Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

bernatka>> Aurora też sie nieprzekręca z brzucha na plecy.. a wiem że potrafi bo widziałam... widocznie niepotrzebuje... usiąść potrafi tylko z pozycji na czworaka :D a ostatnio ćwiczy chodzenie a raczej przemieszczanie sie wkoło łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki Sierpnióweczki:) Bardzo, bardzo długo nie zaglądałam na forum, ale postaram się - w miarę - nadrobić zaległości. W styczniu wróciłam do pracy, mój synuś siedzi z nianią. Poki co wszystko układa się ok, nasz szczęście rośnie, ma 2 ząbki, chodzimy na basen, staje powoli na nóżki, przekręca się we wszystkie możliwe strony. Z mojego Maleńkiego wcześniaczka zrobił się prawdziwy Chopek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiem >> :D dorzuć synusia do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za informacje odnosnie raczek. Przy okazji dowiedzialam sie ze rehabilitacja pisze sie przez h ;) Oglosilam rodzince ze maja ciagle cos malemu dawac do raczek i zwracac na to uwage. Spotkalam dzisiaj Polke co ma coreczke z sierpnia, taka malusia, spokojna.Moj dal taki popis, musialam go wyciagnac z wozka tak sie darl. Pozdrawiam.papa diann juz pisze na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekinio... antybiotyk pomógł :) Wylądowaliśmy dzisiaj u lekarki (choć do kontroli mieliśmy iść dopiero jutro) ale wczoraj Dominisię tak wysypało, że nie wiedziałam co się dzieje. Najpierw myślałam, że to potówki ale dzisiaj jak się to nie zgubiło to się wystraszyłam i poszłyśmy do lekarza. Okazało się, że to nie potówki tylko wysypka gorączki 3 dniowej. Po prostu skumulowały jej się dwie choroby - gardełko z tą gorączką 3 dniową. Gardełko już ma prawie wyleczone ale do soboty antybiotyk musi jeszcze brać. W sobotę możemy też wyjść w końcu na spacerek jak będzie ładna pogoda. Lekarka też powiedziała że możemy też powoli wprowadzać normalne jedzenie czyli serki, jogurty i nawet normalne obiady. Oczywiście wszystko stopniowo i bez przesady ale powiedziała że dziecko jak skończyło pół roku to może już spokojnie wszystko dostawać :) Z daleka anglia... moje gg 5775553 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny...... maggiem, hejka:) kpiotrowicz-i jak? ekinio----dzielna kobieto, nie chce ci sie do mnie wpasc posprzatac?:P ja wczoraj bylam wszpitalu u kumpeli, ktora po 24h cierpienia urodzila synusia..sliczny chlopaczek...maluski taki, juz zapomnialam ze moje dziewczynki tez byly kiedys takie tycie;) ah, i mowie wam,ze normalnie jak uslyszalam jego kwilenie poryczalam sie jak glupia, hihi...az musze sobie przypominac ze teraz nie moge zajsc w kolejna ciaze, hihihi, bo serce rosnie w piersi od takiego malusienkiego czlowieczka...:) a najzabawniejsze jest to, ze jak uslyszalam takie noworodkowe \"łeeeeeeeeee\" to mi sie taka produkcja wcyckach uruchomila, ze ledwo do domu doszlam;) i tylko dorwalam emile zebymmi ulzyla,. hihihih..temat dobry na dociekania naukowe:P rozleniwilam sie troche...i wcale nie chce mi sie sprzatac.wcale a wcale.nie chcem ale muszem ;) ide wiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dzień dobry, Dołączyliśmy do tabelki:) NICK...IMIĘ DZIECKA...M-C..KG/CM-UR....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.agata_27....Szymon.........7..........2900/51......... 8500G/72cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......7..........3150/51.............9050g/? ...1 3.gorcia_27....Maciej.........7.......2950g/54cm....... 7100/80cm...1 4.Kotunia.....Aleksander.....7.......3050g/54cm.......95 00g/83cm...2 5.justa29......Patryk..........7.......3470/54cm........ 8600/66cm...1 6.Donn.........Aurora.........7......3190/56cm.......... .7600/72cm...2 7.Blondi-ania...Jakub..........7....3460g/59cm.........1 0070g/84cm..2 8.Bernatka130......Bruno.....7.......2820/54cm.........7 900/68cm...1 9.Livmar.....Izabelka..........7........3230/53cm...... ...7600/69cm... 10.Justynka307....Igor........7......2800g/50cm........6 560g/63cm... 11.Agula30.......Martyna......7......3060g/55cm........ 8460/?........2 12.Aga2424......Miłosz.........7......3400/57.......... ....9100/........6 13.Jagna25......Marta..........7.......3040g/56cm....... ..5700/........ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.......7......3460/58 cm........9120/..........2 15.edusia……….Nelly............7......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........6.....3300/52cm......... ..7000/67cm... 17.BE_B.......Michaś........6.......4550g/59cm........9 130g/72cm...2 18.Evvik.........Bartuś........6.......3090/53 cm..........8280/69cm... 19.Maggiem...Marcelek......7........2260/50cm ............9000/76..2 20.Basia_26....Dominika....7......2750g/52cm...........7 300/68cm.. 22.Diann.........Michaś.......6.......3350g/57cm........ ...8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .6......3440g/55cm........7,5kg/70cm...2 23.Roxelka.....Vanessa..... 6......2730g/48cm.......... 6430/74cm...2 24.Doris........Alicja.........6.......3460g/57cm...... ...7150/68cm...2 25.Katienka...Weronika.....6......300/56cm........7810g /67,5cm...2 26.agula-kruszyna...Kasia....6...... 2970g/51cm.........8 kg/68cm... 27.ali32.........Szymon..........6...................... ....6680/66cm... 28.Tati 29.Kati75...Maximilian.......6....4860g/56cm...........1 010g/72cm... 30.joanka...Marcelina........6.......3150g/58cm......... .......4500g... 31.Oliwia13.....Piotr..........6.....3270/59cm......... .6 965g/69cm... 32.Plusia....Maximilian........6.......3475g/53cm....... .8690g/70cm... 33.agulka28....Kacperek.....6...3490g/54cm..........8300 g/71cm...2 34.Kasia 30..Jakub............6......4820g/58cm.......8200/ok 74 cm 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....6........4100/58cm.......... .7900/67cm 36.Basia23.....Paulinka.......6.....3400g/56cm....... ..8300g/74cm... 37.ToYaB.........Staś.........6......3400g/55cm........8 500 g/70cm...3 38.marsjanka..Agnieszka.....6......3000g/50cm.......6000 ?............ 39.padlinka.........Emilka.......6.....3260g/59cm...... 6650/64cm....1 40.z daleka A.....Kacperek....6......2940g...............7890........... 2 41.ekinio.........Ksenia........6.....3160g/53cm....... 7300g/68....... 42.Lonta.........Beatka......6......4150g/58cm........ ..8700g......... 43.agajacek......Roksana......6......3200g/54cm.......61 40g/68cm... 44.Sierp.06.....Zuzia.........6......3665/56cm.......... .7000g........... 44.Pati85......Oliwia........7......3200/55cm........... .?..../..?.....2 Miło znowu z Wami być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj maggiem,napisz cos wiecej o sobie,jak spedzacie z maluszkiem dzien:-) Padlinka:-)usmialam sie do lez z tymi Twoimi cyckami,rzeczywiscie ciekawe a mnie interesuja takie badania typu -ile pozostalo ssaka w czlowieku.Ostatnio wyczytalam newsa,ze moralnosc jest uwarunkowa genetycznie.....to nie mowa dziedzina,mysle,ze to malo prawdopodobne Ciekawostka jest dlaczego sa ludzie uczuleni na gluten,majacy celakie.Otoz nasi przodkowie polowali i jedni tysiace ziol.Stosunkowo pozno zaczeli sie osadzac i uprawiac ziemie,wiec nasze zoladki jeszcze do konca nie nauczyly sie trawic tego skladnika.Trawimy go dopiero od 500 lat:-) Bernadetka,a co masz na mysli piszac o prostowaniu wlosow na stale?