Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam proszę o radę czy może któraś z Was słyszała o firmie Skandia chcę tam założyć system oszczędzania dla nas emerytalnego a dla córci na szkołę będę wdzięczna o opinie pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem ale pustka.... strajk czy co??? my mamy fundusze i ING dla nas na starość a małej jak na razie do 18-stki spokojnej nocy 🖐️ mariechen - nie przepracowywuj się 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasiu - prazynka
Kasiu znajdziesz chwilke czasu aby podac mi kilka tefefonow Pensjonatow albo fajnych mijesc do wypoczynku Lebie.Dziekuje Ci bardzo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo ! :) A ja wczoraj bylam u dentysty , na czyszczeniu.Poza tym mam dwa zeby do plombowania ale to dopiero w poniedzialek.I bedzie spokoj , przynajmniej na pol roku, czyli do najblizszej kontroli :)Aaaa , no i bede wstawiac tego co mi wyrwal , a wlasciwie to dwa , ale to dopiero po jego urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-)) zna ktöras z was produkty Mary Kay?????? A u nas slonko swieci i fajna pogode mamy. W sam raz jak dla mnie.Nie zimno i nie goraco. 🌼 kukuk :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewzyny, szukam książek pt: Fruhgeborene - zu klein zum Leben autorki: Marina Marcovich albo drugi tytuł: Fruhgeborene brauchen Liebe - Kornelia Strobel może któraś z was sie natknęła na te poradniki, u nas zupełnie niedostępne, zajrzałam juz na ebay ale tam nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie uwazam, ze na wesele daje sie ile sie uwaza, bo jest sie zaproszonym do uczestniczenia w waznym dla pary dniu, a nie do wspolfinansowania ich startu w samodzielnosc, bo nie masz na niego kasy to nie rob wesela tylko odkladaj na mieszkanie i cala reszte. Sama mam teraz dziwna sytuacje, bo wiem, ze w przyszlym roku bedzie wychodzic moja kuzynka za maz i na 100% bede zaproszona, bo oczywiscie bedzie liczyc na duza koperte od \"tej z Niemiec\", ale..przed kilku laty pozyczyla od mnie smieszna kwote i nie dosc, ze jej nie zwrocila to jeszcze rozpuszczala w moje rodzinie plotki, ze ja oszukalam i okradlam...nikt wto nie uwierzyl, al niesmak pozostal, a druga sprawa to znow dotarlo do mnie, ze mnie obgaduje i w rozmowie wyszlo, ze \"sciemnia\".Mam dwie opcje pojde na wesele i dam jej pusta koperte ze slowa w srodku\" dlug uwazam za wyrownany\" albo nie pojde wcale..to skonczy sie rodzinna debata i obrazeniem sie kuzynki. Do tego na sam przejazd musialbym wydac 250e plus 500 zl, wiec chyba wydac tyle na wesele kuzynki, ktora ledwo mozna scierpiec to przesada. Myslalam nie jechac na to wesele tylko wyslac jej jakis prezent stad tak za plus minus 50e i sprawa zalatwiona. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta akcja z karteczka : \" dlug uwazam za wyrownany\" , to zenada i brak kultury.Ale pomysl z wyslaniem przezentu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komplet recznikow i poscieli jej kupie zawsze sie moze przydac, a na cos ambitnego nie bede sie wysilac, bo mi sie po prostu nie chce dla jej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I goraco, i duszno, i nastalam sie przy garach az pot mi po tylku leci.I do tego tak sie objadlam ze na prysznic nie mam sily.W weekend zostaje sama z chlopcami wiec bede miala luz.Zabiore ich gdzies nad wode na caly dzien.Chyba ze pogoda popsuje plany, jeszcze nie sprawdzalam jaka prognozuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M adlen dasz tyle ile Ty dac chcesz a nie ile ktos ci powie. Uwazam ze jest to bzdura ze sie tyle i tyle daje. Taka mloda para dostanie od paru gosci jakas tam kwote i jak sie dobrze uzbiera to beda sobie albo cos kupowac albo pujda to zjesc.Jest ich sprawa. Znowu pomaranczowe psy szczekaja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio byłam na Komuni gdzie jeden z gości przyniósł tylko bombonierkę dziecku w prezencie. Oj widzę , że którąś tutaj bardzo boli ,że czasem wracają na forum stare bywalczynie, ciekawe która