Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Livmar- fajny wózek Tako. Są troche ciężke. Ale fajne. Tez mi sie podobaja . Kolorystyka jest duża do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) siedzę zamknięta w jednym pokoju, bo mój mężczyzna maluje korytarz. Wszystkie okna pootwierane, żeby wietrzyć, dobrze, że to już wiosna. Śpię dziś też w tym pokoiku bo można go zamknąć, a do naszej salono-sypialni nie wstawiliśmy jeszcze drzwi. Tak sobie dziś myślałam, że ja się przejmuję, żeby czasem nie daj Boże nie wdychać oparów farby i tyle zabiegów wokół tego, a tymczasem znajoma (młoda dziewczyna zresztą, 21 lat) pali jak komin i ani myśli przestać, mimo że jest w 4 miesiącu. Nie wiem, ja przesadzam, czy też ona kompletnie nie myśli? Ach, rozkładam powoli łóżeczko i chyba udam się w objęcia Morfeusza :-) dobranoc dziewczyny (i chłopaki też :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wózek to ja na ten pierwszy okres zdecyduje sie na uzywany z dużą gondolą i możliwością postawienia później pleców. Musi mieć duże koła i dobrą amtortyzację - koleżanka nastraszyła mnie tymi wózkami z małymi kołami, ze dopóki dziecko nie ma stabilnego kręgosłupa może dojść do jego uszkodzenia. Ono bedzie czuło kazdą dziure na drodze, no a nasze dzieci bede jezdzily nimi w zime wiec dodatkowo snieg.... Chce wiec taki, ktory starczy mi na okres do marca, a pozniej kupie sobie lekka spacerówkę. W internecie widzialam tak różne modele wózków używanych po cenach tak niedużych ze stwierdzilam, e szkoda inwestowac na pol roku :) Zwlaszcza ze osoby sprzedajace te wozki same nie uzywaly ich dluzej ;) Buziaki i miłego weekendu :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia30 gratuluje syneczka! 🌼 A u mnie swieci dzisiaj slonko, J wreszcie jest w domu (caly tydz. pracowal poza domem) i jest bosko:-) Dostalam sniadanie do lozka i poczytalam sobie troche o ciazy na wesolo ;-) Mam nadzieje, ze Wam wszystkim dopisze fantastyczny humor i ze nikt Wam nie wykreci dzis zbyt glupich kawalow ;-) Milego weekendu dla wszystkich mamus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
Hej dziewczynki, proszę o radę - wczoraj odebrałam wyniki krwi i niestety nie są dobre. RBC - 3,35 HGB - 10,7 HCt - 31,5 Wiem że w ciąży anemia jest często ale jak sądzicie czy te wyniki są bardzo złe ? Oczywiście wybiore sie do gina ale dziś jej nie było - co jadać i pić żeby poprawiac wyniki. Trochę się martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madelain - wyniki nie sa tragiczne, wiec sie az tak tym nie przejmuj - w ciazy hematokryt (Hct - jest 31-32norma), czerwone krwinki (RBC - tez ujda) troszke tylko masz malo hemoglobiny - 10,7 (w ciazy powinno sie starac utrzymac powyzej 11)- trzeba podciagnac zelazo - jesli do tej pory nie zazywalas to na pewno dostaniesz w tabletkach. Poza tym - zelaza jest duzo w zielonych warzywach - szpinak, brokuly, salata i w miesie - najwazniejsze, zeby jedzac nie popijac herbaty czarnej bo ona wyplukuje cale zelazo, ktore jest w posilku. Poziom zelaza (z tabletek i diety) dosc wolno sie podnosi - to znaczy sam poziom moze i szybko, ale zeby po morfolgii ocenic czy jego poziom sie podniosl to trzeba ok. 2-3tyg. wiec jesli chcialbys skontrolowac, czy sie hemoglobina urosla to odczekaj i dopiero za miesiac zrob kontrolne badanie. Anemia w ciazy to chyba najczestsza przypadlosc - i naszczescie zelazem mozna sobie z nia poradzic - choc sa kobiety, ktore pomimo zelaza maja niskie wartosci hemoglobiny i tak juz do konca ciazy - taki ich urok. Nie martw sie - bo te wyniki naprawde nie sa bardzo zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
dzięki Doris za dobre słowa i wsparcie, nie bede sie juz tak martwic :) pozdrawiam wszystkie brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
