Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dziendoberek... a ja ciagle nie w temacie... nie mam dzieciaczkow i niewiele moge sie na ten temat udzielac. Za to wiem nieco o Elterngeld - czyli pieniazkach ktore zastepuja od 01.01.2007 \\\"Erziehungsgeld\\\". Kwota ta wynosi 67% Zarobku NETTO, maxymalnie jednak 1800 €. Pieniazki sa wyplacane przez 14 miesiecy matce badz ojcu dziecka, oboje moga dowolnie dzielic sie opieka nad dzieckiem. Jedno z rodzicow moze jednak maxymalnie 12 miesiacy dostawac pieniazki, pozostale dwa miesiace sa \\\"zarezerwowane\\\" dla drugiego z rodzicow. Poza tym ogladal ktos moze wczoraj Germans next top model? Ja sobie wlasnie ten programik \\\"sciagnelam\\\" - juz sie nie moge doczekac kolejnego odcinka! Jeju, jaka ta Heidi jest sliczna, ale... ma troszke brzusia po dzidziusiu! Ále nie dziwota, to 3 dziecko rok po roku! Przedwczoraj bylam na fitnessie i trenerka pokazala nam cwiczenia davida Kirsch\\\'a - trenera Heidi - jeju! do dzisiaj mam zakwasy! A cwiczenia byly baaardzo ciezkie, wymeczylam sie potwornie... ale sana mi cale te meczarnie wynagrodzila! Uwielbiam saune! nic to na razie koniec paplaniny, ale znajac zycie jeszcze sie zamelduje. Siedze wlasnie sama w biurze i sie nudze... pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka,to ja nie duzo sie pomylilam z tymi pieniedzmi,co? Ja troche ogladalam ale niestety fajne programy leca wtedy kiedy musze malych klasc spac:( Pamietam tylko,ze tam byla taka dziewczyna co jej ojciec ja tam na tym castingu odwiedzil. Jak on wygladal!!! Jak jej chlopak!!! Kojarzysz o kogo chodzi? szok!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki! wlasnie znalazlam reklame MediaMarkt- maja niezlego Notebooka w ofercie... juz od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zakupu... chyba sie skusze i skocze tam prosto po pracy! Rany! Znowu sie rujnuje! Ale to bedzie moj prezent z okazji nowej pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibik - nooo chyba wiem o ktorego Ci chodzi! Ale te dziewczyny tez sa mlode! Pomysl tylko rocznik 1990 itp. Echhhhh no i z pieniedzmi sie niewiele pomylilas :-) Najwazniejsze to chyba, ze te pieniazki wyliczaja na podstawie netto a nie (niestety!) brutto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zalapalam jeszcze na stare zasady i do Benia drugiego roku bede dostawac pieniazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka wlasnie chcialam juz tez korygowac to z tym Erziehungsgeld ale zes 100 % fajnie napisala:-)) Madlen pisz poprostu.Nie wiem ale jakos jest to normalne ze nowe dziewczyny dochodza a inne ktöre dluzej byly odchodzy.Wydaje mi sie ze tak zawsze bedzie. Juz raz mialysmy taki problem ze miedzy innymi i mnie zarzucano ze Bremenki tylko ze soba pisza.Ale to jest nieprawda.Bo obojetnie kto tutaj pisze mozna sie zawsze dolaczyc co nie? Pare kobitek zamilknelo i pociagnelo pare innych ze soba. Ja tez czasami milcze.Ale jezeli te ktöre tutaj zazwyczaj przebywaly przestaja pisac no to tez nic sie niebedzie dzialo.Wtedy byc moze robi sie coraz trudniej wejsc pomiedzy te nowe.Ale kazda z nas byla tu nowa. I kazda chcialaby moze byc ta stara :-)) Ja dostawalam möj Erziehungsgeld punktualnie i nigdy nie musialam pare miesiecy czekac.Chyba göra dwa to byly. jezeli sie wszystkie papiery odda to tez niepotrzebuja zazwyczaj nowych.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi Kassay jak sie wszystkie odda ale te baranki w urzedzie na wstepie uwazaja pewnie, ze juz wszystkie dalas a potem wzywaja Cie po nowe. Znam te urzednicze sztuczki. Madlen pisz pisz, nie tylko nowe pisza, bo ja juz stara jestem w koncu rok juz tu pisze to stara jestem a i kilka innych starych tez jeszcze pisze :) Wlasnie dzis intensywnie o Tobie myslalam i zastanawialam sie jak Ci poszedl egzamin. No a pomaranczowe odpisywanie pomaranczkom jest nic innego jak ukrywanie sie pod pomaranczowym nickiem :P czyli robienie tego co krytykujesz, zabawne. U nas dzis wrocilo slonko. Mam nadzieje, ze na dluzej. Lece piec ciacho \"Adam i Ewa\" mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza egzamin poszedl mi dobrze,ale nadal czekam na wyniki.Minelo juz 4 tygodnie ,ale jeszcze nic nie przyszlo. Ta baba jaga nie niejstem ja SARRA!:P pomylilas sie! Ale strzelaj dalej moze kiedys trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza byc moze masz racje.Do tej pory nigdy niemialam zbyt wiele problemöw jezeli chodzi o urzedy. Limes ale uwazaj zebys pözniej nie fruwala jak balonik....chociaz jezeli tyle supy sie zje to raczej sie nie fruwa co??.Mamy przyciaganie ziemskie:-)) Ide na kolacje.Zobaczymy co w telewizji takiego fajnego dzisiaj bedzie:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dalej