Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hejka dziewczynki! tak dziciaczkowo i ciazowo sie zrobilo... a ja na ten temat nic nie moge powiedziec... bom niedzieciata! Za to moje kolezanki teraz wszystkie jak na komando pozachodzily w ciaze! W moim tutejszym bliskim kregu jest 12 dziewczym w ciazy i 6 dzieci urodzilo sie w ostatnich 4 miesiacach... a w pracy nagle 5 kolezanek (w moim dziale...) bedzie mamusiami... NIezly boom nie? Ja na razie nie planuje, moze i zasluguje na krytyke, ze mam 31 lat i ciagle sie wacham, ale wole najpierw sama stac pewnie na nogach, byc w pelni niezalezna i miec dobra sytuacje zawodowa... Jestem tu przeciez sama i w razie czego, to kto mi pomoze??? Nikt. A nauczona doswiadczeniem wiem niestety, ze maz, to tez niestety nie gwarancja na wszystko... Ale z drugiej strony cieszy i zachwyca mnie kazdy maluszek! Nie zazdroszcze wam zmagan z pytaniami o szczepionki, najlepsze lekarstwa,... ehh kiedys tez mnie to czeka! Teraz jednak zycze duzo zdrowia dla chorujacych dzieciaczkow a dla ich mamus duzo spokju i malo trosk :-) Wszystkim naszym \"ciezarowkom\" okraglych brzuszkow i samych radosci z rosnacych bobaskow :-) No i cudnie, ze Eva sie znowu pojawila i ze wszystko dobrze z malenstwem i ze cisnienie sie normuje... Kassay - przylaczam sie do dziewczyn - cudnie, ze jestes taka pomocna i tlumaczysz, ale wydaje mi sie ze mozesz wymagac dokladnych informacji kto, jaka organizacja etc. A tak poza tym, to dostalam dzisiaj moj paszport tymczasowy z moim panienskim nazwiskiem (wrocilam do niego po niedawnym rozwodzie) O jeju, mowie wam jakie mam tam ochydne zdiecie! Te zdiecia biometryczne sa z zasady chyba takie paskudne! Nawet usmiechnac sie nie mozna! Patrzec nalezy prosto w kamere... fui! nic to pozdrawiam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewien pastor w Anglii miał małego kotka. Jak chyba wszystkim wiadomo, małe kotki uwielbiają chodzić po drzewach, natomiast nie bardzo przepadają za schodzeniem z nich na dół. Tak też było w przypadku tego kota - wszedł bardzo wysoko i usiadł na gałęzi miaucząc płaczliwie i domagając się zejścia. Pastor chciał pomóc swemu małemu alpiniście, jednak drzewo, na które wlazł kot było wysokie i giętkie. Wpadł więc na pomysł, przywiązał linę do jednej z gałęzi i chciał zgiąć drzewo tak, by kot mógł spokojnie zeskoczyć. Jednak w pewnym momencie lina wyślizgnęła mu się z rąk i... kot został wystrzelony jak z procy w powietrze! Pastor zmartwił się, gdyż zwierzę poleciało dość daleko. Szukał go po okolicy, ale nigdzie nie mógł znaleźć. Wrócił więc do domu i pomodlił się, by Bóg zaopiekował się biednym kotkiem... Po kilku dniach, w niedzielę po nabożeństwie, podeszła do niego pewna kobieta i powiedziała: - Nie uwierzysz co mi się ostatnio przytrafiło! Moja mała córeczka bardzo chciała mieć kotka i długo o niego prosiła. Ja jednak nie chciałam się na to zgodzić. W końcu kilka dni temu, powiedziałam jej zniecierpliwiona, że jeżeli tak bardzo chce mieć kotka, to niech poprosi o to Pana Boga. Sądziłam, że zrezygnuje, ale ona wyszła do ogrodu, usiadła na trawie i zaczęła się modlić. Trochę mnie to rozśmieszyło, ale po kilku chwilach, gdy tak się modliła, mały kotek... spadł po prostu z nieba! Nie