Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Wioletta, pamiętam jak pod koniec zeszłego roku na tym temacie udzielałaś porad i ja się zwróciłam do Ciebie z pytaniami dotyczącymi L4 I tak już 10 miesięcy minęło, zobaczyłam ten wątek i wspomnienia wróciły.... a córeczke ma już 9 miesięcy:)) Chciałam jeszcze raz podziękować za tamte rady jak chcesz zobaczyć moją małą to zapraszam: http://www.martusia.babies.pl i synek: http://www.terrorysta.mlody.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow
Chyba wiola juz o nas zapomniała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jestem, jestem., pamiętam, ale jakoś marnie z czasem. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 beatka29 Automatycznie to raczej nie, trzeba by złożyć drugi wniosek o rehebilitacyjne. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Matunia Niestety nie wiem co było, a w ogóle to nie wiem o co Ci chodzi. Wychowawczy w obecnej postaci (jest już od jakichś 2 lat) nie wlicza się do dochodu na potrzeby ustalenia zasiłku rodzinnego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 tata blizniakow macierzyński, na pewno będzie się należał, jest to wyłączenie http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 lusia27 Nie ma ochrony po macierzyńskim, w przypadku likwidacji stanowiska możliwe, że będzie Ci się należała odprawa. A może wychowawczy? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mama_23 Pozdrawiam, super pociechy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z dobrego domu
jak to jest z zasilkami rodzinnymi - komu sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Co chcesz Magnes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolett, jestem tu pierwszy raz, może nie wpisałam tekstu we właściwa rubrykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz:) Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony. 2 grudnia wracam do pracy po trzyletnim urlopie wychowawczym. Jestem w piątym miesiącu ciąży. Zamierzam przedstawić zaświadczenie pracodawcy. Ponoc powinnam napisać podanie o przyjęcie mnie do pracy po urlopie na dwa tygodnie przed data powrotu, czy to prawda? Jak ono powinno wyglądać? Mam podac stanowisko na które powinnam powrócić itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jeśli miałaś napisany urlop wychowawczy do dnia - określony dzień - to samo przez się rozumie, że nasteonego dnia zaczynasz pracę. Dobrze jednak zgłosić się wcześniej, żeby pracodawca nie był zdziwony, że przyszłaś, czasami trzeba sprawdzić harmonogram, zrbic wcześniej badania okresowe, bo się akurat skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do wioli
w grudniu urodze dziecko, i od razu pojde na macierzynski, czy mojemu mezowi naleza sie 2 dni wolne od pracy dla rodzica z dzieckiem? a jesli ja w przyszlym roku pojde na wychowawczy to czy wtedy mu się należą te 2 dni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! chciałabym sie dowiedziec jaka musi byc przerwa miedzy zwolnieniami (jestem w ciąży). Jestem 120dni na l4 i chciałabym przerwac na jakis czas zebym nie musiała sie starac o to swiadczenie rehabilitacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
pytanie do wioli Będą się należały, jedynym warunkiem jest, że z uprawnienia może skorzystać jeden rodzic. Aniula82 Zwolnienie lekarskie może trwać 182 dni, jeśli niezdolnośc do pracy jest nadal wtedy można starać się o świadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaka musi byc przerwa w zwolnieniach zeby bylo na nowo naliczane te 182dni, czy 182 dni mozna chorowac w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie oto pytanie : do końca marca 2006 byłam zatrudniona w firmie A na 3/4 etatu i w firmie B na 1/4 etatu, od kwietnia 2006 przeszłam do firmy A na cały etat a z fimą B rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron. W maju zaszłam w ciąże, a od połowy czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim. Dostaję zasiłek chorobowy jako średnią z 12 miesięcy i czuję sie poszkodowana ponieważ w ogole nie sa brane pod uwagę moje zarobki w firmie B. Czyli dostaję zasiłek w wysokości 3/4 moich zarobkow rzeczywistych. Czy rzeczywiście jest tak, że ZUS bierze pod uwagę tylko to zatrudnienie które jest aktualne w momencie starania sie o zasiłek bo taką informację dostałam od kadrowej i nie interesuje ich czy bylam wczesniej gdzies indziej zatrudniona, przeciez w tamtej firmie tez placilam skladki od 1/4 etatu???? w sumie juz sie pogodzilam z tym ale bede wdzieczna za wyjasnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Wioletto mam pytanie o zasielk rehabilitacyjny.29.12 mina mi182 chorobowego, termin porodu mam na 19.02.07 do tego czasu dalej bede na zwolnieniu.Kiedy mam zlozyc wniosek o swiadczeie rehabilitacyjne ? pytalam o to lekarza to mi powiedzial ze nie bede musiala nic skladac, chyba mu sie cos pokrecilo?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiaa
witam, prosze o porade: jestem nauczycielem mianowanym zatrudnionym na czas nieokreslony przez mianowanie , w przyszlym roku prawdopodobnie nie bede miala dostatecznej ilosci godzin ( mniej niz pol etatu ) i moge sie liczyc z rozwiazaniem umowy, czy przechodzac na urlop wychowawczy jestem w jakis sposob chroniona ? czy w tym samym dniu , kiedy otrzymam pismo od dyrekcji zwiazane z wypowiedzeniem umowy ja przedloze pismo o urlop wychowawczy bede chroniona przed zwolnieniem ? pismo od dyrekcji bedzie niewazne ? czy korzystniej jest , aby nie byc zwolniona zlozyc pismo o urlop wychowawczy przed dostarczeniem mi pisma od dyrekcji ? jezeli urlop wezme od 1.09.2007 , a pismo zloze z data 31.05.2007 ( 3 miesiace wypowiedzenie ) to zachowam ochrone przed zwolnieniem ?dziekuje za porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
W styczniu 2002 r urodziłam dziecko, nie pracowałam, ale mąż tak i nie staraliśmy się o zasiłek porodowy bo nie wiedziliśmy, że mężowi się należy.Czy możemy jeszcze się o niego starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
Dodam,że we wrześniu 2003r urodziłam drugie i też nie składaliśmy dokumentów o zasiłek porodowy a mąż pracował.Firma jest prywatna i zatrudnia mniej niż 20 pracowników.Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryś
Właśnie urodziłam dziecko, mąż pracuje w prywatnej firmie zatrudniającej mniej niż 20 pracowników, czy należy mu się zasiłek porodowy i w jakiej wysokości?Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
W czerwcu 2007 urodzę dziecko(28 czerwiec data porodu) ,mąż ma umowę o pracę do 13 czerwca 2007 , czy dostanie zasiłek porodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali-cja
mam to samo pytanie ,co Aniula82. mam taki charakter pracy,że aby utrzymać ciążę muszę być na L4. słyszłam, że po 180 dniach L4 trzeba pisać do zus-u. poza tym jestem samotną matką, zarabiam 1000 zł netto i nie wiem, czy będą należały mi się jakieś świadczenia dodatkowe. bardzo proszę o radę.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekujeeeee
jesli w lutym 2007 mam zamiar isc na wychowawczy i starac sie o zasilek to czy do sredniej na osobe w mojej rodzinie beda liczone dochody tylko meza za 2005 rok?ja nie bede pracowac na wychowawczym.jesli rozliczalismy sie razem w 2005 to musimy wziac takie normalne zaswiadczenie o dochodach czy poprosic o jakies rozgraniczenie?czy w pomocy spolecznej moga chciec od nas z jakiegos powodu zaswiadczenie od meza z pracy za 2006 rok? dziekuje slicznie i gorace pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani jedna
witam.. pod koniec grudnia kończy mi się urlop macierzyński i potem mam zamiar wykorzystać jeszcze 26 dni swojego zaległego tegorocznego urlopu; nie chcę wracać już do pracy i w związku z tym chcę zapytać czy jeśli będąc już na zaległym urlopie w styczniu należy mi się nowy urlop za 2007 rok? jesli tak to ile dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Aniula82 60 dni, liczy się okres zasiłkowy, a nie dany rok 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 mama Maksia Liczy się średnią z konkretnego zatrudnienia. Zasiłek przysługuje po ustaniu zatrudnienia, jeśli niezdolność do pracy nastąpiła w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 wercia83 Zobacz tutaj, zobacz też wyjaśnienia do druków http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm Musisz sama postarać się o to świadczenie. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Marysiaa Kurcze :( nie znam się na prawach nauczycieli, w każdym razie jest taka zasada, nie udziela się urlopu wychowawczego na dłużej niż okres trwania umowy. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 marzi Niestety, na to był chyba rok ( nadal jest taki termin). 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 gryś Firma nie ma nic do tego, ważne są Wasze dochody do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i drugie świadczenie bez względu na dochód. Zobacz wyżej, temat był wielokrotnie maglowany. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Marzi Odpowiedź powyżej dotyczy także Ciebie 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 ali-cja ewentualne świadczenie rehabilitacyjne, link wyżej 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 dziekujeeeee Na zaświadczeniu dochody są osobno ujęte, a Ty swoje wpisujesz jako dochód utracony (w druczku o rodzinne). 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 pani jedna Teoretycznie cały, nie zawsze jednak pracodawcy chcą udzielić w styczniu całego. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
mamy 1038 zł na czwórkę.Wiem że dostanę 1000 gwarantowany i 1000 zależny od dochodu, ale czy oprócz tego mopgę liczyć na coś z zakładu pracy męża.Umowe będzie miał przedłużoną. JEŚLI nie przedłużą to należy mu się zasiłek i urlop macierzyński.Umowa kończy się 13 czerwca 07 a poród 28 czerwca 07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinka
jak powinien wyglądać wniosek o udzielenie przerwy na karmienie piersią? szukam w necie i nie mogę znaleźć żadnego wzoru czy możesz mi pomóc dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×