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhe diann------ja wiem ze w moim mezu jest malo ssaka :P on nigdy nie chcial mi \"ulzyc\" heheheheh :D jedyne co lubi ssac to cukierki. za to emka jest ssakiem az do przesady.nie wiem jak ja od kciuka oduczyc, na dobe to moze dwie godziny nie ssie, nawet spi z kciukiem...:/ moze jej musztarda posmaruje, hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje z psychologami a z psychologia sa na bakier;) na razie w pracy zosatje, zglosilam sie do profesjonalnej agencji opikeunek - maja szukac kogos do gabrysi. Dziewczyny z W-wy - a moze Wy znacie kogos, kto chcialy pracowac 2 dni w tyg w godz 7.15-15.30? Ceny opiekunek w w-wie sa straszne!!!! agencja za szukanie bierze 600 zl(!!!!!!) a opiekunka przy niepelnym zatrudnieniu minimum 10 zl/godz. To wychodzi prawie 700 zl miesiecznie!! za 2 dzni!! szok:) trzymajcie sie Aniolki:) padlinka nie zachodz jeszcze w ciaze!! pilnuj sie dziewczyno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann - no na stałe znaczy tak oodwrotna trwała - jedna moja koleżanka coś takiego sobie zrobiła - mówiła, że od dzieciństwa chciałą mieć włosy jak Świtezianka a ma diablą mierzwę (to cytat;) no i sobie ocś takiego zrobiła - włosy rzeczywiście proste ale takie lekko sianowate się zrobiły - ale jak wcierałą różne świństwa (znaczy odżywki) to się trzymało - póki nie odrosło - dlatego pytałam czy na stałe :) A dziś ja chora dla odmiany nie mój syn - masakra - przeszła choroba po całej rodzinie i mnie siekla na końcu:) Dziewczyny, co robicie żeby pobrać mocz dziecku - ja wczesniej nie miałam problemów bo Bruno siusiał za każdym razem jak mus ię pieluszkę zmieniało - ale od tego zabiegu z odciąganiem napletka przetał i nic nie da się zrobić - a pediatra mówił, żebylepiej nie pobierać przez przyklejaie woreczka bo to ma być na posiew i do jałowego pojemnika - ech - bede polować na te siuśki buuuuuu Od wczoraj szukam nowego wózka - mąż chce sportowa trójkołówkę bo pwadł na pomysł (a raczej podpatrzył w parku), że takie łatwiej pchać jak się ma na nogach rolki - a on zapalonym rolkarzem - no i szok - po pierwsze ceny !!!!!! a po drugie ma być z hamulcem ręcznym i z regulowanym podnóżkiem - uu strasznie mi było trudno taki w internecie znaleźć i żeby jeszcze nie kosztował 2000 - ma ten mój mąż wymagania;) A od dziś poszukuę fitnessclubu czynnego w niedzielę;) w nowej pracy będę miałąw olne wszystkie niedziele więc moze odrobina czasu dla własnej kondycji mi ise przyda:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiekunka w Wa-wie za 2 dni pracy 700 zł - boże to są sumy z kosmosu!!! Ja w Koszalinie płacę 500 zl, za 5 dni w tyg. od 6.30 do 15.30:) - opiekatylko nad dzieckiem. Znalazłam opiekunkę przez znajomych, jestem z niej zadowolona, synuś chyba też, bo jak ona wchodzi rano do pokoju to odrazu się uśmiecha na jej widok. diann, spędzam z synusiem tylko połowę dnia :( bo w styczniu wróciłam do pracy. Ale za to jak przychodzimy z mężem do domu, to synek wita nas uśmiechem i okrzykiem radości:), przestałam się przejmować rzeczami zbędnymi, poświęcamy mu wolny czas - oczywiście w granicah rozsądku. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się to wszystko pogodzić - man nadzieję:) Chociaż zadję spobie sprawę z tego, że kilka ważnych rzeczy mnie ominie (chociażby to, że 1 ząbka zauważyła niania, bo ja byłam w pracy:( ) - ale cóż takie to życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Dziękuje za odpowiedzi w sprawie wit. d3 i paszportu, musze zrobić zdjęcie Aguśce ale musze troche zaczekać bo na buźce wyskoczyły jej jakiech krostki, dokładnie na brodzie - ze śliny. Maggiem - witam 🌻 pisz częściej Kpiotrowicz - szokkkk te ceny opiekunek Bernatka - lepiej złapać mocz niz przyklejać woreczek., może złap w czasie karmienia lub zaraz po - tak mi radziły pielęgniarki jak musiałam oddać Agi mocz. Jeśli chodzi o spacerówkę trzykołową to zobacz na takie: http://www.allegro.pl/item172073006_maxi_taxi_speedi_trojkolowa_spacerowka.html http://www.allegro.pl/item175655040_bardzo_lekki_wozek_maxi_taxi_zapasowa_tapicerka.html http://www.allegro.pl/item172905931_maxi_taxi_galloper_super_spacerowka.html http://www.allegro.pl/item174393883_wozek_oryginalny_maxi_taxi_galloper_z_atestem.html http://www.allegro.pl/item175399268_maxi_taxi_speedi.html widzieliśmy z mężem taki wózek na żywo w komisie i bardzo się nam