Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość hela z wesela
po co na czacie -tu pokażcie swoj intelekt :D Pośmiejemy się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! tak mi sie to spodobalo, ze musze Wam napisac: \"Es gibt kein Rezept für die Liebe. Aber jede Menge Zutaten\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wlazilam tam jeszcze ale wejde jutro wlasnie patrze na film na kabel 1 ha smieszny..moj mezus wrocil i co ja z niego mam ..juz spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wasze dzieci- jezeli nienawidzisz niemcow,twoje prawo,ale nie musisz nam narzucac tej nienawisci.Poza tym bardzo ci wspolczuje,ze nosisz i pielegnujesz w sobie tyle zlej energii.Zla energia niszczy przede wszystkim ciebie samego,sama.Mnie szkodaby bylo mojego zycia ,zeby je tak zatruwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z wesela
szkodaby-a co to za stworek potworek?Język polski knoci się z niemieckim ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie knoci sie ,przejezyczylam sie,nie sprawdzam przed wysylaniem i czasami zdarzy sie.Przykro mi,ze tak bardzo przeszkadza ci moj blad.Widocznie nie masz innych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam,witam Humorek?? Moze byc!ok!!! Aczkolwiek jak czytam te herezje pomaranczowek,to przyznam,ze az mnie mdli od ich zazdrosci upokozen i prostoty!!!! Czlowiek inteligentny i kulturalny nie zachowuje sie podobnie!!!!! Nie znaja nas a ponizaja i atakuja!!!! Dla mnie to jest czysty obiaw zazdrosci!!!!!!! Tylko nie wiem czego one tak zazdroszcza???? Moze nie znaja zycia w Niemczech i nie wiedza,ze kraj ten tak jak i inne ma swoje normalne czasem i problematyczne codzienne zycie!!!!!!! To nie jest raj gdzie wszystko z nieba sapda!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z wesela
:Du mnie na wieś czasami tako jedno baba z Nimiec przyjeżdzo -starym gratem ,ale jako una wtedy wytapirowana jezd!Pierwszo dama !We wsi świnto jak w wiosce murzyńskiej -bo je na co popatrzeć !Chłop baby siedzi na bezrobotnym a una razem z nim .Sprzato po ludziach i dupy obmywa .Ale dama !że hoho !:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej sprzatac
i godnie zarabiac , godnie zyc i miec z czego dzieci nakarmic, niz haraowac za grosze w tej nedznej polsce i dzieciakom wszystkiego odmawiac, w polsce nie ma przyszlosci, wszyscy uciekaja, do niemiec, holandii, irlandii, anglii, a ty sobie tam siec i narzekaj dalej na caly swiat, tepaku jeden .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokladnie o co sie klocicie ale to prwda, ze ludziomw Polsce wydaje sie ze jak pracuje w niemczech to mi wszystko z nieba spada, a niestety musze ciezko zapierdzielac na to co mam, i nie wazne jest to , ze sprzatam , jestem kelnerka czy pilnuje dzieci, mnie to nie boli bo wiem ze stac mnie na porzadne wakacje gdzie tylko zechce,drogie ciuchy czy cokolwiek innego, a jak kogos to smieszy czy uwaza ze to jest ponizajace to jego problem, dla mnie to czysta zazdrosc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dla mnie tez!! To czysta zazrdosc!!! SAm ich sposob ataku o tym swiadczy............Zal mi ich.........No ale coz. .... to ich problem a nie nasz........Tak wiec, dziewczyny i chlopaki z Niemiec i innych krajow nie przejmojcie sie i nie dajcie sprowokowac pomaranczowkom!!! Widac po nich ze znaja inne kraje tylko z tej kolorowej wakacyjnej strony. Gdzie wszystko wydaje sie piekkne, sloneczne i bezproblemowe.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo wiecie co!!! Te pomaranczowki ,to moga bec osoby gleboko zakomleksione, ktorym na dodatek brakuje odwagi, by wyjechac zarobic wiecej i poznac inne zycie!!!! Chetnie wyjechaliby ale.....no wlasnie ten paniczny strach!!!! Wola wiec siedziec i krytykowac. A najlepiej robi sie to z ukrycia....siedzac przed ekranem i stukajac herezje jakich malo,atakujac ludzi , ktorych zycia i przeszlosci nawet sie nie zna!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z wesela
