Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dodalas mi otuchy, dzieki, warto czasem w zyciu zaryzykowac zmiany, jestem juz duzo spokojniesz, a jezyk wcale mi sie nie podoba i nie jest taki latwy jak to sie o nim mowi. No, ale to dopiero miesiac jak sie ucze, zreszta jestem perfekcjonistka wiec jesli mam tam mieszkac to chce mowic poprawnie, wiec ucze sie zasad poprawnego mowienia , a slowek to mozna juz na miejscu sie douczyc. Pocieszam sie ,ze nie bedzie tak zle, a znajomych mozna miec wszedzie moze nawet i przyjaciol. EVA pozdrawiam i dzieki za zyczliwe i mile slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignorancja, masc nazywa sie Elidel...Apteki wysylkowe sa, owszem, ale recepte i tak musze miec (i to nie prywatna, bo wtedy masc kosztuje 120 euro):( Jutro postaram sie cos wypytac w rejestracji derm., bo akurat mam tam o wyniki moich badan pytac. Powiem, ze co jesli tej masci potrzebuje i ze niby ja w Polsce bralam. Mysle ze na prawde nie zareaguja odpowiednio, to nie ta polska mentalnosc kombinatora;) Chcialabym, zeby sie udalo!!! Pozdrawiam! Jej, ale sie z ta Lila zamieszanie zrobilo:O Jak sie komus nie podoba, powinien zmienic topik i juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plumcia a nie dasz rady załatwić recepty w polsce , tutaj ta maść kosztuje około 80-110 zł, czyli góra wyszło by to 29 euro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a jesli chodzi o przeklinanie: Przychodzi zajączek do nowo otwartego sklepiku misia i pyta: - Czy masz może pół kilo soli? Misiek: - Tak, mam, ale nie mam jeszcze wagi, więc nasypię ci na oko. Zajączek: - Do dupy se nasyp, debilu! Basiu, z okazji imienin cala laka kwiatow 🌻 kwiat] 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We śnie szedłem brzegiem morza z Panem oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady mój i Pana. Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad odciśnięty w najcięższych dniach mego życia. I rzekłem: “Panie postanowiłem iść zawsze z Tobą przyrzekłeś być zawsze ze mną; czemu zatem zostawiłeś mnie samego wtedy, gdy mi było tak ciężko?” Odrzekł Pan: “Wiesz synu, że Cię kocham i nigdy Cię nie opuściłem. W te dni, gdy widziałeś jeden tylko ślad ja niosłem Ciebie na moich ramionach.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
---Taischa--- ---Plumcia--- ---ignorancja--- Prosimy o dane do tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag!!! Szybko dolaczam sie do zyczen!!!! Wszystkiego naj naj z okazji imienin!!! Usmiechu,radosci, duuuzooo zdrowia i pieniedzy oraz realizacji planow i marzen!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. witam wszystkoch z rana:) zrobilam sobie dzien laby:) Eva - trzymym kciuki i mocno wierze, ze bedzie wszystko w najlepszym porzadku, wiesz ciaza jest zarazliwa:) malenstwo juz sie tam zagniezdzilo na dobre i rosnie rosnie:):) trzymym kciuki za czwartek i daj koniecznie znac:) Mam nadzieje, ze u Was sloneczko, bo u mnie pada deszcz, wiatr pogoda straszna:( planuje dzisiaj porzadki w kuchni, dopucoanie do glancu, przeklenstwo byc pedantka;) Dla wszystkich pozdrowienia i usmiechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag- rowniez zycze ci wszystkiego najlepszego🌼 Tofi-dziekuje za wsparcie.U mnie deszcz padai ponuro,pogoda lozkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera********Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35 lat(corka15lat+ciaza). 1o.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 11.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 12.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 13.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 14.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 15.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 16.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 17.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 3.05.2006) 18.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 19.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 20.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 21.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 22.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 23.naneczka*******München *******6lat 24.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 25.Sarra****Hannover ****5lat******maz 26. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz" 27.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 28.