Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lost highway

pieniądze w drugim związku

Polecane posty

Gość olkaaa
miałas racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaa
Tymaczasem facet nie ma dwóch rodzin tylko jedną (obecną) i dziecko z poprzedniego związku. W zwykłych rodzinach też często jest dwójka lub trójka dzieci i facet nie pracuje na dwa etaty. olkaaa swiete słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simi do weźcie to dziecko
A jak mamusia zechce sobie życie z drugim układać? To on ma kochać to dziecko? NIE!!! Ma je akceptować i lubić. Zaakceptuj i polub je ty simi. Ale z ciebie taka egoista że tylko na własne "ja" zapatrzona jesteś. Beznadziejna baba z ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simi do weźcie to dziecko
A ja umiałam zabrać do siebie dziecko swojego faceta. I mam nadzieję że będę ostatnią żoną. Ty raczej nie. Niech facetowi klapki z oczu opadną a znjadzie sobie ciepła i dobrą kobietę. Bo zimne suki nie kręcą na dłużej. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żartuje To nie tak. Akceptuje fakt ,że ono istnieje, ciesze się ze ojciec który nie czuje instynktu wysyła fantastyczny prezent. Ale nie zdecyduje się wychowywać dziecko , którego matka zyje. To jej obowiązek zadbać o małego - nikt jakoś nie zauwazył ,ze ta mateczka nie jest normalna, bo prawdziwa matka robi dla dzieci wszystko - kocha je, dba o nie, mysli o jego przyszłości. I kiedy męzczyzna okazuje się ojcem tylko z nazwy to bierze i te role na siebie. Tutaj w mojej sytuacji - ojciec który nie zasługuje w sensie uczuciowym na to miano sprawdza sie chociaż jako odpowiedzialny rodziciel w formie egzystencjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do simi
smutne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do simi
zamierzasz mieć z nim dzieci? To tragedia dla dziecka mieć takiego ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to jakim jest ojcem wpłynęło wiele czynników = widze ogromna przemiane tego człowieka. Mam nadzieję, że dojrzeje do roli prawdziwego taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
13:07 i 13: 36 o co ci chodzi, po co ten wrzask ? jesteś drugą, to widać, a w jakim celu ? łatwo się domyślić. Simi, macie zdrajcę w swych szeregach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
Simi, taki sposób myślenia i pisania podoba mi się, jesteś dojrzalsza, niż się zdaje po wcześniejszych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pisałam: tym ze moj męzczyzna ma zobowiazania wobec DZIECKA pamiętam. I nie zapomnę ,że je ma i akceptuje ten fakt. Ale naprawde skupmy się na tym ,aby przygotować sie do świąt - aby nie zabrakło nikomu ciepła. Ideałem byłoby zlożenie życzeń sobie nawzajem - jak np. we Francji / byłam widzialam zazdrosciłam / Moim przesłaniem nie chciałam wywołać wojny a ta znowu się toczy. Może powiedzmy sobie szczerze : kazdy punkt widzenia nalezy do punktu siedzenia. Rozumiem rozgoryczone pierwsze - zawsze wychodzicie z pozycji tej skrzywdzonej ... macie prawo w sumie. Tylko że nalezy pójść naprzod. Układajcie sobie zycie bo ono jest tylko chwilka. 13:28 simi i jeszcze chce powiedzieć ,że i my i Wy przechodzimy bardzo trudny okres - dojrzewania. to wy zostajecie same z dziecmi - musicie sprostać nowej sytuacji, juz nie ma tego męża który jakby co to dorobi ... juz nie ma tego oparcia. Jest nowa sytuacja. Ale my tez przechodzimy dojrzewanie - bardzo bolesne równiez i tak mamy łatwiej bo zyjemy w miłości a ta jest lekarstwem na wszystko. Borykamy się z uczuciami, finansami, zazdroscia, otoczeniem. Wezmy głęboki wdech i nie utrudniajmy sobie - znajdzmy obiektywizm i realizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
