Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

oj wspolczuje takich fotek. Ja jezdze bardzo ostroznie i niejeden kierowca jadacy za mna pewnie mnie sklal nieraz ale jak pisze 60 to ja 60 i nie wiecej. Mojemu mezowi zrobili fotke rok temu, jechal o jakies 7 km za szybko i musial zaplacic 10 albo 15 € juz nie pamietamy dokladnie ale nie duzo. Dziewczyny nie gniewajcie sie za ta tabelke to nic zlego, ze sie wpisalascie ale ta tabelka byla by straaaasznie dluga gdyby tu sie wpisywal kazdy kto cos na topiku napisal. I tak juz wisi tam kilka osob, kte nie pisza od miesiecy. No moze jeszcze sie odzwa :) Juz niedlugo Was wpiszemy, bo fajnie sie z Wami pisze :) Ja ostatnio zaczelam sie towarzysko udzielac :) najpierw odwiedziny u Evy, potem Mitarbeiterfeier (a co po niemiecku mi sie lepiej podoba), teraz w czwartek jedziemy do znajomych z kosciola :). A wczoraj bylam na wykladzie z astronomii. A teraz lece polazic po lesie i zobaczyc ile drzew wyrwalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilus witaj :D do Dortmundu mam daleko ale wirtualna kawke mozemy wypic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilius.... oj bardzo bym chciała wyskoczyć na pogaduchy przy kafffce ale mieszkam w niemieckiej d* świata i tu nie ma innych polaków a na pocieszenie powiem ci że słyszałam opinię że jak się mieszka w Dortmundzie to tak jak by się mieszkało w Polsce tylu podobno jest tam polaków , polskie sklepy , knajpy itp. więc juz niedługo pewnie poczujesz się mniej samotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze strony 313 ;-) samowolny wpis w odruchu spontaniczności (ta uwaga poza wartością informacyjną to oczywiście tylko żart )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dortmund, dusseldorf i cała reszta co wokól to mnóstwo Polaków, w ubiegłym roku byłam przez miesiąc w Dussel... i co knajpka to rodacy, było bardzo fajnie... tylko policja coś za często się kręciła i dużo pytań zadawała, a ja taki spokojny człowieczek jestem, a tak wogóle to chciałam zapytać, jak znaleźć taką organizację kościelną, która zrzesza Polaków to chyba belaiza coś pisała, jeśli nie problem, to podaj jakieś informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz \"zawieszam się\" do odwołania- idę grzać domowe ognisko jak przystało na polską matkę na obczyźnie (nie mylić z Matką Polką, źle się kojarzy , tak uciśniona to się nie czuję ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k-poszukaj Polska Misja Katolicka i miasto ktore Cie interesuje napewno cos wyskoczy,ja wlasnie wrocilam z pl mszy ,ale se pospiewalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to poszperałam, poczytałam i wynik jest wstrząsający;-) punkty są ! są rejestrowane centralnie tzw. Felsenburger Punkte-Kartei\" czyli VZR (Verkerszentralregister) ciekawy jest też wykaz w jakich przedziałach punktowych jak i ilu punktów można się pozbyć http://www.stvkr.de/Flensburg/fl-vzr.htm poza tym temat jest dość dobrze opracowany pod adresem http://www.lkw-recht.de/vorsicht_falle_frame.htm to chyba tyle w tym temacie - \"bezpunktowej\" jazdy wszystkim życzę bo słyszałam że ten teoretyczny egzamin po 18 punktach to wcale łatwy nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Chantall 🌻 Kasiu ja jestem ewangeliczka i naleze tu do do niezaleznego kosciola baptystow (Freikirchliche Baptisten Gemeinde) Jestem tu jedyna Polka. W mojej okolicy nie ma wielu Polakow i sadze, ze raczej sa katolikami. Slyszalam od znajomej, ze w Düsseldorfie sa dwa koscioly katolickie, w ktorych odbywaja sie nabozenstwa w jezyku Polskim (nawet w jednym bylam ale nie wiem juz gdzie to jest, bo to bylo strasznie dawno). Mysle, ze w Dortmundzie tez cos sie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Witam nowe kolezanki 🌻 emilus napewno niedlugo kogos poznasz, z kim bedziesz mogla milo spedzac czas ;), troszke cierpliwosci ja niestety mieszkam dosc daleko, chociaz jest to mala miejscowosc, na polskie towarzystwo nie narzekam;) chantall 🌻 dziewczyny napiszcie cos wiecej o sobie Pozdrawiam! Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku