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 29.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 30.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 31.WerkaaaWerkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata URODZINKI STYCZEN LUTY MARZEC justynaamelia----11.03.80 madlen21 -------- 13.03.85 mo.nika-----------26.03.76 KWIECIEN Tin----------------23.04.71 MAJ Tofi_Bremen........17.05.79 CZERWIEC LIPIEC Jeams-----------14.07.1976 Gingera----------16.07.71 Cludi_alb ----------28.07.82 SIERPIEN Werkaaa---------05.08.74 Justys78----------14.08.78 belaiza-----------16.08.70 naneczka---------17.08.75 micka-------------18.08.74 WRZESIEN lila25--------16.08.1981 Kassay --------- 07.09.69 smerfetka22---10.09.1984 bremenka-------- 26.09.81 limes-inferio-----28.09.1972 PAZDZIERNIK e-v-a-----07.10.65 LISTOPAD usmieszka--------07.11.80 malutka_de-------10.11.81 asia.80 -----------11.11.80 tuptaczek-----13.11.1975 derag-------22.11.1975 GRUDZIEN golumea----------17.12.74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za życzenia, zaprosiłabym was na tort , ale nie mam bo nie obchodzę imienin, ale kawka i kruche ciasteczka się znajdą!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile się nie myle to Uśmieszka to też Barbara, jeżeli tak to dla Uśmieszki też wszystkiego najlepszego!! Dziewczyny kto to jest Golumea z naszej tabelki bo jakoś nie mogę skojarzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli pod Usmieszka kryje sie Barbara, to rowniez zycze wszystkiego naj naj z okazji imienin!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bardzo proszę o pomoc w Nach dem ich schon mehrere Jahre an einer schweren Herzerkrankung geliiten habe,mehrere Aufenthalte in Krankenhäusern mit kardiologischen Eingrifen(PTCA mit Stens) hinter mir hatte,befand ich mich in einem so schlechtem gesundheitlichen Zustand dass der mich behandelnde Arzt für Kardiologie einen Antrag bei der Barmer für eine Kur stellte. Mam nadzieje ze cos zalatwicie.Trzymam za was kciuki. 🌼 i 🌼 dla solenizantki i 🌼 dla lila 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag - najlepsze zyczenia imieninowe!!! 🌻🌻🌻 🌻🌻 Z naszym imieniem jest tak ze wiekszosc ludzi wie kiedy Barborki. To nawet w TV mowia o obchodach dnia gornika. Ja w sumie tez imienin nie swietuje, ale kawa i ciacho jest . :) Zapraszam na serniczek :D Dziewczyny dziekuje za zyczenia!!! 🌻 🌻 🌻 Wszystkim milego dnia!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka wszystkiego naj, naj z okazji imienin. Wczoraj o 21.15 na 3 sat emitowali program o barburce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys dziekuje 🌻 🌻, szkoda ze nie ogladalismy tego programu... :( Na pewno byl ciekawy. ale coooo taaam, nie mozna miec wszystiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezlego tempa nabralo nasze forum po weekendzie. Nieciekawa aura u mnie dzis za oknem. Deszczowo i ponuro. Pewnie dlatego tak dobrze mi sie dzisiaj spalo. Spalam az do 10:30. Nawe moje psiaki spaly jak zabite. Juz nie pamietam kiedy ostatnio tak dlugo spalam. Ale jak sie obudzilam to myslalam ze mi glowa peknie. Moj maz ma juz wlasciwie urlopek. Jeszcze tylko kilka sluzb w DRK i mozemy jechac na upragniony urlop do Polski. Bo ta praca to dla niego przyjemnosc i odpoczynek od jego normalnej pracy. A jak tam u Was ze swiatecznymi dekoracjami? A prezenty? Macie juz pomysly co komu kupic. Ja juz w wiekszosci wszystkich okupilam. Zostal mi tylko tata i moj maz. Ale naszczescie w przyszlym tygodniu przylatuje moja siostra i mysle, ze razem bedzie nam latwiej cos wymyslic. Ma ktoras z was moze dobry, sprawdzony przepis na sernik? Ale nie chodzi mi o ten z rosa bo tego to mam kilka wariantow. A mam smaka na ten zwykly. No nic ja uciekam na kolejny spacerek. Milego dzionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka na 3 sat bardzo czesto emituja programy o Polsce. Czasami sa to programy przygotowane prze ta stacje, albo dziennikarzy pracujacych dla tej stacji. Ale widzialam juz tez przygotowane przez polska tv na 3 sat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys ja mam przepis na sernik szarpany, taki \"czarno-bialy\", mi zawsze wychodzi. jak chcesz moge podeslac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarom🌼 Monika wyslalam ci zdjecia:)ale one beda dopiero w tym trzecim emailu,bo 2 pierwsze sa puste:O Jak ktoras jeszcze bedzie chciala to moge wyslac:D na razie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×