Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdepilodołowana

sposob na wrastajace wloski

Polecane posty

takie spostrzerzenie tylko - Potrzeba matką wynalazków :D co nie? Czego to my nie nakładałyśmy na nogi żeby się pozbyć plamek i włosków. Aż samej mi się chce śmiać czasami z siebie. Ale wierzę że jest na to jakaś skuteczna metoda. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keck
dopiero teraz trafiłam na ten temat, a wrastanie włosków to moja zmora od wielu lat :/ metodą prób i błędów, stosowania mniej lub bardziej sklutecznych specyfików w końcu tego lata doszłam do zadowalających efektów ;) pielęgnacja jest wprawdzie dosyć czasochłonna i trzeba ją wykonywac systematycznie, ale warto :) dodam, że depiluję nogi woskiem w plastrach (używam takich rossmanna - bardzo dobre!), czasem depilatorem przejadę, ale nie lubię za bardzo tej ostatniej metody, bo po depilatorze bardziej wrastają. Właściwie od maja nie używam maszynki - po niej też wrastały, a poza tym odrastały bardzo szybko i żeby zachowac gładkie nogi, musiałabym golić je codziennie. Poza tym po maszynce włosy bardzo mi się wzmacniają i po kilku takich zabiegach odrstają ciemne i mocne. Po wosku odrstają wolniej, w róznym tempie, sa słabsze i jasniejsze. Ale do rzeczy :) mój zestaw pielęgnacyjny to codziennie: wieczorem, podczas kąpieli: - szorowanie (ale niezbyt mocne) łydek i ud gąbką sizalową namydlona płynem pod prysznic - peeling nóg i bikini (używam antycellulitowego dr Ireny Eris do nóg i peelingu do twarzy z serii Clearskin Avonu do bikini- bo jest antybakteryjny) - potem stosuję płyn Akneroxid L (jest to płyn przeciwtrądzikowy o składzie podobnym do Benzacne, poleciła mi go na wrastanie moja pani dermatolog) - po kąpieli smaruję nogi domową wersją płynu Folisan (bo oryginalny Folisan jest drogi, śmierdzi i bardzo wysusza skórę) - płyn ten robię z 2 tabletek Aspirin C, które rozpuszczam w wodzie, do tego dodaję kilka kropel gliceryny i spirytusu kosmetycznego) - na koniec smaruję nogi i bikini kremem Veet przeciw wrastaniu, o którego działaniu pisze na forum w temacie jego dotyczącym :) a rano jescze raz przecieram nogi i bikini tym domowym Folisanem i smaruję kremem Veet. wiem, ze dużo tego, ale efekt jest taki, że w końcu moge pokazać nogi latem - nie jest idealnie, ale jest zadowalająco :) pamiętajcie, ze najwazniejsza jest systematycznosc :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martkaaa88
witam, jeżeli chodzi o wrastające włoski, czy też czarne kropeczki to jak pewnie większość z was mam z tym problem. Na początku nic z tym nie robiłam, z nadzieją, że samo zniknie, później jednak zaczęłam wyduszać. zostało mi mnóstwo małych blizn, a problem nadal nie zniknął. Byłam u dermatologa, który stwierdził, że jedynym rozwiązaniem jest porzucenie tradycyjnej maszynki i wybranie się na wizytę do kosmetyczki na zabieg woskiem, bądź używanie depilatora. Z pierwszej możliwości póki co nie skorzystałam, a jeżeli chodzi o depilator to wydaję mi się, że włoski wrastają częściej. Także pozostaje mi depilacja woskiem, którą pewnie niedługo zaliczę i w miarę możliwości postaram się jak najszybciej napisać o efektach i o tym, czy rozwiązuje to problem z wrastaniem włosków. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka szklanka pur blanka :)
a ktoras z was stosuje clarena-no more hair silver emulsion??j a zakupilam wlasnie ,wczesniej dostalam kilka saszetek u kosmetyczki i w sumie bylo niezle dlatego postanowilam zakupic cala tubke ale narazie krotko uzywam zeby oceniac efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tera ja - mam problem z wloskami bikini - probowalam roznych metod - glownie opisanych wyzej. teraz jest juz duuuzo lepiej, a stosuje: - golarki jednorazowe - uzywane max 5 razy - przy goleniu jedynie zimna wode (metoda meza;)) - golenie z wlosem, dopiero po tym pod wlos - (metoda od dermatolog) zawsze po depilacji (3 dni - ja sie gole co 2 dni wiec codziennie) smaruje pasta IMAZOL na noc (jest biala warstwa) - jest tez krem, wszytsko bez receoty - no i to polecam - na prawde pomoglo zostaly jeszcze ciemne przebarwienia ale dermatolog twierdzi, ze to z czasem tez minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi włoski zaczęły wrastać po 2-krotnym użyciu depilatora, więc naprawdę nie trzeba było wiele. Do tej pory sama je wydłubywałam pęsetą lub igłą, ale mimo dezynfekcji przed i po, powstały paskudne stany zapalne. Wczoraj byłam o dermatologa - mam przepisany antybiotyk Azitrox (na 3 dni), żel Davercin i krem Belogent. Przyznam, że już po 1 dniu widzę poprawę - krostki sciemniały, lekko się zmniejszyły. Mam nadzieję, że stan moich nóg nadal będzie się poprawiać, a po kuracji tymi preparatami mam zamiar wypróbować krem Keranorm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też się dopiszę skoro
