Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

marta - ja z Gingera tez mamy chlopakow, i widze, ze Ty rowniez:) evie mowie,ze tez bedzie chlopak, bo to czas wojownikow;) Ciaze znosze ok, cale zycie mialam plaski brzuszek a tu teraz looo;):) zreszta na tym wlansie topiku po raz pierwszy pisalam, ze jestem w ciazy, smieje sie ze to zarazliwe;) Uciekam juz spac, ale na pewno sie poznamy, pozdrawiam cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kalina polska kochana ja jestem nauczycielka i to co ty mowisz na temat szkoly jest troche jak nie z tej bajki chyba sie zagalopowalas z tymi klasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wszyscy juz chyba spia, tylko ja jestem taki nocny Marek? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina-plska
Do Starka Skarbie to nie moja opinia, w przedszkolu zauwazono (polka ktora uczy niemieckiego) ze dzioecko jest inteligentne i zdolne (biegle czyta zna cyfry i alfabet) skontaktowala sie z psychologiem dzieciecym i po obserwacji tak mnie poinformowano ze jak tylko dziecko pokona bariere jezykowa to w pol roku to pojdzie z nowym rokiem szkolnym do 3 klasy bo jest ponad przecietna. Ja juz bylam na spotkaniu a jutro i w czwartek ide z tymi paniami na spotkanie. Zreszta duzo by opowiadac. Jak pozalatwiam to w ramach wolnej chwili wskocze i napisze jak to bedzie jeszcze i co udalo mi sie pozalatwiac, narazie musze zabrac zaswiadczenie ze szkoly przydzielonej i zaniesc do szkoly miedzynarodowej. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich z samego ranka. u nas bardzo zimko i dzis jak na zlosc zapomnialam szalika i czpki a wieczorem nagrzewanie zatok murowane. sniegu nie mamy, chociaz ja bym chciala. ja mam egzaminy w maju i czerwcu ale niestety nie jezykowe ale koncowe (ausbildung) w pracy zaczyna sie czas projekltow i juz dzisiaj mnie do jednego przyznaczyli, niewiem kiedy bede miala czas na nauke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kalina polska czy możesz podać więcej danych na temat przedszkola, gdzie chodziło twoje dziecko? napisz w jakiej miejscowości i jak załatwiałaś całą sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej dziewczyny!!! U mnie dzis w nocy posypalo sniegiem!!! Widzac zachmurzenie i temperature za oknem sadze,ze ten snieg sie jednak utrzyma! Fajnie, tylko szkoda,ze tak pozno!!! Oby tylko ta zima teraz nie przeciagla sie az do czerwca!!!! :) Zycze milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-)) Marta a z jakiej czesci Bremen jestes? Moje migdaly usunelam w niemczech jak mialam 17 lat bo tez ciagle mialam zapalenie.tak co pare tygodni. Od czasu kiedy je usuneli niebylam ani razu powaznie przeziebiona. Möj brat ma podobny problem i chce usunac.Migdaly ktöre powoduja ze sie choruje powinno sie usunac.Bo swoje zadania nie spelniaja jezeli wogöle po to sa co sie o nich möwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zimno jak w zamrazalniku bo mamy -4 stopnie.Ale slonko swieci :D a to najwazniejsze. Dzisiaj rano to musialam cale okno z wody wycierac.:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie ani platka sniegu :(..a ja chce choc troszke...co to za zima.....ja sie tak nie bawie....pozdrawiam wszystkie kobitki,a nowa ciezarowke witam w gronie oczekujacych potomka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie mrozik juz od wczorajszego wieczora. Pogoda jest cudowna, swieci slonko. Mozna znowu baterie sobie zatankowac. Nigdy nie wiadomo jak dlugo u mnie potrwa taki stan rzeczy. Nie wiem czy Wam juz wspominalam, ale ja mieszkam w krainie deszczowcow. Podoga tutaj jak w Londynie. Przykladowe testy do certyfikatu zaiteresowanym wysle dzis wieczorkiem, albo jutro po poludniu. Wiecie co ja tez jak bylam mala mialam ciagle