to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylas , ze prawie zawsze postawe \"bycia ponad czyms\" , sprowadzasz do wlazenia w dupe?Takie podejscie , maja zwykle ludzie z kompleksami.Sprawiasz wrazenie osoby, ktorej swiat legnie w gruzach i jej zycie bedzie skonczone, jesli tylko ktos, chociaz przez chwile pomysli, ze sie poddalas, odpuscilas, wlazlas komus w dupe.Bycie asertywnym to fajna i przydatna cecha.Ale w twoim przypadku, to zakrawa na jakas obsesje. Co do Biblii, ekspertem nie jestem, ale z tego co pamietam, to tak bylo napisane w Starym Testamencie.Potem przyszedl Jezus \" Nowy Testament\" , i skorygowal wszystkie opinie, zalecenia itd.I raczej stanelo na tym zeby nadstawic drugi policzek.Czy sie myle? Nawet Biblie traktujesz bardzo wybiorczo, tylko to co ci pasuje , co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maluka -prazynka
jezeli ja sie moge wtracic,to przede wszystkim nie poszlabym na to wesele.Jezeli oczywiscie to prawda "ze po Tobie jezdzi jak po lysym koniu"Czy bedziesz czy nie bdziesz,to i tak Cie obdadaja!!!Niewiadomo ile dasz kasy to i tak bedzie zamalo.Chce nadmienic,ze ludzie w Polsce daja wiecej kasy niz w Niemczech.A moze ktos mi powie co to jest za prezent lub kasa w wysokosci 50euro-moim zdaniem to jest nic.Dzieci teraz dostaja na imieniny czy urodziny-nie 50 a 100 euro.A swoja droga co Ty malutka chcesz kupic za 50euro jako prezent?-wg mnie straczyloby na ladna wiazanke kwiatow.nie liczac przesylki do Polski czy dzies tam.Tkie jest moje zadnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszyc moglabym sie wtedy, gdyby znajomosc z toba bylaby koniecznoscia ktorej udalo mi sie uniknac.W innym wypadku twierdzenie twoje nie ma raczej sensu. Nie mam potrzeby stosowania sie do uwagi ktora wczesniej napisalam, bo ani mnie nie denrwujesz, ani cie nie nie lubie, a juz napewno nie mam zamiaru cie zmieniac.A od uszczesliwiania swojej osoby masz zapewne meza.twoje zdanie na temat samej siebie , tez nie ma zadnego wplywu na moje samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam biblii
w jednym paluszku,ale moja mama zawsze mi mowila,ze "jak ktos w Ciebie kamieniem to Ty w Niego chlebem" I nie wyobrazam sobie ,aby bylo w biblii cos o zemscie ,bo to moim zdaniem jest ZEMSTA Limes -to/oko za oko.........itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehehe :) Pisanie na temat twojej osoby , nie wymaga jakiegos trudu.Nie schlebiaj tak sobie.:) A dlaczego to robie ? Bo lubie.I jestem czasem zlosliwa.Ale z tymi szczegolami, uwagami, i zapamietaniem to juz cie ponioslo.Nie pierwszy raz zreszta.:)Nie sledze namietnie twoich wypowiedzi.poprostu czasem brednie ktore wypisujesz sa tak powalajace ze nie sposob ich nie zauwazyc.A wtedy ----niby dlaczego mialabym tego nie skomentowac? :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a witam wieczorkiem 🖐️ i zowu mało sympatycznie, a szkoda 😭 widzę, ze nie miałyście styczności z problemem wcześniactwa, a myslałam ze któraś z was mi pomoże dziunia - zapomniałam prędzej napisać - UDANYCH WAKACJI 🌻 a z zębami to szczerz wspólczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prazynka - gdybys miała ochotę, to wejdź na strone Łeby( www.leba.pl) i tam znajdziesz mnóstwo informacji co do wypoczynku, a ja postaram sie odszukać moje godne polecenia adresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cafeterianka to juz bardziej skomplikowane, bo moja babcia zawsze obcinala ja tak jaka fryzure ja mialam, tak samo ubierala i ciagle nawijala jak duzo jej do mnie brakuje,ze jest grubsza itd. az dziewczyna wpadla najpierw w anoreksje, potem depresje, ktora leczy do dzis :( w dziecinstwie bylysmy jak siostry, ale po tych wydarzeniach wszystko \"wzielo w leb\" i ze wzg na te przeszlosc nie wiem sama co zrobic, niby teraz na jej gest ja podalam jej reke ( rok temu), ale na wiosne znow doszly mnie sluchy i to od dwoch osob plus moje wlasne spostrzezenie, czuje sie zraniona i wykorzystana, bardzo latwo pomylic asertywnosc z chamstwem i tu zdaje sie, ze granica jest bardzo cienka wlasnie bardzo boli mnie