wierzyłam własnym oczom, on po prostu spadł na jej kolana! Nie miałam wyjścia, musiałam zatrzymać zwierzątko, Bóg wysłuchał modlitwy mojej córki... Bóg działa w niesamowity sposób, czasem nawet sie nie spodziewamy odpowiedzi. Ale On słyszy nasze modlitwy, zna nasze serca i odpowiada. Powyższa historia jest zabawnym przykładem Bożego działania. Chce przez to powiedzieć, że Bóg słyszy nasze prośby i chce nam błogosławić. Ważne jest, żebyśmy potem wrócili do Niego i podziękowali Mu, nie zapominając, że to dzięki Niemu wszystko się stało. Tak więc nie bójmy się prosić, ale nie zapominajmy wrócić, by podziękować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na ProSieben
leci Germanys Next Topmodel by Heidi Klum😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 666
Boze nawet nie przypuszczalam ze tak fajnie sobie gadaie.Jestem z Hannoveru od 8 lat skad jestescie?Nie sledzilam tych wszystkich stron ale podobacie mi sie!Do glowy przychodzi mi tylko jedno-trzeba organizowac zjazd polskich kobietek na obczyznie!Zacznijmy od Nidersaksen i idzmy dalej-co wy na to?Jestem mezatka mam 4-ro dzieci i dosyc zajmowania sie wszystkim i wszystkimi a nie soba.Zbuntowalam sie brakuje mi jednak znajmych ktorzy sa w Polsce,zas to male grono znajomych-tutaj-sie zmienilo/przez Niemcy/pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibik....brzmi przerazajaco.....lekarz chyba juz cos dzis wyczul,ale jakbym nie urodzila przez weekend kazal sie stawic w pon lub wtorek....to jak nie bedzie meldunku ze zyje ...to mozecie trzymac kciuki i przec ze mna:P...paaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jaga 666
🌻🌻🌻🌻 1.asia80, Stuttgart(Göppingen), w DE 3 lata, 26 lat, dziecko Bastian 8m-cy 2.agamor(Agnieszka), Frankfurt, w DE 9 miesiecy, 30lat, dziecko-8lat 3.barbarag, Raciborz, 30 lat, dzieci Kamil 6 lat i Natalia 7 lat 4.beleiza, (Bawaria)Pfarrkirchen, w DE 1,5 roku, 36 lat 5.bremenka, Bremen, w DE od III.06, 24 lata, mezatka 6.bibik 81 , Hannover, dwoch synow[Julek , Benio] , mezatka 7.chantall , Aachen-Stolberg, w DE 6 lat, 28lat, mezatka, dziecko na 09.02.07 7.Carolina77, NRW-Essen, w DE 3 m-ce, 20 lat 8.cludi_alb, Münsingen, w DE 3 lata, 24 lata 9.derag, w DE 4m-ce, 31lat, mezatka 10.e-v-a, Teising, w DE 17,5 roku, 41lat (7.10), dziecko Olivia-15lat 11.elzbieta-23-73, Weiden, w DE 3,5 roku, ur. 23.03.73, corka 13 lat, mezatka 12.efeme-Agnieszka, 30 lat, zona, matka (syn 2 lata, corka 7 m-cy), w DE od lutego 2006, nr. gg 9607639 12Gingera -Kasia-16.07.1971-obecnie od konca listopada 2006 mieszkam w BW-Weil am Rhein , mezatka-corka-1991 i oczekiwany syn-marzec 2007. 13.ignorancja, NRW, w DE 18lat, 46lat, 2 dzieci 14.justynaamelia, Bawaria w DE 11 m-cy, 26 lat, dzieci-3 i 1,5m-ca 15.Justys78, Nordhorn, w DE 2,5roku, 28 lat, mezatka 16.janta, Coburgu, 38lat, mezatka, dzieci - 13; 4; 1,5 17.Jo24, Thüringen -od 2004, rocznik 1972, 2 synów (2000,2003), mąż 18.Jeams, Nordhorn, w DE 17lat, 30 lat, zonaty 19.Kassay(Iwona), Bremen w DE 20 lat, 37lat, dzieci - 16 i roczek 20.Kasia k, Lębork, mąż od 4 lat w DE-Neuss, ur.14.12.78, córka Paula 3 latka 21.Karlsruhe, Karlsruhe, 27lat 22.lila25(Magda), Traunreut, w DE rok, 25 lat 23.limes-inferior, bei Göttingen, w DE od 2001, ur. 