derag-nie obraź się ale ty to jakas stuknięta jesteś :DPrzeczytaj jeszcze raz swoje dwie ostatnie wypowiedzi :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznycel byl naprawde wielki :) nie dalismy rady nawt we dwoje, mamy jeszcze troche w lodowce. Klasyke wojenna przerabialam w liceum, a historii uczylam sie u mojego dziadka, on to widzial na wlasne oczy. Ja tez podobnie jak Ty pomaranczko nie zamierzam Niemcow usprawiedliwiac i mowic, ze nic sie nie stalo. I masz racje, ze to byl pakt z diablem i ze nie ma to nic wspolnego z czlowieczenstwem. Ale podciagajac wszystkich Niemcow pod ten pakt i pod zbrodnie II Wojny Swiatowej sam dajesz diablowi dostep do tego, by zakryl Ci oczy nienawiscia. A Schindler? czy jego tez nienawidzisz? a wiesz, ze takich bylo tysiace? moze na troche mniejsza skale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie mieszkam w Niemczech i potzrbuje rady ..otorz chciala bym kupic \"Koran\" w jezyku Polskim najlepiej jesi ktos z was by mi mogl jakos pomoc to prosze odpisac na ten email- w465235@imail.de z gory b.dziekuje!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mare mari Twoj cytacik tak mi sie spodobal, ze wpisalam go jako temat na moim czacie :) Wczoraj do sznycla nie wypilam piwa a glowa mnie boli jak po 10 :( A dzis z ta bolaca glowa zaliczylam kosciol i prezentacje Tupperware, lubie te pojemniczki. Troche ich juz mam. Dzis kupilismy tylko obieraczke do jarzyn. Moze kiedys zrobie prezentacje u siebie i zaprosze Niderbayeranki :) (ale mi ladny neologizm sie udal). Prezentacja byla u mojej znajomej, ktora mnie nie lubi i nie mam pojecia po jaka cholere mnie zaprosila, chyba miala za malo ludzi. Dziwnie sie ta kobieta zachowuje, ale to cala historia i nie bede Wam truc, chociaz troche musze sie pozalic, bo ja tego do konca nie rozumiem i nie moge strawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam dziewczyny do swojego miska,bo w pracy siedzi i dzwoni ze teskni, a wyszedl zdomu 2 godziny temu:p, tak wiec ogarniam chalupe i uciekam bo mi chlop uschnie :p poza tym mam takiego kaca, ze lepije nie mowic, chyba mam dzis alkochol zamias krwi:/ do jutra :*:* oj oczywiscie jak dam rade bo jutro znow lezenie i zbieranie kasy z drzew :p czyli od 12 w poludnie do 4 rano zapierdol :) buziaki papa:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!!tak sie wam troszke dziwie ze jeszcze zwracacie uwage na pomaranczowych......oni specjalnie was nakrecaja..zeby tylko jak najbardziej ublizyc...hehe jak tak czytam niektore farmazony pomaranczek smiac mi sie chce hehe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z wesela
lila jaka spostrzegawcza !:DNiech zyje LILA!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polacy masowo wyjezdzaja
"Polacy masowo opuszczają swoją ojczyznę" Brak siły roboczej np. w stoczniach, jest tak dotkliwy, że niewiele brakuje, aby to bezrobotni z północnych Niemiec przyjeżdżali do Polski pracować przy remontach i budowie statków. AFP "To jest druga Polska - ocenia się, że 800-tysięczna diaspora opuściła kraj od czasu przystąpienia Polski do UE w 2004 r. Ten exodus to jedna z największych migracji Europejczyków od lat 50." - pisze amerykański dziennik "New York Times". Polska pielęgniarka startuje w wyborach do parlamentu Islandii, związki zawodowe w Wlk. Brytanii tworzą specjalne sekcje dla polskich robotników, kościół katolicki w Irlandii przeżywa renesans pod wpływem wiernych z Polski, a w całej Europie pojawiają się polskojęzyczne gazety - wymienia przejawy emigracji Polaków "New York Times". Dziennik ocenia, że ten exodus wywołuje dotkliwy niedobór siły roboczej w Polsce. Może to utrudnić wykorzystanie funduszy otrzymywanych z UE, zwłaszcza na budowę dróg, z powodu braku pracowników fizycznych.REKLAMA Czytaj dalej