Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

witam mm pytanie chcialabym sie dowiedziec jak wyglada po kolei sprawa uznania dziecka ur w polsce z nieformalnego zwiazku z niemcem jakie dokumenty sa potrzebne czy potrzebna jest zgoda matki co z nazwiskiem zameldowaniem czy matka jest powiadamiana o uznaniu ojciec bedzie sie staral o kindergeld chcialabym aby dziecko otrzymalo obywatelstwo niemieckie czy jest taka opcja no i wogole wszystko co wiecie na ten temat dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIC NIE
WIEMY , TROCHE TO SKOMPLIKOWANE, DZIECKO URODZONE W PL MA CHYBA POLSKIE OBYWATELSTWO AUTOMATYCZNIE, A NA DODATEK Z NIEFORMALNEGO ZWIAZKU , POPYTAJ PRAWNIKOW LEPIEJ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest Polakiem
bo jest z nieformalnego zwiazku. Nawet jesli urodziloby sie w Niemczech, obywatelstwo dostaloby po matce. Sytuacja sie zmienia, jesli jest dzieckiem malzenskim, i jedno z rodziców ma obywatelstwo niemieckie- w tym przypadku bylby nim ojciec. Nie znam sie na prawie rodzinnym, ale jakos cienko widze tez zagadnienie Kindergeldu. Jedyne, co ci z pewnoscia przysluguje, sa alimenty, które tez przyznaja ci w wysokosci polskich stawek. Poczytaj tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10001&w=76458632

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przepraszam ze poinam sie po temat ale mam prosbe w przetlumaczeniu zdan na niemiecki to sa te zdania 1. Moim zdaniem nie warto brac narkotykow, poniewaz sa one szkodliwe. 2. Zazywanie narkotykow jest bardzo ciężkim nalogiem i trudno jest z tego nalogu wyjsc. 3. W naszym spoleczenstwie jest duzo narkomanow, szczegolnie w duzych miastach. 4. Narkomani, ktorym udalo sie wyjsc z tego nalogu wspominaja, ze najlepsze lata swojego zycia zmarnowali i bardzo tego zaluja. 5. Ja nie biore narkotykow, nie mam ochoty nawet ich raz sprobowac bo jestem swiadomy ze pierwszy raz juz moze uzaleznic. 6. Chcialbym wszystkim ludziom, ktorzy zastanowiaja sie czy nie sprobowac, tylko raz tak dla zabawy powiedziec aby po zadnym pozorem tego nie robili! Pierwszy krok w ta stronę ściąga już za sobą lawinę zdarzeń które mogą sie skończyć tragicznie, bez rodziny, przyjaciół, na ulicy, w kanałach czasem nawet na cmentarzu. pierwsze 3 wychodza mi tak ale wiem e jest to nie gramatycznie 1. Nach meiner Ansicht nicht zu nehmen wert der betäubenden Mittel, weil sie schädlich sind. 2. Das Einnehmen narkotykow ist ein bleischwere üble Gewohnheit und es hält schwer von diesem nalogu wyjsc. 3. In unserem spoleczenstwie sind viel Drogenabhängiger, szczegolnie in großen Städten. wiem ze to jest zle moze mi ktos pomoze zlozyc to gramatycznie i te drugie 3 przetlumacyzc? bylabym wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eis-Tee
Kolezanko powyzej,topik istnieje juz na tyle dlugo,ze napewno kazdy zdazyl juz wyrobic sobie zdanie na temat Limes.niech kazdy zostanie przy swoim,i skonczmy juz ten watek ,ktory nie prowadzi do niczego oprocz klotni.Postarajmy sie wszyscy nie obrzucac wiecej blotem,unikac klotni. Ale szanujmy czyjes odmienne zdanie i nie traktujmy go jako atak.i jeszcze raz bardzo prosze,skonczmy juz ten temat,bo bedzie on sie ciagnal w nieskonczonosc,i nie pozwoli nam pojsc dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no EUREKA -
