Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość zosia 23
błagam wiola poratuj! od 31 lipca 2006 byłam na zwolnieniu nieliczne przerwy miały po 1-5dni , 27 grudnia dostałam wypowiedzenie ( umowy o prace na czas okreslony do 18 grudnia 2007 r) a wypowiedzeniu był termin upływu 13 stycznia. 15 stycznia dowiedziałam sie ze jestem w ciązy dostałam zwolnienie od gina od 13. stycznia do 9 lutego, mam nadzieje ze pracodawca uzna wypowiedzenie za bezskuteczne złozyłam u niegowniosek w tej sprawie. Ale co mnie martwi... chorowałam tyle czasu czy w ciązy mogę dalej wykorzystac 182 dni ( jaky nowe) czy już nie mogę bo zus je zreasumuje z poprzednią chorobą ( pęknięcia sródstopia)????? pomóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mia
Z gory dziekuje za pomoc. Jestem bezrobotna, zarejestrowana w UP. Czy moge skorzystac z uropu wychowawczego i w zwiazku z tym byc zwolniona z wstawiania sie na terminy potwierdzajace gotowosc do podjecia pracy. Jezeli tak to jak dlugo taki przywilej mi przysluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
zosia 23 Jesli 13-go stycznia byłaś już w ciąży to dostarcz pracodawcy natychmiast zaświadczenie od lekarza z prośbą o anulowanie wypowiedzenia - z mocy prawa Ci przysługuje. Jeśli pracodawca nie uwzględni od razu trzeba lecieć do sądu pracy - sprawa wygrana w 100% Do okresu zasilkowego wlicza się poprzednie okresy jesli przerwa była krótsza niż 60 dni. Musisz policzyć, jesli skończy się chorobowego, należy złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. mama mia Niestety nie, urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama
Witaj Wiolko ;) A więc mam pytanie i mam nadzieję że będziesz w stanie mi odpowiedzie na nie. Jestem rozwódką, mam zasądzone alimenty na córę, tym samym pobieram zasiłek rodzinny z UM w mojej miejscowości. W tym momencie jestem na stażu do końca lutego a termin porodu mam na koniec stycznia, wiem ze formalnie jestem osobą bezrobotną, więc żadne macierzyńskie i wychowawcze po skończeniu umowy mi nie przysługują. Ale nie o to chodzi. Czy będąc samotną matką, gdyż ślubu z moim facetem nie planujemy, mogę starac się o zasiłek w UM tak jak do tej pory, czy też nic mi nie wypłacą na drugie dziecko które bedziemy razem wychowywac,a tylko na pierwszą córę na którą mam zasądzone alimenty. Mam nadzieję że nie pogmatwałam za bardzo i da się to zrozumiec. Z góry za odpowiedź dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mia
Dziekuje Ci Wioletko za odpowiedz i mi i wszystkim zainteresowanym. To bardzo szlachetne z Twojej strony pomagac niedoinformowanym :) Zycze Ci wszystkiego NAJ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti252
Witam Ciebie Wioletko! ardzo się cieszę , ze estes ze mozesz pomoc- a szukam welu rzeczy na internecie- ale mmo wszystko nurtuje mnie trochę pytań. sprobuje jak najkrocej opisac moja sytuacje. jestem po studiach. w 2004 listopad zaczelam prace (umowa na czas nieokreslony). 25 lipca poszlam na L4 z powodu zajscia w ciaze. do tej pory zaklad pracy placil mi pieniazki. termin porodu- poczatek marca. tak wiec przekrocze magiczne 182 dni. zlozylam 30 listopada wniosek o zasilek rehabilitacyjny- dostalam orzeczenie lekarza orzecznika, wciaz czekam na decyzję( zakład pracy w innym miescie niz mieszkam- inny zus). obecnie powinnam byc juz na tym zasilku (dodam ze orzecznik napisal ze przysluguje na 2 msc.), ale jeszcze nie mam deyzji- czy dostane normalne wynagrodzenie za te dni??? kto je teraz bedzie wyplacal? czy dostane je normalnie 30- jak zwykle? czy powinnam nadal przesyłac zwolnienia od lekarza do firmy - czy wystarczy to orzeczenie lub decyzja? kolejna sprawa: w 2006 r. wykorzystalam 6 dni urlopu- ile mi jeszcze go przysługuje ( studia, zatrudnienie od listopada 