nie zabralam za ciasto# jak znajdziesz cos fajnego w Tv to napisz moze tez sie skusze ale teraz to juz naprawde ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was laseczki i dwupaczki . Wpadłam ciemną nocą coby mnie nikt nie widzioł :):):):):) bo robiłam se maseczkę i wyglądam :((((( jak staro babo :) Belaiza -gdzie przepis na nalewkę czosnkową ??? Kassay -całusy Dla reszty też :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam babcia skleroza mnie dopadla juz sie poprawiam Atybiotyk 3 gł czosnku 2 cytryny 5 łyzek miodu 1 szkl. przegot. wody Czosnek wyciskasz, cytrynę też mieszasz wszystko z wodą i miodem odstawiasz na 24 godz., przecedzasz, dodam ze mozna od razu po zrobieniu juz korzystać. Dawkowanie profilaktyka: dzieci 1 łyzeczka 1 raz na dzień a dorośli 1 łyzkę W razie choroby to samo co 4 godziny - w nocy tez!!!, jak każdy antybiotyk musi być zażywany regularnie inaczej bakterie się uodparniają, działa równiez na obnizenie cholesterolu (złego) i obnizenie ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do eleterngeldu to oni placa tylko za 3 m-ce do tylu, czyli jaks zapales sam jestes sobei winien, podarowales panstwu :P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najnizsza stawka jest 300€; ALE ONA ZALEZY CHYBA TEZ OD DOCHODU JAKI SIE MIALO W ROKU POPSZEDZAJACYM NARODZENIE DZIECKA.. bynajmniej przy erziehungsgeld tak bylo, ze jak sie w drugim roku nie mialo o 20% mniej to sie zamiast 300e dostawalo 200€..I byly tez granice ile moglo zarobic malzenstwo ile samotne matki, szukajcie tego w tych nowych przepisach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis zrobilam super biznes i kupilam cieply sweter z New Yorkera za 4,95€ :D z rozpinanym kolnierzem w bladym morskiem kolorze.. to juz byly resztki wyprzedazy przecenione juz na maksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) no fajnie tak poszalec na wyprzedazach :) ja dzis kupilam sobie spodnie :) no troche drozsze ale wlasnie takie jakich potrzebuje czyli do trenowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciemna noca fajnie ze spicie....a ja cos nie umie ...wczoraj caly dzien walczylam z netem i nie umialam nic Wam napisac......dzieki ze pamietacie o mnie.....na chwile obecna jeszcze nie rozpakowana......pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam deszczowo ale cieplutko juz czuję powiew wiosny :):):) Belaiza- napewno zrobię miksturkę i będę aplikować wnukom ,przede wszystkim . Mój Igorek idzie w poniedziałek do żłoba :)))) Nareszcie!! odetchnę od tańczenia z nim ( tańczy tylko u babci na rączkach) Gingera - mogłabys się już rozpakować -nie siedż na walizach :))))))) wypij magiczny napój i do dzieła . Wypiłabym z tej okazji jakieś pępkowe :):):):) Wszystkim Wam życzę miłej ,twórczej soboty :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alusia jak ta miksturka postoi z 2 dni to nie jest taka straszna do przelkniecia, moze wnuki beda marudzic ale pewnie dadza rade. Moj maz nie cierpi czosnku a pil. Gingera 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie ......ale chyba cos sie zaczyna dziac...mysle ze to nie falszywy alarm ....ale jeszcze siedze w domku......Tofi z tego co wiem jeszcze w calosci.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tofi chyba
urodzi pod koniec marca:D:D:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRUPA MoCarta !!! ************************************** Uważam, że są fantastyczni :-D i wiecie co ? Niemcom się też podoba ! I to jak ! nawet byli zainteresowani ich koncertami w Niemczech A CO NIECH WIEDZĄ ŻE POLSKA TO TEŻ TACY LUDZIE !!! My z mężem rozpowszechniamy takie rzeczy jak możemy :-D http://www.youtube.com/watch?v=QqO98ngjG-Y 🌼 !!! a tu ich strona (jest też coś po niemiecku ) !!!! http://www.grupamocarta.art.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Juz sie odzywam:) Ja jeszcze zapakowana, ale termin mam na 31.03, mialam teraz bardzo goracy okres, kurs do poludnia, potem jeszcze masa zalatwiania, zeby zdazyc przed narodzeniem dzidziorka:) Od poniedzialku bede miala wiecej czasu, dalam sobie miesiac na wyciszenie i obrzydliwie duza dawke snu:) Limes - dzieki za info 🌼, reszcie kobietek za pamiec❤️ Dzisiaj rozlozylismy lozeczko, sukamy ostatnich wykonczeniowych zakupow, i leci czas, a wiosna idzie!! EVa i inne ciezaroweczki - trzymajcie sie cieplo!!! I dbajcie o maluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczęta ;-) może tak rozruszamy troszkę tę stronkę ? zanim jakaś życzliwa dusz wklei nam znów jakąś lekturkę :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cha-cha-cha ********************** buggi wuggi ******************** tra la la :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×