Eis-tee, Ty sie chyba z choinki urwalas ! Piszesz takie banalne rzeczy, jakbys co najmniej ponownie Ameryke odkryla ! Sadzisz, ze tylko Ty wpadlas na ten pomysl aby dyskutowac z kultura, nie obrazac innych i nie wlazic z buciorami w prywatne zycie innych - czyli piszesz o tym o czym pisala i do czego nawolywala Limes ! Przez takie wlasnie zachowanie pomaranczyowych, przez to nieustanne czepianie sie, przez wysmiewanie i przez to chamstwo wiele wartosciowych osob odszlo : Mariechen, Ignorancja, Gingera, Kassay, Dziunia, Belaiza itd. Zrobily to nie z powodu Limes a raczej z powodu tych nie konczacych sie atakow, w tym atakow na Limes, ktore juz dawno staly sie nudne, ale kazdy kto na tym forum wypowiedzial sie w jej obronie badz popieral jej opinie narazal sie na chamskie ataki ! Wiec coz robic ? W takiej sytuacji najlepiej bylo pomyslec swoje, obrocic sie na piecie i zostawic ten syf w ktorym uwielbiaja sie taplac pomaranczki ( te wredne oczywiscie ) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja musze sie przyznac ze ja jestem i bylam Limes i cafeterianka i mariechen i kazda tutaj :) Co za glupoty.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eis-Tee
Chcialam corce pomalowac pokoj,a wlasciwie domalowac i chyba trzeba przemalowac.Ze tez mnie cos podkusilo!Ale zla na siebie jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpis o kanapce z serem nie byl moj,ale ja tez lubie ser :)zolty .a co do wpisu o psince,to ja sobie daruje rozmyslania na temat ktoz to taki.malo mnie to interesi.wlasciwie to wcale.:)za to bede kombinowac jak przemalowac te cholerna sciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamada
dziewczyny prosze o przetlumaczenie a moze powiem o co chodzi chodzi o to ze poronilam mam niedoczynnosc tarczycy,podwyzszona prolaktyne i testosteron czytalam ze jak sie jest w ciazy trzeba wtedy byc pod opieka endokrynologa za tydzien jade na wizyte do ginekologa i chce mu powiedziec (spytac sie)o tyme .ze jak znowu bede w ciazy musze byc pod stala opieka endokrynologa prosze prosze pomozcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjjjj.... witam Eis-Tee, dlaczego piszesz, ze Cie nie obchodzi kto co pisze? ze np idzie spac i z kim.... a Wszystkich innych ma obchodzic , ze Ty sciana sie przejmujesz jak mrowka okresem? no cos jest nie tak... a tak w ogole, to Kassay ma racje, my BYLYSMY, JESTESMY i BEDZIEMY!!!!! :D:D:D:D:D:D:D: Pogoda w Bremen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babencje:) a Jasiek wczoraj skonczyl rok...jak ten czas leci, wpadlam sie tylko przywitac:D slonce swieci, no nareszcie!! Kassay - to kiedy wpadniesz na kawke?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi, witAJ! dawno tu nie zagladalas :-) jak sie mieszka spowrotem w Bremen? my wlasnie szukamy mieszkania po za Bremen, najlepiej w Ganderkesee lub Delmenhorst. Moj Marcell za dwa tygodnie bedzie mial rok. wszystkiego naj dla solenizanta :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole to chcialam sie zapytac czy znacie jakas strone z fajnymi przepisami? szukam jakiegos nowego ciasta, i ogolnie musze cos zmienic w jadlospisie bo wdarla sie monotonia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze marta - hmm ja tu za krotko mieszkalam wczesniej bo raptem 4 miesiace, a 2 lata w kassel...wiec czuje sie jak wogole bym przyjechala w nowe miejsce:D:D:D jestem tu sama, nie mam nikogo, bo wszystko zostalo we Wroclawiu, ale pomalu jakos sie aklimatyzuje. Ja marze o wyprowadzce pod Bremen, o wlasnym domu. jak tylko splacimy mieszkanie bedziemy ten plan realizowac, ale maz cos wspomina, ze chce pracowac w Dubaju:O :D:D: zobaczymy, gdzie praca tam zycie niestety. Ja jaska odchowalam;) i od maja zaczynym szukac pracy, nie nadaje sie do siedzenia z dzieckiem. Zmienilam profil studiow , mialam studiowac LLM, ale przy slabej pomocy uczelni w zwiazku z malym dziecieciem, no i mala przydatnoscia tychze studiow, rozgladam sie za czyms innym. Teraz mieszkam w trojkacie - Mercedes, psychiatryk i cmentarz :D:D:D zreszta zapraszam serdecznie:) a co do strony - bardzo polecam http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,777.