spodobał (chociaż nie chce trzykołowej) jest lekki, ma super amortyzacje, hamulec ręczny, ale ma tez minusy: brak regulacji podnóżka, oparcie regulowane na paskach tylko do pozycji połleżącej. Musze zmykać - Aga wzywa Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanka - no własnie - ten podnóżek - Bruno jeszcze mały jest - i nie rośnie szybkow ięc bez regulowanego podnóżka będą mu zwisać i powiewać :) Magiem - no właśnie marsjanka o tym wózku pisała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie malutkimi kroczkami robimy postepy choc nie sa zbyt ogromne ale nie jest az tak zlejak bylo. Maz stara sie jak moze zebym poczula sie pozadana piekna kobieta i poswieca mi wiecej czasu ja z kolei nie podchodze do wszystkiego z takim zaangazowaniem jak wczesniej i jest lepiej wszystko co sie da zrzucam na barki meza niestety czasem doly wracaja ale mam nadzieje ze to z czasem przejdzie Jesli chodzi o Maxia to siedzi juz sam od jakis dwoch tygodni i potrafi przewrocic sie na plecki z siedzenia nie robiac sobie krzywdy i pruboe wstawac lapiac wszystkiego co sie da do tego nurkuje z mama i nawet mu sie to podoba niestety jest od trzech dni nieznosny bo chyba zaczna mu sie gorne zeby wyzynac ma stan podgoraczkowy wieczorem i czysci go troszke gryzie wszystko i nie moze sobie miejsca znalezc nawet ze spaniem sie rozregulowal ale nie jest katastrofalnie Pozdrawiam Was wszystkie Wozek mamy Peg Perego Plico P3 jak do tej pory spisuje sie swietnie-polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) Aurora też nieznośna pół nocy zamiast spać łaziła po naszym łóżku... nie może 5 godzin wytrzymać bez jedzenia w nocy... jestem niewyspana jak nie wiem wczoraj zaczełam ją przyzwyczajać żeby znowu sama zasypiała... ale było dracie.. najważniejsze że sie udało... zobaczymy co będzie dzisiaj.. a powiedzcie mi jeszcze czy macie kojce ?? lece bo miś woła ma ma ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej powiedzcie mi od kiedy można dawać pół żółtka co 2 dni od 7 miesiaca czy po skonczeniu 7 miesiecy?? Kpiotrowicz - ja juz pytałam sie jednej koleżanki ale niestety, skończyła studia i 2 miesiace jeszcze pilnuje dziecka, a później szuka sobie innej stałej pracy, juz trzech maluchów \"wychowała\",

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio>> od 7 czyli po skonczeniu 6 miesiecy... Aura juz dawno je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mam pytanie do mam, które przebywają na urlopie wychowawczym... czy po skończeniu wychowawczego pracodawca musi nas przyjąć do pracy czy też może nam wręczyć wypowiedzenie? Wiecie jak to wygląda? Mam mega doła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Moja szefowa dzwoniła do mnie kilka dni temu i pytała czy mogłabym pracować w lato w weekendy (jestem zatrudniona w biurze podróży) bo ona otwarła filię biura w centrum handlowym. Oddzwoniłam jej dzisiaj że to raczej niemożliwe bo mój mąż będzie teraz pracował w większości w weekendy a w tygodniu będzie miał wolne. Poza tym dostaję z MOPRu 400 zł zasiłku wychowawczego i nie mogę do tego nic dorobić a pracować na lewo to ryzyko zwłaszcza w takim centrum handlowym gdzie ktoś mnie może zobaczyć, więc nie chciałam narażać się na problemy. Szefowa to niby zrozumiała ale rozmawiała ze mną tak oschle i tak szybko skończyła rozmowę, że miałam wrażenie, że jest na mnie wściekła. Zapytała jeszcze do kiedy mam wychowawczy i na tym skończyła rozmowę. Odniosłam wrażenie, że nie mam szans na ewentualny szybszy powrót do pracy czy nawet bym powiedziała w ogóle na powrót do pracy :( Może jestem przewrażliwiona ale chyba przekreśliłam sobie szansę na powrót do pracy :( Nie wiem czy dobrze zrobiłam zwłaszcza że bardzo bym chciała wrócić do pracy bo w domu już do głowy dostaję. Strasznie nie lubię być od kogoś zależna (nawet od męża), no ale dziecka przecież do żłobka nie oddam a na opiekunkę mnie nie