Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Ewa 27*
Witam. Wielkie gratulacje dla Ciebie i Twojego syna :) Już raz mi pomogłaś, mam jeszcze jedno pytanie: Jestem w ciązy w 7 miesiącu, urodzę we wrześniu 2006, potem idę na macierzyński, potem chciałabym iść na wychowawczy (3 lata) umowę mam do czerwca 2007, czy jest taka możliwość? Tzn. czy mogę mieć umowę do czerwca 2007 a na wychowawczym być dłużej, czy aby iść na wychowawczy muszę mieć umowę do 2010roku?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za błyskawiczna odpwoiedź:D Ogromne gratulacje z okazji narodzin synka, niech dalej tak ładnie rosnie, wszytskiego najlepszego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gufolek
moja umowa o pracę wygasa 31 sierpnia 2006 (jestm nauczycielką). jestem w 4 tyg. ciąży, w związku z czym pracodawca jest zobowiązany przedłużyć umowę do dnia porodu (czyli do któregoś lutego jeśli wszystko będzie zgodnie z planem). co zatem z urlopem macierzyńskim. czy mam do niego prawo i kto w takim przypadku będzie mi płacił? czy i do kogo mam złożyć wniosek o macierzyński(do pracodawcy czy do ZUSu?),będę wdzięczna za informację.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mam pytanie: od 21.04.2006r jestem na zwolnieniu chorobowym i będę na nim do końca ciąży (zagrożenie poronieniem). Nikt mnie nie chce poinformować co muszę zrobić po 182 dniu. Jestem zupełnie zielona bo pierwszy raz jestem na L4. W dodatku wczoraj był u mnie ZUS a mnie nie było w domu. Czy mogą mi odebrać zasiłek? Nie wiem co robić! Mam zaświadczenie że byłem u lekarza. Proszę pomóż... Z góry dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje najszczersze
gratulacje Wiolu!!!!!!!!!!!!!!całuski dla ciebie i synka!!!!!!!!!!!!!!!!!!🌻 🌻 🌻 niech sie zdrowo chowa,i dzieki za pomoc :)):))zawsze odpowiadałas na moje pytania:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
dziekuje za odpowiedz i GRATULUJE!!!!!!!!!!!!:-) zycze tobie i dzidziusiowi dzuzo duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 12345
Mam pytanie odnosnie wychowawczego. Mam umowe o prace do dnia porodu pozniej ide na macierzynski i po macierzynskim na zasilek dla bezrobotnych. Czy mam prawo starac sie od MOPR -u o zapomoge cos jak wychowawczy,bo oboje z mezem nie przekroczy nam 504zl na osobe nawet jak bede miec macierzynski czy zasilek dla bezrobotnych 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Ewa 27* Niestety nie ma takiej możliwości, chyba że pracodawca przedłuży Ci umowę, urlop wychowawczy może być jedynie udzielony do czasu trwania umowy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gufolek Jeśli umowa na czas określony rozwiązałaby się przed upływem trzeciego miesiąca ciąży nie musi być przedłużona. Jeśli ze względu na stan ciąży zostanie przedłużona do dnia porodu to macierzyński się należy, pierwszy dzień płacony poprzez pracodawcę, reszta przez ZUS. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Monia23 Powyżej 182 dni możesz strać się o świadczenie rehabilitacyjne, dokumenty trzeba złożyć odpowiednio wcześnie, poczytaj sobie http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm Jeśli byłaś u lekarza to nie można się do niczego przyczepić, jeśli masz na zwolnieniu lekarskim kod świadczący o tym, że „chory może chodzić” to wcale nie musisz siedzieć w domu i czekać na kontrolę. W każdym razie powinnaś usprawiedliwić nieobecność, np. dzwoniąc do ZUS. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kaska 12345 Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym przysługuje jedynie osobie przebywającej na urlopie wychowawczym. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu bardzo dziękuję za odpowiedż na moje pytanie. Gorąco pozdrawiam i życzę dużo szczęśliwych i pogodnych dni :) :) dla ciebie i twojego synka!! Pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja12