problemy z migdalkami. Dwa tygodnie spedzalam w domu a nastepne dwa w lozku z powodu migdalkow. Rodzice juz chcieli mi je usunac, ale nasz pediatra powiedzial, ze lepiej tego nie robic. I powiem am szczerze, ze dobrze, ze moi rodzice go posluchali. Wychorowalam sie jako dziecko i teraz o ile dobrze pamietam to ostatnia angine mialam 15 lat temu. A te moje anginy byly naprawde ciezkie kilka razy bylam noga na 2 swiecie. A i szptal tez mi sie udalo z tego powodu zaliczyc. Moc cieplych pozdrowionek dla Was wszystkich w ten mrozny poranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Moniki
czy Ty aby nie przesadzasz z ta tabelka ? Zachowujesz sie jakby to forum nalezalo do Ciebie i dyktujesz warunki, nikt poza Toba nikomu nic nie narzuca a Ty bronisz tej cholernej tabelki jakby wpis do niej byl wyroznieniem na miare ORDERU ZASLUGI PIERWSZEJ KLASY !!! Sama bywasz tu tylko od wielkiego dzwona, a jak juz sie pojawisz to tylko wszystkich ustawiasz po katach!!! Przeciez ta tabelka cholernie ulatwia zycie - dzieki niej mozna w latwy i prosty sposob zalezc ludzi ze swoich okolic - po co pisac po x razy skad sie pochodzi, jak dlugo mieszka sie w niemczech itp skoro mozna raz zrobic wpis do tabelki i po krzyku ! Fakt ze czarne nicki ulatwiaja zycie, chociazby dlatego ze mozna latwiej nawiazac kontakt z wybranymi osobami przez mozliwosc wyslania prywatnego maila. No to postawilam kawe na lawe - nawiasem mowiac to przyslowie brzmi wlasnie POSTAWIC lub STAWIAC a nie wylac kawe na lawe, wylewa sie dziecko z kapiela ale to juz zupelnie inne powiedzonko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku aber Wahr
Czy tez tak macie??? KRECA jak dochodzi do SPOTKANIA!!! -pisze juz od dluzszego czasu na kafeterii -na przeroznych stronach -wszystko ladnie , pieknie -poznaje ludzi z pobliskich stron -( nie sa to mezczyzni , bo jestem zamezna) -wymiana zdan i zdjec -wszystkie chetne do spotkania -jak przychodzi co do czego to nie przyjezdzaja -lub przed spootkaniem zaczynaja zmyslac bajki -lub jak wysle zdjeci a, to obiecuja swoje , a potem nie wysylaj -odam , ze naleze do nie brzydkich i szczuplych -czyli nie lezy to na tym , ze ktos nie chce np. miec kontaktu z gruba ( co mi osobiscie nie przeszkadza) -ostatnio tez poznalam jedna --wielce zachwycona , ze mnie poznala na kafeterii , a potem nagle jak wyslalam zdjecia to sie przetala oddzywac -jestem wysoka , szczupla, brunetka(jakby sie ktos pytal) -a moze to to ze one koleguja sie tylko z brzydkimi i grubymi, zeby nie miec konkurencji??? co o tym sadzicie??? Czy wam tez sie takie cos przydaza? nie cierpie tego udawania--tiu chca sie spotkac, planuja po tygodniach , a jak przyjdzie co do czego to nie pojawiaja sie nie jest tak zawsze , bo spotykam sie tez juz 5 dziewczynami od 2 lat i jest super , odwiedzamy sie takze w domu ale zastanowilo nas dlaczego te inne tak reaguja. CO WY NA TO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duchowa adopcja
Ona napisala wywalac kawe na lawe a nie wylewac.Swerdeczne pozdrowienia dla wszystkich.Od kilku miesiecy was podczytuje.Nie pisze sama bo nudne mam tzycie i nie jestem osoba interesujaca.Ale ciesze sie ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Moniki
o WYWALANIU kawy na lawe tez jeszcze nigdy nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aber Wahr ja słyszałam kiedyś taką opinię: ludzie lubia przyjaźnić się z innymi, pod warunkiem, że są oni gorzej ubrani, mniej zamożni, z kilkoma kilogramami nadwagi i ogólnie o nizszym statusie społecznym, nie wiem kto tak sądzi ale słyszałam o tym juz kilka razy, ja akurat nie należę do tej grupy, choć mogłabym należeć po części do tej gorszej grupy, mam kilka kilo nadwagi, nie ubieram się tylko i wyłącznie w firmowych sklepach, ale za to mam koleżanki i znajome, które to robią, a dogadujemy się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim, brr jak dzisiaj w Bremne zimnno, no coz ZIME mamy! ale chociaz slonce swieci. Do Kassay mieszkam na Blockdiek :-( no nie jest tak zle ale chcialoby sie moze gdzie indziej, moze za jakis czas... A ty z jakiej czesci jestes? Pozdrwiam, Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duchowa adopcja