Na przyjęciu Jasio krzyczy do mamy: -Mamo sikać mi sie chce!!!! Mama na to -Jasiu nie mów tak brzydko przy gościach od tej pory mów gwizdać! Po przyjęciu Jasio spał z ciocią. Budzi się i krzyczy -Ciociu gwizdać mi sie chce! Na to ciocia -nie gwiżdż bo wszystkich pobudzisz -Ale mi sie tak bardzo, ale to bardzo chce! -Nie gwiżdż bo wszystkich pobudzisz -Ale mi sie tak bardzo, ale to bardzo, ale to bardzo chce sie gwizdać! -no dobrze, gwizdnij mi do ucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku
Blondi do blondi: - robilam test ciążowy. - i co, trudne były pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku
Dlaczego faceci chcą się żenić z dziewicami? - Bo nie mogą znieć krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaHB
Do. Moniki, hej jestem z Bremen, nie mam duzo znajomych, mam dziecko, jestem tu od kilku miesiecy, ale w niemczech od 6 lat, odezwij sie gdybys miala ochote pogadac, moze umowic sie na jakis spacerek lub kawke. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-)) zaraz z ranka tylko szaro tu i nie ma sie nic zmienic.Czekam niecierpliwie na slonko ktöre podobno od jutra tutaj w Bremen zawita.Ale stopnie leca w döl.Nieprzeszkadza mi to tak dlugo jak no to slonko swieci :D Gingera dziekuje za pomoc:-)) Slyszala juz ktöras/ys z was o Zyworödce pierzastej? Dostalam nasionka od taty.jest to roslinka ktöra podobno bardzo dobrze i szybko leczy poparzenia, böle, zapalenie i.t.p. sprawy. Pozdrawiam goraco z zimnego miasta:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poniedzialkowo....Kassay-nie ma za co polecam sie na przyszlosc jakby co:) http://www.kuzdrowiu.pl/strona.php?pid=main_tresc.pl.76&PHPSESSID=390ddbdfcfa65040d5ab7b7d76641a93 zerknij .....a ja ta roslinke w pl zostawilam...buuu i w takiej nieswiadomosci zylam,ze mam takie cudo w domu....sie fajnie rozmnaza bo te male roslinki spadaja z brzegow lisci i sa sadzonkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Od soboty znow jestem w DE, ale dopiero dzis doszlam do siebie po podrozy. Tez tak macie, ze po takiej dlugiej podrozy potrzebujecie troche czasu by znowu dzialac na pelnych obrotach. Kiedys to takie podroze byly pestka, ale od pewnego czasu jakos kiepsko je znosze. Mam nadzieje, ze to nie oznaka starzenia sie:-). Podczas mojego pobytu w PL kolezanka zapila mnie na egzmin. Tak wiec 23.02 potwierdze badz nie znajomosc jezyka niemieckiego. Moja kolezanka to czeszka. Nie chciala isc sama na egzamin wiec bedziemy razem w tym siedziec:-). Chociaz ja watpie, zeby akurat nas razem dali:-). Brenenki Wy to macie szczescie. Wasze grono ciagle sie powieksza. Normalnie Wam zazdroszcze:-). MartaHB przejzyj nasza tabelke a zobaczysz, ze nie jestes sama w Bremen. Tak wiec mysle, ze teraz bedziesz miala wiecej kolezanek w Bremen i nie bedziesz juz czula sie tak samotnie. U nas w Nordhorn kolejny pochmurny dzien. mam nadzieje, ze w koncu pojawi sie sloneczko. Zycze wszystkim duzo usmiechuna twarzy i by slonko swiecilo dzis dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassy tez mialam kiedys w Polsce te roslinke, ale do glowy by mi nie przyszlo, ze to taki \"skarb\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jestem w szkole, mamy rysunek do zrobienia a mi tak bardzo sie nie chce ze czytam was co nastukalyscie przez weekend, widze ze wiekszosc z was nie jest pewna co do mandatow. oto link http://www.strafzettel.de/ po prawej jest Bußgeldrechner, wpisuje sie przekroczona predkosc i on wykazuje jaki mandat sie dostaje, ile punktow itp. nie jest tak zle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilus
dziewczyny,przepraszam za tego palanta co die pode mnie podszyl w zdaniu "chrzan sie" naprawde mi przykro i zaraz stane sie czarna zeby uniknac podszywaczy. a w dortmundzie likwiduja polski sklep za polskim sklepem,polskich knajp tez juz jak na lekarstwo.recesja milego dnia Rodaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i juz jestem czarna,mam nadzieje. A wlasnie,jak to jest z tym egzaminem-trudny?ja zamierzam w czerwcu,teraz musze sie solidnie przylozyc.W dortmundzie sa dwa polskie koscioly,jeden wielki drugi maly. aha,o wykupila moze ktoras z Was dostep do itvn?ciekawa opcja,tez sie zastanawiam buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli za 25 nie zabiora