Chcialabym sie spytac czy jest mozliwosc obnizenia stawki wynagrodzenia? Kazdy w moim zakladzie ma inna stawke np 1000zl,1050 zl(mam ja),1120zl,1160zl i czy jest mozliwosc bez zgody pracownika obnizyc ta stawke?No i zatrudniony jestem na pelen etat,pracuje tam od 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt.1
serdecznie gratuluję Wiolu !!!!!!!!!!! Alicja jeśli pracodzawca chce ci zmienic warunki umowy o pracę np. w części dotyczącej wynagrodzenia musi zrobić to na piśmie a ty wyrażasz na to zgodę lub nie. art. 42 kp - wypowiedzenie zmieniające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu jeszcze jedno pytanie: termin mam na 12 listopada, a 182 dzień wypada 19 pażdziernika czyli zbrakną mi 24 dni.Po macierzyńskim mam do wykorzystanie 43 dni urlopu bo mam zaległy. Czy w takim układzie muszę się starać o świadczenie rehabilitacyjne czy po prostu po 182 dniu przejdę już na macierzyński? Warto jest się zagłębiać w biurokrację ZUS-u? Chyba 4 tyg przed 19 pażdziernika musiałabym złożyć ten wniosek o świadczenie. Dobrze myślę? W wolnej chwili proszę o odpowiedż :) :) POZDRAWIAM GORĄCO {kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gufolek
dziekuję za odpowiedź i gratuluję pociechy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaz
Wielkie gratulacje dla Ciebie i całkiem sporego Maluszka.Mam pytanie.Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim,który kończy mi się 23 lipca.Mam aż 80 dni zaległego urlopu który chciałabym wykożystać po macierzyńskim a następnie iść na 2 lata na urlop wychowawczy.Czy pracodawca może mi nie udzielić całego zaległego urlopu oraz jeśli go udzieli ,czy w trakcie jego trwania może dać mi wypowiedzenie które uniemożliwi mi sko`zystanie z urlopu wychowawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie 11
do agaz- czy aby na pewno masz aż 80 dni zaległego urlopu! wydaje mi się że nie możesz mieć aż tyle , gdyż z tego co wiem za każdy rok w którym przysługuje urlop można wykorzystać ten urlop w tym samym roku i do końca marca roku następnego tak więc nie da się kumulować urlopu tak żeby powstało 80 dni. To jest tylko sugestia abyś sprawdziła to dokładnie w zakładzie pracy :) Oczywiście pozdrowienia dla Ciebie i Twojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt.1
agaz art. 163 kp mówi że na wniosek pracownicy udziela sie jej urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. jednak w trakcie urlopu możesz dostać wypowiedzenia. ochrona może być dla ciebie złożenie jednocześnie z podaniem o urlop wypoczynkowy podania o urlop wychowawczy - art. 186 kp mówi że pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia zlożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaz
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.Co do ilości mojego zaległego urlopu to dokładniej jest tych dni 78 z trzech ostatnich lat ,bo przez taki okres z tego co wiem urlop nie przepada,część już napewno przepadła dlatego mówię tylko o trzech ostatnich latach.U obecnego pracodawcy pracuję już sześć lat i zawsze były problemy z urlopami,zawsze udzielał tylko parę dni w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Alicja12 W zasadzie stawka powinna być taka sama dla wszystkich, zatrudnionych na takim samym stanowisku. Jednak spotkałam się z taką interpretacją, że stawki te mogą się różnić zależnie od m.in. zaangażowania pracownika w wykonywane zadania. Zmniejszyc wynagrodzenia bez powodu nie można. Monia23 Wg mnie warto złożyć wniosek, termin terminem, a jak urodzisz 2 tygodnie później, a teoretycznie jest to możliwe, to trochę szkoda tego macierzyńskiego. Agaz Urlopu musi Ci udzielić po macierzyńskim, jeśli złożysz wniosek to całego zaległego i cały za bieżący rok. Nie wiem jaki masz wymiar urlopu, ale uprawienie do urlopu przedawnia się z upływem 3 lat, mam nadzieję, że część Ci się nie przedawniła. Na urlopie wypoczynkowym pracodawca nie może wypowiedzieć Ci umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mam robić. Pisałam ci już , że miałam kontrolę z ZUS-u i mnie nie było, bo po pierwsze tymczasowo mieszkam u rodziców bo w mieszkaniu mam konkretny remont a po drugie w tym dniu też byłam u lekarza bo żle się czułam. Na zwolnieniu mam że muszę leżeć. Mam zaświadczenie od lekarza i po zatym dzwoniłam zaraz do ZUS-u żeby zmienić adres. Właśnie dostałam pieniądze ale tylko 286.04 34 dzień w którym podlegam pod ZUS przypadł 19 maja. Wstrzymali mi zasiłek i nie wiem dlaczego. Telefonicznej informacji nie udzielają a ja muszę leżeć i nie mogę jechać do ZUS-u. Co mam robić? Wiolu proszę pomóż.Jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka dostałam 276,04 za 14 dni od 19 maja do 1 czerwca czyli za godzinę wychodzi 2,47. Dlaczego tak mało? O co w tym wszystkim chodzi. jak pracowałam normalnie to za godzinę dostawałam 3,9 więc nie rozumiem skąd ta różnica. Całość mojej pensi w pracy to 653,59 za 21 dni roboczych. Tyle dostawałam na rękę. mało wiem ale zawsze coś. z tego co naliczył mi zus to za 21 dni będę dostawała 414,96. Jestem załamana myślałam że na chorobowym płatnym 100% dostanę więcej niż normalnie bo wliczają się w nie niedziele czyli bite 30 dni. Proszę wytłumacz mi o co w tym wszystkim chodzi. W dodatku muszę czekać do 29 lipca za odpowiedzią w sprawie wstrzymania zasiłku czyli całe 2 miesiące. Następne zwolnienia to: od 2.06.2006-29.06.2006 i od 30.06.2006-20.07.2006 za ten pierwszy okres mam wstrzymany zasiłek. Jeżeli rozpatrzą moje wstrzymanie pozytywnie to muszą mi zapłacić za oba te okresy naraz? Bo inaczej znowu będę do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta Szczerze Ci gratuluję z okazji narodzin "malutkiego" synka! Bardzo się cieszę,że się dobrze chowa i że jesteście oboje zdrowi.Życzę więcej zdrówka, dużo siły i radości z pociechy! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedzat
urodziłam dziecko w lipcu ubiegłego roku,jeszcze nie byłam w urzedzie gminy starać się o zasiłek rodzinny. aby otrzymać zasiłek i do niego dodatek porodowy to muszę złożyc papiery do końca tego lipca,moje pytanie brzmi czy zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach mam dołączyc za 2004rok czy za 2005 bo teraz już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna2006
W maju 2006 urodziłam córeczke.Urlop maciewrzyński kończy mi się ostatniego sierpnia. Byłam w MOPSie i złożyłam wniosek o becikowe. Dowiedziałam sie że mogę spróbować starac sieo zasiłek rodzinny i o dodtaek z tytułu urodzenia dziecka ale musze przynieść z urzedu skarbowe dochód za 2004 mój i męża. i ten dochód nie może przekroczyć 504 zł??mam pytanie...czy ten dochód liczy sie na 3 osiby (ja, mąz i dziecko) czy na dwie?? takie zaświadczenia dostałąm z urzędu skarbowego: mój dochód w 2004 roku: dochód 12074.34 zł podatek należny 1136,70 zł składki