To ze o czyms nie slyszalas nie znaczy ze to nie istnieje.Czlowiek uczy sie przez cale zycie.Lepiej bedzie jesli wroce tylko do czytania was.Nie mam ochoty na dysputy z takim agresywnymi osobami, jak ty -do moniki-.Pozdrawiam raz jeszcze.Poza nielicznymi wyjatkami bardzo lubie was czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do chantall Hej, ja mam przed soba jeszcze trzy miesiace, termin mam na koniec kwietnia :-) widze, ze tu ladny wysyp byl, jak to w Polsce mowia: olbrzymie becikowe nas zwabilo hahahah :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...hahahha becikowe,tylko nie wszyscy je dostana....i przy planowaniu dziecka o tym nie wiedzieli ze takie kokosy sie szykuja....dlaczego jakos wszyscy patrza tylko na to. Z kim gadam to....sie masz fajnie jak dostaniesz 25 000 euro....a tu g... prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gingera Bylam na swieta w Polsce i wiesz co druga osoba pytala o te becikowe i mowila, o fajnie...25000 dostaniecie :-D nawet w wiadomosciach powiedzieli, ze Niemcy maja rekordowe becikowe, tego, ze jest to uzaleznione od zarobkow, i ze rozlozone na 14 mieciecy nikt nie powiedzial (moze nie wiedzial) no i ze te 25000 to najwyzsza kwota... no coz niech zazdrosnicy zazdroszcza... :-D a my wiemy swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla przypomnienia
zarabialam przed porodem 1600 Brutto netto 768 z tego 68 % to 522 EURo co dostane przez rok czasu sa kobiety co zarabialy na teilzeit po 600 euro to maja 400 euro przez rok czasu to jest mniej niz jakby dostawaly 300 euro przez 3 lata jak bylo do tej pory niemcy nie sa glupie wiedza ze duzo kobiet nie pracuje lub pracuja teilzeit wiec wyjda na tym lepiej niz jakblacili prawie kazdej po 300 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duchowa adopcja ...skąd jesteś chętnie zamienię z tobą parę słów , odezwij się proszę , może na mojego maila w nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prosbe
kiedys jedna z kolezanek podawala linka do strony na ktorej byly zarobki dla roznych zawodow.moze ktos pamieta te strone? szukam i szukam i nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponawiam posta kasi k: \"do kalina polska czy możesz podać więcej danych na temat przedszkola, gdzie chodziło twoje dziecko? napisz w jakiej miejscowości i jak załatwiałaś całą sprawę\" też chętnie się dowiem i co to za międzynarodowa szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takiego malego pomysla ...moze zamias wieku bedziemy rok urodzenia wpisywac...przecierz robimy sie coraz starsze niestety;) i dzieciaczki moze tez rocznikami....nie wiem co na to ogol...brrr zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kalina polska kochana kalinko tylko uwazaj bo jak mialby pojsc do 3 klasy to obowiezuje go test konczacy 1i 2 klase w/g nowych zasad ktore weszly w ubieglym roku szkolnym ja sama pracuje tutaj w szkole juz 11 lat i jestem troche zorientowana jezyk mouna opanowac slownie ale tak naprawde to dla twojego maluszka pojscie do 3 bedzie wielka szkoda naprawde jest duzo do nadrobienia tutaj w niemczech wiekszosc dzieci chodzi do szkoly w wieku 6 lat a nie 7 jak w polsce uczulam cie zwzoc na wszystko uwage zeby mu niezaszkodzic nic nerwowo ----powodzenia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×