Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

oj ja tez lubie ale raczej ciasta, czekolada, cukierki mogly by nie istniec. Ale fast foodow nie lubie omijamy szerokim lukiem. U nas raczej jemy to co sami ugotujemy, i upieczemy najlepiej jeszcze jak warzywa sa z naszego ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero usiadlam..... No ale witam Was wieczorkiem, dzisiaj bylam prawie caly dzien na spacerze, o 13 wyszlam godzine temu wrocilam... Zrobilam jakies 10 km ( co z 2-letnim dzieckiem, ktore nie zawsze chce siedziec w wozku i brzuchem wielkosci duzego arbuza jest godne pochwalenia) wiecie gdzie mi nogi wchodza???????? nie bede pisac, boto brzydko :D a gdzíe tiramisu dla mnie????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj marta to odwalilas kawal dobrej robote za jednym razem przewietrzylas dwa maluchy :) oj dzisiejszy dzien byl do spacerow stworzony :) ja przesiedzialam w domach. najpierw u dentysty w poczekalni, potem praca spotkanie dla kobiet, praca (team), i w koncu bylo juz za pozno na spacery wiec siedze w domu. Ale wczoraj rzobilismy ladne pare km, cos kolo 10 a jutro tez bede trenowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia -kawalek tiramisu czeka na Ciebie ;-) kurcze to sie dzis naspacerowalas...ja zamierzam jutro zrobic jakis fajny dluzszy spacerek, ktora wybiera sie ze mna? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widze, ze koszty zaleza od landu chyba. No ja mam jeszcze troche zanim bede mogla sie o nie ubiegac i nie wiem jeszcze czy koniecznie zaraz bede to robic, czy mi to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, ide spac, bez kolacji nawet :D:D nalazilam sie, a do tego teraz zasiedzialam,kark mnie boli, a nie ma kto wymasowac bo moja brzydsza polowa zasnela razem z dzieckiem :), dawno nie cieszylam sie tam na widok lozka :D:D zycze milego wieczoru, i mam nadzieje, ze jutro bedzie tak samo piekny dzien! dorotka gdzie i o ktorej sie umawiamy ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia jesli mowisz serio to moze mialabys ochote przyjechac do centrum? wtedy ja biore rowerek, jade do miasta i tam moglybysmy sobie pospacerowac :-D chyba ze masz jakaina propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do naneczka: Ostatnio u nas byl Ariel 90 pran po 13,99, czyli jedno pranie wychodzilo po 14ct.. Ludziska rzucily sie i na drugi dzien byly juz tylko pustki. Mialam tez kupowac, ale w piwnicy mam jeszcze 10 kg Omo i musze zurzyc moje zapasy, bo moj malzonek nie nauczony takiego chomikowania jak ja robie i juz przy okazji ostatniej wyprowadzki oczy otwieral szeroko co za komunistyczne pozostalosci w jego lepszej polowie drzemia :P :) Spoko naneczko - jakbys miala smaka na jakies fajne buciki daj znac :D to ci kupie i przesle paczuszke z hermesa za 3,70€ - ubezpieczona. Chcialbym sie tez z Wami podzielic pewna wiadmoscia. Otwieram w Polsce, Tarnowskich Gorach - second hand z odzieza ze Skandynawii. Jade na Wielkanoc podpisac umowe najmu i pozalatwiac wszystkie formalnosci. Mam to szczescie, ze moja mama jest na rencie i bedzie mi z mala :) Na poczatku na pewno bedzie ciezko, ale pozniej juz mysle z gorki. Laura za moment skonczy 15-nascie m-cy, to juz duza pannica i madrala, ze hej.. To na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysmy tez dzis byly na 2.5 godzinnym spacerku i nabawilam sie trzech krwistych blaz na nogach.. no ladnie,a le mala wyszalal sie tak, ze po obiedzie spala dwie bite godziny.. ladna byla pogoda.. trzeba korzystac.. martaHB mam ta sama ryzykancja nature, jesli chodzi o zostawianie prania na noc i juz dwa razy mi zmoklo :P ostatnio przed pramona dniami i mam ucietego nosa :D Prasowalam dzis ubrania z trzech pran.. same rozumiecie :) Uciekam spac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za pomoc:) Mysle, ze jak juz bede w Monachium, a bedzie to najpozniej z poczatkiem maja to chetnie bym Was poznala i sie spotkala jesli tylko bedzie okazja i bedziecie mialy ochote:) Cierpie na niedosyt znajomych i w ogole normalnych ludzi od kiedy mieszkam na tej cholernej wiosce:) Bede do Was na pewno zagladac, pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chantall przez 2 ll :-D tak jestem z innego topiku , znamy się Belaizą😘, a na wasz topik podesłałam koleżankę, która mieszka teraz w Niemczech. Pomyślałam sobie, że będąc za granicą to zawsze rażniej gdy się ma świadomoś, że nie jest się tam samemu. Czasem gdy jest jakiś problemik