ta swiadomosc, ze liczy na materialna strone zaporszenia mnie, a co i jak dam i tak bedzie zle, za malo itd. z tym prezentem po prostu szczelalam, bo ona mowi, ze wszystko ma, wiec co innego jej kupic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz mysle, ze pomysl z wiazanka i zyczenia jest najbardziej sensowny, to tez jakies wyjscie , dziekuje :) do calej reszty. wpis madra madlen21 nie jest mojego autorstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka, przede wszystkim nie rob nic nikomu na zlosc, na przekor, w odwecie.Bo nie bedzie to znaczylo nic innego jak tylko to ze jestes taka sama jak ona.Zrob tak zebys potem Ty dobrze sie z tym czula.Nie rob nic wbrew sobie ani pod innych.Wszystkich jak wiesz i tak nie zadowolisz, jak beda chcieli na Ciebie gadac, to zrobia to , obojetnie czy dasz powod czy nie.Takie zycie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie chce tak, ale z drugiej strony nie bede siebie samej zmuszala do udawaniam, ze wszystko gra, bo tez tak nie uwazam.. szkoda, ze nie mam okazji pogadania z kuzynka w cztery oczy, a i nie wiem czy by to cos dalo, moj brat uwaza, ze ona sobie tylko szykowala grunt pod zaproszenie mnie na to wesele=kase , ale nie umie sie trzymac tego kursu, bo ja zazdrosc zzera, wiec musi sie wygadac i obgadac,a tak naprawde nie ma co, wiec fantazjuje :D.. pozostaje przy tej wiazance z zyczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malutka-de-prazynka
tak jak myslisz-przeslij kwiaty z zyczeniami,moim zdaniem jest to nalepsze wyjscie.ale na to wesele i slub ja nie wybralabym sie. A do Kasiu,to bardzo prosze o cos sprawdzonego jak dostalam od Marylou.bardzo fajna oferta. A potem malutka napisz nam jak postapilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prazynka - z czystym sumieniem mogę polecic tobie na nie tylko letni wypoczynek: www.hotel.bakista.pl nad samym morzem, przy porcie jachtowym, dobra kuchnia, ceny znośne, jedyny minus to dal dzieci prawie nic www.hotel-leba.pl też nad samym morzem, pełen serwis, ceny znośne, miła obsługa, a minusem jest to, że na kazdym kroku mozna spotkać kogoś sławnego www.rezydencja-porta-baltic.pl to ok 5 km od łeby w żarnowskiej nad jeziorem łebsko, bardzo spokojnie i cicho, czyściutko, tylko ceny trochę wyższe niz w łebie a ja osobiście bardzo lubię www.lebskachata.pl oczywiście do morza kilka kroków, kuchnia rewelacyjna, ceny optymalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prazynka - oczywiście tych osrodków jest cała masa, ja osobiście sprawdziłam te cztery i było ok, najbardziej podobało mi sie w hotelu łeba - obiekt nowy, ma mnóstwo atrakcji a poza sezonem ceny spadaja o 50 %, np sauna z basenem za 1 dobe to koszt 15zł - jak dla mnie smieszne pieniądze, oczywiście masaże, fitnes itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Cafeterianko, ja tez nie zawsze zgadzam sie z opiniami i pogladami innych osob na tym forum, nie zawsze podaba mi sie to co pisze Limes czy Mariechen ale jakos nie robie z tego wielkiej afery bo kazdy ma prawo do wlasnych opinii. Te regularne szturmy i ataki ktore przypuszczasz na Limes sa juz najnormalniej w swiecie niesmaczne ! Zwaz, ze duzo osob w tym czasie czyta forum, duzo stalych czytelniczek ktore robia czasem pomaranczowe wpisy, i zastanow sie jakie one maja o tobie zdanie ? Ty nie ponizasz Limes, ponizasz sama siebie ! Nie wiem jaki jest powod twoich niezliczonych atakow, moze kiedys mialas na tymtopiku inna ksywke ( na M ) i teraz sie mscisz .... moze ! Toczysz to forum jak trad i tylko ty jestes winna tej niesympatycznej atmosferze ! Dorosnij i daj sobie spokoj z takimi szczeniackimi zagrywkami ! A jezeli osoba Limes tak cie denerwuje i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu to moze znajdz sobie jakis inny topik, albo zaloz wlasny pt Te ktore nie znosza limes i ziej tam swoim jadem, ale nie zatruwaj zycia nam tutaj bo chyba juz kazda z dziewczyn ma tego powyzej dziurek w nosie ! Jednym slowem stajesz sie powoli PERSONA NON GRATA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×