simi, nie myślałam o tych, chociaż są ogólnie przyjazne światu. Jeśli chodzi o Francuzów ( mam w rodzinie, przyjeżdżają do Polski ) to faktycznie radośni, przyjaźni ludzie . Szukasz potwierdzenia swych racji, rozumiejąc jednocześnie choć trochę sytuację pierwszej. Simi, ale tu chodzi o to, co Ty zrobiłas fajnego wobec dziecka i wobec męża, który to dziecko ma. Jaka jest jego żona, tak naprawdę nie wiesz, poza tym ludzie po przejściach się zmieniają. Chodzi o to, jak Ty się zachowujesz i komentujesz. Pomyśl o tym, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
zwróć uwagę na pozdrawiam, to nie była napaść, tylko szybko pisałam, a więc może jakoś chaotycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja zrobiłam dla tego dziecka ? Próbuje sprawić aby jego tata stał się dojrzałym emocjonalnie mężczyzną w roli ojca. Narazie jest mały i tego nie rozumie - dzieci uwazają ,że rodzice kochają ja tylko dlatego ,że Są. Sama tak uwazalam. ale jest inaczej instynkty ojcowskie, ,macierzyńskie ma się albo o d razu, albo je się nabywa, albo nigdy nie pojawiają się. A moje wypowiedzi są takie jakie są czasami z emocji są niemiłe. Ale są prawdziwe bo zyje w takim układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
Simi, jeszcze jedno. Ciocia rodziców mojego męża, polka, po wojnie zamieszkała we Francji. Urodziła 9- cioro dzieci. Nie pracowała, mąż jej nie zostawił, ale nie o to chodzi. Na każde kolejne dziecko dostaje się tam, lub dostawało, tego nie wiem, godziwe pieniądze. Stąd może mniej dramatów, bo co by nie mówić, pieniądze są problemem w naszym kraju. Zwłaszcza przy takim bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co widziałam we Francji - to prawdziwe rodzinne uroczystości. Jezeli dziecko ma urodziny to zbiera się cała rodzina : tatus z nową żoną, mama tez z kimś.Ci ludzie potrafia być w prawidłowych relacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasińska
do Simi Moim zdaniem to w dużej mierze zasługa mężczyzn. Znam wielu Francuzów, mężczyźni szaleją za młodu, ale gdy wchodzą w związki są dużo dojrzalsi od polaków - wiecznych maminsynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
no to ja wolę jak piszesz bez emocji, wtedy jesteś prawdziwa Simi. Idźmy dalej. Czy chciałabyś być na miejscu pierwszej żony, niezależnie kto zawinił ? Sądzę, że nie, nawet z alimentami które dostaje i z którymi robi co chce. A więc paradoksalnie jesteś bogatsza. Jesteś lepsza. I nie ogląda- jąc się na postępowanie pierwszej żony, udowadniaj to zwłaszcza SOBIE a zadowolenie z SIEBIE przyjdzie prędzej czy później. Szczerze życzę wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
masz rację Joasińska, są dojrzalsi i radośniejsi. No , lecę smażyć rybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tą kobietą
aha, simi, jestem pierwszą żoną, ale wierz mi, nie trudno zrozumieć ślepego, wystarczy zamknąć oczy. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się - jestesm osobą szczęśliwą, radosną. Mam przy sobie cudownegfo męzczyznę z komplikacjami, mam swietną prace, dobre zarobki, czysty , ciepły dom, przyjaciól, znajomych. Denerwują mnie tylko komentarze ludzi , którzy nigdy nie byli w takiej jak moja sytuacja, że nie rozumieją ,że My - Drugie tez mamy swoje prawa. Nie pozwole nikomu orgaznizowac mojego życia tak abym finansowała jego dziecko, jego ex a sama mam pic wode w imie wyzszych celów. Ja tez jestem kobieta - zakochałam się, on i ja tworzymy teraz rodzine i niech mi nikt nie mówi ,ze nie mam prawa mieć dzieci bo tamto ma latac helikopterem do przedszkola. Miłego Mikołajkowego wieczorku - Prezent dostarczony - mały w 7 niebie. Tak dotarło to wielkie kolorowe pudło z ogromnym traktorem od mikołaja -taty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się - jestesm osobą szczęśliwą, radosną. Mam przy sobie cudownegfo męzczyznę z komplikacjami, mam swietną prace, dobre zarobki, czysty , ciepły dom, przyjaciól, znajomych. Denerwują mnie tylko komentarze ludzi , którzy nigdy nie byli w takiej jak moja sytuacja, że nie rozumieją ,że My - Drugie tez