och blondi wspolczuje wypadku ,lecz wiadomo ze najwazniejsze ze z toba nic sie nie stalo,ja mialam tez ostatnio stluczke nie z mojej winy i nie mialam takiego szczescia,facet przyjechal z rzeczoznawaca obejrzec straty i mnie zaczal tam wyzywac od klamczuch i wogole ,az go trzabylo wyprosic,malo co sie nie rozryczalam z nerwow,zero jakiegos respektu przed ciezarna,on byl jugolem ,moze to tylko polacy sa jeszcze w stosunku co do ciezarnych bardzo wyrozumiali.....bo tu w niemczech to zapomnij zeby ci ktos ustapil miejsca w tramwaju!!!! Dzis bylam na miescie i byla taka sodziutka sukieneczka z bucikami na lato ,chyba stalam tam z 15 min przy niej,ale maz mnie przywolal do porzadku i powiedzial ze jak bedzie po wizycie 28.04 i sie potwierdzi ze dziewczynka to mi przyjdzie i ja kupi a nawet jeszcze inne,bo sam tez chcial miec corcie i jak dotad nie mozemy w to uwierzyc hahhaahhaha Kasiu gratuluje chlopczyka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za gratulacje.powiedzcie mi jak to jest koncze 21 tydzien a ruchow malego nie czuje a jak juz cos poczuje to bardzo rzadko, ale na usg maly sie krecił. czy to normalne? troche mnie to martwi pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy ktoraś z Was cierpi na alergię?? Ja od prawie zawsze regularnie zazywalam zyrcet, krople do oczu i nosa (uczulenie na pyly) i w okresie pylenia sterydy wziewne. leki odstawilima jak zaczelismy starac sie o dziecko i bylo w miare. Niestety od kilku dni wszystko powrocilo. W zwiazku z tym, ze widzialam sie ze swoim lekarzem powiedzial ze spokojnie moge brac leki do nosa i oczu. dzis niestety atak katrau nasilil sie tak bardzo, ze az zbiera mi sie na wymioty. Wszystko slywa do oskrzeli i albo zaraz zaczna sie dusznosci albo zrobi zapalenie oskrzeli :( Zaryzykowalam i wzielam taletke zyrtecu. Powoli zaczyna dzialac. Wiecie com moze na temat jego stosowania w ciazy? Mam nadzieje ze moze to chwilowy atak i nie bede musiala juz z niego korzystac . jesli nie - jutro pojade do szpitala i zapytam co mam robic. tylko nawet nie wiem gdzie jechac ... Z alergia na ginekologie?? Zyrtec nalezy do lekow kat. B - Doris myslisz ze moze zaszkodzic dziecku? W jednorazowym stosowaniu albo dłuzszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia 30 wiesz jeśli mały sie kręcił na usg to przecież wszystko w porządku. Juz Doris chyba wcześniej napisała, że odczuwanie ruchów, teraz kiedy mamy usg, nie jest wyznacznikiem. Po prostu może na ranie mały ci się tak układa, że jak sobie fika to jeszcze nie czujesz. Nie martw sie :-) k.piotrowicz niestety ja nie wiem czy można leki na uczulenie stosować ale przecież wiele kobiet ma alergię i chyba też zażywają leki i dzieciaczki rodzą się śliczne i zdrowe. A swoją drogą współczuje alergii, to starsznie męczące musi być. buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - tak jak napisalas jest to kategoria B czyli w razie koniecznosci mozna stosowac w ciazy - niewolno w I trymestrze, ale w II i III mozna. Moim zdaniem jesli masz tak nasilona alergie to gorzej dziecku robi nie kontrolowanie jej i nie branie lekow - bo gorsze utlenowanie krwi i nie daj Boze zapalenie oskrzeli. Jednorazowa tabletka na 100% nie zaszkodzila - moze jednak zadzwon do lekarza i zapytaj czy, jakis inny lek z przeciwalergicznych nie jest bardziej wskazany - ale szczerze nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czesto sie zdaza, ze w ciazy objawy alergii sie nasilaja, ale po ciazy wszystko wraca do normy - wiec sie nie martw na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!! Dzisiaj mój dzień zaczął się źle. Na samym początku spaprałam sniadanie, później nagrzebałam w komputerze w pracy. Na dodatek nie dostaam dzisiaj wypłaty ( ale tu akurat nie jest to taki aż wielki problem, ale miałam plany). Poszłam po pracy do Niemiec do H&M i kupiłam sobie spodnie lniane, bo takie zawsze chciałam mieć. Jak przyszłam do domu to okazało się ,że źle wyglądam w takich spodniach. A zmierzyłam chyba z 10 