2006)- czy w 2006 przysługiwalo mi juz 26 dni? jezeli urodze w marcu- co powinnam zlozyc do pracodawcy by dostac urlop macierzynski, no i kiedy powinnam wykorzystac ten urlop z 2006 i czy moge od razu po macierzynskim wziac ten zalegly i ten z 2007r. (tu juz 26 dni?. czy pracodawca moze mi nie udzielic tego urlopu? czy jakies dokumenty o macierzynski tez zkladam do zusu? ktorego bedzie wyplacany macierzynski? czy sa jakies przesuniecia- czy za marzec normalnie w marcu? czy biorac ten urlop 2006-2007 bedzie mi przyslugiwalo te 700zł za to ze biore 2 tyg. urlopu naraz? czy bede traktowana na innych zasadach? i juz ostatnie: chce potem pojsc na wychowawczy- wg. moich obliczen (mąż 900 netto) bedzie mi przyslugiwalo te 400 zł. o ile wczesniej musze wystapic o te 400 zł i w jakich terminach jest wypłacane. Z gory dziekuje za odpowiedz ( nie meczylabym cie tak- ale przy naszych dochodach bardzo mi zalezy na terminach- zeby jakos powiazac koniec z koncem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Wioletko. mam moze dziwne pytanie, ale i tak moze sie w zyciu zdarzyc. Jesli ktos nie wie ze ma po tych 182 dniach złozyc prosbe o rehabilitacyjne, to czy zus jakos sie o to upomni.Czy moze grozic jakas kara za zaniedbanie? Pytam bo wiem ze mimo wszystko duzo osób o tym nie wie. dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti252
Fecelia - o ile ja wiem to trzea zlozyc 60 dni przed upływem tych 182 dni zwolnienia- potem tez mozna ale przez ten czas nie dostajesz wynagrodzenia- złozenie nie jest konieczne- ale wtedy nie jestes zabezpieczona w pracy przed zwolnieniem- no i nie powinnas dostac pieniążków- ale nie sugeruj sie moją wypowiedzią - poczekaj na Wioletke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti252
wioletko- zatrudniona jestem od listopada 2004 - wkradł mi sie błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko - dodatek z tytułu wychowywania dziecka to \"wychowawczy\", przysługuje jeśli masz umowę o pracę i nalezy Ci sie zasiłek rodzinny (tj, nie więcej niż 504 brutto na os.)bo jest dodatkiem do tego rodzinnego własnie (400 zł dodatkiem do 48 zł :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doria
witam!!! mam pytanie! z dniem 08 lutego konczy mi się urlop wychowawczy a wraz z nim umowa o pracę. przed urlopem pracowałam na 1/2 etatu i zarabiałam 412 zl brutto. czy nalezy mi się zasiłek dla bezrobotnych??? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 przyszla mama Jeszcze sprawdzę, ale nadal chyba jest dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka – 170zł 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 doti252 http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm Z tego co wiem to wystarczy sama decyzja, zwolnienia już nie są potrzebne. Studia 8 lat, praca od 2004, tak więc urlop 26 powinien być w 2006 roku Do macierzyńskiego – akt urodzenia dziecka, albo zaświadczenie ze szpitala i ewentualnie jakieś podanie. Oświadczenie czy masz inny tytuł ubezpieczenia społecznego. Jeśli do zus o zasiłek macierzyński – to akt urodzenia, zaświadczenie pracodawcy o udzielonym urlopie macierzyńskim. Wypoczynkowy – po macierzyńskim jak najbardziej, jeśli złożysz wniosek o pełny, powinien Ci być udzielony. Nie znam dat wypłaty macierzyńskiego. 700 – to zależy jakie macie wewnętrzne przepisy zakładowe. Dodatek wychowawczy – najlepiej składać jak najwcześniej – musisz mieć od pracodawcy zaświadczenie o udzielonym urlopie wychowawczym. Nie możesz się spóźnić z dokumentacją, bo jak nie dostarczysz wszystkiego to mogą Ci nie wypłacić. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Facelia Nie ma kary, zus po prostu nie wypłaci kasy, bo nikt się nie upomniał, na pewno nie przypomną 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 doria nie wiem, poszukaj tutaj http://www.prawo-pracy.pl/forum/ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 koallalili98 po 30-tu dniach chorobowy, macierzyński i wychowawczy też bo 6 miesięcy wtedy minie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat 13
