Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość jajajajajajajajaja
Pytanko: Pracuję od października 2006 na 3/4 etatu. Umowę mam do października 2007, urodzę na początku września. 1. Czy należy mi się urlop macierzyński? 2. Ile dni zwolnienia przysługuje mi w ciąży? 180? czy jest w pełni płatne? czy ze względu na 3/4 a nie cały etat wygląda to inaczej? 3. Pracodawca planował zmienić mi umowę na cały etat od marca. Czy może to uczynić w momencie, gdy przedstawię zaświadczenie, że jestem w ciąży?. Pytam ponieważ słyszałam, że nie można zmienić warunków o pracę w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo bardzo bardzo dziękuję !!!! :) :) :) 🌼 oczywiście rozumiem brak czasu tym bardziej jestem wdzięczna za rzeczową odpowiedź :D :D :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioleto!!!!! prosze o rade pracuje już 2lata u jednego pracodawcy mam umowe na czas nieokreślony jestem obecnie w ciąży rodze w sierpniu wiem że przysługuje mi 18tyg macierzynskiego ale ile on jest płatny???? czy 100%wynagrodzenia z umowy???/ a czy można isc na wychowawczy i czy on jest płatny??? a i jescze bratowa jest bezrobotna ale dopisana jest do ubezpieczenia do męża i jak zajdzie w ciąże to czy ma płatne zwolnienie i macierzynski??? z góry dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 lilka 504zł/osoba miesięcznie Twój utracony 48 dziecko do 5 lat, dziecko starsze trochę więcej dodatek wychowawczy 400 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 lilka w zasadzie netto 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 jajajajajajajajaja 1. urlop tylko do końca umowy, ale zasiłek macierzyński pełny 2. 182 dni, nie ma znaczenie ¾ 3.jeśli jest to korzystniejsze dla pracownika i pracownik się zgadza to trzeba by podpisać jakieś porozumienie na ten temat, żeby pracodawca nie miał kłopotu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 myszka24 macierzyński 100% średnia z ostatnich 12 m-cy urlop wychowawczy nie jest płatny, ale można się starać o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym bratowa – niestety nic jej się takiego nie należy, nie jest zatrudniona, ubezpieczenie męża jest do bezpłatnego leczenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajajaja
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć- zasiłek przez 18 tygodni? i kto wypłaca? ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
macierzyński? Jeśli pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób, wypłaca pracodawca, jesli mniej - zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ale to jest z kasy zus, a nie pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosze o odpowiedz.... jestem przyszla mamusia - z problemami zdrowotnymi w ciaży i w związku z tym muszę być co chwilę na zwolnieniu, a teraz lekarz zapowiedzial że do konca ciąży będzie dawał zwolnienie... i tu zaczęły się schodki - z przerażeniem dowiedziałam się o tych 182 dniach a jak pomyslę że potem w wysokiej ciazy mam latac z papierami po urzędach to mi skora cierpnie.Prosze powiedzieć czy te 182 dni to sie liczy z samego zwolnienia ?- jak np.byłam w miesiącu 3 tygodnie na zwolnieniu a potem 1 tydzień próbowałam chodzić do pracy ale potem znów na zwolnienie to licząc sobie kiedy minie 182 dni wliczam samo zwolnienie czy te krótkie przerwy między nim też..? I czy przerwę świąteczną też wliczyc? Proszę bardzo, bardzo, bardzo o odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno - nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale jestem nauczycielem wiec czy wliczac oprocz swiąt tez np ferie jezeli podczas nich nie mam zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie ; Czy mam szansę na jakąś zapomogę na dziecko ze strony państwa.Na alimenty nie mam szans gdyż on nie jest nigdzie zameldowany-nie ma go jak namierzyć,pracuje na czarno. Bardzo proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
termal jeśli przerwa krótsza niż 60 dni, to wlicza się poprzednie zwolnienie Zwolnienie liczy się za wszytskie dni, łącznie z sobotami i niedzielami - nie wiem jak się to ma do nauczycieli nasteńka zasiłek rodzinny, dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka i może jeszcze coś w opiece społecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wioletto za odpowiedź :) i jeszcze zapytam jakiej wysokości jest ten dodatek dla samotnego rodzica?170-jak kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta----
tak, 170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczko25
Witaj Wioletto. Mam pytanie.Jestem w 37 tygodniu ciąży.Otóż jestem teraz na L 4 do dnia terminu porodu.Coś mi się zdaje że wcześniej urodzę bo już mam bóle.Jesli bym teraz urodziła to od dnia porodu liczy mi się macierzynski czy też od dnia zakończenia L 4. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Od dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczko25