sztuk. Wygląda łam za szeroko w biodrach. Muszę iść w poniedziałek i oddać. Dobrze ,że tak można. Trochę to jest kawałek drogi, ale jak trzeba. Straszną mam zgagę dzisiaj. Nawet nie zjadłam ciasta , które upiekła moja teściowa. Chciałabym poznać Wasze zdanie. Kiedy będziecie rozkładać łóżeczko?Miesiąc przed porodem , czy prędzej, a może później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Uwazam ze krzyk podczas porodu nie jest wskazany aczkolwiek zadna z kobiet rodzac nie planuje krzyku ,jest to sprawa mimowolna ,niektorym kobieta jest ciezko skoncentrowac sie prawidlowym oddychaniu i parciu podczas silnego bolu ,ja mialam miesieczna praktyke na poloznictwie i zregoly kobiety ktore rodzily pierwszy raz mialy problem z prawidlowym parciem natomiast wielorotki radzily sobie wiele lepiej co wiaze sie wiadomo z wieloma innymi czynnikami ,dlatego nie bujmy sie i poprostu najlepiej nie myslec o tym do momentu kiedy bedziemy musialy sie wysilic ,ja wybieram sie niedlugo do szkoly rodzenia wlasciwie znam troche zajecia ale chce w nich osobiscie brac udzial ,,czemu nie:) U nas prawie lato na calego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to lozeczko jesli nowe warto jednak kilka dni lub nawet tygodni przed porodem rozlozyc - bo czesto pachnie lakierami, farbami itp - a jak sie go rozlozy to do czasu przyjazdu malenstwa zdazy sie wywietrzec. Roxelka - zoltaczka nie ma nic wspolnego z przenoszeniem:) 80%noworodkow ma zoltaczke - co jest fizjologia. A co do porodow - to ja tez uczestniczylam w wielu i jakos nikomu z \"obslugi\" krzyki nie przeszkadzaly i nikt na nikogo wrzaskunem nie mowil, wielokrotnie kobiety tez przeklinaly swoich mezow, dzieci itp. ale wiadomo, ze to ekstremalna sytuacja i kobieta nie zachowuje sie wtedy tak ja na co dzien:) Najwazniejsze rzeczywiscie sluchac poloznej lub lekarza - w zaleznosci kto porod prowadzi, bo oni w zaleznosci od tego jak dziecko sie w danej chwili uklada, albo na jakiej jest wysokosci wiedza jaka pozycje najlepiej przyjac, jakie oddechy beda skuteczniejsze itp. Rzeczywiscie krzyk meczy bardzo, ale niektore kobiety tego potrzebuja, mniej wtedy czuja bol. A dla dziecka krzyk nie ma takiego duzego znaczenia - najwazniejsze zeby gleboko oddychac pomimo bolu i zmeczenia. I mysle, ze nie ma sie co na zapas nad tym zastanawiac, bo im sie wiecej mysli i im sie gorzej czlowiek nastawia to potem gorzej porod znosi - jakos urodzic musimy, a personel jest od tego zeby nam pomoc a jesli komus przeszkadza, ze krzyczymy to jego sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - te wody plodowe byc albo zielonkawe ze wzgledu na oddanie smolki (odruch dziecka na niedotlenienie), albo zdaza sie, ze sa brunatne przy nasilonej hemolizie u dziecka (czyli rozpadowi krwinek czerwonych) - ale jesli do tak masywnej hemolizy dochodzi to musza byc tego jakies przyczyny - np.zrealizowany konflikt serologiczny, infekcja wewnatrzmaciczna, choroby plodu - a na to raczej nie ma wplywu przenoszenie, no chyba, ze chodzi o przetrzymanie kobiety, ktorej odeszly wody plodowe, bez indukcji porodu - wtedy moze dojsc do wstepujacej infekcji wewnatrzmacicznej - ale wtedy nie mozna mowic o zabarwionych wodach, bo one wczesniej odeszly:) Troche namieszalam, ale najczesciej sa \"brudne\" od smolki - to moze byc z przenoszenia - bo lozysko sie z czasem robi niewydolne i moze dojsc do niedotlenienia dziecka - ale po to sie robi czeste KTG, USG zeby do takiej sytuacji nie doposcic. A tak naprawde to dziecko najlepiej wie kiedy dla niego pora i samo decyduje kiedy zaczac porod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!!!! no to dzisiaj jestem pierwsza, jak u was po weekendzie???? odpoczete??? ja od rana zabralam sie za sprzatanie.... tylko nie wiem co mi z tego wyjdzie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana wszystkie mamy z pociechami. U nas zaczyna sie tdzień pożądków wiosenno przedświątecznych, przy okazji których zrobie remanent w szafie bo wiekszość ciuchów odstawiam na dobry sezon:) Wydaje mi sie ze chyba u mnie pojawiły sie pierwsze symptomy róchów, ale nie jestem pewna na 100% bo to takie wrazenie jak btm miała rybke w brzuchu i ona pływała mi tam co jakiś czas, ale jest to tez podobne do ruchów jelitowych wiec nie wiem czy to to czy nie, u mnie już 19 tydzień wiec może może,,, Przesyłam buziaki z dolnego slaska skapanego w wiosennym słoneczku....Kotunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
