Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

u nas na balkonie nie idzie usiedziec,wytrzymalam 10 min,uff ale goraco:)nic nie wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie nie robie nic ciekawego, chlopak w pracy, a ja przed komputerem, dzisiaj ladna pogoda, to pojde sie gdzies przejsc, pewnie do sklepu, zeby nie chodzic bez celu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na co dzien tez nuc ciekawego nie robie:) az wstyd pisac jakie moje zycie tutaj jest monotonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz gdzies niedaleko mnie mieszkac,z tego co kiedys pisaslas:)mozemy kiedys razem sie gdzies przejsc:)A tak wogole jak to sie stalo ze ciebie tu twoj sciagnal?tak pytam,bo u mnie to moj nie chcial do pl,tu ma zycie ulozone,wiec to ja musialam sie tu przeprowadzic.A u Was jak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tu przyjechal jak mial roczek, wiec dla niego to jest ojczyzna, niemiecki jest jego jezykiem, w polsce byl pare razy w zyciu, wiec wiadomo bylo, ze jak chcemy byc razem, to musze ja do niego przyjechac, nie wyobrazam sobie, zeby oon sie przeprowadzil do polski, a ty od dawna tu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta w polsce nie ma perspektyw, wiekszosc moich znajomych wyjewchala za granice, albo zamierzaja wyjechac zaraz po studiach, wiec dziwnie by bylo jakby moj chcial sie przeprowadzic do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od marca tego roku:) to ty sie szybko jezyka nauczysz:)albo juz umiesz:)bo moj to ze mna po polsku rozmawia,mial 10 lat jak tu przyjechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ze mna tez po polsku rozmawia, wiec jezyka nie umiem:( jedynie w miare rozumiem co do mnie mowia, ale to przez to, ze telewizje ogladam, ale jak ja sie mam odezwac to tylko mowie: ich kann nicht deutsch sprechen :) i daja mi spokoj w sklepie itp :) albo proponuje rozmowe po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tewz mieszkam kolo mercedesa, tylko teraz pytanie z ktorej strony mieszkasz? bo ja tak w linii prostej, powiedzmy gdzies w polowie drogi miedzy walmart a blockdiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tak smiesznie mowi czasamiu, bo jak nie zna jakiegos slowa to wymysla: np pilot od tv to przelacznik, ostatnio na winogrona powiedzial winotroby, futryny w drzwiach to ramki, uzywa slowa kaleczka jako zdrobnienie od kaleka, a kiedys powiedzial po klotni nie chce cie zgubic zamiast nie chce cie stracic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga mnie to wogole drazni takie narzekanie na Polske,to ze tam ciezko,ze male zarobki,ze nie ma perspektyw itp.Mam roznych znajomych,jedni wyjechali zarabiac kase inni zostali w pl i nie maja zamiaru wyjezdzac bo maja dobra prace i nie narzekaja.Nigdzie nie ma na gotowe,czy tu czy tam,wszedzie sie trzeba wysilic.Takie jest moje zdanie:) Ja tez duzo z telewizji lapie:)ale teraz na kurs ide to sie naucze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcialam narzekac na polske, chodzilo mi raczej o to, ze ciezko by mu bylo w polsce zyc, bo nie umie pisac po polsku itp, wiec pewnie co najwyzej dostalby gdzies prace za 800 zl na miesiac, to co to za zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty wyobrazasz sobie mine swojego faceta jak po miesiacu ciezkiej pracy dostaje do reki 800 zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze basen jest gdzies blisko, ale nie mam pojecia gdzie, kiedys swojego wiele razy prosialam zebysmy poszli na basen, ale nigdy nie bylismy wiec nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej nie:):)a ile on ma lat?jak moge wiedziec:)moj 27 masz tu juz jakis znajomych?nie mozesz isc tez na kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma 25lat, a co do znajomych to znam jego kolegow, ale niestety tylko 2 mowi po polsku a reszta to niemcy, a dziewczyn mowiacych po polsku nie znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Padam!!!!! Upal, i do tego zakupy i moje dzieci.Toffi Ty sie powaznie zastanow nad ta trojka:) Aga , fajnie ze znow jestes.Skoro Twojego faceta nie ma, to moze tez wpadniesz dzisiaj na spotkanie bremenek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jesli mozna mowic, ze sie kogos zna, po tym jak sie przeczytalo co ta osoba napisala na forum:) mozesz napisac co to za kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero mi sie wyswietlilo to co napisalas o kursie, moge wiedziec ile placisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jest taki problem, ze nawet jak mi napiszesz gdzie mieszkasz, to i takj pewnie nie bede wiedziala jak trafic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×