topic odżył. U mnie sytuacja jest taka, że włoski wrastają mi tylko w okolicach bikini - i tylko w różnych takich zakamarkach, zagięciach (np. pod pośladkami) - nie wiem, jak to wytłumaczyć - tam, gdzie się najczęściej zgina, siedzi na tym itp. Usuwam pastą cukrową lub depilatorem. Oczywiście stosuję peelingi, smaruję kremem veet po depilacji, czasem zasypką dla dzieci. Ale najskuteczniejszy jest peeling, a to co wyjdzie - wyrywam pęsetką (nie tak, jak ktoś napisał na 1 stronie, żeby tego nie robić) - wtedy przynajmniej to miejsce się goi. A to, co mnie jednak najbardziej irytuje - to ta gęsia skórka. Ale mam wrażenie, że to nie po depilacji - tylko po protu tak jest. A pod pachami golę od lat - i nic nie wrasta - a wręcz przeciwnie - włosków rośnie dużo mnie i delikatniejsze, jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też się dopiszę skoro
zapomniałam - bo ktoś wspominał o clotrimazolum. Ja tego nawet używam na katar - i pomaga :-) więc jest to środek na różne sprawy, nie tylko te.....wiadome. A to z katarem - polecił mi lekarz, żeby trochę posmarować w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrastata
polecam peelingi z soli (sol bochenska) co 3 dni. Pomieszac z balsamem do ciala, nałozyc na skóre lekko wmasowujac potrzymac na skórze, poczatkowo przez 2-3 minuty, dojsc do 10-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sadira
Witam, ja też mam problem z wrastającymi wloskami po depilacji i wszelkimi podrażnieniami i kropkami. Od około tygodnia stosuje krem z zawartością mocznika 30%, który działa na skórę złuszczająco, zapobiegając wrastaniu włosków. Muszę powiedzieć, że po tygodniu stan moich nóg się znacznie poprawił - do ideału jeszcze dużo mi brakuje ale jest znacznie lepiej - także polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'NIE MA skutecznoego sposobu na wrastajace wloski, jezeli ktos ma do tego tendencje' _ to slowa mojej drmatolog. Ja sama probowalam peelingow, szorstkiej rekawicy, Alantanu, Sudocremu, oliwki i bog wie czego jeszcze- NIC nie pomoglo. Wlosy wrastaja mi po: pascie cukrowej, wosku - ZAWSZE maszynce - CZESTO kremie depilacyjnym (uzywam Eveline) - RZADKO Ostatnia nadzieja depilacja laserowa, ale nie dysponuje taka kwota, by wyepilowac wszystko, co chcialabym- bo chce to zrobic kompeksowo, a nie najpier to, za pol roku co innego itd. Liczac na kazdy kawalek ciala srednio po 400zl ( i tak zanizam) w 6 zabiegach, to wyszloby okolo 10 tys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCY!!!
Mam ten problem już od ok.2 lat. Zaczęłam golenie nóżek w wieku 14 lat i na początku jako niedoświadczona goliłam od góry do dołu i w dodatku mamy albo taty maszynką ehhh ale było ok, dopiero tak ok. po pół roku (dodam że rzadko to robiłam czyli może raz na 2 lub 3 miesiące) zaczęły się pojawiać krostki ale nic z tym nie robiłam. I w końcu w efekcie tego od ok.2 lat nie pokazuje się z odkrytymi nogami. Pół roku temu wydepilowałam kremem z Eveline i tak ok. 5 razy bo przyznam ze pomimo tych krost podobało mi się że miałam gładką skórkę no i dokładnie wydepilowaną. 2 miesiące temu byłam u dermatologa bo naiwnie myslałam ze uda mi się to wreście wygoić przed wakacjami. Już są wakacje a ja nic tylko płacze i patrze jak dziewczyny chodzą w krótkich spodenkach i spódniczkach i wzdycham. Dodam że dermatolog przepisała mi żel Akneroxid 5 (50mg) ale bardzo mało mi pomógł i starczał na max tydzień. Czytałam na ten temat i próbowałam to wyleczyć rzez balsamowanie codzienne czy przestanie na jakiś czas usuwania włosków czy depilowanie pastą cukrową ale efekt był krótki albo zbyt mały, więc PROSZĘ pomóżcie jeśli ktoś to miał i wyleczył czy ma i leczy ze skutkiem BŁAGAM dajcie znać bo chyba się zabije a na prawdę nie przesadzam bo nie mogę ich pokazać nawet przy rodzinie takie są strasznie całe w czerwonych krostkach, plamkach. POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaasiaa
smaruj nogi pudrem w kremie powinien złagodzić te czerwone krosty i możesz też kupić sobie nalewkę z nagietka i też przemywać te krostki i smarować kremem z nagietka, powinno pomóc złagodzić te dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzięki
Dzięki za odpowiedz mam nadzieję że to mi szybko pomoże i wreszcie będę mogła założyć krótkie spodenki i się nie wstydzić :) Ale mam jeszcze pytanie czy to mi tylko zadziała jako środek maskujący czy wygoi te krosty i przestaną się nowe robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleee
Nie wrastają mi włoski na nogach po depilacji czy goleniu, pod pachami też jest ok, a nawet coraz lepiej-kiedy zaczęłam się tam golić pare lat temu jeszcze tworzyły się krostki, teraz są nawet jakby rzadsze. Ale okolice bikini to koszmar. Jak dobrze bym nie a) odkaziła alkoholem skórę i "sprzęty",b) delikatnie goliła/depilowała z włosem (także c) regularne peelingi i d) kremowania neutrogeną), to zawsze stworzy się później co najmniej 2 krostki podchodzące ropą i i pare wrośniętych widocznych pod skórą włosów. Wszędzie naokoło są czerwone krosty i blizny po starych. Jeszcze jakby były na wzgórku byłoby ok, ale występują też naokoło, także po włożeniu bielizny kilka wystepuje na udzie. Tribiotic też nie pomagał. Jedynym naturalnym sposobem jaki znalazłam na usuwanie blizn jest łączenie soku z cytryny z cukrem i płynem antybakteryjnym. Cukier musi się troche rozpuścić żeby ostrymi kryształkami nie ranił skóry. Skórę naokoło zabezpieczyć np. żelem do higieny intymnej. po kilku użyciach blizny jaśnieją. Heh, chyba i tak udam się do dermatologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam ten tend skin http://www.vitalab.pl/415,tend-skin-liquid.html wychodzi bardzo tanio i naprawdę działa - zmiękcza skórę, zmniejsza podrażnienia, włoski bez problemu przebijają się po tym przez naskórek, do tego czasem stosuję jako antyperspirant dla mnie rewelacja (wystarcza na bardzo długo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
A ja mam taki problem ze polowa wlosow na nogach juz sie nie przebija przez skore, juz nie twarza stanow zapalalnych tylko jest czarna kropka ktorej nie da sie wycisnac? co wtedy? ze 3-4 wlosywrosly mi juz tak ze widac czarny 1m klak po skora. Roie peelingi z kawy i smaruje kremami roznymi, A stany zapalne spirytem i oxycortem. Bylam wczoraj u dermatologa na to ale wyszlam z recepta na trądzik..... Tak mnei skołowala. Powiedziala ze nia ma na wrastajace wloski rady, ani na zapalenie mieszkow tylko smarowac pilingowac. Nic mi nie zapisala,;/ załamana, tez od lat nie hcodze przez to w sukienkach,a jak juz, to smaruje łydki podkladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulia1980
ja polecam Bump Eraiser, koleżanka mi go poleciła, po dwóch tygodniach używania problem praktycznie nie istnieje, cena może nie jest najniższa, ale skuteczność powala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże, dziewczyny - ściskam Was z całego serducha! Jak tak myślę o (czy też patrzę) o swoich nogach to jestem bliska płaczu. A kiedy ktoś blisko zwraca mi uwagę czemu non stop, nawet przy upale, chodzę w długich spodniach, to jestem bliska płaczu. Problem jest duży, chyba nie ma możliwości go zwalczyć. Mało kto rozumie naszą przypadłość... Przyszło lato, wszystkie dziewczyny w szortach, sukienkach, spódnicach... Znajomi chcą na plażę... Załamka. Kocham lato za pogodę, ale to zima jest przyjaciółką. Spódnice czy sukienki nakładam jedynie do ciemnych rajstop = czyli kiedy jest chłodno. Przyszło lato, przyszedł czas rozgoryczenia. Do jasnej cholery, dlaczego tego nie da się zwalczyć? Wiecie co? Umówmy się gdzieś kiedyś i przyjdźmy w szortach, sukienkach itd - my siebie rozumiemy, to będzie łatwiej. Pozdrawiam Was dziewczyny z całego serca, życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wrastajace włoski bardzo dobry jest preparat o nazwie Folisan. Można go kupić w salonie kosmetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o problem wrastających włosków to trzeba stosować się do kilku zasad: - wykonywać peeling lub kupić specjalną rękawicę do peelingu, która złuszczy naskórek i uwolni wrastające włoski - dobrze wykonany zabieg depilacji to podstawa, jeżeli robimy go w salonie kosmetyczka powinna wiedzieć jak go dobrze wykonać - stosować kosmetyki, które odpowiednio nawilżą oraz delikatnie złuszczą skórę. Polecam australijskie kosmetyki Bump eRaiser, które oparte są na naturalnych skłanikach (bez parabenów, SLS, SLES) - nie wolno "dłubać" przy wrastających włoskach,może to tylko pogorszyć problem i doprowadzić do stanów zapalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×