mam pytanie rodze 28 kwietnia a umowe o prace mam do 30 kwietnia, mój pracodawca napewno nie bedzie jej chciał przedłużyć czy po skończeniu urlopu macieżyńskiego do puki nie znajde nowej pracy przysługuje mi np. zasiłek dla bezrobotnych??? nie wiem czy cos takiego jeszcze istniej :) ale boje sie ze zostane na lodzie:( i szukam wyjścia a nigdzie nie moge znaleźć na to pytanie odpowiedzi jeśli ktoś coś wie będę bardzo wdzieczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wotam Wioletko.Mam pytanie czy ja bedąc na urlopie wychowawczyn na młodszego syna mąż moze skozystac z opieki czy nam juz sie nie nalezy. I jeszcze jedno jak masz wzór podania o urlop wychowawczy to bardzo proszę,zebys podesłała mi.Oto mój meil ania.kolec@wp.pl Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 4 mies.ciazy.Jesli dostane umowe o prace,czy szefowa moze ja rozwiazac bez moje zgody tylko dlatego ze nie powiedzialam jej o ciazy.Czy duzo bedzie przezemnie tracila pieniedzy.Boje sie ze bedzie sie mscila.Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iweti
mam pytanko czy po urlopie wychowawczym przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrobel26
08.11.2006r urodzilam drugie dziecko do 27.12.2006 przysluguje mi zasilek dla bezrobotnych otrzymalam decyzje o przedluzeniu zasilku (maciezynski)do konca kwietnia 2007 czy to jest dobrze obliczone?Wiem ze urlopu maciezynskiego na drugie dziecko przysluguje 20 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ważne pytania :-) juz wcześniej na forum pomogła mi Pani stąd potrzebuję i teraz Pani opinii/wiedzy... Urodziłam w październiku dzieciątko :-) planuję kolejną ciążę w tym (2007) roku. Umowę mam do 30.XI.2007 wiem, że przedłuży mi się ona do dnia porodu i pytania: 1) czy po jej skończeniu będę miała urlop macierzyńki (sądzę, że tak) i, co najważniejsze - 2) czy będę mogła pójść na urlop wychowawczy? 3) czy będę mogła po macierzyńskim wykorzystać swój urlop wypoczynkowy za 2007 rok?? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam... p.s. pisałam na maila ale nie mam odp stąd tu proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alikanka
Ja też mam pytanko. Pracuje w szkole na zastępstwo. Umowę mam do 31.08 i wiem ze podobno jedna pani odchodzi na emeryture i mam szanse wskoczyc na jej miejsce. Gdybym teraz zaszla w ciaze to pewnie by mi nie przedluzyli? A jak mi przedluza a ja planuje dziecko to co od razu na poczatku roku zajde w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjhkjbmn
hbkjhiuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w tej chwili n zwolnieniu lekarskim rodze w marcu. w mam pytanie co do urlopu wychowawczego. parcuje j i mąż czy jest jakaś szansa ze bede miala ten urlop placony jak on jest naliczany?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1980
czy jeśli jestem na płatnym urlopie wychowawczym od 01-12-2006r. to mogę sobie dorobić jeśli tak to do jakiej kwoty i czy może to być chałupnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajerpompka
Witam, proszę o pomoc w rozwikłaniu życiowego problemu: DANE: kobieta w ciąży, ma przepracowane 1,5 roku u różnych pracodawców. Aktualnie problem rysuje się tak: 1. kobieta ta, bierze 31 marca urlop bezpłatny u swojego pracodawcy na 3 miesiące. 2. Dnia 1 kwietnia zatrudniona zostaje na czas nieokreślony u innego pracodawcy. 3. Dnia 15 czerwca rodzi dziecko. Przechodzi na urlop macierzyński. Na urlopie macierzyńskim dostaje równowartość ostatniego wynagrodzenia. 4. Dnia 30 czerwca kończy jej się urlop bezpłatny u pierwszego pracodawcy. I w jakim stosunku pracy pozostaje wówczas wobec niego? Jak jest dalej opłacany urlop macierzyński ? Czy z końcem urlopu macierzyńskiego może wypowiedzieć pracę u drugiego pracodawcy i przejść na urlop wychowawczy u pierwszego pracodawcy? Baaardzo dziękuję i pozdrawiam, cieszę się że są takie osoby jak Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaallllllllllllllloooo
pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Ania k Jeśli mowa o tych 2 dniach na opiekę, to się należy. Jeśli o zasiłek opiekuńczy to raczej nie, bo przecież Ty jesteś w domu i możesz się dzieckiem zająć. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 koallalili98 W ciąży w ogóle nie może Cię zwolnić, chyba, że dyscyplinarnie. Koszt – kasa za 1 miesiąc chorobowego i tyle, więcej nie ma kosztów. A w ogóle wrzuć na luz nie możesz się denerwować, nic Ci nie grozi. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 iweti Chyba zależy od stazu, poszukaj sobie tutaj o tym stażu http://www.prawo-pracy.pl/ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 wrobel26 nie bardzo jasne o co pytasz, chcesz żeby Ci dni policzyć? weź kalendarz i policz 20 tygodni to 140 dni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Maritta79 1) tak 2) niestety nie, umowa rozwiązuje się z dniem porodu 3) nie, bo jak wyżej umowa rozwiązuje się, otrzymasz ekwiwalent za urlop raczej nie odpisuję na e-mail-e, odpowiadając chce żeby inny ewentualnie też skorzystali albo mnie poprawili jeśli na tym temacie pojawia się jakiś post zawsze mam informację na skrzynce, jeśli przez jakiś czas nie odpisuję to po prostu nie mam czasu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 alikanka Umowa na zastępstwo nie chroni pracownicy w ciąży. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Bjhkjbmn Co chcesz? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 przyszła mama 23k najpierw masz macierzyński i on jest płacony ze średniej wynagrodzenia z ostatnich 12 m-cy, a potem jest ewentualny dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym i dodatek ten jest zależny od wysokości dochodów – granica dochodu 504 zł miesięcznie na osobę 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 1980 Dorabiając tracisz prawo do dodatku wychowawczefo 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Frajerpompka U pierwszego powinna dostać resztę macierzyńskiego Czy z końcem urlopu macierzyńskiego może wypowiedzieć pracę u drugiego pracodawcy i przejść na urlop wychowawczy u pierwszego pracodawcy? TAK 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 haaaaaaaaaallllllllllllllloooo JAKIEJ CHCESZ POMOCY? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 BARDZO PROSZĘ ABY NIE WPISYWAĆ POSTÓW BEZ SENSU, NP TAKI JAK POWYŻEJ jeśli na tym temacie pojawia się jakiś post zawsze mam informację na skrzynce, jeśli przez jakiś czas nie odpisuję to po prostu nie mam czasu, MAM WIELE OBOWIĄZKÓW I WTEDY GDY MAM CZAS MOGĘ WAM ODPISYWAĆ, ALE NIGDY NIE ZOBOWIĄZYWAŁAM SIĘ DO NATYCHMIASTOWYCH ODPOWIEDZI BARDZO PROSZĘ O WPISYWANIE SIĘ JEDYNIE OSÓB CIERPLIWYCH, KTÓRE MOGĄ POCZEKAĆ AŻ BĘDĘ MIAŁA CZAS INFORMUJĘ, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE BĘDĘ MIAŁA JESZCZE MNIEJ CZASU, chyba, że ktoś brykniecie do mnie do domu na zmianę trochę posprzątać, zagnieść ciasto na pierogi czy coś w podobie :D :D :D :D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytanie :aby ubiegać się o zasiłek rodzinny podczas urlopu wychowawczego jaka kwota musi przypadać na jednego członka rodziny i czy wówczas mój dochód brany jest pod uwagę. jeszcze jedno pytanko: Jaka jest obecnie kwota takiego zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×