mamy swoje prawa. Nie pozwole nikomu orgaznizowac mojego życia tak abym finansowała jego dziecko, jego ex a sama mam pic wode w imie wyzszych celów. Ja tez jestem kobieta - zakochałam się, on i ja tworzymy teraz rodzine i niech mi nikt nie mówi ,ze nie mam prawa mieć dzieci bo tamto ma latac helikopterem do przedszkola. Miłego Mikołajkowego wieczorku - Prezent dostarczony - mały w 7 niebie. Tak dotarło to wielkie kolorowe pudło z ogromnym traktorem od mikołaja -taty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się - jestesm osobą szczęśliwą, radosną. Mam przy sobie cudownegfo męzczyznę z komplikacjami, mam swietną prace, dobre zarobki, czysty , ciepły dom, przyjaciól, znajomych. Denerwują mnie tylko komentarze ludzi , którzy nigdy nie byli w takiej jak moja sytuacja, że nie rozumieją ,że My - Drugie tez mamy swoje prawa. Nie pozwole nikomu orgaznizowac mojego życia tak abym finansowała jego dziecko, jego ex a sama mam pic wode w imie wyzszych celów. Ja tez jestem kobieta - zakochałam się, on i ja tworzymy teraz rodzine i niech mi nikt nie mówi ,ze nie mam prawa mieć dzieci bo tamto ma latac helikopterem do przedszkola. Miłego Mikołajkowego wieczorku - Prezent dostarczony - mały w 7 niebie. Tak dotarło to wielkie kolorowe pudło z ogromnym traktorem od mikołaja -taty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do francji..
bo ktos tu zaczal wychwalac ,jak to tam jets fajnie ze matki i ojcowie zbieraja sie z drugimi partnerami na urodzinahc dzieci.. -blad! moze widzialas jakas jedna pare,tak sie po prostu zlozylo! Po pierwsze-we Francji 43% rodzin to rodziny composé,czyli mama +1+ tata +1+dzieci,mamy i taty i calej reszty..bref!.. -i tylko na obrazku jets fajnie jak piszesz,ze wsyztko sie uklada znakomicie..poczytaj sobie w prasie,o takich ukladach,jak sie to tam dzieje w tej biednej Francji..Zyje tu od ladnych kilkunastu lat,znam cala mase takich rodzin i w zyciu nie widzialem zeby wsyztko bylo tak ladnie cacy..powiedzialbym nawet ze to co sie dzieje w tych rodzinach jets smutne..dzieci zakrecone miedzy przyrodnim rodzenstwem,dziecimi nowej zony taty,czy nowego meza mamy.. Po drugie-widac jak bardzo podobaloby Ci sie takie urodziny..a czy pomyslalas jak moze czuc sie dzieciak 5 czy 6 letni nie wiedzac co sie dzieje? widzac np mame,tate i jego nowa zone? z cala rodzinka? jets sporo takich przykladow..psychologowie tez sa za tym,zeby takich urodzin czy bozego narodzenia nie bylo..bo dziecko nie rozumie.. Pozdrawiam.. I troche wiecej samokrytycyzmu dla pan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko miło 8 lat - cieszyło się ,że jest tata,mama ,wujek i ciocia i babcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do francji..
widac od razu ze jestes uparta baba i nie znasz sie na rzeczy.. nawet jesli mialo 8 lat czy 12 to nie zmienia to istoty sprawy. Zanim zaczniesz zachwycac sie zachodem,przemysl co masz zamiar napisac,bo wiesz..jeden przyklad jeszcze swiata nie zmienil. Taki durny przyklad..-mam nadzieje ze zrozumiesz..-jak widzisz polaka ktory mowi po angielsku to od razu wszyscy polacy mowia w tym jezyku? taka jedna rodzina francuska nie oznacza ze wsyztstkie sa takie.. Zapoznaj sie z tematem zanim zaczniesz cos wynosic na piedestal.. A dobre stounki z ex i nie ex-owszem-mile widziane! i wazne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga 2
popieram simi popieram z 190 % Drugie tez mamy swoje prawa. Nie pozwole nikomu orgaznizowac mojego życia tak abym finansowała jego dziecko, jego ex a sama mam pic wode w imie wyzszych celów. Ja tez jestem kobieta - zakochałam się, on i ja tworzymy teraz rodzine i niech mi nikt nie mówi ,ze nie mam prawa mieć dzieci bo tamto ma latac helikopterem do przedszkola. musiałam zacytowac bo to szalenie ważna słowa!!!!!!!!!!!!!!! i niec wreszcie cały świat pierwszych i nie tylko to zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×