Wioletto dziękuję za odpowiedź.Jest tak jak myslałam ale nie byłam do końca pewna.No cóż muszę zaciskać nogi.:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu jezeli moge sie wtracic...dodatek z opieki spolecznej (170 zl)jest przyznawany samotnemu rodzicowi,ktory ma zasadzone alimenty(chodzi o to zeby byly sadownie ustanowione)...wiec jezeli NASTENKA chce otrzymywac te 170 zl musi wniesc sprawe do sadu o alimenty...a tak na koniec to wraca fundusz alimentacyjny od pazdziernika tego roku..pozdrawiam i przepraszam,ze sie wtracilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak to jest ,ja nie mam zasądzonych alimentów i raczej nie mam na to szans.Czy mogę się ubiegać o jakąś pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastenka...mozesz sie ubiegac o zapomoge z opieki spolecznej...ale jezeli nie masz zasadzonych alimentow nie dostaniesz 170 zl...jak pisalam wczesniej wraca fundusz alimentacyjny ale dopiero od pazdziernika...wtedy tez musisz miec zasadzone alimenty...gdy nie bedzie Ci placil dostaniesz z funduszu...ale teraz na niego jest sposob...piszesz,ze nie ma zameldowania???to jest karalne...a rodzice jego maja zameldowanie?i staly dochod?mozesz ich pozwac o alimenty na wnuka...takie chore jest prawo w Polsce ale coz...musisz myslec o przyszlosci dziecka..pozdrawiam i jak bys cos chciala wiedziec to pisz na meila nie bedziemy zasiecac topiku alimentami:)...siedze w tym temacie wiec chetnie pomoge...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alikanka
Mam pytanie. Jeśli pracowałam w przedszkolu 8h i nie mialam 15min przerw na śniadanie, to czy pracodawcy muszą mi zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest??? założmy- zaczynam pracę i składa się tak- że muszę iść na l4 ( ciążowe)- po ilu dniach mogę to zrobić? wiesz, byłam przekonana, ze dopiero po 30 dniach nabywa sie prawo do chorobowego, ale ostatnio troche mi ktoś namieszał , twierdząc, że zatrudnił taką osobę własnie i że ona po dwóch dniach poszła sobie na to zwolnienie! prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu! Bardzo Cię proszę odpowiedz! Mam nadzieję, że się pojawisz tu w najbliższym czasie! A może ktoś inny się orientuje? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
agula-kruszyna Widzę, że znasz temat dokładnie, zaglądaj częściej. Prawdę powiedziawszy spotkałam się z różnymi interpretacjami, szczególnie na początku jak weszły rodzinne. Alikanka Ale za co zapłacić? przerwa powinna być zgodnie z Kodeksem Pracy agggusia zobacz bez okresu wyczekiwania http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alikanka
No ale właśnie nie było bo dyro nas wyśmiał. A teraz już tam nie pracujemy i chcemy walczyć o swoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłopotek
ja powtarzam swoje pytanie tutaj :) rozpoczynam staż - a tak się składa że jestem w zaawansowanej ciąży - termin mam na miesiąc i tydzien po rozpoczęciu - nie wiem jak to jest z pieniędzmi w takiej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astonka
jestem czy nauczycielką, w maju otrzymam ostatni raz pieniążki za macierzyński. kiedy powinnam złożyć wniosek o zasiłek i dodatek i gdzie(mieszkam w szczecinie), za który rok mam złożyć rozliczenie podatkowe męża do obliczenia zasiłku za 2005 czy 2006 i na ile czasu to bedzie obowiazywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marpar
Witam mam pytanie,co będzie podstawą do wyliczenia wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim po urlopie macieżyńskim a jak to wygląda po urlopie wychowawczym (5-cio miesięcznym)?, wiem że normalnie jest to 80% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy a 100% w przypadku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Dzisiaj zadzwoniła do mnie kobieta z ofertą pracy jako zastępca nauczyciela od teraz do grudnia tego roku. Jestem w 2 miesiącu ciąży. Czy jeśli przyjmę tę ofertę to macierzyński będzie mi przysługiwał? Czy może nie, dlatego żejest to zastępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatek26
czesc!!! mam chyba doś nietypową sprawe, jeśli ktoś cos wie na ten temat bede bardzo wdzieczna za podpowiedz. ma zagrożona ciąze to już 7 miesiąc i jestem na zwonieniu lekarskim, lekarz powiedzial ze albo ktoś ze mną bedzi ealbo musze iść do szpital ni echce wiec moje pytanie. czy na cięzarną żona można wiąć opiekę tak jak nad chorym dzieckiem. czy cos takiego przysługuje i na jak długo?? z góry dziekuje wszystkim za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Alikanka Trudno mi powiedzieć, czy można to jakoś przeliczyć na kasę 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kłopotek A jak to jest, na stażu podpisywana jest jakas umowa? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Astonka Wniosek o rodzinny nie ma nic do macierzyńskiego, jeśli chodzi Ci o zmiane dochodu z tytułu wychowawczego to mozna składać dokumenty po złożeniu wniosku o wychowawczy, bo pracodawca musi wystawić zaświadczenie o udzielonym wyhcowawczym. Dochód 2005 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 marpar Podstawa – wynagrodzenie z ostatatnich 12 m-cy, jeśli nie było ani jednego, kwota z umowy o pracę 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Jolla25 Umowa na zastępstwo rozwiązuje się w ciągu 3 dni od powrotu osoby zastepowanej. Jeśli będziesz pracowała to zasiłek macierzyński przysługuje od razu, bez okresu wyczekiwania. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agatek26 14 dni http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×