kotunia to najprawdopodobniej wlasnie pierwsze ruchy. ja mialam na poczatku tak samo. tak jakby mi cos w brzuszku plywalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ a ja po weekendzie w szkole ledwie wysiedziałam wczoraj na tych zajęciach, jeszcze dowiedziałam się, że chłopakowi w sobotę dmuchnęli auto spod szkoły. Kurde mi raz te lusterka pociągnęli, ale myślałam, że do takich rozmiarów to nie dojdzie. Teraz wyciągam lusterka jak tylko zaparkuję, ale zaczynam się obawiać, że kiedyś będę wracała pociągiem :( A MAciuś zaczął mi kłąść główkę na brzuchu i nasłuchuje jak Michaś kopie, kurczę skąd on wadł na taki pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
moj maz wymyslil zeby sluchac brzuszek sluchawkami lekarskimi. niestety nie moze sobie z tym poradzic bo jak tylko je zaklada i zbliza sie do mnie to ja dostaje ataku smiechu bo tak smiesznie wtedy wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp -czyli zabawa w doktora:) jak za dzieciecych lat:) Kotunia - ja tez mysle,ze to pierwsze ruchy czujesz - z dnia na dzien beda silniejsze, az w pewnym momencie poczujesz juz prawdziwe kopniaki:) A ja juz odliczam dni do soboty - wielki dzien egzaminu, a ja zamiast sie martwic,ze coraz mniej czasu na nauke, to sie ciesze, ze to juz tak niedlugo i marze,zeby to miec za soba... Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i nie zatruwam topiku moimi przezyciami dluzej. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris-gratuluje zdrowego podejscia do egzaminu!!:)z pewnoscia lepsze to zarowno dla Ciebie jak i malutkiej kruszynki-chociaz juz pewno nie jest taka malutka:) ciekawe czy tak samo bedziemy czekac na termin porodu?przyjdzie sierpien i bedziemy sie cieszyc ze juz niedługo bedziemy mogły przytulic swoje dzieciatka a ja od dzisiaj na chorobowym i za porzadki sie wziełam chociaz musze zwolnic tempo zeby nie przesadzic pozdrawiam-własnie zaczeło padac a było tak ładnie:( a i dopisze kg przy okazji,heh miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 6,0 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....4kg SYNEK doris26.............Kraków..............26..............04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ...............05.08...5, SYNEK Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.............05.08....+6,5 SYNEK donn..............Kraków............27...........05.08........3.5 coreczka Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna......podkarpackie...........29.................08.08.....+5 SYNEk plusia.............Szwecja............29.................09.08...6kg SYNEK edusia..........Hannover.............32.............09.08.......4,CORCIA? karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30............12.08.........3 synek Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08..1kg SYNEK agulka28............Bielsko-Biała........28............13.08... 6 kg synek Agula 30.........zachodniopom.........30.............14.08....+3 CÓRCIA Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa.........23............17.08.......4,00 CÓRCIA jolla80...............Warszawa........25.................17.08.........? z daleka ..........Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo........24............19.08........?kg SYNEK! joanka...............Szczecin...........25...............20.08..........7kg agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+4 kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........3,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08........2,0 roxelka.............Essex,GB............27...............25.08.......5,5 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........+3 kg oliwia13............pomorskie..........7................26.08.........5 kg Lonta..................Rybnik ............21.............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08......0,5kg kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg maggiem........zachodniopom..........27............. ..29.08.. ..... 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris:)trzymamy kciuki,ale i tak wiem,ze juz masz zdane-zrobisz to dla Maluszka:)spokojnie i bez nerwowBabelek Twoj napewno Ci wiele podpowie\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniam kilogramy miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 6,0 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....4kg SYNEK doris26.............Kraków..............26..............04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ...............05.08...5, SYNEK Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.............05.08....+6,5 SYNEK donn..............Kraków............27...........05.08........3.5 coreczka Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna......podkarpackie...........29.................08.08.....+5 SYNEk plusia.............Szwecja............29.................09.08...6kg SYNEK edusia..........Hannover.............32.............09.08.......4,CORCIA? karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30............12.08.........+4 SYNEK Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08..1kg SYNEK agulka28............Bielsko-Biała........28............13.08... 6 kg synek Agula 30.........zachodniopom.........30.............14.08....+3 CÓRCIA Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa.........23............17.08.......4,00 CÓRCIA jolla80...............Warszawa........25.................17.08.........? z daleka ..........Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo........24............19.08........?kg SYNEK! joanka...............Szczecin...........25...............20.08..........7kg agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+4 kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........3,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08........2,0 roxelka.............Essex,GB............27...............25.08.......5,5 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........+3 kg oliwia13............pomorskie..........7................26.08.........5 kg Lonta..................Rybnik ............21.............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08......0,5kg kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg maggiem........zachodniopom..........27............. ..29.08.. ..... 5kg w tabelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) wiecie ja mam ostatnio (może od 2 dni) jakieś takie dziwaczne nastroje, do porodu jeszcze prawie 5 miesięcy a ja się zaczynam martwic, czy spiszę się jako mama. Tak bardzo się cieszę, że jestem w ciąży, że takie myśli, czy sobie dam radę wydają mi się nie na miejscu. martwię się bo nie marzę o tym, żeby np karmić piersią, wprost przeciwnie na samą myśl o tym robi mi się nieprzyjemnie. Dziwaczne, prawda? Boję się, że nie dam sobie rady z maleństwem, jednocześnie z prowadzeniem domu, moimi pieskami. Dziewczyny pocieszcie, czy tylko mnie męczą takie obawy?? Przecież ja tego dziecka bardzo, bardzo chcę i ja już kocham tego szkraba, więc skąd te myśli?? Rozmawiałam dziś z moją mamą, która do tej pory rozumiała mnie doskonale, a widziałam, że wydaję się jej to trochę dziwne, co opowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×