28.09.72, syn2001, corcia2003, mezatka 24.madlen21, Heppenheim (Hessen), w DE 3,5 roku, 21 lat dzieci-Olivia 2,5; Thomas na 3.05.06 25.malutka_de, Bad Urach, w DE 5lat, 24 lata, dziecko 24.10.05 26.maremarie, Stuttgart(Steinenbronn), 29 lat 27.martaHB, Bremen, w DE 6 lat , ur. 02.07.82, dzieci - Madleen 1,5 +ciaza Marcell na 30.04.07,maz 28.mary.de, Wiesbaden, 21lat, chlopak 29.micka, Pforzheim, w DE 9,5 roku, 32lat, dziecko 28.11.04 30.Mo.nika, Bremen, w DE rok, 30 lat, dzieci - 8,5,3.04.06 mezatka 31.naneczka, München, w DE 6 lat 32.Nett-ka, Fellbach bei Stuttgart, w DE 8 lat, 33 lata 33.Sarra, Hannover, w DE 5lat, mezatka 34.Skagenka, Surwold, 31 lat, dziecko 11m-cy, mezatka 35.smerfetka22, Bielefeld, w DE 10lat, 22lata, mezatka 36.Tofi_Bremen, Kassel/Bremen, w DE rok, 27lat, dziecko na 31.03.07 Jasiek 37.Tin, Hamburg, w DE 16,5 roku, 34 lata, 2 dzieci 38.Tuptaczek, w Norymberdze, 31lat, mezatka 39.usmieszka, Tübingen, w DE 3 lata, 25 lat 40.Werkaaa, Gütersloh (NRW), w DE 3,5 roku, 32 lata 🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera to bedziemy przec jak Cie nie bedzie na topiku przez 12 godzin :) hihih Witaj Jaga 🌻 Ty sie tak nie buntuj :) pozdrawiam i zmykam wyslac mojego kota w kosmos, wczoraj wlazl na daszek i nie moglam go sciagnac. jak wejdzie na drzewo to go w kosmos wystrzele bedzie jakies dziecko mialo radoche. A ja bede przez tydzien plakac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Kobietom Polkom ;-) Dzien jest iście wiosenny..słonce zaglada do okna...chyba juz przyjdzie wiosna...a generalnie czytuje was...rzadko pisze..bo tematy kraza glownie wokół dzieci..i niewiele mam na ten temat do powiedzenia tesknicie za POlska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej i dzien dobry!!! U mnie za oknem troche pada i czasem zaswieci slonko a mi tak sie chce wyjsc z domuuuu!! W Polsce nie bylam od listopada i pojade pewnie na swieta. Przez te 5 lat co tu jestem to jezdzilam co miesiac -dwa do Polski i szczerze mowiac to wcale nie chce mi sie tam tak czesto jezdzic. jaga 666-ja tez z Hannoveru ;) Pozdrawiam brzuchate,niebrzuchate, dzieciate i niedzieciate,mezatki i panienki!!! 🌻 Milego dnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes- czesc i dzieki za bizika ;) Gingera-trzymam kciuki i nie martw sie-bedzie dobrze. Pomysl,ze moze urodzisz tak szybko jak ja:pierwszy raz 1godz i 25 min a drugi 3 godz i 45 min. Nie bedzie zle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie stalo,usmialam sie tylko :D A dostalas moze wczoraj mail-a ode mnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a powiedzcie mi ....gdzie byłyscie na wakacjach i ktore miejsce polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero jade pierwszy raz z mezem od pieciu lat to znaczy odkad sie pobralismy ;) Lecimy na Majorke do Can Picafort-podobno jest am pieknie ale hotel to sie dopiero okaze. Lecimy tam bo do innych turystycznych miejsc troche sie boje.Te ataki terrorystycznie i powodzie,brrrr. Ja bysmy tam nie lecieli to pewnie pojechalibysmy do Kolobrzegu. Karlsruhe-to tez zalezy jakie ma sie wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , u nas dzisiaj pieknie słonko swieci od samego rana, jakos ostatnio sie tutaj nie udzielam, ale