stać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Padlinka,wychodzaca z Ciebie diably,juz widze jakie ty masz marzenia erotyczne:-) Basiu,trzymaj sie cieplutko.Mozemy sie spotkac jak chcesz,tylko nie mam komorki:-( Ceny opiekunek straszne,moze warto jakas zwerbowac ze wschodu:-) Michas dzis spokojniejszy. Kojca brak bo miejsca tez brak juz w pokoju. Jestem ciekawe ile jeszcze moj Maly sie nameczy zanim zeby wyjda,juz dwa miechy go to drazni a zadnego kla nie widac. Pozdrawiam.Maggiem tylko prosze Cie nie wpadaj w depresje,bo to ostatnio u nas czste,mowisz,ze jest dobrze,wiec tak trzymaj!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia Słonko a co mialas zrobic i co jej powiedziec? ze sie zgadzasz jesli nie masz pomyslu jak to rozwiazac? jestes uczciwa i powiedzialas jak jest, nie zwodzilas jej. Wiem, ze sie martwisz ale jeszcze duzo czasu zanim Twoj wychowawczy sie skonczy. Duzo jeszcze przez ten czas moze sie wydarzyc i chyba szkoda teraz czasu na myslenie o tym... i tak nie masz na to wplywu. Wiem, ze latwo sie mowi ale sprobuj:) Na pewno zrobilas dobrze:) I traktuj to jako inwestycje w dziecko - zobaczysz, ze bedzie to procentowalo przez cale zycie:)))) Ekino -dzieki:) pytaj dalej, jesli ktos wpadnie Ci do glowy:) Ja wyjezdzam na weekend do tesciow - stesknilismy sie juz:) Odezwe se wiec po nd! Papapapapapappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineska a na co sie rehabilitujecie?? Kpiotrowicz Ja tez chce baby dreams ale model smart bo ten co Ty masz nie ma raczki przekladanej a Ja taki chce zeby moc przekladac jakby wial wiatr bo Paulinka jeszcze mala. Edusia moja Paulinka sie przekreca ale jest z niej leniuszek troszke podnosi pupcie ale nie chce raczkowac wiec cierpliwosci Nam trzeba wszystko przyjdzie w swoim czasie Maggiem witam Ekinio zoltko juz mozna Donn Jak podajesz zolteczko robisz jajeczniczke czy do zupki dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia>> gotuje jajko na twardo i dodaje połówke do zupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas znow wszystko sie pochrzchanilo. Wylam jak bobr. 😭 Wpadlam aby zyczyc Wam milego weekendu. Mysle o Was zcesto. 🌼 Kati, dobrze ze juz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiu przynajmniej ty jedna moj wpis zauwazylas bo juz sensu pisac na forum nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek. Donn dziekuje Kati Plusiu trzymajcie sie bedzie dobrze zobaczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja eż sie Ciesze że y Ciebie lepiej 🌻🌻🌻🌻🌻 Plusia trzymaj sie dzielnie kobietko 🌻🌻🌻, Max ma super krzesełko, bardzo mi sie podoba, i jak on super siedzi, Kseni jeszcze daleko do niego Donn ja bede żóltko podawała tak ja Ty piszesz Kpiorowicz - my też teraz wyjeżdzamyna wieś, ale ja tym wyjazdem umecze bo dostałąm @ :-( Basia_26 - ja myśle że najważniejsza jest szczerość, dzieki temu bedziesz myślę że zyskałaś w oczach szefowej, a co do wychowawczego to pracodawce musi przyjąć do pracy na to samo lub nie niższe stanowisko, za te same pieniądze, tylko niewiem czy na tydzień czy na miesiąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poradźcie od jakich zupek w słoiczkach zaczynały Wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) ale gówniana pogoda sie zrobiła... mieliśmy sie na dziełke wybrać ale nic z tego bo nie dość że strasznie wieje to jeszcze leje... Kati>> a czemu nie widzisz sensu pisać..??? ja twój wpis przeczytałam i ciesze sie że jest dobrze.. nie ma co sie obrażać.. plusia>> coś znowu wykombinowała :P ?? dobra to powiedzcie mi jeszcze czy wiecie jak sie gotuje rosołek albo pomidorówke dla maluszków...bo przecież mogą już jeść.. Basia26>> dobrze zrobiłaś a co jej miałaś powiedzieć że przyjdziesz.. co z małą masz iść?? ja też myśle czy by sie do rodziców na troche niewybrać .. bo już mi sie nudzi troszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×