Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mini mause

Czym ukoić rozgrzane i czerwone policzki?

Polecane posty

Gość herba
witam w klubie hożych rumieńców :) Byłam z tym u dermatologa, który oświecił mnie, ze te nagle pojawiajace się zaczerwieniania to początek trądziku różowatego. Faza prerosacea. Najgorsze w trądziku różowatym jest to, że są różne teorie na temat jego powstawania. Najpierw wykluczyliśmy helikobaktera i nużeńca (mały paskudny pasożyt skóry), zostaje jeszcze ten grzybek, który powoduje łupież p.. ovale (nie pamiętam nazwy) ale każdy go ma , tylko u niektórych się rozbestwia. Nic z tych rzeczy u mnie... Idziemy dalej, bo uparta jestem. :) W tzw między czasie pani doktor zaleciła mi Claritine - lek antyalergiczny i kosmetyki tylko superhiperalergiczne - nie tylko kremy, ale i szampon nawet, no wszystko. Jest lepiej. Może przyduszę tego czerwonego potworka w końcu A na ukojenie czerwonych piekących aż do bólu policzków polecam wodę termalną. nie wierzyłam ,ale działa. Ja mam tę z Avene, zraszam sobie rano i wieczorem, na koniec oczyszczania twarzy. W biurku w pracy mam małą butelkę i pryskam sobie na tarz, kiedy czuję że znów "pałam" - działa nawet przez makijaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Do Herba "Najpierw wykluczyliśmy nużeńca (mały paskudny pasożyt skóry), zostaje jeszcze ten grzybek, który powoduje łupież p.. ovale (nie pamiętam nazwy) ale każdy go ma , tylko u niektórych się rozbestwia. Nic z tych rzeczy u mnie..." Powiedz jakie badanie mialas na -nuzenca i jakie badanie robila Ci na grzybek?Moze jednak przypomnisz sobie nazwe? Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradise
Nużeńca to miała moja mama... więc ja pewnie też mam...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkooola
ja zrobie sobie to badnaie na Hyliobakter:)ale nie zawsze cera naczynkowa to poczatek tradziku rozowatego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Do naczynka Daj znac jaki Ci wyszedl wynik na Helickobakter pyroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkooola
jasne ze napisze jaki byl wynik,tylko czy napewno wyniki sa wiarygodne,bo gdzies czytalam ze czasem sa omylne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
Witam rumiane kobietki Na helikobaktera i nużeńca miałam robione testy z krwi. Wiem, że tester na obecność helicobacter pyroli można kupić w aptece (ok 30 zł) Drobnoustroje powodujące łupież to pityrosporum ovale. Na to jest metronidazol, ale też dobre szampony przeciwłupiezowe - Nizoral np. Ale uważajcie bo Nizoral wysusza skórę. Piana z tego szpamponu dobrze robi na swędzące łuszczące się placki (takie jak w łojotokowym zapaleniu skóry) - SERIO! Piszę to wszystko i smutno mi się robi... tyle już przeszłam a policzki i tak pieką czasem mocno . buuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Herba Jak Ci dermatolog sprawdzil ze masz lub niemasz drobnoustroje powodujące łupież - pityrosporum ovale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
nie sprawdził, bo nie da sie sprawdzić - każdy to ma. Kazał używać metronidazolu i myć włosy Nizoralem, bo mam taki swędzący nawracający łupież. Na trochę pomaga, ale wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
Mimo tej kuracji opisanej w ostatnim poście, policzki nadal czerwienieją od byle czego i pieką godzinami, więc to nie te grzybki "łupieżosprawcy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Herb Jesli chodzi o lupiez nawet niewiesz ile Nizoralu uzywalam i okazalo sie ze to dobry produkt dla firmy bo przynosi nie zla kase dla producenta. On pomaga na chwile a pozniej to wraca jak bumerang tylko 200razy silniej. On wysusza bardzo skore czyli logicznie ze zaczyna Ci sie znow sypac z glowy i kolo sie zamyka drepczesz do Apteki i kupujesz nowy. Otoz skore glowy musisz mocno nawilzyc np.odzywka na wlosy dla suchych na cala noc zostawic co 2 dni powtarzac. I najwazniejsze kupic szampon dla dzieci. Ja juz nie pamietam co to lupiez a wyobraz sobie ze jeden dermatolog chcial mi wmowic ze mam juz luszczyce wiec zobacz jaki juz lupiez mialam . Dzis skora glowy idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