Geschwindigkeitsübertretungen durch PKW innerhalb geschlossener Ortschaften. (Für die sogenannten Kraftfahrzeuge der in § 3 Abs. 3 Nr. 2 a) oder b) StVO genannten Art - hierzu gehören LKW, Kfz über 3,5 Tonnen und PKW mit Anhängern - gilt eine andere Tabelle) bis 10 km/h Regelsatz 15,- EUR Geldbuße 11-15 km/h Regelsatz 25,- EUR Geldbuße 16-20 km/h Regelsatz 35,- EUR Geldbuße 21-25 km/h Regelsatz 50,- EUR Geldbuße 1 Punkt im Verkehrszentralregister 26-30 km/h Regelsatz 60,- EUR Geldbuße 3 Punkte im Verkehrszentralregister 31-40 km/h Regelsatz 100,- EUR Geldbuße 3 Punkte im Verkehrszentralregister Ein Monat Fahrverbot 41-50 km/h Regelsatz 125,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister Ein Monat Fahrverbot 51-60 km/h Regelsatz 175,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister Zwei Monate Fahrverbot 61-70 km/h Regelsatz 300,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister Drei Monate Fahrverbot über 70 km/h Regelsatz 425,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister Drei Monate Fahrverbot Geschwindigkeitsübertretungen durch PKW außerhalb geschlossener Ortschaften. bis 10 km/h Regelsatz 10,- EUR Geldbuße 11-15 km/h Regelsatz 20,- EUR Geldbuße 16-20 km/h Regelsatz 30,- EUR Geldbuße 21-25 km/h Regelsatz 40,- EUR Geldbuße 1 Punkt im Verkehrszentralregister 26-30 km/h Regelsatz 50,- EUR Geldbuße 3 Punkte im Verkehrszentralregister 31-40 km/h Regelsatz 75,- EUR Geldbuße 3 Punkte im Verkehrszentralregister 41-50 km/h Regelsatz 100,- EUR Geldbuße 3 Punkte im Verkehrszentralregister 1 Monat Fahrverbot 51-60 km/h Regelsatz 150,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister 1 Monat Fahrverbot 61-70 km/h Regelsatz 275,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister 2 Monate Fahrverbot über 70 km/h Regelsatz 375,- EUR Geldbuße 4 Punkte im Verkehrszentralregister 3 Monate Fahrverbot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli za 25 nie zabiora
czyli zaplace 40 plus 25,60 razem 66,60 i 1 punkt -uffff -cale szczescie --dzieki jeszcze raz za ten link bo mi w liscie nic nie napisali tylko , zdjecie i ze mam napisac kto jechal a tak to zawsze bylo od razu ile do zaplacenia wiec pomyslalam -zabieraja prawko dobrze ze was mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ten egzamin wcale nie jest trudny. Robilismy u nas w szkole kilka przykladowych takich egaminow. Poza tym rozmawialam z kolega, ktory juz jest po tym egzaminie i mowil, ze najwazniejsze to duzo mowic. Nawet jak sie o czyms za bardzo nie ma pojecia. Poza tym komisje czesto zadaje pomocnicze pytania wiec nie jest zle. Egzamin sklada sie z kilku czesci. - dostajecie tekst, w ktorym trzeba uzupelnic brakujace wyrazy, - nastepna czesc polega na tym, ze na kartce jest np. kilka ogloszen i trzeba do nich dopasowac wlasciwe zdania, - potem sa dialogi lub teksty po wysluchania trzeba dopasowac znowu odpowiednie zdania, - potem wchodza do sali 2 osoby i dostaja temat dialogu, jest chwila na przygotowanie sie (ale kazdy oddzielnie), a po chwili trzeba wspolnie prowadzic dialog, - ostatnia czesc polega na omowienia tabeli lub wykrresu statystycznego i prowadzeniu na ten temat rozmowy z innym uczestnikiem egzaminu. Ta czesc moze wydawac sie skomplikowana, ale w rzeczywistosci jest inaczej. Wystarczy nauczyc sie kilku podstawowych zdan na pamiec i nie ma problemu. No i na kazda czesc egzaminu jest okreslona ilosc czasu. Mam takie przykladowe testy w domu jak bedzie, ktoras z Was chciala to mege taki jeden przeslac mailem. A jak to wszystko wyglada w praniu to Wam napisze w lutym:-). I wtedy powiem czy to naprawde jest do przejscia:-). Ma nadzieje, ze pojdzie mi tak samo dobrze jak na zajeciach. A ha napisalam jak taki egzamin wyglada w mojej VHS. Nie wiem czy we wszystkich jest tak samo. No nic uciekam dalej doprowadzac do porzadku mieszkanie po miesiecznej nieobecnosci. Wszedzie jeden kurz mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×