Komentatora gazety zadziwia ten stan rzeczy. Polska gospodarka przecież kwitnie, a choć bezrobocie jest na najwyższym poziomie w UE, pracowników na niektóre stanowiska znaleźć nie można. Istnieją podejrzenia, że wiele osób, choć są zarejestrowani jako bezrobotni, w rzeczywistości pracuje... tyle, że zagranicą. Dziennik przytacza opinię polskich ekspertów, obarczających winą za obecny stan rzeczy wadliwy system edukacyjny, który nie zdołał w latach 90. wykształcić odpowiedniej liczby wykwalifikowanych inżynierów. Brak siły roboczej w niektórych gałęziach gospodarki, np. w stoczniach, jest tak dotkliwy, że niewiele brakuje, aby to bezrobotni z północnych Niemiec przyjeżdżali do Polski pracować przy remontach i budowie statków - zauważa gazeta. Dotychczas nie pomogły nawet specjalne systemy zachęt dla odpowiednio wykwalifikowanych obcokrajowców. Choć Polska wydała w ubiegłym roku ponad 10 tys. pozwoleń na pracę dla ludzi zza wschodniej granicy, wykorzystano jedynie nieco ponad 3 tys. "New York Times" diagnozuje, że winę za obecny stan rzeczy ponoszą zbyt wysokie koszty pracy, przy których nie opłaca się zatrudnić nawet tanich skądinąd pracowników ze Wschodniej Europy.(PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
no i generalnie potwierdzilyscie moje przypuszczenia. rozmowa z Wami w tym miejscu byla pewna proba swiadomego z mojej strony zlamania stereotypu. nie chcialem wierzyc ze polskie kobiety sa tak pozbawione godnosci i honoru ze za woreczek euro sprzedaja swoja tozsamosc, swoja narodowosc, historie. zapominaja krzywdy niegodnym tego zapomnienia. chetnie ida do lozka z niedawnymi oprawacami ich krewnych. chetnie tez rodza im dzieci wychowywane juz na modle niemiecka. kto wie, moze za iles tam lat, gdy znowu nastanie czas niepokoju te dzieci beda strzelaly do moich dzieci? moze wnuczek ktorej z tutejszych pan zgwalci moja wnuczke jak to niemieckie zoldactwo ma w swoim zwyczaju? to jest smutne. mamy otwarty swiat i cala europe dla siebie, ale czym innym jest emigracja zarobkowa, a czym innym kulturowo-narodowosciowa. Wy uprawiacie te druga, to widac po wypowiedziech. Polska, ten kraj Waszych ojcow i matek, ojczyzna narodu ktory tak wiele wycierpial a z ktorego Wy sie wywodzicie jest w Waszych slowach wielokrotnie okreslana obelzywie. Obraz jaki mojego kraju (nie sadze zeby tez Waszego juz w tym momencie) budujecie jest przykry i niesprawiedliwy. Zaluje, ze nie potraficie sie zniemczyc do konca do tego stopnia, aby zapomniec o swoich korzeniach i zajac sie swoimi sprawami. Najwiekszymi berserkerami nienawisci sa wlasnie neofici, a Wy prezentujecie typowy ich przypadek. Tylko czy Wasza nowa ojczyzna Was przyjmie? Watpie:) Gwarantuje Wam, ze bedziecie obce tam i obce tutaj, a jesli (nie daj Boze) historia sie powtorzy, bedziecie pierwsze ktore trafia do niemiecki obozow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skad ty wiesz
jak my wychowujemy nasze dzieci? czy na wzor niemca czy polaka? siedzisz u nas wdomu? madralo wszechwiedzaca? milosc niew wybiera , ciekawe co bys zrobil jak bys sie zakochal w niemce? albo jak twoja corka powie ze wychodzi za niemca? zabijesz ja czy co? a jakbys chcial wiedziec to moje dzieci wladaja perfekcyjnie jezykiem polskim i niemieckim, znaja historie niemiec i polski , a ty idz wylecz sobie mozg, gowno ci do nas i do naszego zycia, i do naszych pogladow. moze jeszcze wiare nam na sile bedziesz chcial wpic do glow, oczywiscie taka jak ty wyznajesz, bo ty wszechwiedzacy wiesz wszystko najlepiej, samolub i egoista!!!!!!!!!!!!!!!!! nie szanujesz czlowieku pogladow innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ Widze ze dzis pusto, gdzie sie podzialyscie dziewczyny? Ja dopiero skonczylam prasowac, zaraz bede sie szykowac do pracy :) slonko dzis od samego rana swieci, jest slicznie! tylko \"a wasze dzieci\" przynudza, jak w XXI wieku mozna byc tak