżyły test - zwierząt, które w rzeczywistości zmarły. Z tych powodów dane na temat nowotworów mózgu były prawdopodobnie gorsze niż te, które omówiono powyżej. Dodatkowo były pracownik producenta aspartamu (G.D.Serale – przyp.tłum.), Raymond Schroeder 13-go lipca 1977 powiedział FDA, że grudki DKP (w karmie – przyp.tłum.) były tak olbrzymie, że szczury mogły rozróżnić między DKP i ich normalną dietą.(12) (Co bezwzględnie pomogło wielu z nich uratować zdrowie i życie!) Interesujące jest, że liczba nowotworów mózgu u osób powyżej 65 roku życia wzrosła o 67% między rokiem 1973 a 1990. Nowotwory mózgu u wszystkich grup wiekowych „podskoczyły” o 10%. Największy wzrost nastąpił w latach 1985 – 1987.(17) W swojej książce „Aspartam (Nutra Sweet). Czy to jest bezpieczne?” Roberts prezentuje dowody na to, że aspartam może powodować szczególnie niebezpieczną formę raka – pierwotnego chłoniaka mózgu. Teraz to już chyba nie sądzisz, że to tylko straszenie. Ale aspartam oferuje dalsze atrakcyjne schorzenia! http://www.zigzag.pl/jmte/Dolegliwosci.htm Inny badacz z Południowo-Wschodnich Stanów poświadczał zagrożenie za strony aspartamu dla płodu. Reporter dokumentalista odkrył, że powiedziano mu by zamilkł, aby nie stracić darów od producenta dietetycznej coli z NutraSweet Association.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.macierz.org.pl/aspartam,461,,list.html Uszkadza komórki nerwowe. Może powodować rozmaite dolegliwości i choroby układu nerwowego - Uważa się, że aspartam powoduje spadki nastroju, bóle głowy i migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów. Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych: guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia i cukrzyca. Wyraźne zastrzeżenie, by żywności zawierającej aspartam nie jadły kobiety w ciąży, to najlepszy dowód, że nie jest bezpieczny. W skład aspartamu wchodzą trzy związki: kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol. Najbardziej szkodliwy jest ten ostatni, gdyż rozkłada się w organizmie na kwas mrówkowy i formaldehyd - silnie toksyczną neurotoksynę. Uwaga: litr napoju słodzonego aspartamem zawiera ok. 56 mg metanolu (dopuszczalna ilość to 7,8 mg na dzień) - metanol to trucizna powodująca bóle i zawroty głowy, nudności, osłabienie, dreszcze, drętwienie i kłujące bóle rąk i nóg, zaburzenia zachowania, a także problemy ze słyszeniem i widzeniem (nawet ślepotę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspartam jest obecnie najniebezpieczniejszą substancją na rynku, jaką dodaje się do żywności. Aspartam jest przyczyną ponad 75 procent negatywnych reakcji na występujące w żywności dodatki zgłaszanych do amerykańskiego Urzędu ds. Leków i Żywności. Wiele z tych reakcji ma bardzo poważny charakter, jak choćby napady apopleksji, a nawet śmierć, o czym w lutym 1994 roku doniósł raport Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Wśród 90 udokumentowanych symptomów wymienionych w raporcie znajdują sie między innymi: bóle głowy/migreny, zawroty głowy, apopleksje, mdłości, drętwienie, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresja, znużenie, rozdrażnienie, częstoskurcz, bezsenność, zaburzenia wzroku, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności w oddychaniu, napady niepokoju, zaburzenia mowy, utrata smaku, szum w uszach, zaburzenia pamięci i bóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwazam
ze jezeli slodzik bylby az tak bardzo niebezpieczny dla zdrowia czlowieka,to juz dawno bylby wycofany ze sprzedazy.A Wy co o tym sadziecie??? A jezeli chodzi o ASPRATAM to rowniez lekarze biliby na alarm!!!przeciez te napoje,budynie,jogurty i gumy do zucia spozywaja przede wszystkim dzieci. Malutka_de prosze powiedz co mamy jesc i gdzie nie ma slodzika i Aspratam-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze czytac co pisze na etykeitce, bo to go.. ma kilka nazwa.. taka sciema, zeby klient sie nie kapnal, ze jest w srodku, pogrzebie w moim archiwum, bo to gdzies mam taki link .. to afera na wiele zer, bo roczny zysk z aspartamu to szacowane ponad 2 bil $ ( tendencja wzrostowa!) , wiec jest o co grac i za co przekupowac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byl nawet proces, bo jakis facet w USA dostal zawalu, bo przedawkowal dawke i jego rodzina dostala za ugode ( bez procesu i zrzeczenie sie dalszych roszczen) ponad 30 mln $!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazlam cos-czytajmy to raze
vhttp://www.forum.halat.pl/viewtopic.php?t=8 http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4758169,zobaczymy jakie wspolnie wyciagniemy wnioski!!! Ten temat nurtuje mnie od bardzo dawna. Ostatnio w polskiej telewizji wypowiadal sie dietetyk i nie slyszalam,aby powiedzial,ze slodzik jest rakotworczy.Rowniez slyszalam,ze sa slodziki,ktore nie zawieraja Aspratam-u. Nie moge sie zaczernic :to ja prazynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sasiad chory na serce mial zakaz od lekarza uzywania slodzikow, soli i picia mleka ( surowego badz gotowanego),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja prazynka
malutka_de-ja juz nie wiem co o tym wszystkim sadzic! Jak mam kumpla lekarza,ktory praktykuje juz 25 lat,uzywa slodzika 15 lat i ma sie calkiem dobrze. Bede w sierpniu z mama u kardiologa to zapytam co o tym sadzi.Jak juz bedzie po wizycie ,to dam Wam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja prazynka
najpyszniejsza na swiecie jest ryba MASLANA-marzenie-mniam,mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja prazynka
jadlam pange pare razy i samokowami mi,ale w Polsce ja jadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka rada
nie ma ryby pangi w Polsce, bo to co sprzedaja to rekin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×