czytam cały czas. Monika może się w końcu odezwiesz!! A Janta Ty??? Bibik a skąd Ty dokladnie pochodzisz, z jakiego miasta na Górnym Śląsku??? Co do wakacji to z takich tańszych ofert, koleżanki były w te wakacje w Egipcie, Tunezji i Grecji, no każda stwierdziła, że było super, ogólnie się podobało w każdym z tych miejsc. A Tofii już urodziła???? Dawno się nie meldowała. Pozdrowienia dla dwupaków Gingera i Eva 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z miasta X
wiecie może gdzie można kupić sznopsy w Niemczech? szukam ich od dawna i nic.......:-( niektóre z was juz długą tu mieszkają więc może mi mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 666
POZDRWIAM WSZYSTKIE RODACZKI I DZIEKI ZA TYLE ODPOWIEDZI.U MNIE ZIMNO I PLUCHA-ALE SLUCHALAM PROGNOZY NA POLSKE-BEDZIE CIEPELKO.DOPISZE COS POZNIEJ W WOLNYM CZASIE BO TERAZ MOJA BANDA SIE ZNOW O COS DOPOMINA PAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowinkanowa
Ptyanie do dziewczyn pobierajacych erziehungeld.Jak dlugo czekalyscie na pierwsze pieniazki? Ja 2 tygodnie temu zlozylam papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Barbarag czesc,ale ty sie tu dawno nie odzywalas ,myslalam ze juz o topiku zapomnialas:) Ja tez ostatnio nic nie pisze ,ale to dlatego ze nowe dziewczyny rozmawiaja tylko ze soba i nikogo innego nie dopuszczaja-takie mam przynajmniej odczucie:( Ale nie szkodzi i tak was dalej czytam;) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostaje i czekalam na to 8 miesiecy. Na szczescie dali wstecz. Zycze cierpliwosci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ty też się tu dawno nie odzywałaś! Bibik 8 miesięcy???? Czy oni oszaleli? No to super szybkie są niemieckie urzędy w rozpatrzaniu spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie,ja juz myslalam,ze wscieku dostane! Ciagle jakies nowe papiery (albo te co wlasnie dostali) chcieli. Mojej kolezanki corka ma juz 19 miesiecy i tez jej robia ciagle problemy mimo,ze ojciec Niemiec! Dostala 834 € za 8 miesiecy!!!!!!!!!!!! To ja nie wiem co jej policzyli jak najnizsza stawka to 300€. Masakra z tymi urzedami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 666
witam-ja 1.5 roku temu dostalam erz.geld i nie robiono mi problemu zaraz po macierzynskim wyplacono mi kase i tak do 2 lat.Czy mogly by sie odezwac kobietki z Hannoveru i okolicy?zaraz mam "wychodne ale zajrze tu jutro-milego dnia PAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Hannover-uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, czytam Was ale ostatnio cos len mnie wzial... i nie chce sie zbytnio pisac. czuje sie juz lepiej, corcia tez. a co do erziehungsgeld-u prawda to, ze teraz rok nalezy sie tylko? (ja nie pracowalam od pewnego juz czasu, w ciazy bylam i na wychowawczym 2 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibik81 czyli niezaleznie co sie przedtem robilo? stawka zostaje ta sama? tzn najnizsza 300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tAK,dlatego np. studentki i niepracujace na tym straca bo dostana przez 14 miesiecy miinimum czyli 300 € a te co pracuja dostana do 70 % wyplaty max do 1700€ przez 14 mies. Nie za mocno poplatalam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×