ograniczonym intelektualnie, czlowieku za kilkanascie lat, narodowosci beda ze soba tak wymieszane, ze nie polapiesz sie czlowieku, kto i z kim wiecej toleracji! zyjesz przeszloscia, zasmiecasz nasze forum, nie wiem jaki masz w tym cel. My nie jestesmy tak pelne nienawisci jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewuszki i jeams:-)) Do a wasze dzieci: Moim zdaniem jestes bezrozumna osoba ktöra nam zarzuca ze nieda sie nam tago czy tamtego wytlumaczyc a sam jestes stuhr jak bym. twoim zdaniem jest kazdy niemiec niedobrym czlowiekiem bo ...bla bla bla.Tak muwia faszysci wiec zastanöw sie kim jestes.Hitler tez zydöw nienawidzil i bylo mu obojetne czy byli oni dobrzy cz zli.Ty nienawidzisz kazdego niemca.A jak jest u ciebie z polakami.Np.jakims tam meszczyzna zabije zone.Czy nienawidzisz jego cala rodzine ?bedziesz o jego calej rodzinie zle möwil?Gdyby w twojej rodzinie ktos stal sie kriminalista(a temu niemozesz zapobiec bo co sie ma stac to sie stanie) to jestes wtedy tez taki jak on co?Powiesisz sie wtedy?Czy bedziesz dalej uwazal ze jestes inteligentnym i wyksztalconym i dobrym czlowiekiem?powiesz wtedy ze niemasz nic z tym kims wspulnego?Interesuje mnie bardzo twoja odpowiedz.Chyba ze mi napiszesz ze twoja rodzina to tylko swietni ludzie i nikt sie nie kriminaluje co? Twoim zdaniem jestesmy zle bo sie sprzedajemy.A dlaczego mamy sie sprzedawac?Bo twoim zdaniem niemozna niemca kochac?Bo wszyscy niemcy sa hitlerowcy? Dobry jestes jezeli kazdego niemca znasz.I przedewszystkim kazda z nas. A wiez ze sa polacy ktöre swoje zony bija i gwalca?No tak ale twoim zdaniem jest to nic w poröwnaniu do niemca.No i naturalnie tylko ten polak jest niedobry ktöry cos takiego robi ale w niemczach jest kazdy niemiec niedobry. Tak, nieoplaca sie z Toba rozmawiac bo zarzucasz cos czego sam nierozumiesz.Chcesz na sile Twoje zdanie wcisnac i oczekujesz ze ciebie zrozumiemy i poprzemy.Ale jak wyglada sprawa na odwröt? Do hela z wesela: Jak tak ciebie czytam to zastanawiam sie jak wyglada taka osoba . Czepiasz sie tutaj blednie napisanych slöw a sama robisz bledy.Pisz tylko po polsku zeby ciebie mögl kazdy zrozumiec, a dopiero wtedy czepiaj sie innych.zacznij od siebie samej.I tak, moze sie szybko zdazyc ze ktos tutaj polski z niemieckim pomiesza ale to chyba tylko dla ciebie problem bo nierozumiesz.zrozumialabys gdybys byla inteligentniejsza.I przedewszystkim miala Erfahrung w jezykach. hela z wesela to dla mnie tak jak taka baba ktöra czesto siedzi w knajpie ,jest wulgarna i tuli sie do kazdego chlopa.Moze powinnas zmienic nick.Bo az niechce sie czytac ani pisac . Przepraszam dziewczyny ze tak pisze ale no zlosci mnie to tutaj tak a do tego mamy taka brzydka pogode. I wkurza mnie jak tutaj niektörzy sie laduja ze swoimi glupotami i mysla ze sa modrzy.Nieumieja byc objektywni i rzucaja sie tylko. na ziemi dzieje sie tyle zlego a oni tutaj iagle o jednej zlej rzeczy. Jeams ma naturalnie racje i ten a wasze dzieci zyje w polsce ktöra juz tyle pieniedzy dostala od niemcöw.Powinien sie z niej wyprowadzic bo jest przeciez totalnie zakazona. Gdansk i Bremen sa zaprzyjaznionymi miastami i tak jest z kazdym innym miastem.Ludzie staraja sie sobie nawzajem pomöc, wymienic i wogöle a taki tepiak przychodzi tutaj ktöry przedewszystkim z tego wszystkiego zyje i gada zle. To jest obrzydliwe ale tez sie niedziwie bo tak to jest.Ludzie zawsze czepiaja sie tego co sami robia. Der Vorteil der Klugen ist der dass man sich dumm stellen kann.Andersrum ist schon schwierig. Ich wünsche Dir Zeit, nach den Sternen zu greifen und Zeit,um zu wachsen, das heißt, um zu reifen. Ich wünsche Dir Zeit, neu zu hoffen, zu leben, Es hat keinen Sin, diese zu verschieben. Ich wünsche Dir Zeit, auch Schuld zu vergeben. Ich wünsche Dir Zeit: zeit zu haben zum leben! Mielego dnia dla wszystkich tutaj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×