dzięki Majeczko :), jakich produktów używasz... już mam dosyć tego łupieżu, a w tym co piszesz jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Ja kupilam sobie szampon do dzieci tez narysowany bobas-mowie tez bo pisalm juz o kremie do twarzy niebieski tam tez bobas-oj,oj chyba bede mama cos mnie te Bobasy przesladuja-zart. Z Rossmmana oczywiscie. A odzywke to mam niebieska z Nive na jeden raz biore pol tubki - zawijam recznikiem glowe i spie do rana i rano kompiel i szamponik dzieciecy. Cala tajemnica -ale dermatologom juz nie dam zarobic. Polecam! Jeszcze poszukam skladnik takiego kremu ktory dostalam od znajomego lekarza go uzywam raz w miesiacu . Tez smaruje cala glowe i spie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
dzięki Dobra Kobieto - lecę do Rossmanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Herb Kup sobie tez ten kremik dla dzieci o ktorym wczesniej pisal to Ci troche usmiezy moze te poliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Ten krem do twarzy jest z Avocadool i Panthenol , nazywa sie Babydrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Herb Witam!Jak leci poranek sobotni? No i jak zakupy zrobilas szamponiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkoooola
kurcze nie moge dostac tej maseczki soraya witaminowa kuracja matujaca.....:(:(:(:( a to rozjasnia cere podobno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba
hej hej, Witam serdecznie :) Kremik dla dzieci jest bardzo dobry - po pierwsze - nie uczula, skóra mięciutka, co do łagodzenia - zobaczymy, bo sceptyczna jestem po moich doświadczeniach różnych. Majka - ile czekałaś na sensowne efekty nawilżenia skóry głowy - takie że czułaś różnicę? Na zakupkach sobotnich kupiłam też sobie maseczkę Dermiki - ukojenie. Mam zamiar ją wypróbować dziś na własnej skórze - dam znać czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Herb Witam no to sie ciesze ze narazie krem dziala. Teraz jak jeste zimno radze tez nakladac ten puder . Kupilas szampon? Jestem ciekawa czy szampon zadziala? Trzymaj sie cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Nawilzanie glowy-szczerze gdzies dwa tygodnie ale musisz byc systematyczna to zadziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile ten kremik kosztuje
ten z dzidziusiem z Rossmana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Ojej ja naprawde juz nie pamietam ile zaplacilam ale chyba Herb wie ile kosztuje napewno Ci odpowie. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkklllllllllllllllllllll
też jestem ciekawa ile ten kremik kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna_żona
Witajcie. Chciałam Was zapytać jakich kosmetyków uzywacie do demakijażu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alla44
Jak tam czerwone tware i lupiez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam zrobic
maseczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaszorekkk
Mam ten sam problem. Pomóżcie!!!! Na poczatku listopada zachorowalam na grypę i od tego czasu mam czerwone place na twarzy. kiedys przed chorobą miałam tylko po wysiłku fizycznym i po jakimś czasie znikały. Nie jest to przyjemne uczucie ponieważ polikipieka i są strasznie gorąće!!! Nie nawidze tego uczucia a nagrzewaja sie najczesciej wieczorem. Wiem ze ciężko jest z tym zyc bo jest sie również narażonym na róźne przykrośći.......Byłam juz u dermatologa ale dopiero 1 raz i prezpisała mi dwa kremy jeden na dzien a drugi na noc. O tym pierwszym czytałam w necie ze jest bardzo dory ja sm,arowłam sie nim kilka dni i nic nie pomogło. Tym drugim bardzo tłustym smarowałam sie na noc. Bardzo nie wygodnie jest mi spać, bo musze spac na plecach a ja tego niecierpię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 34
dermatolok mi powiedział żeby co dwa tygodnie mam używać maści matuehnsjx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×