również łatwiej go rozwiązac gdy ktoś coś podpowie. Moja koleżanka wpisała się ty chyba jako Lideczka i byłam ciekawa czy zagląda tutaj. A mój nick zaczerpnęłam z bajki mojej córy, Chantal występowała tam jako czarownica, dobra, ale czarownica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was sloneczkiem:) A ja kicham i kicham z rana juz jest tak od 4 dni,zaczyna mi sie alergia niestety.Chyba czas zaczac brac leki na to. Wczoraj bylam w miescie,zaszalalam i kupilam az buty:)Tez tak macie ze jak chodzicie juz pewne ze cos chcecie sobie na tylek kupic to nic nie ma a jak chodzicie tak sobie tylko polazic to wszystko wam sie podoba:) Marta i Dorota przylaczylabym sie do Was ale mam kurs.Szkoda ze on jest w takich beznadziejnych godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes czasami potrzebna jest jakas odwazna zmiana:)Ja mialam wlosy za pupe:)i zaczelam sobie sama podcinac i podcinac,wiecie bo dla mamy to byla duma:)a mialam wtedy 13 lat.Przestalam podcinac jak byly do ramion:)Pozniej jak starsza bylam to krotkie zaczelam nosic,takie ze nawet kitki nie dalo zrobic:)a teraz twardo zapuszczam:)Zawsze jak cos z nimi robilam to mowilam sobie ze to tylko wlosy:)odrosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana :) Bremenka, w jakich godzinach Ty masz ten kurs? codziennie? Dorotka no serio mowie, ja i tak caly dzien siedze w domu, tzn chodze na spacery tu i tam, mozna byloby sie soptkac i polazic razem, przy okazji jakas kawke wypic w slonku na Schlachte ;) no to dziewczyny kiedy, o ktorej i gdzie sie spotykamy, ja od 12njestem do dyspozycji :) Limes, Bremenka, ja teraz nosze krotkie, bardzo krotkie wlosy, najwyzej 4 cm.... a kiedys byly do samej... wiecie do kad ;) ale tak jakos wyszlo, w ciazy z Madleen udalo mi sie zapuscic do ramion, ale przed ciaza teraz scielam, i jakos nie moge sie zawziasc do zapuszczania... za wygodnie mi tak... odrobina zelu i palce sa potrzebna do ulozenia fryzury... ;) pozdrawiam, jem zaraz sniadanko, lece do przedszkola zapytac czy maja miejsce w Spiel Grupie a potem SPACER !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja chodze we wtorki,srody i piatki od 13 do 17.Wiec wtedy kiedy jest najfajniejsze slonko:)Wiec jak bedziecie w miescie tak o 17 to dajcie mi znac to dolacze:)na szlachcie to w lato duzo czasu spedzilam,bardzo mi sie tam podoba:) A ja teraz jakas zupke majstruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynaamelia (mialas juz )i Madlen (dzisiaj):D z okazji urodzinek wszystkiego naj naj najlepszego. 🌼❤️🌼🌼❤️🌼🌼 Dziewczyny z Bremen ja proponowalam weekend chyba zeby sie u mnie spotkac tak aby sie wszystkie mogly poznac.Co wy na to? Niema odpowiedzi......co to znaczy?????? neneczka moje samopoczucie lepsze.Böle glowy minely tylko ze oczy zawsze jakos troche bola.Ale i to napewno minie. Slonko swieci ale przyjda chmurki :-(( Wczoraj tez mielismy 17 stopni, dzisiaj okolo 14. Fajna pogoda.najlepsza jaka mozna miec uwazam bo ani za cieplo ani za zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay ja jestem ZA! u mnie jednak pasuje sobota, lub niedzielne popoludnie :) ciesze ze juz lepiej z twoim samopoczuciem, pogoda fajna, wiec warto wyjsc ni sie dotlenic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobota popoludnie est ok :-)) No to zobaczymy ile jeszcze napisza ze pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay wyslalam ci maila:) Jeszcze jest Dorota:)ona tez z Bremen:) Wiecie zrobilam zupe,ale ona to chyba nazwy nie ma:)ciekawe czy bedzie ksieciulkowi smakowala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ kurna az wstyd sie przyznac.........niedawno wstalam :-O a to dlatego , ze nie slyszalam budzika :-/ eh lece zaraz pod prysznic i na niezaplanowane zakupy..i. ciekawe o ktorej bede w domu eh.... spotkanie w sobote jupiii moze byc :-) kassay a w jakiej czesci miasta ty mieszkasz? juz nie pamietam czy pytalam czy nie :-) dobra to lece, przyjde do was jak wszystko zalatwie :-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jak wroce z kursu idziemy zobaczyc za rowerem:):)jak kupimy to w czwartek wybiore sie na wycieczke i napewno kogos odwiedze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen z Okazji Urodzin Dużo Szczęścia , Zdrówka i Spełnienia wszystkich Marzeń !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam sie sama z tym slowem zuzyc.. popatrzcie, ktora godzina juz byla jak to pisalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×