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta,ja nie napisalam ze mnie nie obchodzi co kto pisze.gdyby tak bylo,to zalozylabym sobie jakiegos bloga,zastrzeglabym opcje komentarze i monologowala do woli.Ktos na pomaranczowo zaproponowal zgadywanke,na co ja odpowiedzialam ze nie interesuje mnie kto z kim sypia i daruje sobie to.moglam? Czy nie bardzo?a gdyby moja sciana byla albo jak sugerujesz musiala byc ciekawa dka wszystkich bylabym zdziwiona. Pokoj Kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofi, wiec jestesmy kolo siebie, ja mieszkam na obrzezach cmentarza, no nie doslownie, ale przez droge tylko przejsc i w \"parku\" jestem. pogoda swietna, wiec moze bysmy sie spotkaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eis-Tee nie rob sie goraca... forum jest tak jak napisalas dola wszystkich, wiec niech kazdy pisze co chce, byleby nie obrazal. a tu kazda "sprawa" jest wazna... kto z kim sypia, i jaki kolor ma miec sciana... Pokoj... ja zawsze jestem spokojna, po prostu chodzaca oaza spokoju... :D:D pozdrawiam, ide na spacer z dzieciakami, pogoda fajna, idziemy szuakc nowego placu zabaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dla naszych jednolatków wielkie 👄 👄 👄👄 nie zaglądam tutaj zbyt często ze względu na brak czasu mogę się wam pochwalić, że od kilku dni posiadam już pozwolenie na pracę, z czego się niezmiernie cieszę mam nadzieję, że u pozostałych wszystko dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też idę na krótki spacer, a przy okazji wydam troche pienędzy... niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz, trzeba sie cieszyc z malutkich rzeczy, nawet z bardzo malutkich... Tofi, w ktorych godzinach moge dzwonic, zeby Jasia nie obudzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaHB
znajde potem chwilke czasu to podesle Ci linki z przepisami.Potem sie zaloguje Stefcia:)Pozdrawiam Was wszystkie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaHB
http://gotowanie.x3m.pl/index.php?act=weg http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3297014&start=780 Ciasto-Kubuś: Biszkopt z 4-jaj 1 litr Kubusia z marchewka 3 budynie waniliowe kostka 250 gram margaryny pól litra śmietany 30 % 2 fixy do śmietany tyle herbatników petit beure żeby przykryło powierzchnię blaszki u nas wychodza 4 opakowania(ale to zależy od blaszki i rozmiarów herbatinków) ćwiartka wódki polewa czekoladowa na wystudzony biszkopt wylewamy masę z Kubusia: Z litrowego kubusia odlać szklanke reszte zagotować na małym ogniu najlepiej w szerokim garnku bo pryska jak bulgocze, u tej szklance która została rozrobić 3 budynie waniliowe lub śmietankowe...wlać to tego goracego kubusia i mieszać aż nie bedzie grud...takie gluty będą ale sie w końcu rozpuszczą:)no i w tym kubusiowym budyniu rozpuścić kostkę margaryny(250 gram)mieszać aż będzie jednolita masa....wylać gorące na biskopt garnek umyc:PP jak wystygnie: ubic na sztywno pól litra śmietany 30 stki pod koniec ubijania dodać 2 fixy do śmietany dr o`etker( jak nie macie tam u siebie to przyślemy poleconym:))i wyłożyć na wystygniętego kubusia herbatniki petit albo dolnośląskie pojedynczo namaczać w wódce i układac na śmietanie na to polewa czekoladowa tradycyjna:D Smacznego bardzo:):):) Ciasto pychotka-nasze polskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaHB
nadesala Stefcia!;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta jeszcze Ci podesle adreski ale musze poszperac w moich ulubionych. Mialam byc Stefcia,ale Nick ten jest juz zajety,wiec dodalam sobie 08 i nie juz tak zostanie. To ciasto Kubus jest przepyszne jadlam go ukoleznaki w Polsce. Mieszkam w Niemczech od 1,5 roku w Augsubrgu,chodze na kurs jezyka,ale nie wiem,czy zostane tutaj. Lece odbrabiac lekcje-do nastepnego czytania.pa.p wszystkim dziewczynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×