na ubezp. zdrowotne odliczone od podatku wyniosły 627,25 zł składki na ubezp. społeczne odliczone od dochodu wyniosły 0,00 zł dochód mojego męża: dochód 7959,12 zł podatek należny 253,90 zł składki na ubezp. zdrow. odliczone od podatku wyniosły 538,81 zł skłądki na ubezp. społeczne odliczone od dochodu wyniosły 997,20 zł Jak liczy sie dochód i czy moja rodzina bedzie mieć przekroczone ten próg 504 zł i do kiedy mogę starać sie o te dodatki??Od września planuje iść na wychowawczy??Kiedy musze powiadomić o to mojego szefa?? dzieki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolinaa
Witam! Byłam na L4 ,na skręconą nogę, przez 180 dni. Następnie poszłam do pracy na 2 tygodnie i rozłożyło mnie straszne choróbsko - temperatura po 40 st. W tej sytuacji znów poszłam do lekarza i dostałam L4 - tym razem krótkie. Następnego dnia po dostarczeniu zwolnienia zakład pracy dzwonił do mnie i kazał mi donieść całą kartę swojej poprzedniej choroby, aby stwierdzić, że nie choruję na tą samą, co wcześniej. Doniesienie tej karty byłoby prawie niemożliwe, ponieważ musiałabym jeździć po wielu lekarzach ( również prywatnie ) u których leczyłam się przez pół roku i ponosić tego koszty. Czy może mi ktoś udzielić rade, czy takie zaświadczenie muszę rzeczywiście donieść sama ( wg jakiejś ustawy ), cz taką informację powinien dowiedzieć się zakład pracy od lekarza orzecznika w ZUS-ie. Dodam, ze jestem na zwolnieniu 2-tygodniowym, a zakład pracy włóczy mnie od lekarza, do kolejnego. Proszę, doradźcie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Monia23 Wyślij pismo z żądaniem natychmiastowego wyjaśnienia zaniżenia kwoty zasiłku, nie Ty powinnaś się tłumaczyć, ale oni, pismo wyślij listem poleconym w załączeniu jakiś świastek np. xero z książeczki RUM, że akurat byłaś na wizycie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 hedzat za 2004 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Zuzanna2006 Dochód dzieli się na wszystkich członków rodziny tj na dziecko też, 3 osoby Zakładając, że dochód się nie zmienił, tj nie zwiększył np. z tytułu nowego zatrudnienia to masz prawo do rodzinnego. Dodatek z tytułu urodzenia dziecka – możesz się starać przez rok, do maja 2007. Skoro już wiesz, że idziesz na wychowawczy to nie ma się co czaić, złóż już wniosek o urlop wychowawczy, niech pracodawca też wie na czym stoi. Już się staraj o rodzinny wraz z dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka, potem zmienisz wniosek o jeszcze dodatek wychowawczy. Rodzinnego nie będziesz miała wyrównanego wstecz, dlatego trzeba złożyć już, dobre i 43 zł, przyda się na paczkę pieluch:D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kkarolinaa Sprawa nie jest do końca jasna jak to powinno być, dobrze gdybyś sama dostarczyła, jeśli pracodawca zgłosi się z problemem do ZUS to lekarzowi orzecznikowi też musisz wszystko donieść. Prawdę się przyznam, że nie wiem dokładnie jaka jest procedura w tej sytuacji. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna2006
Wiolettko bardzo ci dziękuje !!!! mam jeszcze pytanie: jak liczy sie ten dochód ??od sumy dochodów za 2004 rok odejmuje sie składki ubezp zdrowotne i społeczne a potem dzieli sie na 12 m-cy i liczbę osób w rodzinie??? Bo ja tak to rozumie. Jutro ide już do Mopsu i wszystko załatwić. Jesscze raz wielkie dzięki. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaświadczenie że byłam u lekarza już im dostarczyła moja mama. Jak to pismo powinno wyglądać? Chodzi mi o samą treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×